زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ارشد یا کار؟ به راهنماییتون نیاز دارم

ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۸, ۰۸:۵۶ ق.ظ
سلام دوستان عزیز
من خانمی هستم ۳۳ ساله،یه دختر ۲سال و نیم دارم و شاغلم
کارشناسی نرم افزار رو حدود ۱۰ سال پیش از دانشگاه آزاد گرفتم. خیلی علاقه دارم که ارشد ادامه تحصیل بدم. البته که میدونم گرفتن ارشد هیچ تاثیری در پیشرفت کاریم نخواهد داشت و برای پیشرفت کار فقط مهارت مهمه و تجربه تو محیط. کارمو دوست دارم.برنامه نویسی، شبیه سازی، تو محیط سه بعدی.
سوالی که دارم آیا با توجه به شرایط من ادامه تحصیل رو شما صلاح میدونید؟
۱۰ ساله از دانشگاه دور افتادم و بی اغراق تمام مطالب فراموشم شده. وقتم طبیعتا با وجود کار و بچه و زندگی خیلی کمه. کلاس و آزمون نمیخوام شرکت کنم.
ولی از طرفی فقط و فقط به خاطر علاقه م به ادامه تحصیل و محیط درس و دانشگاه دارم به ارشد فکر میکنم.و همچنین دوس دارم مطالب و دروس کارشناسی رو بخونم که یاد بگیرم به عنوان یه مهندس نرم افزار اگه جایی صحبت از مدار منطقی یا هوش مصنوعی شد، مثل گیجا نگاهشون نکنم.
نمیدونم شروع کنم وقت و هزینه بزارم یا کار درست اینه که این وقت و هزینه و بزارم برای بالا بردن علمم تو حیطه کاری؟
دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید که زودتر از بلا تکلیفی در بیام و تصمیم نهاییم رو بگیرم
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Happiness.72
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۸, ۱۰:۳۵ ق.ظ
RE: ارشد یا کار؟ به راهنماییتون نیاز دارم
(۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۵۶ ق.ظ)mona64 نوشته شده توسط:  سلام دوستان عزیز
کارشناسی نرم افزار رو حدود ۱۰ سال پیش از دانشگاه آزاد گرفتم. خیلی علاقه دارم که ارشد ادامه تحصیل بدم. البته که میدونم گرفتن ارشد هیچ تاثیری در پیشرفت کاریم نخواهد داشت و برای پیشرفت کار فقط مهارت مهمه و تجربه تو محیط. کارمو دوست دارم.برنامه نویسی، شبیه سازی، تو محیط سه بعدی.
۱۰ ساله از دانشگاه دور افتادم و بی اغراق تمام مطالب فراموشم شده. وقتم طبیعتا با وجود کار و بچه و زندگی خیلی کمه. کلاس و آزمون نمیخوام شرکت کنم.
ولی از طرفی فقط و فقط به خاطر علاقه م به ادامه تحصیل و محیط درس و دانشگاه دارم به ارشد فکر میکنم.و همچنین دوس دارم مطالب و دروس کارشناسی رو بخونم که یاد بگیرم به عنوان یه مهندس نرم افزار اگه جایی صحبت از مدار منطقی یا هوش مصنوعی شد، مثل گیجا نگاهشون نکنم.
نمیدونم شروع کنم وقت و هزینه بزارم یا کار درست اینه که این وقت و هزینه و بزارم برای بالا بردن علمم تو حیطه کاری؟
دوستان ممنون میشم راهنماییم کنید که زودتر از بلا تکلیفی در بیام و تصمیم نهاییم رو بگیرم
سلام ، شما در بین حرفاتون هم سوال پرسیدید و هم جواب خودتون رو دادید ! و در واقع می دونی چی درسته و چه کاری انجام بدی بهتره براتون ولی ما انسان ها برای اینکه یه کاری رو جدی شروع کنیم نیاز داریم تا نظرات دیگران رو هم بدونیم بخصوص کارهایی که قبلا یه تعدادی تجربه کردن و ما دوست داریم بدونیم نتیجه تجربه اون کار مشابه که من تازه می خوام شروع کنم چطوری بوده تا با یه پیش زمینه ی روشنی کارمون رو شروع کنیم !

