زمان کنونی: ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۵۷۴۰۶
۰۸ مهر ۱۴۰۰, ۱۰:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
پیرامون کفر گفتن و ارتداد دیروز داشتم با یه رفیقم صحبت میکردم. اخرش یه حرفی زد که جالب بود. گفت که "نمیگم خدا نیست، هست اتفاقا. ولی عادل نیست." و حقیقتا جمله ی قصاری بود. تا چشم کار میکنه شما عدل و عدالتی نمی بینی.

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015
ارسال: #۵۷۴۰۷
۰۸ مهر ۱۴۰۰, ۱۱:۵۱ ب.ظ
امشب دقیقا در جایگاهی هستم که دوسال پیش آرزویش را داشتم. ولی چون همون لحظه بهش نرسیدم بوسیدمش و گذاشتمش کنار. ولی اون هدف بدون اینکه دیگه بخواهمش اومد سراغم. امشب لحظه ای هست که شاید اگر دوسال پیش این موقعیت را داشتم از شوق نمیدونستم چکار باید کنم. ولی الان هیچ احساسی ندارم.
امشب بلیط دارم بروم دنبال گرفتن تاییدیه برای هدفی که دوسال پیش دنبالش بودم. الان هدفم چیز دیگریست. هدفم بزرگتر از الان شده. اگر به کسی بگم نمیخوام بروم دنبال کار فردا به عقلم شک میکنند. ولی چه کنم. میرم ولی میدونم هدفم چیز دیگریست.

پیام یکی از بچه ها را خوندم .نوشته بود خدا هست ولی عادل نیست. با این حرف پکیده شدم. شاید قسمت بود بیام اینجا سر بزنم و با خوندن این پیام بریزم به هم.
در یکسال اخیر اهدافی را پیش بردم که سال ۱۳۹۲ توی دفتر یکی از استادهای دانشکده بهش پیشنهادش را دادم. پوزخندش را یادم نمیره. بهم گفت برو دختربچه. این کار مال تو نیست. من اومدم بیرون و اون هدف را چون بهم گفته بود در حدش نیستم گذاشتم کنار. در یکسال اخیر فقط برای اینکه به خودم اثبات کنم نمیتونم شروع کردم. ولی تونستم!! فراتر از انتظارم تونستم. چقدر حقیر هستند اساتیدی که پر و بال دانشجوها را میچینند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , khayyam , Soldier's life , شبگرد , ezra
ارسال: #۵۷۴۰۸
۰۹ مهر ۱۴۰۰, ۰۹:۱۷ ق.ظ
تو زندگی سعی کنیم از لحظه لذت ببریم عمر آدمی نامعلوم و نامشخص هست از مسیر لذت ببریم و استفاده کنیم نه از نقطه هدف !
هدف تعیین کنیم در جهت هدف قدم برداریم ولی تو این مسیر ممکنه هزارتا اتفاق خوب و بد بیفته مثلا کی می دونست ویروسی مثل کرونا می تونه چقدر همه چیز رو به هم بریزه و خیلی چیزا رو تغییر بده سر هر چیزی خدا رو نکشیم وسط !
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , The BesT
ارسال: #۵۷۴۰۹
۰۹ مهر ۱۴۰۰, ۰۱:۱۵ ب.ظ
اتفاقا من هم موافقم که در دنیا عدل وجود نداره. چرا فکر میکنید که عدل وجود داره و یک موجود عادل داره همه چیو کنترل میکنه؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

There is no there there.
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT
ارسال: #۵۷۴۱۰
۰۹ مهر ۱۴۰۰, ۰۱:۱۷ ب.ظ
چند شب پیش، حدود یک و دو شب با صدای خنده و بازی بچه ها بیدار شدم. دیدم چند تا پسربچه ۱۱-۱۰ ساله ان. بچه هایی که بهشون میگن زباله گرد، چرخ دستیاشونو گذاشته بودن یه گوشه و مثل هر بچه عادی دیگه داشتن بازی می کردن. دنیا حداقل انقدر عادلانه هست که بچه ها بتونن بخندن. همون قدر عادلانه هست که انقدر از خیابون سهم داشته باشن که بتونن چرخ دستیای سنگین و سیاهشونو بذارن کنار لکسوس کوپه ای که صاحبش انقدر داره از مال دنیا که با خیال راحت کنار خیابون پارکش کرده.
دنیا انقدر ناعادلانه هست که همون چیزی هایی که دیگه براشون ذوقی نداریم، نهایت آرزوهای یه نفر دیگه باشن و همون چیزی که نهایت آرزوی ماست برای دیگری هیچ و کمتر از هیچه. هر چقدر ما حق داریم گله کنیم از ناعادلانه بودن دنیا، همیشه کسی هست که طعم ناعادلانه بودن دنیا رو بیشتر از ما چشیده.
شاید عدالت همینه که دنیا برای همه ناعادلانه است. (فقط همش عیان نیست در نظر ما*)

