زمان کنونی: ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تجربه های شخصی رتبه ۳ هوش از کنکور ۹۶

ارسال: #۱۶
۰۷ مرداد ۱۳۹۶, ۰۴:۵۶ ب.ظ
RE: تجربه های شخصی رتبه ۳ هوش از کنکور ۹۶
(۲۲ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰ ب.ظ)Ar10 نوشته شده توسط:  با سلام
موفقیتتون رو تبریک می گم.
۱-اگر امکانش هست فصل هایی از کتاب راسل که برای کنکور باید بخوانیم رو بگید.
۲-با توجه به تحقیقات شما کدام یک از دانشگاه های شریف و تهران برای یادگیری ماشین و شبکه های عصبی بهتر است؟و در کل شریف و تهران هر کدام برای کدام قسمت از هوش مصنوعی مناسب تر است؟

سلام دوست عزیز
ممنونم و عذر می خوام برای تاخیر در پاسخ گویی
۱- فصل یک تا دوازده راسل که دو فصل آخر کمتر ازش سوال اومده توی کنکور و من خودم به خاطر کمبود وقت از روی کتاب پارسه خوندم اونارو
۲- شریف یادگیری کار می کنه با یه خانومی به نام سلیمانی البته نمی دونم افراد دیگه ای هم کار کنند یا نه خانوم سلیمانی فکر می کنم ۴ ساله که اومدن شریف تهران یادگیریش اگر اشتباه نکنم با دکتر اعرابیه که سابقه شون خیلی بیشتره
من شنیدم توی یادگیری شریف بهتره و تهران هم قابل قبوله کاملن
برای بینایی و پردازش صوت و کارهای مرتبط با بایو شریف
برای علوم شناختی و کارهای رباتیکی صد در صد تهران + سوشال نتورکز
شناختی که من پیدا کردم تنوع کارها توی تهران خیلی بیشتر از شریفه
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۳۰ مرداد ۱۳۹۶, ۰۳:۱۱ ق.ظ
(۰۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۸ ب.ظ)Doctorwho نوشته شده توسط:  سلام و درود ابتدا ممنونم از مصاحبه ی عالی تون

خانم مهندس شاهی من مصاحبه ی که در مانشت قرار دادید را به طور کامل خوندم من میخواهم امسال برای کنکور ارشد برای گرایش هوش مصنوعی بخونم نمیدونم با توجه به تغییرات ضرایب و دروس با اضافه شدن سیگنال و سیستم و شبکه کامپیوتر و ریاضی یک و دو و معادلات دیفرانسیل باید چیکار کنم چه منابعی را تهیه کنم از تابستون شروع کنم یا پاییز ؟ اگر از تابستون با چه برنامه ای یا برنامه ریزی ؟ و با چه درسی باید شروع کنم ؟ شما یکی از درسهایی که گفتید حتما طراحی الگوریتم را در تابستون شروع کنم به نظرتون دروس هایی مثل سیگنال و سیتم و مدار هم باید بخونم در تابستون یا نه ؟ یا اینکه کدوم مش را بخونم ؟ ممکنه بهم بگویید چه دروسی را تابستون بخونم ؟ چه دروسی رو پاییز باتوجه به پایه ی ضعیفی که در اکثرا درسها دارم اینم بگم امکان کلاس رفتن برای من فراهم نیستش

در مورد درسها توضیح بدهم

دروسی که بهشون علاقه دارم : ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی ولی پایه ام ضعیف هستش
دروسی که متوسط هستم : منطقی
از درس شبکه خوشم نمیاد

-معادلات دیفرانسیل و ریاضیات و ساختمان گسسته : چون توی این مشکل دارم
سیستم عامل و معماری کامپیوتر و سگنال و سیستم و نظریه و مدار الکتریکی برای اینکه پایه ی سخت افزاری قوی نکردم و همینطور در زبان های اسمبلی ضعیف هستم .

