زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۱۰:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رشته علوم شناحتی

ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۶, ۰۱:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۳۲ ب.ظ، توسط talkative2020.)
رشته علوم شناحتی
سلام به همه دوستان،

من ۲ سال پیش داوطلب کنکور هوش مصنوعی بودم و با این انجمن آشنا شدم. همیشه خواننده خاموش بودم و از تجربیات بقیه اینجا استفاده میکردم. سال گذشته من با رشته جدیدی آشنا شدم که فقط چند ساله توی ایران راه افتاده به اسم
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
.

واااااااقعا این رشته فصل مشترک تمام علایق من در هوش مصنوعی و سایر رشته‌های مرتبطش بود. احتمالا خیلی از داوطلبان کنکور هوش این رشته رو نمیشناسن و حتی شاید اسمشو هم نشنیده باشن.

من خودم امسال کنکور علوم شناختی قبول شدم و در حال حاضر داشجوی این رشته هستم. توصیه میکنم بهتون حتماا در مورد این رشته تحقیق کنید. برید کمی در موردش بخونید. شاید شما هم مسیرتونو پیدا کنید.

در مورد کنکور
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
هم این لینک ها اطلاعات خوبی دارن:

۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , pioneer01 , RASPINA , AreF95 , BBumir , hun73r.9h0s7 , The BesT
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۶, ۰۸:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۰۹:۵۷ ب.ظ، توسط salam5.)
RE: رشته علوم شناحتی
پس این گروه به دردتون میخوره فک کنم

shenakht_co@

"یارب نظر تو برنگردد"
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , talkative2020
ارسال:
۲۲ شهریور ۱۳۹۶, ۰۸:۴۳ ب.ظ
رشته علوم شناحتی
از گرایشهای رشته روانشناسیه؟
حالا تو هوش نمیشه روی این موضوع کار کرد؟
۰
۰
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۶, ۰۱:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۴۱ ق.ظ، توسط talkative2020.)
(۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۴۳ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  از گرایشهای رشته روانشناسیه؟
حالا تو هوش نمیشه روی این موضوع کار کرد؟

در حال حاضر زیر مجموعه علوم پایه ست.

میشه توی هوش هم در این زمینه کار کرد. آی پی ام برای دکتری گرایش محاسباتی علوم شناختی رو هم داره. ولی من شخصا به این نتیجه رسیدم که از ارشد برای این رشته اقدام کنم.
برام فوق العاده جذاب تر از هوش بود. در واقع جذابیت هوش رو داره بعلاوه جذابیت های نوروساینس و فلسفه و روانشناسی.

(۲۲ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۲۶ ب.ظ)salam5 نوشته شده توسط:  پس این گروه به دردتون میخوره فک کنم

shenakht_co@

ممنون. تقریبا همه گروه های شناختی رو عضوم :دی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , salam5
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۶, ۰۱:۵۸ ق.ظ
رشته علوم شناحتی
سلام ، سپاس برای تاپیک مفیدتون
آینده شغلی این رشته به چه صورته ؟
کاملا جذاب بنظر میرسه ، اگر تصمیم گرفتم که این رشته رو برای ارشد بخونم درس ها رو به چه ترتیبی باید مورد مطالعه قرار بدم ؟
درس هایی که برای ارشد باید خونده بشن سختی ای دارن برا ما که رشتمون کامپیوتره ؟
۰
۰
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۶, ۰۳:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۳۰ ب.ظ، توسط talkative2020.)
(۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۵۸ ق.ظ)AreF95 نوشته شده توسط:  سلام ، سپاس برای تاپیک مفیدتون
آینده شغلی این رشته به چه صورته ؟
کاملا جذاب بنظر میرسه ، اگر تصمیم گرفتم که این رشته رو برای ارشد بخونم درس ها رو به چه ترتیبی باید مورد مطالعه قرار بدم ؟
درس هایی که برای ارشد باید خونده بشن سختی ای دارن برا ما که رشتمون کامپیوتره ؟

خواهش میکنم.Big Grin خودم ی زمانی موقع کنکور فکر میکردم فقط هوش مصنوعی میخوام و بعد که با این رشته آشنا شدم دیدم واقعا جالبه. و اینجا مطرحش کردم که بقیه کامپیوتری ها هم حداقل اسم رشته رو بشنون و کمی در موردش تحقیق کنن.

