زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اینده هوش مصنوعی؟؟

ارسال:
۱۲ مهر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۹ ب.ظ
اینده هوش مصنوعی؟؟
سلام
دوستان بزارید یه توضیحی در مورد خودم بدم!!
من لسانس کامپیوترم نرم افزار و جند ماهی هست که از سربازی برگشتم من چند سالی بود که به فکر تغیر رشته بودم و میخواستم برم به پزشکی ولی با این شرایط کنکور در ایران و اینکه به خون و خون ریزی علاقعه ندارم تقریبا منصرف شدم ولی نمتونم از فکرشم بیرون بیام الان چند روزی هست که شروع کردم به خوندن ارشد برای کنکور سال بعد بازم با این تردید روبه رو ام که در رشته من اینده ای وجود نداره و اینکه من به برنامه نویسی علاقه ای ندارم ولی در مقطع لیسانس از درس هوش خوشم امد و الان میخوام ادامش بدم دوستان در این رشته اینده ای هست؟؟ اقا!! در سطح دکترای این رشته مباحثی هست که مربوط به پزشکی باشه مثل اعضای مصنوعی یا کلا هرچی که به پزشکی ربط داشته باشه هست؟؟ من میخوام خوب بخونم یه دانشگاه خوب قبول شم تا بتونم تو دکتری یه فول فاند بگیرم برای امریکا یا یه کشور دیگه این رشته مناسب هست برای گرفتن فول فاند؟؟
ممنون میشم از دوستان راهنمایی کنند
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۳ مهر ۱۳۹۵, ۰۱:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۲ ق.ظ، توسط The BesT.)
اینده هوش مصنوعی؟؟
صددرصد آینده خوبی هست

شما میتونید موضوع پایان نامتون در رابطه با رفع مشکلات و بیماری ها با تکنیکهای هوش مصنوعی باشه. میتونید حتی تو آزمایشگاههای پزشکی کار کنید .تشخیص سلولهای سرطانی در همه نوع بیماریها میتونید کار کنید. اصلا هوش مصنوعی یکی از پرکاربردترین گرایشها در رشته پزشکی هست. دوستانی که گرایششون هوش مصنوعی هست قشنگتر میتونن براتون توضیح بدهند

