زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یک لپ تاپ خوب برای برنامه نویسی میخواستم

ارسال:
۲۱ آبان ۱۳۹۷, ۰۸:۵۷ ب.ظ
Tongue یک لپ تاپ خوب برای برنامه نویسی میخواستم
سلام دوستان، مدتیه که دنبال یک لپ تاپ خوب برای برنامه نویسی و کارای دانشجویی میگردم. میخوام صفحه نمایش لپ تاپ از ۱۴ اینچ کمتر نباشه و نرم افزار های برنامه نویسی و فتوشاپ رو بتونه با سرعت خوب اجرا کنه. خودم یک لپ تاپ مدنظر دارم ولی به خاطر تعداد زیادی از لپ تاپ ها که توی بازار وجود داره واقعا گیج شدم به خاطره همین گفتم اینجا مطرحش کنم تا شاید فرجی شد.
در حال حاضر
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مدنظرم هست.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۲ آبان ۱۳۹۷, ۰۱:۲۹ ب.ظ
سلام
من دوسال پیش با همین استدلالی که شما کردید منتها برای پایان نامه ام بود که نیاز به برنامه نویسی سنگین داشت خیلی دنبال لپ تاپ گشتم و در نهایت لنوو ideapad500 core i5 , ram8 گرفتم فقط از یه چیزی ناراضی هستم اونم اینکه بدنه لنوو درسته ضدخش هست ولی در ایسوزو، ضدخش بودنش خیلی مقاوم تره
صفحه نمایش هم ۱۵.۶ هست که من ۱۴ میخواستم ولی ۱۴ برای این مشخصات من موجود نبود.
ایسوزو هم البته گرفتم ولی یه ماهی که دستم بود انگار تار بود و مشخص بود گرافیکش درست نبود دیگه رفتیم تحویل دادیم و اینو کرفتیم
ارسال:
۲۳ آبان ۱۳۹۷, ۰۱:۳۲ ق.ظ
RE: یک لپ تاپ خوب برای برنامه نویسی میخواستم
(۲۲ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۲۹ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  سلام
من دوسال پیش با همین استدلالی که شما کردید منتها برای پایان نامه ام بود که نیاز به برنامه نویسی سنگین داشت خیلی دنبال لپ تاپ گشتم و در نهایت لنوو ideapad500 core i5 , ram8 گرفتم فقط از یه چیزی ناراضی هستم اونم اینکه بدنه لنوو درسته ضدخش هست ولی در ایسوزو، ضدخش بودنش خیلی مقاوم تره
ایسوزو هم البته گرفتم ولی یه ماهی که دستم بود انگار تار بود و مشخص بود گرافیکش درست نبود دیگه رفتیم تحویل دادیم و اینو کرفتیم
وقتی لپتاپ لنوو به برق وصل نیست، یه شبیه‌سازی یه دقیقه‌ای بذارید و ببینید بالاترین فرکانسی که پردازنده‌ش میرسه چنده.
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۷, ۱۲:۱۱ ق.ظ
(۲۳ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۳۲ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۲۹ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  سلام
وقتی لپتاپ لنوو به برق وصل نیست، یه شبیه‌سازی یه دقیقه‌ای بذارید و ببینید بالاترین فرکانسی که پردازنده‌ش میرسه چنده.
پردازنده لپ تاپ من اینتل ۲.۳ تا ۲.۴ گیگاهرتز هست و اون ایسوزی که میخواستم بگیرم ۲.۸ گیگاهرتز بود
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۷, ۰۲:۰۲ ق.ظ
(۲۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۱ ق.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  پردازنده لپ تاپ من اینتل ۲.۳ تا ۲.۴ گیگاهرتز هست و اون ایسوزی که میخواستم بگیرم ۲.۸ گیگاهرتز بود
سوالم این نبود، اینو که خودم میتونستم سرچ کنم. منظورم در حالتی بود که به برق وصل نیست، این رو نمی‌نویسند. پردازنده‌ی thinkpadهای جدید ۳/۵ گیگاهرتز هست، ولی توو باتری از ۱/۴ بالاتر نمیره.
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۷, ۰۲:۱۳ ق.ظ
(۲۵ آبان ۱۳۹۷ ۰۲:۰۲ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(25 آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۱۱ ق.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  پردازنده لپ تاپ من اینتل ۲.۳ تا ۲.۴ گیگاهرتز هست و اون ایسوزی که میخواستم بگیرم ۲.۸ گیگاهرتز بود
سوالم این نبود، اینو که خودم میتونستم سرچ کنم. منظورم در حالتی بود که به برق وصل نیست، این رو نمی‌نویسند. پردازنده‌ی thinkpadهای جدید ۳/۵ گیگاهرتز هست، ولی توو باتری از ۱/۴ بالاتر نمیره.
بله تست میکنم، میگم.
ولی خب وقتی می‌خواهیم لپ تاپ بگیریم ما که به همین اعداد توجه میکنیم(مثلا این مدل تازه وارد بازار شده باشه یا کسی اینطور اطلاعاتی نداره که بده )حالا از کجا باید متوجه شد که چقدر تفاوت هست بین واقعی بودن یا غیر واقعی بودنش؟
یه سوال دیگه، باتری سرخود بودن لپ تاپ یه مزیت هست بنظرتون یا عیب؟من خودم فکر میکنم خوب نیست چون وقتی میخوای چندساعت با لپ تاپ کار کنیم اگر باتری سرخود نباشه میشه باتریشو درآورد ولی باتری سرخود بودن اینطور نیست و بنظرم عمر باتری زودتر تموم بشه.
ارسال:
۲۵ آبان ۱۳۹۷, ۱۱:۳۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ۱۲:۵۱ ق.ظ، توسط negarin_.)
(۲۳ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۳۲ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(22 آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۲۹ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  سلام
شبیه سازی انجام دادم که تمام پردازنده لپ تاپ رو درگیر میکرد و نتیجه اون پردازش در عکس زیر هست. اگر این نتایج مدنظرتون بود، نظر کارشناسیتون چی هست حالا؟ و اینکه برای thinkpadهای جدید چرا اینقد تفاوت هست؟