اینجور مواردی که ایا تخصص رو یاد بگیرم یا ارشد بخونم یا خارج برم و غیره در نهایت بستگی به خود اون شخص داره بقیه فقط می تونن بیان تجربیات خودشون رو بگن .... اما در مورد شما که هم متاهل هستید و هم شاغل و ۱۰ سالی هم هست کارشناسی نخوندی شما اگه به ارشد خوندن علاقه داری به راحتی می تونی تو یه دانشگاه ازادی چیزی ارشد بخونی ولی خودتون هم می دونید از کلیه دروس دانشگاهی تو محیط واقعی کار صحبتی نمیشه و جنابعالی باید یه تخصصی از یکی از گرایش های دنیای IT داشته باشی واقعیتش من که ندیدم که تو محیط کار حتی یک دقیقه صحبتی از دروس دانشگاهی مثل مدارنطقی بشه !!! اما نظر من اینه که دوستانی که ارشد رو در یه دانشگاه خوب می خونند با این هدف که پشت سرش دکتری رو هم تو یه دانشگاه خوب تو ایران یا خارج کشور بخونن مسیر خودشون رو انتخاب می کنند و از این راه هم پول درمیارند ولی دوستانی که بدون هدف وارد دوره ارشد می شن و فقط وقت و هزینه خودشون رو تلف می کنند و یهو می بینند ۲۷ سالشونه دنبال یه کار وزارت کاری می گردند اصلا از همون اول مسیر رو اشتباه رفتن و نباید ارشد می خوندن ....
اینم بگم زندگی و دنیا فقط IT نیست میشه یه مهندس کامپیوتر بود ولی تو یه حوزه دیگه که خیلی جذاب تر هم هست مثل هنر و کشاورزی و ... هم فعالیت کرد و فقط از ابزار it برای کسب درامد استفاده کرد .
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , big cloud
ارسال:
۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۴:۰۲ ب.ظ
(۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۳۵ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(30 فروردین ۱۳۹۸ ۰۸:۵۶ ق.ظ)mona64 نوشته شده توسط:  سلام دوستان عزیز
سلام ، شما در بین حرفاتون هم سوال پرسیدید و هم جواب خودتون رو دادید ! و در واقع می دونی چی درسته و چه کاری انجام بدی بهتره براتون ولی ما انسان ها برای اینکه یه کاری رو جدی شروع کنیم نیاز داریم تا نظرات دیگران رو هم بدونیم بخصوص کارهایی که قبلا یه تعدادی تجربه کردن و ما دوست داریم بدونیم نتیجه تجربه اون کار مشابه که من تازه می خوام شروع کنم چطوری بوده تا با یه پیش زمینه ی روشنی کارمون رو شروع کنیم !

اینجور مواردی که ایا تخصص رو یاد بگیرم یا ارشد بخونم یا خارج برم و غیره در نهایت بستگی به خود اون شخص داره بقیه فقط می تونن بیان تجربیات خودشون رو بگن .... اما در مورد شما که هم متاهل هستید و هم شاغل و ۱۰ سالی هم هست کارشناسی نخوندی شما اگه به ارشد خوندن علاقه داری به راحتی می تونی تو یه دانشگاه ازادی چیزی ارشد بخونی ولی خودتون هم می دونید از کلیه دروس دانشگاهی تو محیط واقعی کار صحبتی نمیشه و جنابعالی باید یه تخصصی از یکی از گرایش های دنیای IT داشته باشی واقعیتش من که ندیدم که تو محیط کار حتی یک دقیقه صحبتی از دروس دانشگاهی مثل مدارنطقی بشه !!! اما نظر من اینه که دوستانی که ارشد رو در یه دانشگاه خوب می خونند با این هدف که پشت سرش دکتری رو هم تو یه دانشگاه خوب تو ایران یا خارج کشور بخونن مسیر خودشون رو انتخاب می کنند و از این راه هم پول درمیارند ولی دوستانی که بدون هدف وارد دوره ارشد می شن و فقط وقت و هزینه خودشون رو تلف می کنند و یهو می بینند ۲۷ سالشونه دنبال یه کار وزارت کاری می گردند اصلا از همون اول مسیر رو اشتباه رفتن و نباید ارشد می خوندن ....
اینم بگم زندگی و دنیا فقط IT نیست میشه یه مهندس کامپیوتر بود ولی تو یه حوزه دیگه که خیلی جذاب تر هم هست مثل هنر و کشاورزی و ... هم فعالیت کرد و فقط از ابزار it برای کسب درامد استفاده کرد .

