زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

قبولی علوم کامپیوتر امیرکبیر_سوال در مورد رشته بیوانفورماتیک

ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۳, ۰۹:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۰:۳۳ ب.ظ، توسط javady.)
سلام،

رتبه ۱۲۱ امیرکبیر نوبت دوم گرایش بیوانفورماتیک قبول شدم

بچه ها یکم راهنمایی میکنید در مورد رشته ، نمیدونم خوبه این که قبول شدم یا ن ؟! Huh

اینم نتیجه قبولی:

۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: gaslakh , Mehrdad_CS
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۳, ۰۹:۳۷ ب.ظ
قبولی علوم کامپیوتر_سوال در مورد رشته بیوانفورماتیک
رشته به روز و خوبیه .
تعامل کامپیوتر و زیست .
طرفدار زیاد داره
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: javady , Mehrdad_CS
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۰۶ ب.ظ
دوستای من که بیوی امیرکبیر می خونن که خیلی راضین و تعریف می کنن.مخصوصا از مدیر گروهش خانم دکتر زارع
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mehrdad_CS , javady
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۰۷ ب.ظ
تبریک میگم
گرایش بسیار خوبیه اگر علاقه داشته باشید
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: javady
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۱۷ ب.ظ
RE: قبولی علوم کامپیوتر امیرکبیر_سوال در مورد رشته بیوانفورماتیک
بیو انفورماتیک چیست؟
یه پاور پوینت آماده کرده بودم ,واسه معرفیه اولیه بد نیست.
بیو انفورماتیک.pptx
اندازه فایل: ۷۲۰/۸۸ KB

به صورت کلی:
این رشته تر کیبی از کامپیوتر و زیست وآماره.
یه سری دادهای زیستی دارین که میخواین ازشون اطلاعات کسب کنید.
کارشناس کامپیوتر باید الگوریتم هایی رو بنویسه یا الگوریتم های قبلی رو بهینه کنه.(مثلا به جای الگوریتم پویا براش الگوریتم موازی بنویسه).
این هم انجمن بیو انفورماتیک تو ایران:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(احتمالا من هم این گرایش رو انتخاب کنم)

خدایا,مرا به بزرگی چیزهایی که ارزانی کرده ای آگاه کن تا کوچکی چیزهایی که ندارم آرامشم را بهم نزند...
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mehrdad_CS , javady
ارسال:
۰۳ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۴۱ ب.ظ
در مورد بیوانفورماتیک میشه توضیحات بسیار مفصلی داد اما به صورت خلاصه بیوانفورماتیک یه علم بین رشته ای هست که سعی میکنه محاسبات رو در علوم زیستی apply کنه.همینطوری که از اسمش معلومه ما میتونیم به ترکیب هر شاخه ای از کامپیوتر با زیست شناسی بیوانفورماتیک بگیم.
کار هایی که میشه بیشتر بر پایه مفاهیم درس هایی مثل طراحی الگوریتم و ساختمان داده و گراف و به صورت کلی ریاضیات گسسته هست که به نوعی برای کار با رشته های DNA استفاده میشه.این دامنه از روش های فشرده سازی DNA (ژنوم انسان حدود ۴ گیگابایت اندازه داره اگه اشتباه نکنم) تا روش های پردازش رشته های DNA رو در بر میگیره.
کاربرد های عملی بسیاری هم داره مثلا سرطان ها حاصل تغییر در DNA سلول ها هستن اگر تغییر ایجاد شده به صورت دقیق معلوم بشه میشه برای مبارزه با اون تغییر و یا درمانش برنامه ریزی کرد.
من چند تا کتاب رفرنس در مورد بیوانفورماتیک دارم که تو میلمه.اگر خواستین خصوصی کنید ایمیلتونو تا بفرستم.
خوندن اسلاید های یک درس بیوانفورماتیک هم شاید بتونه شما رو برای ارشد آماده تر کنه:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehr90 , Mehrdad_CS , fatemeh69
ارسال:
۰۴ شهریور ۱۳۹۳, ۰۱:۰۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۰۱:۰۷ ق.ظ، توسط javady.)
(۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۱۷ ب.ظ)mehr90 نوشته شده توسط:  بیو انفورماتیک چیست؟
یه پاور پوینت آماده کرده بودم ,واسه معرفیه اولیه بد نیست.