راستی نظرتون با این منابع چیه ؟

منابع مطالعاتی من برای کنکور ارشد ۹۷

١- ساختمان گسسته: پوران چاپ ١٨ به بعد + حل فقط تمرینات گریمالدی
٢-طراحی الگوریتم: پوران چاپ١٠ به +۶۰۰ مسئله
٣-ساختمان داده: پوران چاپ ١١ به بعد +۶۰۰مسئله این طور شنیدم برای این درسم قراره اقای طورانی کتاب جدیدی را چاپ کنند اینم مشخص نیست کی چاپ میشه
٤- شبکه های کامپیوتری: جزوه ی صباییی
٥- هوش مصنوعی: راهیان ارشد +فیلمهایی مکتب خونه خانم دکتر سلیمانی +کتاب تست های هوش مصنوعی انتشارات کوشا
٦-سیستم عامل: پارسه
۷-مدارمنطقی: کتاب نصیر(اجلالی) با توجه به اینکه با اقای فرزام مهر صحبت کردم قراره چاپ جدید برای درس منطقی اقای اجلالی چاپ بشه حالا مشخص نیست چه وقت
۸- معماری: پوران چاپ ١٨ به بعد بعلاوه فیلم گوردزی
- نظریه زبانها: کتاب نشر علوم رایانه(شاپوری)+حل تمرینات لینز

۱۰-مدارالکتریکی: پوران یا جزوه ی توسلی

۱۱- سیگنال سیستم: نصیر تقدسی
۱۲-زبان عمومی: کتاب زهرا اهنگر سری عمران
۱۳-زبان تخصصی: کتاب پارسه
آمار و احتمالات طورانی
دو درس ریاضی یک و دو و همچنین معادلات اضافه شده امسال که برای ریاضی کتاب اقاسی و معادلات کریمی

سلام
درس سیگنال کتابای نصیر خوبه؟؟؟من پایم کلا ضعبفه زیادم برا ارشد وقت نمیذارم .. میخوام رتبه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ بیارم . بنظرتون با ۲۰۰ هوش فردوسی روزانه قبول میشم؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۸
۲۰ شهریور ۱۳۹۶, ۰۷:۰۶ ق.ظ
تجربه های شخصی رتبه ۳ هوش از کنکور ۹۶
با سلام..لطفا اگه امکانش هست منو راهنمایی کنید.۸ سال پیش رشته کامپیوتر نرم افزار لیسانس گرفتم.امسال میخوام ارشد شرکت کنم .با توجه به شرایطم فقط میتونم به اهواز فکر کنم و چونکه چمران فقط گرایش هوش رو داره به نظرتون انتخاب خوبی هست بدای من یا به فکر تغییر رشته باشم.لطفا لطفا جوابم رو بدید ..با تشکر
۰
۰
ارسال: #۱۹
۰۱ مهر ۱۳۹۶, ۱۱:۴۹ ق.ظ
سلام
وقت بخیر
تبریک برای رتبه عالیتون
سوالی داشتم
برای درس هوش شما کتاب دکتر فیلی معرفی کردید
این کتاب شامل ۵۰۰ صفحه ست
با فرض نداشتن زمان کافی ، خوندن کدام فصلها صد درصد واجب یا بهتر بپرسم احتمال طرح سوال از کدوم فصلها بیشتره
۰
ارسال: #۲۰
۱۵ مهر ۱۳۹۶, ۰۹:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۳۲ ب.ظ، توسط marjan_m.)
(۳۰ مرداد ۱۳۹۶ ۰۳:۱۱ ق.ظ)sedimah نوشته شده توسط:  
(01 تیر ۱۳۹۶ ۰۱:۲۸ ب.ظ)Doctorwho نوشته شده توسط:  سلام و درود ابتدا ممنونم از مصاحبه ی عالی تون

خانم مهندس شاهی من مصاحبه ی که در مانشت قرار دادید را به طور کامل خوندم من میخواهم امسال برای کنکور ارشد برای گرایش هوش مصنوعی بخونم نمیدونم با توجه به تغییرات ضرایب و دروس با اضافه شدن سیگنال و سیستم و شبکه کامپیوتر و ریاضی یک و دو و معادلات دیفرانسیل باید چیکار کنم چه منابعی را تهیه کنم از تابستون شروع کنم یا پاییز ؟ اگر از تابستون با چه برنامه ای یا برنامه ریزی ؟ و با چه درسی باید شروع کنم ؟ شما یکی از درسهایی که گفتید حتما طراحی الگوریتم را در تابستون شروع کنم به نظرتون دروس هایی مثل سیگنال و سیتم و مدار هم باید بخونم در تابستون یا نه ؟ یا اینکه کدوم مش را بخونم ؟ ممکنه بهم بگویید چه دروسی را تابستون بخونم ؟ چه دروسی رو پاییز باتوجه به پایه ی ضعیفی که در اکثرا درسها دارم اینم بگم امکان کلاس رفتن برای من فراهم نیستش

در مورد درسها توضیح بدهم

دروسی که بهشون علاقه دارم : ساختمان داده و طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی ولی پایه ام ضعیف هستش
دروسی که متوسط هستم : منطقی
از درس شبکه خوشم نمیاد

-معادلات دیفرانسیل و ریاضیات و ساختمان گسسته : چون توی این مشکل دارم
سیستم عامل و معماری کامپیوتر و سگنال و سیستم و نظریه و مدار الکتریکی برای اینکه پایه ی سخت افزاری قوی نکردم و همینطور در زبان های اسمبلی ضعیف هستم .

