زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۱۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حال و حوصله درس خوندن ندارم

ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۸:۱۲ ب.ظ، توسط fatima1537.)
حال و حوصله درس خوندن ندارم
سلام بچه ها
من تابستون که واسه کنکور می خوندم خیلی خوب درس می خوندم اما الان چند هفته اس که بی حوصله شده‌ام و نمی تونم بخونم!نمی دونم دلیلش چیه!می شه راهنماییم کنین؟

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۴۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۴۲ ب.ظ، توسط Mansoureh.)
RE: چرا بی حوصله شدم؟؟؟؟
ممکنه چون فشار زیادی به خودت آوردی این اتفاق افتاده باشه، یا ممکنه ذوقی که رسیدن به هدف برات داشته رو از یاد بردی، ممکنه به مباحثی رسیده باشی که خیلی برات تکراری بودند و تقریباً اون‌ها رو از بر هستی ولی مجبوری دوباره بخوانی، ممکنه موارد دیگه ای ذهنت رو مشغول کرده باشن که تو رو از درس دور میکنه و تمرکزت رو از بین میبره...

کارهایی که میتونی انجام بدی و شاید موثر باشند:
۱- به خودت استراحت بده ولی این استراحتت اینطور نباشه که توی خونه بشینی و کاری نکنی. منظورم اینه که یه استراحت درست حسابی، یه دو، سه روزی برو مسافرت یا با دوستان جمع بشید و برید سینما و پارک.

۲- شب‌ها یه ۳۰ دقیقه ای برو پیاده روی!!! خلاصه یه ورزشی یا نرمشی بکن!

۳- هنر میتونه افکارت رو منظم کنه، مثل نقاشی، خوشنویسی، بافتنی، خیاطی و ...

۴- یه چند روزی ساعات مطالعه ات رو پایینتر بیار مثلاً روزی ۳ الی ۴ ساعت...

۵- مباحثی از دروس رو بخوان که شوقت رو زیاد کنه، درس هایی که دوست داری. اگر هم درس‌ها یه جورایی برات تکراریند منبعی که از روش میخواندی رو عوض کن!

دیگه مورد خاصی به ذهنم نمیرسه!!! امیدوارم با حوصله‌ی بالا دوباره ادامه بدی...

Change Your FATE
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu , انرژی مثبت , hsh88 , SarahArshad , Pegasus
ارسال:
۳۱ شهریور ۱۳۹۰, ۱۱:۴۲ ب.ظ
RE: چرا بی حوصله شدم؟؟؟؟
(۳۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  سلام بچه ها
من تابستون که واسه کنکور می خوندم خیلی خوب درس می خوندم اما الان چند هفته اس که بی حوصله شده‌ام و نمی تونم بخونم!نمی دونم دلیلش چیه!می شه راهنماییم کنین؟

به قبولی فکر کن...به اون روزی که نتایج و می دن و اون جایی که دلت می خواست و قبول شدی...به این فکر کن که شاید ۵ ماه تلاش کردن باعث بشه خیلی راحتتر به آرزوهات برسی...ناامید نشو مسافر کچولو باید تلاش بکنی
۲
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال:
۰۱ مهر ۱۳۹۰, ۱۲:۱۴ ق.ظ
چرا بی حوصله شدم؟؟؟؟
نگران نباشین بعد از ظهر‌ها دلگیر شده ....
امیدوارم دوباره به همون روحیه که میخوندین برگردین

از کتابفروشی پرسیدند : وضع کسب و کارت چگونه است؟

گفت : بسیار بد ، چون آنهایی که پول دارند اهل مطالعه نیستند و آنهایی هم که سواد دارند پول ندارند !!!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۱۲:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۲۵ ق.ظ، توسط aatwo.)
Wink حال و حوصله درس خوندن
وقتی حال و حوصله درس نیست چیکار می کنید؟Exclamation
راه حلی دارید؟
شاید مواردی که دوستان میگن بدرد شما هم بخوره

drink 8 glasses of water a day

۰
۰
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۱۲:۴۹ ق.ظ
حال !
حتما حتما یه سر برو کتابخونه یه چند دیقه ای بشین !!! اونوقت خیلی سریع ریکاوری میکنی .

کسی که اندرز ارزان را رد کند طولی نمی کشد که پشیمانی را با قیمت گرانی خریداری خواهد کرد.
۰
۰
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۶ ق.ظ
RE: حال و حوصله درس خوندن
(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۰ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  وقتی حال و حوصله درس نیست چیکار می کنید؟Exclamation
و راه حلی دارید؟
شاید مواردی که دوستان میگن بدرد شما هم بخوره

یه چند ساعت استراحت کنین و بعد یه درس دیگه شروع کنین! یا مرور نوت‌ها رو . نذارین پشتتون باد بخوره . و هی امروز و فردا کنین.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: vpn_far68
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۱:۲۲ ق.ظ
RE: حال و حوصله درس خوندن
برا من تقریبا ۲ یا سه بار در ماه این اتفاق میفته . اون روز با زور تا ظهر میخونم بعد به خودم تشویقی میدم عصر میرم کارهایی که دوس دارم میکنم( غیر درس). فرداش دیگه روحیم خوبه Big Grin
۰
۰
ارسال:
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۳:۵۲ ق.ظ
حال و حوصله درس خوندن
من اخبار ساعت ۲۰ شبکه ۴ رو نگاه میکنم .
گاهی میشینم تخیل میکنم .
میرم سراغ دوستانم که میدونم اونا هم می خونند.