خیلی ممنونم از پاسختون. واقعیتش الان مدیرم خودش تشویقم میکنه بخونم.البته خودش میگه به درد محیط کار نمیخوره و واسه محیط کار تجربه و یادگیری تخصص به درد میخوره. میگم حالا که اون داره تشویقم میکنه و بعد اگه فبول بشم سر کلاس رفتن و اینا باهام را میاد، موقعیتو از دست ندم. از طرفی میگم کلی تخصص هست میتونم تو این زمان یاد بگیرم که بعدها خیلی بیشتر به دردم میخوره تا مدرک ارشد.
بعد شما میگید یعنی دانشگاه آزاد قبولیش راحتتره؟ یعنی با چقدر خوندن میشه آزاد تهران قبول شد؟
۰
۰
ارسال:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۱۲:۳۲ ب.ظ
شما فکر کن الان ارشدت گرفتی چه دانشی بهت اضافه شد؟
هیچ تخصصی بهت اضافه شده؟
جواب قطعا خیر هست
تازه ۲-۳ سال وقت و انرژی و جوانیت پاش رفته
من پیشنهادم اینه رو مدرک زبان تافل یا ایلتس کار کنی
بجای اینکه ۳۰-۴۰ تومن خرج یه ارشد بدرد نخور بکنی
تو بهترین مرکز اموزشی زبان بصورت تخصصی با ۱۰ تومن نهایت میتونی مدرک زبان معتبر بگیری
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۴:۱۸ ب.ظ
(۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  شما فکر کن الان ارشدت گرفتی چه دانشی بهت اضافه شد؟
هیچ تخصصی بهت اضافه شده؟
جواب قطعا خیر هست
تازه ۲-۳ سال وقت و انرژی و جوانیت پاش رفته
من پیشنهادم اینه رو مدرک زبان تافل یا ایلتس کار کنی
بجای اینکه ۳۰-۴۰ تومن خرج یه ارشد بدرد نخور بکنی
تو بهترین مرکز اموزشی زبان بصورت تخصصی با ۱۰ تومن نهایت میتونی مدرک زبان معتبر بگیری
از دید خودم موافق نظر کاربر خانه سبز هستم
البته من باید بگم ارشد نخوندم و جسارت نمی کنم درباره چیزی که تجربه نکردم نظر بدم ولی خیلی خیلی دیدم اگر تخصص بلد نباشی مدرک ارشدت هیچ کمکی برات نداره برای کسب درامد تو حوزه IT .

من الان ارشد نخوندم و ترجیح می دم به قول کاربر خانه سبز که ۳۰ الی ۴۰ میلیون + سال زمان برای ارشد بزارم می رم زبان رو به صورت حرفه ای یاد می گیرم و میرم آزمون تافل یا ایلتس رو میدم یا اینکه تو زمینه شبکه اگه می خوام کار کنم می رم مدارک بین الملیش رو می گیرم .