[تصویر:  463526_t4qz6soc5yg5.jpg]
ارسال:
۲۷ آبان ۱۳۹۷, ۱۰:۱۹ ق.ظ
(۲۵ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۳۹ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  شبیه سازی انجام دادم که تمام پردازنده لپ تاپ رو درگیر میکرد و نتیجه اون پردازش در عکس زیر هست. اگر این نتایج مدنظرتون بود، نظر کارشناسیتون چی هست حالا؟ و اینکه برای thinkpadهای جدید چرا اینقد تفاوت هست؟

نظر در مورد باتری؟ والا من اصلا کسایی که هی به برق میزنن هی باتری داخل خارج می‌کنن رو درک نمی‌کنم. کم درگیری ذهنی داریم همین مونده یه بخش از مغزمون رو هم اختصاص بدیم هر چند وقت یه بار چک کنه لپتاپ اگه توو برق بود باتری‌ش در اومده باشه! Huh لپتاپای اپل باتریشون از اول چفت بوده، بیشترین عمر رو داره (در واقع من ندیدم کیفیتش رو قبل از خودِ لپتاپ از دست بده). اصن لپتاپ خودش وقتی به برق وصل هست و شارژش کامل هست باتری رو استفاده نمیکنه. اینم مثل درنیاوردنِ روکش صندلی ماشین فقط از خصوصیات ایرانیا هست، جای دیگه این حرکت رو ندیدم Dodgy اگه خیلی نگران این مورد هستید، میتونید اگه قصد شارژ باتری رو دارید، صبر کنید به ۲۵ درصد برسه بعد شارژ کنید.

اگه منظورتون در مورد لپتاپی که گفتید هست هم که خب لپتاپ‌های لنوو و ایسوس (مخصوصا دومی) قیمتِ پائین‌شون به کیفیتشون می‌ارزه. ولی من به جای اینکه نگران ضد خش بودنش باشم (چیزی که تا الان اصلا به ذهنم نرسیده بود)، اول باید وزنش کم باشه، بعد هم هاردش قطعا باید SSD باشه، چیزی که ظاهرا مد نظر شما نبوده. بعد حالا تصمیم میگیرم که پردازنده‌ش قوی‌تر باشه یا رم یا هارد بیشتری داشته باشه. توو رنجِ قیمت ۶۰۰ ۷۰۰ دلار، ایسوس تنوع انتخابِ بیشتری به آدم میده. لپتاپ بالای ۱۰۰۰ دلار هم فقط به ماکروسافت و دل فکر می‌کنم.