دارم با پای پیاده از مانشت بالا می رم.
پاهام خسته شده. یکی دستمو بگیره .
Blush

هر دم از ایمان و کفر . میشوم خالی و پر
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۷ مهر ۱۳۹۰, ۰۷:۲۸ ق.ظ
حال و حوصله درس خوندن
(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۰ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  وقتی حال و حوصله درس نیست چیکار می کنید؟Exclamation
راه حلی دارید؟
من هر روز از صبح تا شب منتظر یه فرصتم تا اون شور و اشتیاقی که واسه درس خوندن دارم رو با خوندن کتابها تخلیه کنم اما دریغ از فرصت.
چاره ای جز نوشیدن قهوه و نخوابیدن شب و خواب آلودگی و در حالت اغما کتاب خوندن ندارم.
اینا درد منه اما گفتم تا بعضی از دوستان که وقت و موقعیت دارن با بهانه هایی که واسه خودشون درست میکنن هدر ندن.
واسه انجام ندادن کاری همیشه هزار دلیل وجود داره، اما واسه انجام دادنش همیشه یه دلیل(هدف) پیش خودت داری.

من اگر چه بندگی را به خدا رسانده باشم
همه بنده ام خدایا به تو می رسد خدایی

بکشان به عاشقانت که کشی به جرم عشقم
مگرم نه وعده دادی که کشی و بر سر آیی

اگه میخوای منو بازم ببینی
من همینجام پشت اون لبخند قدیمی
حلال کنید
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: firouzi.s , Xilinx , mim
ارسال: #۱۱
۲۸ مهر ۱۳۹۰, ۰۷:۵۱ ب.ظ
حال و حوصله درس خوندن
به نظر من بهترین راه مرور درسهایی هست که روزهای قبل خوندیم تا فردا به این فکر نکینیم که دیروز درس نخوندیم پس امروزم نخونیم و همینطور هفتمون تلف بشه.این بلا این هفته به سر من اومد Big Grin
من اینطوریم اگه یه روز درس نخونم فرداش ناراحتم که چرا دیروز درس نخوندم و بخاطر ناراحتیم فرداشم نمی خونم Big Grin Big Grin

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۲
۰
ارسال: #۱۲
۲۹ مهر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۲ ب.ظ
حال و حوصله درس خوندن
من وقتی حال و حوصله درس خوندن ندارم اون درسی که قراره بخونم رو میزارم کنار.و یه درسی رو انتخاب میکنم که هم ساده هست و هم دوسش دارم و از خوندنش لذت میبرم رو میخونم.و اینطوری میشه که حال و حوصله‌ام میاد سر جاش . دغدغه اینم ندارم که اون روزم هدر رفته.باز از فردا اون درسی که قرار بود بخونم رو برش میدارم.

شرایط همه یکسانه.همه مثل تو همین مشکل رو دارند.درس خوندن سخته.سعی کنید شما هم مثل درس خوندن سخت باشید و کمر سختی درس خوندن رو بشکنید.نزارید اون به شما غلبه کنه.شما به اون غلبه کنید.باید وقتی دست از درس خوندن میکشید وجدانتون راضی باشه.اگه راضی نبود اینقدر بخونید تا راضی شه...
۳
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , r1e1z1a , Lantern , Doctorwho

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۴۹۸ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  فوری : چطور در جو کنکور و درس خوندن میمونید؟ MohsenRezaei ۸ ۴,۴۱۳ ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  در حال حاضر بهترین منبع برای هوش مصنوعی چیه؟ Mehdi.Sarf ۴ ۷,۱۲۸ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  ۱۴۷ ای تی ___انتخاب رشته مهم مهم _خواهشا کمکم کنید وقت ندارم Rezaprince ۱ ۲,۲۵۱ ۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
Big Grin دنبال آدمای با انگیزه برای گروهی درس خوندن ارشد تو این ۲۳ روز باقی مانده هستم maedeee ۱ ۲,۱۶۳ ۱۴ فروردین ۱۳۹۷ ۰۱:۱۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Milad_Hosseini
  دوستانی که مدار الکتریکی خوندن mzha ۶ ۴,۶۹۱ ۰۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mzha
  آیا لازم به خوندن لایه پیوند داده و مک از روی کتاب کراس است؟ Rehe1994 ۱ ۲,۲۲۹ ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: husen
  خوندن شبکه signal_micro ۱۰ ۸,۶۶۰ ۲۷ دى ۱۳۹۵ ۱۲:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: *tarannom*
  خوندن همزمان خانه حافظه H-Arshad ۰ ۱,۱۳۳ ۲۲ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۰۱ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  انگیزه خوندن مطالب بلند Moh3nRezaei ۱ ۲,۲۸۳ ۰۱ دى ۱۳۹۵ ۰۳:۵۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mostafaheydar1370

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close