خدا حوصله اش بیش از این حرفاست. گاهی غری می زنیم، گلایه ای می کنیم یه کم دلمون سبک میشه. اگر خدا هم مثل ما کم حوصله بود، حداقل من یه نفر سالها بود که به سنگ تبدیل شده بودم.Rolleyes Blush Angel
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , Soldier's life
ارسال: #۵۷۴۱۱
۰۹ مهر ۱۴۰۰, ۰۱:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۱:۳۰ ب.ظ، توسط kilookiloo.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
من نظرم اینه که ما هنوز علم اینو نداریم که درباره مبدا هستی صحبت کنیم پس تلاش برای اثبات خدا و رد خدا بی معنیه (خدا به معنی آفریننده یا آفریننده گان). ولی چیزی که برای من واضحه اینه که خدایی که توی ادیان مختلف شرح داده میشه چیزی جز تخیلات مردم اون نیست. من اصلا بعید نمیدونم آفرینندگانی داشته باشیم ولی اینکه بیایم بگیم قطعا هدفی پشت آفرینش ما هست، آفرینندمون یکتاست، آفرینندمون عادل و احسن الخالقینه و ... دقیقا منو یاد بت پرست ها می اندازه با این تفاوت که بت غیر فیزیکیه که نشه ردش کرد.

انیمه Attack on titan رو خیلی دوست دارم، بدون اینکه داستان و اسپویل ها رو بخونید نگاه کنید و از گنگ بودن و ابهام انیمه لذت ببرید

راهی به انتها هست؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , The BesT
ارسال: #۵۷۴۱۲
۰۹ مهر ۱۴۰۰, ۰۸:۱۳ ب.ظ
(۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۷ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  تو زندگی سعی کنیم از لحظه لذت ببریم عمر آدمی نامعلوم و نامشخص هست از مسیر لذت ببریم و استفاده کنیم نه از نقطه هدف !
هدف تعیین کنیم در جهت هدف قدم برداریم ولی تو این مسیر ممکنه هزارتا اتفاق خوب و بد بیفته مثلا کی می دونست ویروسی مثل کرونا می تونه چقدر همه چیز رو به هم بریزه و خیلی چیزا رو تغییر بده سر هر چیزی خدا رو نکشیم وسط !

دقیقا درسته. لذت از مسیر مهمتره تا رسیدن به هدف. مصداق این حرفتون همین لحظه هست که من هنوز تو اتوبوس هستم! توی اتوبوس به سمت تهران با صدای مهیبی از خواب پریدم. لاستیک ماشین ترکید. فقط خداروشکر سرعت ماشین کم بود راننده تونست کنترل کنه ماشین چپ نکرد. راننده به شاگردش گفت میدونستم لاستیکه خراب شده ها ولی فکر نمی‌کردم اینجور بشه.
ساعتها آوارگی مسافرها تا سهل انگاریشون را درست کنند
اون لحظه بود که یاد واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات افتادم. با یک سهل انگاری جان خیلی‌ها از دست می‌ره و انگار نه انگار. فعلا که خداروشکر. هنوز تو جاده ایم./
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Soldier's life
ارسال: #۵۷۴۱۳
۰۹ مهر ۱۴۰۰, ۰۸:۳۲ ب.ظ
بعد از مقاومت زیاد برای واکسن زدن بلخره دیروز رفتم سینوفارم زدم فقط از دیروز خیلی کسل و خسته ام دیگه عوارض دیگه ای نداشته : )
 سپاس‌گزاری شده توسط: .:tarannom:.
ارسال: #۵۷۴۱۴
۰۹ مهر ۱۴۰۰, ۱۱:۴۹ ب.ظ
(۰۸ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۵۱ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  پیام یکی از بچه ها را خوندم .نوشته بود خدا هست ولی ...

سلام
بحث عدالت خدا مفهومی هست که به نظرم باید از کارشناسان دینی درموردش سوال کنیم وگرنه ممکن هست که به قول معروف بزنیم به جاده خاکی و منحرف بشیم اما خب هر کسی دیدگاهی در این خصوص داره که دوست داشتم من هم نظر شخصی ام رو در این مورد بگم
من از خیلی ها شنیدم که در برخورد با ناملایمات شدید زندگی شکایت میکنن که پس عدل خدا کجاست ولی اگر یخورده دقت کنیم میبینیم که توی این دنیای فانی همه چیز نسبی هست پس طبیعتا عدالت هم از این قضیه مستثنا نیست از طرفی خداوند موجودی کاملا مطلق هست پس عدلش هم عدل مطلقی هست اما نکته ای که وجود داره این هست که خداوند هیچ جا به ما قول نداده که قراره عدل مطلقش در این دنیا جاری بشه و ما دنیایی سراسر عادلانه داشته باشیم بلکه در جهان اخرت این عدل کاملا برقرار میشه ضمن اینکه خیلی اوقات وقتی ما با موارد ناخوشایندی روبه رو میشیم که فکر میکنیم ناعادلانه هست که صد البته خیلی اوقات واقعا هم هست این موضوع از سمت ما انسانهای نشأت میگیره نه خدا پس گناهِ بنده خدا رو به پای خدا ننویسیم.
ارسال: #۵۷۴۱۵
۱۰ مهر ۱۴۰۰, ۱۲:۱۵ ق.ظ
میریم که داشته باشیم golang رو Cool