این لینک برای آینده شغلی کمکتون میکنه:

توی اون لینک های بالا در مورد منابع کنکور و اینا توضیحات نوشته. اگر براتون کافی نبود بازم بپرسید ازم.
در مورد سختیش هم باید بگم که به نظر من سخت نبود. اصلا هم سخت نبود.

(۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۲۹ ق.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  
(22 شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۱۹ ق.ظ)talkative2020 نوشته شده توسط:  من خودم امسال کنکور علوم شناختی قبول شدم و در حال حاضر داشجوی این رشته هستم.
ipm در حال تحصیل هستید؟
از رتبتون و درصداتون بگید

آی پی ام فقط دکتری داره. من ارشدم.

من تا بهمن برای هوش میخوندم. بهمن با علوم شناختی آشنا شدم. و از آخر اسفند خوندشو شروع کردم. کلا شاید ۷ هفته خونده باشم. رتبه م ۹۰ شد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AreF95
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۶, ۰۴:۴۵ ب.ظ
وضعیت شغلیش برام مبهمه. فرض کنید شما فردا فارغ التحصیل شدید و مشکل سربازی هم ندارید. میخواید چیکار کنید دقیقا؟ (کلی نه، دقیق)

۱
۰
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۶, ۰۴:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۵۹ ب.ظ، توسط talkative2020.)
(۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۳۰ ب.ظ)moslem73421 نوشته شده توسط:  
(23 شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۲۹ ب.ظ)talkative2020 نوشته شده توسط:  آی پی ام فقط دکتری داره. من ارشدم.
ipm در مقطع دکترا پذیرشش از طریق کنکور نیست ؟ در دفترچه ipm نیست

پذیرشش اولیه ش از طریق سنجشه. ولی موضوع اینه که هر دو سال یک بار دانشجو میگیره. و اونم فقط ۲ نفر :دی

(۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۴۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  وضعیت شغلیش برام مبهمه. فرض کنید شما فردا فارغ التحصیل شدید و مشکل سربازی هم ندارید. میخواید چیکار کنید دقیقا؟ (کلی نه، دقیق)

ی لینک بالا گذاشتم برای آینده شغلی. البته اونم کلیاته.

نکته مهمش اینه که باید خودتون واسه خودتون زمینه شغلی درست کنید. مثلا من تحقیقاتم رو در حوزه دیپ لرنینگ و نورومارکتینگ پیش مببرم. و تمام شرکت های تجاری و تبلیغاتی مخاطبانم هستند.

اینجوری نیست که برید جایی استخدام بشید. البته ی جاهایی مثل صدا و سیما و مراکز نظامی نیرو میگیرن ولی کلیت رشته توی ایران بیشتر اکتشافی و به خود محقق برمیگرده.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , hun73r.9h0s7
ارسال:
۲۳ شهریور ۱۳۹۶, ۰۵:۱۲ ب.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۵۵ ب.ظ)talkative2020 نوشته شده توسط:  ی لینک بالا گذاشتم برای آینده شغلی. البته اونم کلیاته.

نکته مهمش اینه که باید خودتون واسه خودتون زمینه شغلی درست کنید. مثلا من تحقیقاتم رو در حوزه دیپ لرنینگ و نورومارکتینگ پیش مببرم. و تمام شرکت های تجاری و تبلیغاتی مخاطبانم هستند.

اینجوری نیست که برید جایی استخدام بشید. البته ی جاهایی مثل صدا و سیما و مراکز نظامی نیرو میگیرن ولی کلیت رشته توی ایران بیشتر اکتشافی و به خود محقق برمیگرده.
اون لینک رو اجمالا دیدم اما کلی بود.
ببینید مشکل اینکه آدم خودش برای خودش شغل درست کنه اینه که ممکنه به سمت کارآفرینی متمایل بشه. بعد از یه مدت میبینه دیگه محقق نیست، درگیر همه چیز هست الا کار علمی و فنی. به جای اینکه به کار علمی و تحقیقاتیش برسه درگیر بازاریابی و مذاکره وپرزنت کردن و بیمه و حقوق و ... میشه. عملا دیگه به جای کار علمی بیزینس می کنه.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: talkative2020
ارسال: #۱۰
۲۳ شهریور ۱۳۹۶, ۰۹:۰۷ ب.ظ
(۲۳ شهریور ۱۳۹۶ ۰۵:۱۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(23 شهریور ۱۳۹۶ ۰۴:۵۵ ب.ظ)talkative2020 نوشته شده توسط:  ی لینک بالا گذاشتم برای آینده شغلی. البته اونم کلیاته.