در مورد thinkpadها نمی‌دونم چرا مدلای جدیدش اینطوری هست و اینکه اصلا همه‌شون هستند یا نه. شاید باتریش نمی‌تونه اون همه توان مصرفی رو برسونه. شایدم تنظیمات خاصی داره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: negarin_ , big cloud
ارسال:
۲۷ آبان ۱۳۹۷, ۱۰:۳۲ ق.ظ
(۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  نظر در مورد باتری؟ والا من اصلا کسایی که هی به برق میزنن هی باتری داخل خارج می‌کنن رو درک نمی‌کنم. کم درگیری ذهنی داریم همین مونده یه بخش از مغزمون رو هم اختصاص بدیم هر چند وقت یه بار چک کنه لپتاپ اگه توو برق بود باتری‌ش در اومده باشه! Huh لپتاپای اپل باتریشون از اول چفت بوده، بیشترین عمر رو داره (در واقع من ندیدم کیفیتش رو قبل از خودِ لپتاپ از دست بده). اصن لپتاپ خودش وقتی به برق وصل هست و شارژش کامل هست باتری رو استفاده نمیکنه. اینم مثل درنیاوردنِ روکش صندلی ماشین فقط از خصوصیات ایرانیا هست، جای دیگه این حرکت رو ندیدم Dodgy اگه خیلی نگران این مورد هستید، میتونید اگه قصد شارژ باتری رو دارید، صبر کنید به ۲۵ درصد برسه بعد شارژ کنید.

اگه منظورتون در مورد لپتاپی که گفتید هست هم که خب لپتاپ‌های لنوو و ایسوس (مخصوصا دومی) قیمتِ پائین‌شون به کیفیتشون می‌ارزه. ولی من به جای اینکه نگران ضد خش بودنش باشم (چیزی که تا الان اصلا به ذهنم نرسیده بود)، اول باید وزنش کم باشه، بعد هم هاردش قطعا باید SSD باشه، چیزی که ظاهرا مد نظر شما نبوده. بعد حالا تصمیم میگیرم که پردازنده‌ش قوی‌تر باشه یا رم یا هارد بیشتری داشته باشه. توو رنجِ قیمت ۶۰۰ ۷۰۰ دلار، ایسوس تنوع انتخابِ بیشتری به آدم میده. لپتاپ بالای ۱۰۰۰ دلار هم فقط به ماکروسافت و دل فکر می‌کنم.

در مورد thinkpadها نمی‌دونم چرا مدلای جدیدش اینطوری هست و اینکه اصلا همه‌شون هستند یا نه. شاید باتریش نمی‌تونه اون همه توان مصرفی رو برسونه. شایدم تنظیمات خاصی داره.
من یک سال و خورده‌ایه مکبوک پرو گرفتم٬ باتریش خیلی ضعیف شده و زود شارژ خالی می‌کنهSad

ارسال: #۱۰
۲۷ آبان ۱۳۹۷, ۱۱:۵۴ ق.ظ
(۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۲ ق.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  من یک سال و خورده‌ایه مکبوک پرو گرفتم٬ باتریش خیلی ضعیف شده و زود شارژ خالی می‌کنه[تصویر:  sad.gif]
چند سایکل استفاده شده؟ از سیستم ریپورت چک کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015
ارسال: #۱۱
۲۷ آبان ۱۳۹۷, ۰۲:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۲:۲۱ ب.ظ، توسط negarin_.)
در مورد باتری لپ تاپ لینک زیر مفید هست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۱۹ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(25 آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۳۹ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  شبیه سازی انجام دادم که تمام پردازنده لپ تاپ رو درگیر میکرد و نتیجه اون پردازش در عکس زیر هست. اگر این نتایج مدنظرتون بود، نظر کارشناسیتون چی هست حالا؟ و اینکه برای thinkpadهای جدید چرا اینقد تفاوت هست؟