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۵۷۴۱۶
۱۰ مهر ۱۴۰۰, ۰۱:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۱:۲۳ ق.ظ، توسط MarkLand.)
اگر فقط خدا رو داشته باشی، خدا زمان و مکانی دستت را می گیرد که تو به محال بودنش فکر می کردی ...
گلاره ناظمی یکی از داورای فینال جام جهانی فوتسال

think positive
ارسال: #۵۷۴۱۷
۱۰ مهر ۱۴۰۰, ۰۱:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۱:۳۰ ب.ظ، توسط crevice.)
از دیروز اینجا تمامی محدودیتای کرونایی برداشته شد و منم از دوشنبه بدون ماسک میرم آفیس. امیدوارم ایرانم در آینده ی نزدیک همه چی به حالت عادی برگرده البتع بعد از واکسیناسیون درست و حسابی سراسری.

(۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۲:۱۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  میریم که داشته باشیم golang رو Cool
من که استفاده نکردم ولی میگن واسه طراحی سیستم لول خوبه. ولی وقتی به دنیای واقعی نیگا میکنی همه ی پروژه های جدی با سی و یا جاوا زده شدن.
ارسال: #۵۷۴۱۸
۱۰ مهر ۱۴۰۰, ۰۱:۵۲ ب.ظ
(۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۱:۲۸ ب.ظ)crevice نوشته شده توسط:  من که استفاده نکردم ولی میگن واسه طراحی سیستم لول خوبه. ولی وقتی به دنیای واقعی نیگا میکنی همه ی پروژه های جدی با سی و یا جاوا زده شدن.
usecase ها رو اینجا گفته:

مورد استفاده اش جوری نیست که برای کاربر خانگی باشه. برای سمت سرور اونم وقتی که لود سیستم زیاد باشه خودش رو نشون میده. مثلا دراپ باکس برای sync کردن ازش استفاده می کنه.

سپاس‌گزاری شده توسط: crevice
ارسال: #۵۷۴۱۹
۱۰ مهر ۱۴۰۰, ۰۵:۵۸ ب.ظ
چرا باید تو تست واکسن باید به یه سری دارو نما زده بشه؟ خوب اون بیچاره فک می کنه یه چیزی زده که بهتر هیچی بوده ممکنه یه سری چیزا رو رعایت نکنه اصلا چرا باید این کار انجام بشه؟

think positive
ارسال: #۵۷۴۲۰
۱۰ مهر ۱۴۰۰, ۰۷:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۵۲ ب.ظ، توسط sss.)
پیرو بحث ناعادلانه بودن:
سوتلانا الکسیویچ (برنده نوبل ادبیات ۲۰۱۵) تو کتاب صداهایی از چرنوبیل می نویسه:
مرگ عادلانه ترین چیز تو این دنیاست
تا حالا هیچکس نتونسته از دستش فرار کنه
زمین همه رو میگیره
مهربون ها،
ظالم ها،
گناهکارا رو، همه رو
غیر از این هیچ عدالتی رو زمین نیست.
“Death is the fairest thing in the world. No one's ever gotten out of it. The earth takes everyone - the kind, the cruel, the sinners. Aside from that, there's no fairness on earth.”

― Svetlana Aleksievich, Voices from Chernobyl: The Oral History of a Nuclear Disaster

و
اکونومیست میگه حتی مرگ هم عادلانه نیست:
In a recent exercise Youyang Gu, a data scientist, ran multiple versi
ons of a model that seeks to find correlations between 41 different variables and American state-level deaths from covid-19. Only three variables “consistently have non-zero coefficients”, he finds: inequality, population density and nursing-home residents per person. And of those three, inequality has the biggest effect.

(۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۵۸ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  چرا باید تو تست واکسن باید به یه سری دارو نما زده بشه؟ خوب اون بیچاره فک می کنه یه چیزی زده که بهتر هیچی بوده ممکنه یه سری چیزا رو رعایت نکنه اصلا چرا باید این کار انجام بشه؟
دوستم برای واکسن سیناژن داوطلب شده بود و بهشون گفته بودن که ممکنه واکسن یا دارو نما دریافت کنن. زمانی هم بود که نوبت های سنی با فاصله زیاد اعلام میشد و گفته بودن وقتی نوبت تون رسید، تماس بگیرین و بهتون اطلاع میدیم که واکسن تزریق کردین یا دارونما.
برای واکسن رازی هم اعلام کردن، ممکنه واکسن رازی دریافت کنین یا سینوفارم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۶۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۷۳۱ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۰۲۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۵۱ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close