اون لینک رو اجمالا دیدم اما کلی بود.
ببینید مشکل اینکه آدم خودش برای خودش شغل درست کنه اینه که ممکنه به سمت کارآفرینی متمایل بشه. بعد از یه مدت میبینه دیگه محقق نیست، درگیر همه چیز هست الا کار علمی و فنی. به جای اینکه به کار علمی و تحقیقاتیش برسه درگیر بازاریابی و مذاکره وپرزنت کردن و بیمه و حقوق و ... میشه. عملا دیگه به جای کار علمی بیزینس می کنه.

کسی که "فقط" بخواد تحقیق و پژوهش کنه میتونه تو دانشگاه و پژوهشکده ادامه بده. از طرفی در حال حاضر شرکت های بزرگی مثل گوگل ی بخش مجزا برای نورومارکتینگ و علوم شناختی دارن و یک عالمه کار تحقیقاتی و به دنبال اون بیزینسی انجام میدن. کلا الان هوش مصنوعی و علوم شناختی خیلی تنگاتنگ هم پیش میره. بچه های شریفی اگه ایجا باشن میتونن روی این تاکید کنن. چون تا جایی که میتونم ی سری از بچه های هوش اونجا با آی پی ام پروژه های شناختی و نقشه برداری مغز رو جلو میبرن.

مبحث دیگه اینه که شما کارآفرینی رو خوب نمیدونین. یکی دیگه ممکنه فقط به دنبال همچین فضای کاری باشه.

هدف من صرفا معرفی
اینجا بود تا بچه های کامپیوتری بدونن همچین چیزی وجود داره. و آدمایی با علایقی مثل خودم بتونن در موردش تحقیق کنن.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۵ شهریور ۱۳۹۶, ۰۲:۲۶ ب.ظ
رشته علوم شناحتی
سلام وقتتون بخیر
با تاپیکتون ذهن منو درگیر کردین برای همین تحقیقاتی تو سایت ها کردم چندین سوال داشتم از خدمتتون ...
۱/مباحثی که باید خوانده شوند برای کنکور ارشد حفظ کردنی هستند یا یادگرفتنی ؟
۲/مباحثی که باید خوانده شوند پیشنیازی لازم دارند یا خیر ؟ اگر بله چه درسی و ...
۳/بیشتر از چه رشته هایی به این رشته علاقمند می شوند و شرکت میکنند ؟ علت؟
۴/اگر تصمیم بر این شد که کسی برای ارشد این کنکور مطالعه کند فرقی ندارد که از چه درسی شروع کند؟
۵/با توجه به نو بودن این رشته و نبود منابعی برای تست زنی ، باید مطالب کتاب موضوع مربوطه خوانده شود و یاد داشتن مطالب آن کتاب ها کفایت می کند ؟
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۵ شهریور ۱۳۹۶, ۰۸:۰۴ ب.ظ
رشته علوم شناحتی
سلام.ممنون از معرفی خوبتون
دوره دکتری علوم شناختی در حال حاضر در ایران هست و کدام دانشگاهها این رشته را دارن؟ تفاوتش با رشته نوروساینس چیه؟
من تا جاییکه آشنایی داشتم بیشتر دانشجویان رشته زبانشناسی سراغ این گرایش میرفتن
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۶ شهریور ۱۳۹۶, ۰۳:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ ۰۳:۴۲ ب.ظ، توسط talkative2020.)
(۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۲:۲۶ ب.ظ)AreF95 نوشته شده توسط:  سلام وقتتون بخیر
با تاپیکتون ذهن منو درگیر کردین برای همین تحقیقاتی تو سایت ها کردم چندین سوال داشتم از خدمتتون ...
۱/مباحثی که باید خوانده شوند برای کنکور ارشد حفظ کردنی هستند یا یادگرفتنی ؟
۲/مباحثی که باید خوانده شوند پیشنیازی لازم دارند یا خیر ؟ اگر بله چه درسی و ...
۳/بیشتر از چه رشته هایی به این رشته علاقمند می شوند و شرکت میکنند ؟ علت؟
۴/اگر تصمیم بر این شد که کسی برای ارشد این کنکور مطالعه کند فرقی ندارد که از چه درسی شروع کند؟
۵/با توجه به نو بودن این رشته و نبود منابعی برای تست زنی ، باید مطالب کتاب موضوع مربوطه خوانده شود و یاد داشتن مطالب آن کتاب ها کفایت می کند ؟

خوشحالم که همچین اتفاقی براتون افتاده

پاسخ سوال ۱: ی بخشیش حفظ کردنیه ولی جنس حفظ کردنش مثل تاریخ و ادبیات نیست! یعنی شما اگر مبحث رو واقعا و عمیقا بلد نباشید نمیتونید به سوال ها جواب بدید. حفظ کردنی در این ایجا در مقابل حل کردنی میاد. سوال های حل کردنی و محاسبه نداره. البته به جز درس آمار . ولی درسی مثل علوم اعصاب رو واقعا باید بلد باشید.