راستی نظرتون با این منابع چیه ؟

منابع مطالعاتی من برای کنکور ارشد ۹۷

١- ساختمان گسسته: پوران چاپ ١٨ به بعد + حل فقط تمرینات گریمالدی
٢-طراحی الگوریتم: پوران چاپ١٠ به +۶۰۰ مسئله
٣-ساختمان داده: پوران چاپ ١١ به بعد +۶۰۰مسئله این طور شنیدم برای این درسم قراره اقای طورانی کتاب جدیدی را چاپ کنند اینم مشخص نیست کی چاپ میشه
٤- شبکه های کامپیوتری: جزوه ی صباییی
٥- هوش مصنوعی: راهیان ارشد +فیلمهایی مکتب خونه خانم دکتر سلیمانی +کتاب تست های هوش مصنوعی انتشارات کوشا
٦-سیستم عامل: پارسه
۷-مدارمنطقی: کتاب نصیر(اجلالی) با توجه به اینکه با اقای فرزام مهر صحبت کردم قراره چاپ جدید برای درس منطقی اقای اجلالی چاپ بشه حالا مشخص نیست چه وقت
۸- معماری: پوران چاپ ١٨ به بعد بعلاوه فیلم گوردزی
- نظریه زبانها: کتاب نشر علوم رایانه(شاپوری)+حل تمرینات لینز

۱۰-مدارالکتریکی: پوران یا جزوه ی توسلی

۱۱- سیگنال سیستم: نصیر تقدسی
۱۲-زبان عمومی: کتاب زهرا اهنگر سری عمران
۱۳-زبان تخصصی: کتاب پارسه
آمار و احتمالات طورانی
دو درس ریاضی یک و دو و همچنین معادلات اضافه شده امسال که برای ریاضی کتاب اقاسی و معادلات کریمی

سلام
درس سیگنال کتابای نصیر خوبه؟؟؟من پایم کلا ضعبفه زیادم برا ارشد وقت نمیذارم .. میخوام رتبه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ بیارم . بنظرتون با ۲۰۰ هوش فردوسی روزانه قبول میشم؟؟

سلام. بله کتاب نصیر عالیه. من اطلاعی از قبولی دانشگاه ها ندارم.

(۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ۰۷:۰۶ ق.ظ)مریم مهرسا نوشته شده توسط:  با سلام..لطفا اگه امکانش هست منو راهنمایی کنید.۸ سال پیش رشته کامپیوتر نرم افزار لیسانس گرفتم.امسال میخوام ارشد شرکت کنم .با توجه به شرایطم فقط میتونم به اهواز فکر کنم و چونکه چمران فقط گرایش هوش رو داره به نظرتون انتخاب خوبی هست بدای من یا به فکر تغییر رشته باشم.لطفا لطفا جوابم رو بدید ..با تشکر

سلام. من واقن اطلاعی از دانشگاه ها ندارم اما خود گرایش هوش به شدت گرایش خوبیه.

(۰۱ مهر ۱۳۹۶ ۱۱:۴۹ ق.ظ)s_t_6 نوشته شده توسط:  سلام
وقت بخیر
تبریک برای رتبه عالیتون
سوالی داشتم
برای درس هوش شما کتاب دکتر فیلی معرفی کردید
این کتاب شامل ۵۰۰ صفحه ست
با فرض نداشتن زمان کافی ، خوندن کدام فصلها صد درصد واجب یا بهتر بپرسم احتمال طرح سوال از کدوم فصلها بیشتره
سلام و ممنون.
والا اگه اینقدر وقتتون کمه کلن پارسه بخونین ولی با کتاب پارسه شاید بشه به ۴۰ درصد سوالای هوش جواب داد (‌ با فرض تستای امسال که سخت بود )
در کل سه فصل آخر خیلی سختن (‌۷-۸-۹ ) و از الگوریتمای جست و جو همیشه یه سوال حداقل میاد (‌فصل ۳ و ۴ )‌ امسال خیلی فصل ارضای محدودیتو طراحا دوست داشتن. به نظر من فرمول خاصی نداره.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sadra.T
ارسال: #۲۱
۲۵ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۱۰ ب.ظ، توسط dashyasin.)
(۰۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۴:۵۶ ب.ظ)marjan_m نوشته شده توسط:  
(22 تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۳۰ ب.ظ)Ar10 نوشته شده توسط:  با سلام
موفقیتتون رو تبریک می گم.
۱-اگر امکانش هست فصل هایی از کتاب راسل که برای کنکور باید بخوانیم رو بگید.
۲-با توجه به تحقیقات شما کدام یک از دانشگاه های شریف و تهران برای یادگیری ماشین و شبکه های عصبی بهتر است؟و در کل شریف و تهران هر کدام برای کدام قسمت از هوش مصنوعی مناسب تر است؟

