تالار گفتمان مانشت
حال و حوصله درس خوندن ندارم - نسخه‌ی قابل چاپ

حال و حوصله درس خوندن ندارم - mosaferkuchulu - 31 شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ

سلام بچه ها
من تابستون که واسه کنکور می خوندم خیلی خوب درس می خوندم اما الان چند هفته اس که بی حوصله شده‌ام و نمی تونم بخونم!نمی دونم دلیلش چیه!می شه راهنماییم کنین؟

RE: چرا بی حوصله شدم؟؟؟؟ - Mansoureh - 31 شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۴۱ ب.ظ

ممکنه چون فشار زیادی به خودت آوردی این اتفاق افتاده باشه، یا ممکنه ذوقی که رسیدن به هدف برات داشته رو از یاد بردی، ممکنه به مباحثی رسیده باشی که خیلی برات تکراری بودند و تقریباً اون‌ها رو از بر هستی ولی مجبوری دوباره بخوانی، ممکنه موارد دیگه ای ذهنت رو مشغول کرده باشن که تو رو از درس دور میکنه و تمرکزت رو از بین میبره...

کارهایی که میتونی انجام بدی و شاید موثر باشند:
۱- به خودت استراحت بده ولی این استراحتت اینطور نباشه که توی خونه بشینی و کاری نکنی. منظورم اینه که یه استراحت درست حسابی، یه دو، سه روزی برو مسافرت یا با دوستان جمع بشید و برید سینما و پارک.

۲- شب‌ها یه ۳۰ دقیقه ای برو پیاده روی!!! خلاصه یه ورزشی یا نرمشی بکن!

۳- هنر میتونه افکارت رو منظم کنه، مثل نقاشی، خوشنویسی، بافتنی، خیاطی و ...

۴- یه چند روزی ساعات مطالعه ات رو پایینتر بیار مثلاً روزی ۳ الی ۴ ساعت...

۵- مباحثی از دروس رو بخوان که شوقت رو زیاد کنه، درس هایی که دوست داری. اگر هم درس‌ها یه جورایی برات تکراریند منبعی که از روش میخواندی رو عوض کن!

دیگه مورد خاصی به ذهنم نمیرسه!!! امیدوارم با حوصله‌ی بالا دوباره ادامه بدی...

RE: چرا بی حوصله شدم؟؟؟؟ - farazin - 31 شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۴۲ ب.ظ

(۳۱ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  سلام بچه ها
من تابستون که واسه کنکور می خوندم خیلی خوب درس می خوندم اما الان چند هفته اس که بی حوصله شده‌ام و نمی تونم بخونم!نمی دونم دلیلش چیه!می شه راهنماییم کنین؟

به قبولی فکر کن...به اون روزی که نتایج و می دن و اون جایی که دلت می خواست و قبول شدی...به این فکر کن که شاید ۵ ماه تلاش کردن باعث بشه خیلی راحتتر به آرزوهات برسی...ناامید نشو مسافر کچولو باید تلاش بکنی

چرا بی حوصله شدم؟؟؟؟ - Majid gh - 01 مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۱۴ ق.ظ

نگران نباشین بعد از ظهر‌ها دلگیر شده ....
امیدوارم دوباره به همون روحیه که میخوندین برگردین

حال و حوصله درس خوندن - aatwo - 27 مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۰ ق.ظ

وقتی حال و حوصله درس نیست چیکار می کنید؟Exclamation
راه حلی دارید؟
شاید مواردی که دوستان میگن بدرد شما هم بخوره

حال ! - ronaldo - 27 مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۴۹ ق.ظ

حتما حتما یه سر برو کتابخونه یه چند دیقه ای بشین !!! اونوقت خیلی سریع ریکاوری میکنی .

RE: حال و حوصله درس خوندن - Bache Mosbat - 27 مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۶ ق.ظ

(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۰ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  وقتی حال و حوصله درس نیست چیکار می کنید؟Exclamation
و راه حلی دارید؟
شاید مواردی که دوستان میگن بدرد شما هم بخوره

یه چند ساعت استراحت کنین و بعد یه درس دیگه شروع کنین! یا مرور نوت‌ها رو . نذارین پشتتون باد بخوره . و هی امروز و فردا کنین.

RE: حال و حوصله درس خوندن - popp - 27 مهر ۱۳۹۰ ۰۱:۲۲ ق.ظ

برا من تقریبا ۲ یا سه بار در ماه این اتفاق میفته . اون روز با زور تا ظهر میخونم بعد به خودم تشویقی میدم عصر میرم کارهایی که دوس دارم میکنم( غیر درس). فرداش دیگه روحیم خوبه Big Grin

حال و حوصله درس خوندن - unification - 27 مهر ۱۳۹۰ ۰۳:۵۲ ق.ظ

من اخبار ساعت ۲۰ شبکه ۴ رو نگاه میکنم .
گاهی میشینم تخیل میکنم .
میرم سراغ دوستانم که میدونم اونا هم می خونند.

حال و حوصله درس خوندن - mamat - 27 مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۲۸ ق.ظ

(۲۷ مهر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۰ ق.ظ)aatwo نوشته شده توسط:  وقتی حال و حوصله درس نیست چیکار می کنید؟Exclamation
راه حلی دارید؟
من هر روز از صبح تا شب منتظر یه فرصتم تا اون شور و اشتیاقی که واسه درس خوندن دارم رو با خوندن کتابها تخلیه کنم اما دریغ از فرصت.
چاره ای جز نوشیدن قهوه و نخوابیدن شب و خواب آلودگی و در حالت اغما کتاب خوندن ندارم.
اینا درد منه اما گفتم تا بعضی از دوستان که وقت و موقعیت دارن با بهانه هایی که واسه خودشون درست میکنن هدر ندن.
واسه انجام ندادن کاری همیشه هزار دلیل وجود داره، اما واسه انجام دادنش همیشه یه دلیل(هدف) پیش خودت داری.

حال و حوصله درس خوندن - Xilinx - 28 مهر ۱۳۹۰ ۰۷:۵۱ ب.ظ

به نظر من بهترین راه مرور درسهایی هست که روزهای قبل خوندیم تا فردا به این فکر نکینیم که دیروز درس نخوندیم پس امروزم نخونیم و همینطور هفتمون تلف بشه.این بلا این هفته به سر من اومد Big Grin
من اینطوریم اگه یه روز درس نخونم فرداش ناراحتم که چرا دیروز درس نخوندم و بخاطر ناراحتیم فرداشم نمی خونم Big Grin Big Grin

حال و حوصله درس خوندن - vpn_far68 - 29 مهر ۱۳۹۰ ۰۲:۳۲ ب.ظ

من وقتی حال و حوصله درس خوندن ندارم اون درسی که قراره بخونم رو میزارم کنار.و یه درسی رو انتخاب میکنم که هم ساده هست و هم دوسش دارم و از خوندنش لذت میبرم رو میخونم.و اینطوری میشه که حال و حوصله‌ام میاد سر جاش . دغدغه اینم ندارم که اون روزم هدر رفته.باز از فردا اون درسی که قرار بود بخونم رو برش میدارم.

شرایط همه یکسانه.همه مثل تو همین مشکل رو دارند.درس خوندن سخته.سعی کنید شما هم مثل درس خوندن سخت باشید و کمر سختی درس خوندن رو بشکنید.نزارید اون به شما غلبه کنه.شما به اون غلبه کنید.باید وقتی دست از درس خوندن میکشید وجدانتون راضی باشه.اگه راضی نبود اینقدر بخونید تا راضی شه...