سوال ۲: نه لزوما. بستگی به بک گراند شما داره

سوال ۳: در حال حاضر همه رشته‌ها هستن. چون هنوز خیلی ها با رشته آشنا نیستن اغلب اونایی میان که زمینه ای داشتن و آشنا شدن. چیزی ک من دیدم اغلب بچه های کامپیوتر و روانشناسی ند.

سوال۴ و۵: تجربه من اینه که از اصول علوم شناختی شروع کردم. و کتاب ها کفایت میکرد. کلا اینو بهتره از مشاورهای اون سایتی که معرفی کردم بپرسید.

(۲۵ شهریور ۱۳۹۶ ۰۸:۰۴ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  سلام.ممنون از معرفی خوبتون
دوره دکتری علوم شناختی در حال حاضر در ایران هست و کدام دانشگاهها این رشته را دارن؟ تفاوتش با رشته نوروساینس چیه؟
من تا جاییکه آشنایی داشتم بیشتر دانشجویان رشته زبانشناسی سراغ این گرایش میرفتن

خواهش میکنم.

علوم اعصاب شناختی (گرایش مغز و شناخت)، روانشناسی شناختی، مدلسازی شناختی، زبان شناسی شناختی ،فلسفه ذهن. یک گرایش دیگه هم IPM داره که اسمش خاطرم نیست ولی محاسبات شناختی که با هوش مصنوعی خیلی تلفیقه.

بچه های زبانشناسی به واسطه فردی مثل چامسکی تو رشته شون با این گرایش آشنایی پیدا میکنن ناخودآگاه. این دلیل ورود اونا به این رشته ست. بقیه رشته ها اغلب حتی اسم رشته رو هم نشنیدن.

تفاوتش با نوروساینس اینه که اون برای وزارت بهداشته و بیشتر رویکرد پزشکی و زیست مولکولی داره ولی این دقیقا رویکردش شناختیه
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: AreF95 , pioneer01 , BBumir , The BesT
ارسال: #۱۴
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۰:۲۰ ب.ظ
پارسال این تاپیک رو ایجاد کردم و دوستانی بارها و بارها در این خصوص به من پیام دادن. امروز دیدم تالار گفتگو ی تخصصی علوم شناختی راه افتاده. گفتم شاید به درد هوش خوان های علوم شناختی محور بخوره Wink

\
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تغییر رشته از ریاضی به علوم کامپیوتر در ارشد Fghs ۳ ۴,۷۹۲ ۲۱ دى ۱۳۹۸ ۰۵:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa1140
  رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران علیصا ۰ ۲,۴۴۸ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  محاسبه تراز معدل موثر از رشته آی تی یا علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر یا بالعکس gnulinux ۰ ۲,۲۵۶ ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۸:۳۷ ق.ظ
آخرین ارسال: gnulinux
  آیا کسایی که رشته شرایط خاص قبول شدن شانس قبولی برا رشته های انتخابی قبل اونو ندارن؟؟ mahyar12 ۱۹ ۱۲,۰۶۹ ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Mokhtar021
  انتخاب دانشگاه در رشته علوم کامپیوتر با رتبه ۲ و۳ با سهمیه gari ۱۳ ۶,۷۳۶ ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gari
  درخواست حل سوال تعداد رشته های دودویی از علوم کامپیوتر ۹۳ Sepideh96 ۱ ۱,۳۴۰ ۰۹ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  نحوه انصراف از انتخاب رشته یا کد رشته Sepideh96 ۳ ۶,۱۰۳ ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  قبولی علوم کامپیوتر امیرکبیر_سوال در مورد رشته بیوانفورماتیک javady ۹ ۱۰,۰۷۸ ۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: shadiringi
  ۲۰۰ علوم و انتخاب رشته malekisaman ۱۲ ۷,۲۶۱ ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: RezaTaheri
  لیست انتخاب رشته پیشنهادی رشته آیتی هر دو گرایش alilash ۰ ۲,۰۰۳ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: alilash

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close