نظر در مورد باتری؟ والا من اصلا کسایی که هی به برق میزنن هی باتری داخل خارج می‌کنن رو درک نمی‌کنم. کم درگیری ذهنی داریم همین مونده یه بخش از مغزمون رو هم اختصاص بدیم هر چند وقت یه بار چک کنه لپتاپ اگه توو برق بود باتری‌ش در اومده باشه! Huh لپتاپای اپل باتریشون از اول چفت بوده، بیشترین عمر رو داره (در واقع من ندیدم کیفیتش رو قبل از خودِ لپتاپ از دست بده). اصن لپتاپ خودش وقتی به برق وصل هست و شارژش کامل هست باتری رو استفاده نمیکنه. اینم مثل درنیاوردنِ روکش صندلی ماشین فقط از خصوصیات ایرانیا هست، جای دیگه این حرکت رو ندیدم Dodgy اگه خیلی نگران این مورد هستید، میتونید اگه قصد شارژ باتری رو دارید، صبر کنید به ۲۵ درصد برسه بعد شارژ کنید.

آره حق با شماست هارد لپ تاپ خیلی مهمه من یادم رفت که بگم وقتی پردازش لپ تاپ من سنگین هست سرو صدا، لرزش و حرارت زیادی داره.. که اگر هاردش SSD می‌بود این میزان خیلی کمتر بود.
ارسال: #۱۲
۲۷ آبان ۱۳۹۷, ۰۳:۲۰ ب.ظ
(۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۲:۱۹ ب.ظ)negarin_ نوشته شده توسط:  آره حق با شماست هارد لپ تاپ خیلی مهمه من یادم رفت که بگم وقتی پردازش لپ تاپ من سنگین هست سرو صدا، لرزش و حرارت زیادی داره.. که اگر هاردش SSD می‌بود این میزان خیلی کمتر بود.
لرزش احتمالا به هاردش ربط داره (اساسا نباید این مشکل رو داشته باشه)، ولی من به خاطر سرعتش گفتم.
ارسال: #۱۳
۲۷ آبان ۱۳۹۷, ۰۶:۵۶ ب.ظ
(۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۴ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(27 آبان ۱۳۹۷ ۱۰:۳۲ ق.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  من یک سال و خورده‌ایه مکبوک پرو گرفتم٬ باتریش خیلی ضعیف شده و زود شارژ خالی می‌کنه[تصویر:  sad.gif]
چند سایکل استفاده شده؟ از سیستم ریپورت چک کنید.
۶۷۰

ارسال: #۱۴
۲۸ آبان ۱۳۹۷, ۰۳:۰۶ ق.ظ
(۲۷ آبان ۱۳۹۷ ۰۶:۵۶ ب.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  ۶۷۰
واسه یه سال و خورده‌ای عدد بزرگیه Huh
اپل گفته لپتاپاش تا ۱۰۰۰ سایکل حداقل ۸۰ درصد کیفیت اولیه رو دارند. یعنی اگه ۱۰ ساعت نگه میداشت، الان باید ۸ ساعت نگه داره حداقل چون هنوز به هزار نرسیده. نمایندگی چیزی داره؟ این الان مشکلِ اونا هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015
ارسال: #۱۵
۲۸ آبان ۱۳۹۷, ۰۹:۳۶ ق.ظ
(۲۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۳:۰۶ ق.ظ)Behnam‌ نوشته شده توسط:  
(27 آبان ۱۳۹۷ ۰۶:۵۶ ب.ظ)nlp@2015 نوشته شده توسط:  ۶۷۰
واسه یه سال و خورده‌ای عدد بزرگیه Huh
اپل گفته لپتاپاش تا ۱۰۰۰ سایکل حداقل ۸۰ درصد کیفیت اولیه رو دارند. یعنی اگه ۱۰ ساعت نگه میداشت، الان باید ۸ ساعت نگه داره حداقل چون هنوز به هزار نرسیده. نمایندگی چیزی داره؟ این الان مشکلِ اونا هست.
نمایندگی که نداره فکر کنم. من از پایتخت خریدم. البته زیاد هم استفاده کردم و می‌کنم٬ اکثر اوقات روشنه. فقط امیدوارم ازین بدتر نشه چون خیلی گرون شده٬ نمیشه عوض کرد.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۲ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۳ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۳۱ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۵ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۴۸ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۰۹۴ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۲۹ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close