زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۴۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۵۹۱۱
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۱۱:۰۰ ق.ظ
اعتماد رو میشه از روی میزان علاقه فرد، کارهایی که برای شما انجام میده، میزان تلاشش برای نگه داشتن رابطه، میزان کوتاه اومدنش در کشمکش های بینتون، میزان از خودگذشتگیش و چشم پوشی از خطاهای شما، میزان احترامی که برای شما قائل هست، میزان نگرانیش در شرایط بحرانی شما برای مثال اوقاتی که درگیر مسایل کاری درسی و غیره هستین، میزان احترامش به افکار شما، میزان تلاشش برای بدست آوردن شما هم از نظر فراهم کردن شرایط پیش از ازدواج با در نظر گرفتن هزینه ها و هم از نظر تلاشش برای رسیدن به شما و اینکه چقدر برای این مهم زمان مصروف کرده فرد و چقدر از خودش و علایقش زده برای خاطر شما، میزان صبر و بردباریش تو سختیا دعواها، میزان کنترلش روی اعصاب در مناقشات، میزان تلاشش برای خوشحال کردن شما، میزان اینکه چقدر در طول روز بفکر شما هست و چقدر کارهای شما واسش مهمه و چقدر پیگیری میکنه، میزان احترامش برای حرف های شما هرچند اون حرفا غیرمنطقی باشند ولی نه اینکه نظرشو نگه ها! ، میزان احترامش به خانواده خودش چون آدمی که هوای پدر و مادر خودش رو نداشته باشه حتما پس فردا هوای شمارو هم نخواهد داشت، میزان ارتباطش با خالق (چون بنظر من همونطور که میگن لم یشکر الخالق لم یشکر المخلوق) مهم نیست البته این ارتباط به چه نحوی است گاهی با نمازه گاهی با دعا گاهیم به صورت زبانی تشکر کنه طرف خدا جوابش رو میده(اینا دیگه مربوط به خود طرف و خداشه)، حتی از روی دوستان طرف نحوه تعامل اون با دوستانش نوع دوستانش و خیلی نشونه های دیگه میشه متوجه شد. باید دید در کل چقدر شما برای اون فرد اهمیت دارید حاضره برای شما چقدر سختی بکشه و از چه تنگناهایی عبور کنه و در کل شما اولویت چندم اون فرد هستین در زندگیش. و بنظر من پی بردن به این چیزها اصلا سخت نیست بشرط اینکه عینک بدبینی نزده باشیم و عاقلانه فکر کنیم و بجای قضاوت آدمها از روی رنگ پوست و ظاهر و کوتاهی و بلندی و نژادشون به درون اون ها توجه کنیم و اون ها رو از روی چیزی که درونشون مخفی کردن نگاه کنیم نه چیزی که خدا بهشون داده و خودشون در ایجادش هیچ نقشی نداشتند. و بقول دوستان زمان این چیزها رو مشخص میکند. رفتن پیش مشاور هم در این اوقات توصیه میشه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hopegod , Innocence , razani.n , stateless , SepidehP , blx , James Sullivan , ele
ارسال: #۳۵۹۱۲
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۱۱:۳۶ ق.ظ
همه ی ما انسان ها مثل مجسمه هایی هستیم که تا جوانیم فرصت داریم خودمان را با نقش و نگارهای زیبا شکل بدهیم
وقتی زمان بگذرد دیگر فرصنی برای تغییر و زیباتر شدن نیست

در پی یافتن خویش گم شدم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx
ارسال: #۳۵۹۱۳
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۱۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۳۶ ق.ظ، توسط mostafaheydar1370.)
بنده نه قصد هدایت کردن کسی رو دارم نه قصد گمراه کردن عیسی به دین خودش موسی هم به دین خودش هرگلی هم زدین به سر خودتون زدین ولی واقعا بعضی ها دیگه شورشو درو اوردن هر خزعبلاتی که به ذهنشون میرسه اینجا می نویسن من جمله همین رابطه که ادم حالش از شنیدن از این کلمه به هم می خوره جالبه خیلی ها از نماز روز اخرت و دین و پیغمبر هم دم می زنن .بابا جان ارتباط پنهانی مرد وزن نا محرم به هر نحو حرام اندر حرام است .