البته باید بگم که من درس و دانشگاه رو خوندم برای اینکه کسب درامد کنم مگر نه هستند که دوست دارند علم کامپیوتر رو یاد بگیرند حتی اگر براشون یک ریال درامد نداشته باشه ولی من اینطوری نیستم اگر مسئله ای برام درامدزایی نکنه نمی رم سمتش یا تایمم رو می زارم روی جنبه های دیگر زندگی مثل ورزش یا تفریح نه اینکه یهو به خودم نگاه کنم سنم از ۳۰ سال هم گذشته ولی هنوز منودم برای ارشد یا دکتری چه منبعی بخونم !
۰
۰
ارسال:
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۷:۰۷ ب.ظ
سلام دوست عزیز
باتوجه به کارفرما خوبی که دارید وعلاقه خودتون به نظرم درس رو ادامه دهید واز این فرصت طلایی که به وجود امده استفاده کنید سنتون هم مناسب برای ادمه تحصیل هست و از انجایی که مدت زمان زیادی تا کنکور سال دیگه وقت دارید یه بازه ای را صرف جمع اوری منابع کنید از همین سایت قسمت مصاحبه های سال های قبل میتوانید استفاده کنید (اگر دوست داشتید لینک یکی از گروههایی که رتبه های برتر پارسال درش مصاحبه کردند را به صورت خصوصی براتون ارسال میکنم چون شاید تبلیغ به حساب بیاد اگرچه در مصاحبه هاشون تبلیغ هم هست ولی چیزهایی خوب دیگری هم گفته میشه ) بعد یا توجه به سطح خودتون شیوه خودخوان یا کلاس یا حالت ترکیبی را انتخاب کنید و برای یک دانشگاه تاپ خودتان را اماده کنید چون واقعیت این هست که کیفیت اموزشی در سایر دانشگاهها به اندازه دانشگاههای خوب نیست چه بساشاید با قبولی در یک دانشگاه تراز اول با اساتید و افرادی اشنا بشید که موقعیت های بهتر شغلی را در اختیارتان قرار بدهندو حتی اگر قصد اپلای داشته باشید قطعا از یک دانشگاه خوب راحتتر میتوانید پذیرش بگیرید تحت تاثیر جو ناامیدی هم قرار نگیرید چون اگر واقعا به ادامه تحصیل علاقه دارید ویه جورایی براتون ارزش حساب میشه ولی درس را ادامه ندهید و فقط دنبال کار باشید مطمئن باشید شاید چند سال دیگه پشیمون شوید که چرا الان این کار را نکردید . موفق باشید
۲
۰
ارسال:
۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۲:۱۳ ق.ظ
سلام
این مطلبی رو که مینویسم خطاب به کلیه داوطلبان کارشناسی ارشد هست.
در شرایط فعلی تنها به کسانی که صرفاً علاقه مند هستند که وارد حوزه پژوهش بشن و از تحقیق کردن و حل مسائل و موضوعات آکادمیک لذت میبرن توصیه میشه ارشد بخونن. کسانی که اولویتشون بازار کار هست واقعاً با دانش کارشناسی میتونن جذب بازار بشن و حتی پیشنهادات شغلی بیشتر و بهتری هم داشته باشن.
کسانی که فکر میکنن هم میشه ارشد خوند هم کار کرد (هر دو با کیفیت)، من شخصاً چنین چیزی رو ندیدم (در یک دانشگاه متوسط رو به بالا) چه کارهای غیر تخصصی (کارمند بانک)، چه تخصصی (برنامه نویس)، که در نهایت یا کارشون رو ول کردن که بتونن رو ارشد تمرکز کنن، یا با کلی دردسر پایان نامشون رو سرهم بندی کردن و با نمره قبولی فارغ التحصیل شدن که مطمئناً هیچ چشم اندازی در آینده براشون وجود نداره (از نظر آکادمیک).
در مورد شرایط سرکار خانم mona64، به نظر من اگر با علاقه مندی میخواید ادامه تحصیل بدین مهمه که کجا بخونید، من چون هم جو دانشگاه آزاد و هم دولتی رو تجربه کردم بهتون توصیه میکنم سعی کنید دانشگاه دولتی قبول بشید (البته استثنا همیشه هست)، ولی خودتون رو برای یک دوره پرکار و پر انرژی آماده کنید، قبولی همه چیز نیست، ارشد فقط درس پاس کردن نیست، مهم ترین دستاورد شما پایان نامه و مقالاتی هست که از اون بدست میارید. اگر واقعاً به کیفیت تحصیلتون اهمیت میدید با شناخت دانشگاه و گرایش و حتی موضوع تحقیقاتیتون رو مشخص کنید و بعد برید سراغش که اگر در حین تحصیل موضوعات تحقیقاتی اساتید اون دانشگاه با علایق شما سازگاری نداشت، با زجر کشیدن روی یک موضوع غیر جذاب کار نکنید. من این مسائل رو زیاد دیدم، ورودی ۴ سال ارشد دانشگاه خودمون رو میدیدم که با این مشکلات مواجه میشدن. با دید باز هدفتون رو انتخاب کنید. و بدونید که ارشد پلی هست به دنیای پژوهش و Research چه در دوره دکتری و بعد از اون چه بصورت آزاد و شاید هنوز اوایل راه ورود پژوهشگران در صنعت باشه (حداقل در ایران). تفاوت اینها با بازار کاری که به قول دوستان فقط توی اون مهارت مهمه زیاده.
باز هم اگر ابهامی دارید مطرح کنید.
در مورد مدارک تافل و آیلتس هم با توجه به هزینه زیادی که داره و اعتبارش که دوسال هست، من گرفتن این مدارک رو فقط به کسانی که قصد اپلای کردن یا کار در خارج از کشور یا ارائه به موسسات زبان جهت تدریس فکر میکنند توصیه میکنم. مدرک تافل هدف نیست، وسیله ای هست که باید درست ازش استفاده کنید.
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , Happiness.72
ارسال:
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۰۲:۵۶ ب.ظ
فروش کتابام به قیمت خیلی مناسب بدلیل کنکور ندادن
هرکی کتابامو خواست میتونه بهم پیام بده
کتابای ارشد رشته انفورماتیک پزشکی و آیتی دارم
کتابام کاملا نو هستند من روی کتاب خوندن و نگه داشتن حساس بودم چونکه
ایمیلم :
parvane.qaderi@gmail.com
۱
۰
ارسال:
۱۰ خرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۴۴ ق.ظ
سلام به دوستان مانشتی عزیز. من تجربه و نظر خودم رو خدمتتون عرض میکنم.