به صورت کلی:
این رشته تر کیبی از کامپیوتر و زیست وآماره.
یه سری دادهای زیستی دارین که میخواین ازشون اطلاعات کسب کنید.
کارشناس کامپیوتر باید الگوریتم هایی رو بنویسه یا الگوریتم های قبلی رو بهینه کنه.(مثلا به جای الگوریتم پویا براش الگوریتم موازی بنویسه).
این هم انجمن بیو انفورماتیک تو ایران:

(احتمالا من هم این گرایش رو انتخاب کنم)

ممنون و تشکر از همه دوستان که راهنمایی میکنن ، فکر کنم رشته جالب و جذابیه فکر کنم ازش با این توصیفات خیلی خوشم بیاد !

(۰۳ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۴۱ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  در مورد بیوانفورماتیک میشه توضیحات بسیار مفصلی داد اما به صورت خلاصه بیوانفورماتیک یه علم بین رشته ای هست که سعی میکنه محاسبات رو در علوم زیستی apply کنه.همینطوری که از اسمش معلومه ما میتونیم به ترکیب هر شاخه ای از کامپیوتر با زیست شناسی بیوانفورماتیک بگیم.
کار هایی که میشه بیشتر بر پایه مفاهیم درس هایی مثل طراحی الگوریتم و ساختمان داده و گراف و به صورت کلی ریاضیات گسسته هست که به نوعی برای کار با رشته های DNA استفاده میشه.این دامنه از روش های فشرده سازی DNA (ژنوم انسان حدود ۴ گیگابایت اندازه داره اگه اشتباه نکنم) تا روش های پردازش رشته های DNA رو در بر میگیره.
کاربرد های عملی بسیاری هم داره مثلا سرطان ها حاصل تغییر در DNA سلول ها هستن اگر تغییر ایجاد شده به صورت دقیق معلوم بشه میشه برای مبارزه با اون تغییر و یا درمانش برنامه ریزی کرد.
من چند تا کتاب رفرنس در مورد بیوانفورماتیک دارم که تو میلمه.اگر خواستین خصوصی کنید ایمیلتونو تا بفرستم.
خوندن اسلاید های یک درس بیوانفورماتیک هم شاید بتونه شما رو برای ارشد آماده تر کنه:

باشه حتما میفرستم ممنون از اینکه وقت گذاشتید واسه پاسخ و لینک ، ممنون!
۱
۰
ارسال:
۰۴ شهریور ۱۳۹۳, ۱۱:۳۴ ق.ظ
با دکتر زارع کار میکنی Smile . فعالترین استاد علوم کامپیوتر امیرکبیره. خوش اومدی .

هیچ تمدنی توسط بیگانگان از برون فتح نمی‌شود مگر آنکه ابتدا از درون خود را تخریب کرده باشد.

(شاید به دردتون خورد)
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: javady
ارسال:
۰۴ شهریور ۱۳۹۳, ۰۴:۱۳ ب.ظ
(۰۴ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴ ق.ظ)sd_javadi نوشته شده توسط:  با دکتر زارع کار میکنی Smile . فعالترین استاد علوم کامپیوتر امیرکبیره. خوش اومدی .
مهندس جان ممنون ظاهرا شما از اون بچه درس خونهای حسابی هستی !Big Grin
یه سوال داشتم اطلاعیه ثبت نام امیرکبیر زده دوره شبانه آموزش محور خبری نداری که آیا منم آموزش محورم یا ن؟ آخه موقع انتخاب رشته هیچ چیزی به مزمون آموزش محور نزده بود ، اگه آموزش محور باشه نمیرم آخه میگن اصلا اعتبار نداره !
۰
۰
ارسال: #۱۰
۳۰ مهر ۱۳۹۶, ۰۸:۱۶ ب.ظ
مهندس جان ممنون ظاهرا شما از اون بچه درس خونهای حسابی هستی !Big Grin
یه سوال داشتم اطلاعیه ثبت نام امیرکبیر زده دوره شبانه آموزش محور خبری نداری که آیا منم آموزش محورم یا ن؟ آخه موقع انتخاب رشته هیچ چیزی به مزمون آموزش محور نزده بود ، اگه آموزش محور باشه نمیرم آخه میگن اصلا اعتبار نداره !
[/quote]

تو سال ۹۶ آخرین رتبه قبولی بیوانفورماتیک چند بوده؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۸۷ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۳۶۹ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  کارشناس دادگستری رشته کامپیوتر sepid ۰ ۸۴۷ ۲۵ تیر ۱۴۰۱ ۰۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sepid
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۳۲ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۳,۹۶۹ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۱۷۵ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  دکتری بیوانفورماتیک ۱۴۰۰ Hmi96 ۱ ۱,۹۱۳ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۷۹,۹۹۵ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  سوال در مورد صفحه بندی در سیستم عامل Azadam ۱ ۱,۵۳۸ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Azadam
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۷۸۳ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close