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

فقط اون جنس مونثی که دوست مذکر داره یک لحظه فکر کنه روز ازدواجش یکی بیاد پرینت مکالماتش بده دست طرف چه حسی بهش دست میده مطمئنا ارزوی مرگ میکنه
خلاصه دوما اینجا ی محیط عمومی هست دلیل نمیشه هرچی تو ذهنتون هست رو اینجا بگین خیلی ها هستن دوست ندارن این چرندیاتون رو بشنون پس لطفا قبح این کارها رو با نوشتن این چرندیات اینجا نشکنین که ممکنه دودش تو چشم خودتون هم بره .
از ما گفتن بودپس خاموش باشید خدافظ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mostafaheydar
ارسال: #۳۵۹۱۴
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۱۲:۰۹ ب.ظ
بعضی از دوستان فقط ادعای دین و ایمانشون میشه و ادعاهاشون گوش فلک رو هم کر کرده!!! بهتره چشم هاشون رو باز کنن به واقعیت های جامعه نگاه کنن و بعد صحبت کنند. اینکه ما اینجا که یک قشر تحصیلکرده هستن دوستان صحبت از رابطه کنیم قبح شکنیه!! نمیدونم برداشت دوستان از این کلمه چیه هرچقدر فکر میکنم که یک ذهن چقدر باید مخدوش باشه که ازین کلمه همچین برداشتی کنه درک نمیتونم کنم!!! اگه کسی میگه رابطه منظور اون چیز حقیری که شما فکر میکنین نیست منظور آشنایی پیش از ازدواج هست که در این برهه زمانی بنظر خیلی از روانشناسان لازم و ضروری هست و بهتر از این هست که ندیده و نشناخته با فردی برین زیر یک سقف که تازه قراره به شناخت از هم برسین و این آشنایی صد در صد باید در چارچوب باشه و با رعایت خطوط قرمز و حتی از نظر من زیر نظر یک فرد بزرگتر حتما. حالا اینکه شما سوء برداشت میکنین از این لفظ دیگه مشکل از بنده نیست و برمیگرده به پارامترهای ذهنیه خودتون. دوست ندارم وقت دوستان رو با ادامه این بحث تلف کنم و شمارو دعوت به مطالعه بیشتر می کنم. موفق باشید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Hopegod , *tarannom* , Innocence
ارسال: #۳۵۹۱۵
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۱۲:۱۶ ب.ظ
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.

در پی یافتن خویش گم شدم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx
ارسال: #۳۵۹۱۶
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۱۲:۳۲ ب.ظ
sajad90 بنده از شما عذر بخوام قبوله دیگه ؟عذر می خواهم از شما انشالله حله دیگه
پی نوشت : سنسور به خود گیری بعضی ها هم خیلی قویه
ارسال: #۳۵۹۱۷
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۱۲:۵۸ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲ ق.ظ)mostafaheydar1370 نوشته شده توسط:  بنده نه قصد هدایت کردن کسی رو دارم نه قصد گمراه کردن عیسی به دین خودش موسی هم به دین خودش هرگلی هم زدین به سر خودتون زدین ولی واقعا بعضی ها دیگه شورشو درو اوردن هر خزعبلاتی که به ذهنشون میرسه اینجا می نویسن من جمله همین رابطه که ادم حالش از شنیدن از این کلمه به هم می خوره جالبه خیلی ها از نماز روز اخرت و دین و پیغمبر هم دم می زنن .بابا جان ارتباط پنهانی مرد وزن نا محرم به هر نحو حرام عند الحرام است .