واقعا ارشد و لیسانس خیلی متفاوت هستند. در مقطع ارشد در دانشگاه های خوب به شما یک نگرش و دید جدید می دهند که واقعا بسیار متفاوت تر از لیسانس است. در مقطع ارشد شما مفاهیم و دانش های جدیدی فرامیگیرید که شباهت زیادی با مقطع کارشناسی ندارد. اما در دانشگاه های سطح پایین از این خبرها نیست. هر چند من افراد مستعدی دیده ام که در دانشگاه های پولی!! رشد کرده اند اما این افراد معدود هستند. من به شخصه برای خودم موقع انتخاب دانشگاه، دانشگاه های پولی را اصلا ثبت نام هم نکردم و بنظرم بیشتر مفید برای کسانی است که صرفا به دنبال مدرک هستند. صد البته استثنا وجود داره یعنی شاید یکی مجبور باشه بخاطر شرایط خانوادگی و اینکه توی شهرشون دانشگاه دولتی نیست، دانشگاه آزاد بره و ... اونو دیگه خودتون تشخیص میدید.

کسی که ارشد میخونه و اگر واقعا سواد ارشد داشته باشه توقع ازش هست مسائل چالش برانگیزتری حل کنه (مثلا آنالیز دیتا، پردازش تصویر و...) این افراد برای موفقیت در طراحی سایت و یا اپ موبایل شانس کمتری دارند چراکه ۲-۳ سال دنبال مفاهیم و حوزه های تحقیقاتی بوده اند که خیلی دور از این مباحث هست و طبعا از هم قطارهای خودشون عقب افتاده اند.