سلام دوست عزیز
ممنونم و عذر می خوام برای تاخیر در پاسخ گویی
۱- فصل یک تا دوازده راسل که دو فصل آخر کمتر ازش سوال اومده توی کنکور و من خودم به خاطر کمبود وقت از روی کتاب پارسه خوندم اونارو
۲- شریف یادگیری کار می کنه با یه خانومی به نام سلیمانی البته نمی دونم افراد دیگه ای هم کار کنند یا نه خانوم سلیمانی فکر می کنم ۴ ساله که اومدن شریف تهران یادگیریش اگر اشتباه نکنم با دکتر اعرابیه که سابقه شون خیلی بیشتره
من شنیدم توی یادگیری شریف بهتره و تهران هم قابل قبوله کاملن
برای بینایی و پردازش صوت و کارهای مرتبط با بایو شریف
برای علوم شناختی و کارهای رباتیکی صد در صد تهران + سوشال نتورکز
شناختی که من پیدا کردم تنوع کارها توی تهران خیلی بیشتر از شریفه

سلام خانم شاهی

من دیپلمم ریاضی هستش ولی کارشناسیم علوم اقتصادیه. به علوم کامپیوتر علی الخصوص گرایش هوش مصنوعی علاقه وافری دارم. این علاقه هم از روی هوس و... نیست. Blushاز اونجایی که میدونم استعداد یادگیری و پیشرفت تو این رشته رو دارم ولی متاسفانه تو انتخاب رشته کارشناسی سهل انگاری کردم و این رشته رو خوندمDodgy

الان میخوام ارشد بدم و رشته ام رو به مهندسی کامپیوتر در ارشد تغییر بدم.
میخواستم ازتون راهنمایی بخوام در مورد اینکه چطور من میتونم دروس کارشناسی رو بخونم به طوری که در حد یه فارغ التحصیل کارشناسی رشته نرم افزار بشم اطلاعاتم خوب بشه ؟Huh
یه سوال دیگه اطلاع دارین که ربات های ساخته شده در ایران مثل سورنا در شریف ساخته شدن یا علم و صنعت یا پروژه مشترکی بوده؟HuhHuh

سوال آخر اینکه این مباحثی که بالا فرمودین مثل علوم شناختی و زبان ماشین و یادگیری ماشین، چطور میتونم درباره شون اطلاعات کسب کنم؟ من بیشتر میخوام رو پروژه هایی که یادگیری ماشین و انسان رو تحلیل میکنن و همین طور بیورباتها کارکنم اگه از ارشد هوش قبول بشم البته!HuhHuh

آموزشگاه نصیر فقط تو تهرانه؟!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۹۰۲ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  معماری کامپیوترهای شخصی moslem73421 ۱ ۱,۳۷۶ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۹ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۳۷۴ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  بهترین منابع هوش مصنوعی برای کنکور ارشد marvelous ۳ ۵,۱۱۵ ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  چالش خودسازی شخصی تا عید elect ۳۴ ۲۵,۲۷۵ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: امیرعباس۳۰۵۰
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۶۰۴ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
  کارنامه و رتبه کنکور دکتری ۹۶ taha_h ۱۶۱ ۹۳,۹۱۱ ۰۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharfarhang
  هوش رباتیک دانشگاه تهران و هوش امیرکبیر s.izadi ۲۹ ۲۸,۶۳۵ ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: asmagh
  احتمال قبولی با رتبه ۳۴۷ هوش مصنوعی PeymaniMO ۶ ۵,۸۳۴ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: tenmiles89

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close