فقط اون جنس مونثی که دوست مذکر داره یک لحظه فکر کنه روز ازدواجش یکی بیاد پرینت مکالماتش بده دست طرف چه حسی بهش دست میده مطمئنا ارزوی مرگ میکنه
خلاصه دوما اینجا ی محیط عمومی هست دلیل نمیشه هرچی تو ذهنتون هست رو اینجا بگین خیلی ها هستن دوست ندارن این چرندیاتون رو بشنون پس لطفا قبح این کارها رو با نوشتن این چرندیات اینجا نشکنین که ممکنه دودش تو چشم خودتون هم بره .
بدترین تبلیغ برای آدم های مذهبی هستی به خدا.
ارسال: #۳۵۹۱۸
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۰۱:۱۲ ب.ظ
سلام به مانشت بعد چند ماه یا سال. (یادم نیست)

یا به اندازه آرزوهات تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , blx
ارسال: #۳۵۹۱۹
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۰۱:۱۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۲:۰۵ ب.ظ، توسط Innocence.)
مولانا یه جوری عاشقی کرده که مابقی عشقا مسخره به نظر میرسه[/align]

(۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲ ق.ظ)mostafaheydar1370 نوشته شده توسط:  بنده نه قصد هدایت کردن کسی رو دارم نه قصد گمراه کردن عیسی به دین خودش موسی هم به دین خودش هرگلی هم زدین به سر خودتون زدین ولی واقعا بعضی ها دیگه شورشو درو اوردن هر خزعبلاتی که به ذهنشون میرسه اینجا می نویسن من جمله همین رابطه که ادم حالش از شنیدن از این کلمه به هم می خوره جالبه خیلی ها از نماز روز اخرت و دین و پیغمبر هم دم می زنن .بابا جان ارتباط پنهانی مرد وزن نا محرم به هر نحو حرام عند الحرام است .

خلاصه دوما اینجا ی محیط عمومی هست دلیل نمیشه هرچی تو ذهنتون هست رو اینجا بگین خیلی ها هستن دوست ندارن این چرندیاتون رو بشنون پس لطفا قبح این کارها رو با نوشتن این چرندیات اینجا نشکنین که ممکنه دودش [align=left]تو چشم خودتون هم بره .

من با شما کاملا مخالفم
اینکه دوستان میان نظراتشون رو میگن خیلی خوبه ما که نباید جلوی افکار آدما رو بگیریم و اونا فقط مطابق میل ما حرف بزنن
ثانیا شما میگین ارتباط دختر و پسر حرامه بله منم قبول دارم ارتباط به اون شکل که شما فکر میکنید اشکال داره اما میخوام تجربه شخصی خودم رو بگم تا مشخص کنم چقد شناخت قبل از ازدواج مهمه..
من حدود دو سال پیش برای پروژه کارشناسی از یکی از بچه های ارشدمون کمک خواستم اما اون امنیت بود و دوستشو به من معرفی کرد که شبکه کار بود
بعد از مدتی دوستش به من ابراز علاقه کرد البته نه برای دوستی و قصدشم ازدواج بود
من با مادرم مطرح کردن ایشون گفتن چند بار بریم بیرون تا بشناسمش
قبل از اینکه بشناسمش تصوراتم در موردش خیلی خوب بود فکر میکردم واقعا از این آدم کامل تر وجود نداره البته فقط از روی حرفهای خودش و اطرافیانش به این نتیجه رسیده بودم
اما وقتی چند بار رفتیم بیرون و صحبت کردیم فهمیدم اون آدمی که نشون میده اصن نیس حتی دوست نزدیکشم نمیدونه چه جور آدمیه مثلا پیش من از دوستش بدگویی میکرد در حالیکه هم دانشگاهی من خیلی از اون تعریف میکرد
یه سری رفتارها ازش دیدم که همش به من هشدار میداد این آدم مناسب من نیس
نمیخوام بگم آدم بدی بود اما ب من نمیخورد
الان که فکرشو میکنم میبینم اگه من چند بار باهاش بیرون نرفته بودم و محکش نزده بودم و کار به ازدواج میرسید رسما بدبخت میشدم و کارم به طلاق میکشید
برای همین مامانم میگه هر دفعه ی دیگه هم ک کسی بهت گفت میخواد باهات ازدواج کنه باید باهاش بیرون بری و حرف بزنی حداقل ۶۰ ساعت صحبت کنی
دیگه گذشت اون زمان که دختر و پسر همدیگرو سر سفره عقد میدیدن
همینجوری آمار طلاق بالاست بهتره ماها دیگه بهش اضافه نکنیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: *tarannom* , blx , sss
ارسال: #۳۵۹۲۰
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۰۲:۱۱ ب.ظ
منم رفتم مشاوره گفت حداقل ۶ ماه قبل از اردواج و حداقل ۵۰۰۰ ساعت باید باهم باشید و حرف بزنید و بریدو و بیاید تا خوب همو بشناسید درغیر اینصورت بدون شناخت ازدواج کردید و طبیعتا اگرم کارتون به طلاق کشید کسی رو نباید مقصر بدونید....
 سپاس‌گزاری شده توسط: Innocence
ارسال: #۳۵۹۲۱
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۰۲:۲۹ ب.ظ
(۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۱:۱۲ ب.ظ)Innocence نوشته شده توسط:  مولانا یه جوری عاشقی کرده که مابقی عشقا مسخره به نظر میرسه[/align]