من بنظرم میاد شاید بخش زیادی از خواسته هایی همانند رشد مهارت و دانش با دیدن فیلم های آنلاین و با کیفیت از دانشگاه ها و سایت های خوب برطرف بشه خصوصا برای کسانی که شاغل هستند و نیاز به مهارت های محدود و خاصی دارند. شاید بهتر باشه قبل از تصمیم جدی برای ادامه تحصیل ۱-۲ تا از این دوره ها رو ببینید. شاید برای تان کافی باشد!! البته افراد جوان تر بیشتر میتونن ریسک کنند و ارشد بخونن. من پیشنهاد میکنم اگر کسی هم وارد ارشد شد، پس از اتمام دروس ( بعد ترم ۲ یا ۳) شروع به کار پاره وقت کنه و همزمان با پایان نامه، جایی مشغول به کار بشه ترجیحا در حوزه تخصصی و یا حوزه مرتبط.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , Iranian Wizard , fo-eng
ارسال: #۱۰
۱۰ خرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۳۱ ق.ظ
به نظر من کسانی که بین این دو راهی قرار میگیرند درس را انتخاب کنند یا همراه با کار کردن و یا فقط درس خوندن خیلی شاید درست نباشه که من این طور مستقیم برای همه یک نسخه بپیچم ولی ارشد را توی ۳ ترم میشه جمع کرد و بعد هم ترم ۴ ی کار پاره وقت گیر آورد
بعد هم تا آخر عمر فرصت برای کار کردن هست دیگه همیشه آدم توی برزخ نمی مونه که اگر درس میخوندم چی میشد یا نه...
اینم خوب میدونم که شرایط اقتصادی خیلی سخته و رها کردن کار و رفتن و درس خوندن سختهو شرایط نسبیه
اگر امکان داره که همزمان درس و کار را پیش ببریدبا رشته ما هم میشه دور کاری پروژه های طراحی سایت و برنامه نویسی انجام داد

توی ارشد آدم ب یک بلوغ میرسه
من خودم چیزهایی که توی ارشد یاد گرفتم هیچ جا یاد نمی گرفتم
اصلا درس خوندن خودش کلی به آدم اضافه میکنه و استادها خیلی می تونن به آدم جهت بدن
من خودم کار نیمه دولتی داشتم و رها کردم خدا را شکر پشیمون نشدم هر چند خیلی دوست دارم کار را هم داشته باشم که به یاری خدا برنامه هایی براش دارم ولی اگر الان درس نمی خوندم فکر میکنم بعدا موقعیتی برام پیش نمیومد که برم دانشگاه روزانه

(۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۴۴ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  من پیشنهاد میکنم اگر کسی هم وارد ارشد شد، پس از اتمام دروس ( بعد ترم ۲ یا ۳) شروع به کار پاره وقت کنه و همزمان با پایان نامه، جایی مشغول به کار بشه ترجیحا در حوزه تخصصی و یا حوزه مرتبط.
کاملا درست می گویید

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Iranian Wizard
ارسال: #۱۱
۱۰ خرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۳۶ ق.ظ
چند سال پیش از یه متخصص شبکه که تو یکی از بهترین موسسات کشور تدریس می کرد و پروژه های زیادی انجام میداد پرسیدم برم ارشد بخونم یا برم دنبال کار و تخصص برگشت گفت تو ایران لیسانس و بعد تخصص و کار الان من به حرفش رسیدم و احساس می کنم حداقل برای یه پسر مهم ترین چیز پول و کار هست شما ۲۸ سالت باشه بری خواستگاری یه دختر بگی من الان ارشد کامپیوتر دارم و نه کار دارم و نه پول با لگد می ندازنت بیرون چون واقعا اونجا مدرک ارشد هیچ ارزشی نداره تا وقتی که پول و کار نداشته باشی .
من به نظر همه دوستان احترام قائلم ولی به نظر من ارشد بیشتر برای دخترا مهمه که براشون خیلی مهم نیست برن سرکار یا نه و البته برای دوستانی که به کار دانشگاهی علاقه دارند و می خوان تحصیلات تکمیلی رو تو خارج از کشور بخونن و بعدا وارد دانشگاه بشن و کارهای تحقیقاتی و تدریس کنند .
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۰ خرداد ۱۳۹۸, ۰۹:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۱۸ ب.ظ، توسط Masoud05.)
پست موقت:
جنجال درست نکنید. غیر از موضوع تاپیک، متنی ننویسید. مطالب اضافه حذف خواهند شد....

(۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۳۶ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  چند سال پیش از یه متخصص شبکه که تو یکی از بهترین موسسات کشور تدریس می کرد و پروژه های زیادی انجام میداد پرسیدم برم ارشد بخونم یا برم دنبال کار و تخصص برگشت گفت تو ایران لیسانس و بعد تخصص و کار الان من به حرفش رسیدم و احساس می کنم حداقل برای یه پسر مهم ترین چیز پول و کار هست شما ۲۸ سالت باشه بری خواستگاری یه دختر بگی من الان ارشد کامپیوتر دارم و نه کار دارم و نه پول با لگد می ندازنت بیرون چون واقعا اونجا مدرک ارشد هیچ ارزشی نداره تا وقتی که پول و کار نداشته باشی .
من به نظر همه دوستان احترام قائلم ولی به نظر من ارشد بیشتر برای دخترا مهمه که براشون خیلی مهم نیست برن سرکار یا نه و البته برای دوستانی که به کار دانشگاهی علاقه دارند و می خوان تحصیلات تکمیلی رو تو خارج از کشور بخونن و بعدا وارد دانشگاه بشن و کارهای تحقیقاتی و تدریس کنند .

برخی از علوم و تکنولوژی ها تقریبا هیچ راهی بجز مسیر اکادمیک برای شروع ندارند. مثلا حوزه های مرتبط با مماشین لرنینگ. در نتیجه من با حرف شما و اون مدرس شبکه مخالفم. حرف من این هست که یکی که دوس داره یک توسعه دهنده در حوزه های وب، موبایل و ... باشه احتمالا بهتر هست لیسانس رو که گرفت ادامه نده و بجاش تکنولوژی های مهم رو به صورت حرفه ای کار کنه. ۲-۳ سال بعدش میتونه تصمیم بگیره ارشد بره یا نه.
کسی هم که ارشد رفت هر چند میتونه یه توسعه دهنده سایت، برنامه موبایل و ... باشه اما دیدگاهش چنان توی ارشد احتمالا تغییر کرده که سعی میکنه به سمت الگوریتم و مباحث این تیپی بره. مثلا اگر قرار باشه توی یک تیم توسعه اپ موبایل باشه، میخواد یک ابزار و یا امکان خاصی رو کد بزنه که یک لیسانس اون دید رو نداره.
مثلا من الان دارم کاری انجام میدهم که احتمالا افراد با دید لیسانس نمی تونن اون کار رو بکنن چون دیدی ندارند. از طرفی موقع کد زدن کیفیت کد یک نفر که با لیسانس رفته دنبال کد نویسی، بسیار بهتر از من هست! یعنی این افراد مکمل هم هستند نه جایگیزین هم.

اینکه کدام بهتر هست، بنظر من اونی که بیشتر بهت بچسبه!!

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , RASPINA , naghmeh70 , Happiness.72

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۳,۹۰۹ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۲۳ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  نیاز به دیتا ست jaroon ۷۲ ۵۵,۶۴۰ ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: manam1234
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۱۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۲۷ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Sad وسواس فکری شدیدی دارم لطفا کمکم کنید help me plz ۲۸ ۲۳,۵۲۹ ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
  وضعیت بازار کار در کنار ارشد jahan19 ۳ ۳,۶۴۹ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close