سلام خانمِ Innocence. احوالِ شما؟ بالاخره کتاب سنجش خوب بود یا نه؟! Smile Wink

(۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۰۰ ق.ظ)sajad90 نوشته شده توسط:  اعتماد رو میشه از روی میزان علاقه فرد، کارهایی که برای شما انجام میده، ...

به نکات خوبی اشاره کردید فقط اینکه در ازدواج سنتی خیلی سخت میشه به این موارد توجه کرد. ولی خوب، میشه دیگه حتما!

یادمون باشه کرنومتر ببریم این ۶۰ - ۵۰۰۰ ساعتها رو اندازه بگیریم! Big GrinBig Grin

بی ما تو به سر بری همه عمر...
من بی تو گمان مبر که یکدَم...
ارسال: #۳۵۹۲۲
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۰۲:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۲:۳۶ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۲:۱۱ ب.ظ)atieh_es نوشته شده توسط:  منم رفتم مشاوره گفت حداقل ۶ ماه قبل از اردواج و حداقل ۵۰۰۰ ساعت باید باهم باشید و حرف بزنید و بریدو و بیاید تا خوب همو بشناسید درغیر اینصورت بدون شناخت ازدواج کردید و طبیعتا اگرم کارتون به طلاق کشید کسی رو نباید مقصر بدونید....
اگه ماه رو سی روزه فرض کنیم، ۶ ماه کلا میشه ۴۳۲۰ ساعت. به عبارت دیگه اگه ۶ ماه تمام ۲۴ ساعت هم در کنار همدیگه باشن میشه ۴۳۲۰ ساعت. اون ۵۰۰۰ ساعت رو نمیدونم از کجا آورده. برای مقایسه میگن ۱۰۰۰۰ ساعت نیازه تا در یه رشته حرفه ای بشید.

سپاس‌گزاری شده توسط: stateless , farhud
ارسال: #۳۵۹۲۳
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۰۲:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۲:۴۳ ب.ظ، توسط Innocence.)
(۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۲:۲۹ ب.ظ)stateless نوشته شده توسط:  
(15 اسفند ۱۳۹۵ ۰۱:۱۲ ب.ظ)Innocence نوشته شده توسط:  مولانا یه جوری عاشقی کرده که مابقی عشقا مسخره به نظر میرسه[/align]

سلام خانمِ Innocence. احوالِ شما؟ بالاخره کتاب سنجش خوب بود یا نه؟! Smile Wink

(۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۰۰ ق.ظ)sajad90 نوشته شده توسط:  اعتماد رو میشه از روی میزان علاقه فرد، کارهایی که برای شما انجام میده، ...

به نکات خوبی اشاره کردید فقط اینکه در ازدواج سنتی خیلی سخت میشه به این موارد توجه کرد. ولی خوب، میشه دیگه حتما!

یادمون باشه کرنومتر ببریم این ۶۰ - ۵۰۰۰ ساعتها رو اندازه بگیریم! Big GrinBig Grin

خخخ وای ببخشید اصن یادم رفت بهتون پیام بدم آره کتاب رو گرفتم به نظرم بدک نیس اما جواباش کوتاهه.. در کل خوب بود به نظر من نسبت به قیمتش
 سپاس‌گزاری شده توسط: stateless
ارسال: #۳۵۹۲۴
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۰۲:۴۲ ب.ظ
آیا اون مذهبی هایی که صبح تا شب به فکر انحنا و تنگی لباس دختران و صبحت و ارتباط! دختران(تو جامعه پدرسالار کسی با پسر کاری نداره و دختره ننگ رو باید بپذیره و پسره پسرهههههه دیگه چی کا کنیم از دستش وروجک!) به این فکر می کنند چرا از هزاران گناه شرعی اخلاقی گیر دادن فقط به ۳-۴ تاش؟

اگه با این آب و تاب یک صدم درصدش به بانکا واسه خون به شیشه کردن مردم و حقوق مصرف کنندگان اعتراض می کردند وضع دنیا و آخرت مردم خیلی بهتر بود.

مگه این همه حدیث در مورد بدی دروغ نیست؟ کجاس برگزاری تظاهرات و همایش واسه دروغ؟

الصحبت با نامحرم کلید همه الگناهان.

----------------------------------------------

ایراد بعدی قشر مذهبیون تندرو تمایل شون به کنترل زندگی دیگرانه، چه طرف مقابل هم کیش شان باشد یا نه، مهم نیست، الا بلا باید کنترلش کنن.

اگر همانند زمان پیغمر هر کس زندگی عادی خودش رو بدون اذیت دیگران می کرد، مردم ایران یاد میگرفتن که ریاکارلنه و دورو زندگی نکنند و ظاهر خیلیا نشانگر باطن شان نیز بود.

اگر صد سال پیش همین تندرو ها هزاران انگ به دخترانی که عقد می کردند و به ازدواج منتهی نمی شد الان مشکلاتشان کمتر بود.

دوستی که غلط بیجا می کنی، تو ۲ جلسه خواستگاری انتخاب کن آیندت واسه زندگی زیر یک سقف با یک غریبه رو. اگرم عقد کردی که والسلام تموم شد برو سر خونه زندگیت حرف اضافه هم نزن، مزاحم مردان دیگه هم نشو.

راستی نظام دیگه تمایل زیادی به فضولی تو زندگی خصوصی مردم نداره، بلکه شاید مردم بچه دار شدند.Tongue

قدرت و نظام ده ها سال دست اینا بود و دنیا و آخرت مردم به اینجا رسیده، آفرین به دست پخت تان!

(۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۴۲ ق.ظ)mostafaheydar1370 نوشته شده توسط:  بنده نه قصد هدایت کردن کسی رو دارم

Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

صد در صد
ارسال: #۳۵۹۲۵
۱۵ اسفند ۱۳۹۵, ۰۲:۴۷ ب.ظ
(۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۲:۳۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(15 اسفند ۱۳۹۵ ۰۲:۱۱ ب.ظ)atieh_es نوشته شده توسط:  منم رفتم مشاوره گفت حداقل ۶ ماه قبل از اردواج و حداقل ۵۰۰۰ ساعت باید باهم باشید و حرف بزنید و بریدو و بیاید تا خوب همو بشناسید درغیر اینصورت بدون شناخت ازدواج کردید و طبیعتا اگرم کارتون به طلاق کشید کسی رو نباید مقصر بدونید....
اگه ماه رو سی روزه فرض کنیم، ۶ ماه کلا میشه ۴۳۲۰ ساعت. به عبارت دیگه اگه ۶ ماه تمام ۲۴ ساعت هم در کنار همدیگه باشن میشه ۴۳۲۰ ساعت. اون ۵۰۰۰ ساعت رو نمیدونم از کجا آورده. برای مقایسه میگن ۱۰۰۰۰ ساعت نیازه تا در یه رشته حرفه ای بشید.

مابقی ساعات فکر کنم مصادف میشه با دوران نامزدیSmile

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۲۲۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۰ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۷۲ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close