چندوقت پیش داشتم یه خبری یخوندم که پیش بینی شده تا سالهای آینده محققان آزماشگاههای هوش مصنوعی بتونن دستگاه بسیار ریزی طراحی کنند که در بدن انسان بتونه جاسازی بشه و حرکت کنه و سلولهای سرطانی را شناسایی کنه و درصدد رفعشون بربیاد . ایشالله شما جز همون محققین باشید Smile
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: lionheart
ارسال:
۱۳ مهر ۱۳۹۵, ۰۱:۲۸ ق.ظ
RE: اینده هوش مصنوعی؟؟
هوش مصنوعی در پزشکی کاربرد زیادی داره اما اینکه اصلا به برنامه نویسی علاقه ندارید مشکل ساز هست. بالاخره قراره یه چیزی تولید بشه که قاعدتا وظیفه متخصص هوش مصنوعی، ایجاد کد برای یک برنامه هوشمندی هست که قراره تولید بشه حتی اگر پروژه ماهیتی سخت افزاری داشته باشه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: kambiz , lionheart
ارسال:
۱۴ مهر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۶ ق.ظ
اینده هوش مصنوعی؟؟
ببینید زیربنای علم پزشکی دروس پایه هستند مثل زیست شناسی و فیزیک و ریاضی و شیمی خوب و علم پزشکی هم ی علمی هست که توش عدم قطعیت و احتمال نقش اساسی رو داره جون که هنوز کل ساختار بدن برای بشر شناخته شده نیست در نتیجه همواره عدم قطعیت تو این علم فعلا و جود داره و تقریبا هیچ عدم قطعیت با احتمال ۱۰۰ درصد تقریبا وجود نداره (شاید خیلی کم باشه که اونها مطمئنا جزو کارهای روتین هستش و اصلا نیاز به صرف هزینه وو قت نیست که مطمئنا تو این قضایا هوش مصنوعی می تونه وارد عمل بشه ) حالا اگر کسی بخواهد توی این علم پیشرفت ایجاد بکنه مطمئنا باید از زیر بنای ان مثل شیمی زیست شناسی و فیزیک وریاضی و متافیزیک و... وارد بشه و فکر می کنم هم برای اینکه هوش مصنوعی بتونه توی این رشته کاربرد داشته باشه باید از راه اصولی ان یعنی علوم پایه وارد شدو وقتی که به یک نتایج خوب رسیدیم ان وقت می توانیم با استفاده از هوش مصنوعی ان را پیاده سازی کنیم یعنی در واقع هوش مصنوعی یک ابزار است در خدمت علم پزشکی که کار اصلی در حوزه ی علوم پایه و پزشکی صورت می گیرد یعنی اگر یک متخصص هوش مصنوعی بخواهد در حوزه ی پزشکی تحقیق بکند باید به نظرمن اطلاعات علوم پایه ای خوبی (مثل زیست شناسی و شیمی و فیزیک)داشته باشه ولی هر کاری غیر ممکن نیست ولی درکل به نظرمن یک فیزیک دان یا یک زیست شناس بهتر می تواند در حوزهای تحقیقاتی پزشکی موفق تر عمل کند تا یک متخصص هوش مصنوعی مثلا یک مثال میزنم فرض کنید شما بخواهید یک سایت طراحی کنید که وظیفه ی اون نوشتن نسخه با دریافت مشخصاتی باشه که مریض وارد می کنه شما باید کل اطلاعات درمورد سیستم های درونی بدن رو وارد برنامه کرده باشید که هنوز خیلی از قسمت های بدن ناشناخته هستند وکسی نحوه ی عملکرد اون رو نمیدونه و به طبع برنامه ای که شما نوشتید هم این نقص رو درخودش داره که منجر به تشخیص اشتباه و ناکار امد میشه و شما هم فرض کنیم که بخواهید اون قسمت رو که ناشناخته مونده رو برای اینکه پروزه تون رو کامل کنید رو پیدا کردن نحوه ی عملکرد اون قسمت صرف کنید و وقتی وارد شدید می بینید که باید اول زیست ۱و۲ رو بگذرونید بعد اناتومی بدن انسان و میشه در کل یک کار تحقیقاتی کاملا پزشکی صرف که ممکنه هم به نتیجه نرسید و لی مثلا اگه رسیدید تا زه می تونید از نتایجش در برنامه استفاده کنید با این تفاسیر ولی اگه می تونید روی برنامه ای کار کنید که نظر پزشک رو پیش بینی کنه می تونیم بگیم ی کاری تقریبا هوش مصنوعی هست که اون هم دستاورد بزرگی هست ولی دستاورد بزرگتر اون هست که بتونه نسخه ی کامل درمان رو صرف نظراز نظر پزشک اعلام کنه که این کار نیاز به شناختن ناشناخته های بدن هست که اون هم در حیطه ی علوم پایه و پزشکی است
ببخشید قصدم کو چک کردن رشته ی هوش مصنوعی نیست ولی از این دید نگاه کردن هم می تونه یکی از زوایای دیگر سختی های این مسیر رو روشنتر کنه من این رو نوشتم برای کسی که هدفش کمک به علم پزشکی باشه ولی اگه شما هدفتون فقط اپلای باشه آره هوش مصنوعی زمینه های خوبی مثل ساخت دستگاه های مصنوعی و کلا فیلد های زیادی هست که می شه کار کرد ولی هیچکدوم جای پیشرفت در علم پزشکی رو نمی گیره
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: lionheart
ارسال:
۱۴ مهر ۱۳۹۵, ۰۵:۲۸ ب.ظ
اینده هوش مصنوعی؟؟
از همه دوستانی که جواب دادن واقعا مچکرم
به نظرم تو زندگیم جای خالی این سایت بشدت حس می شد!!
دوستانی که هوش مصنوعی کارن لطفا فیلد هایی که نزدیک به رشته پزشکی در زمینه هوش مصنوعی در سطح دکترا را رو میشناسن لطفا معرفی کنن یا هر راهنمایی دیگه واینکه برای قبولی در هوش در یکی از دانشگاهای تهران کدام موسسه رو پیشنهاد میکنید خود سایت که مدرسان شریف و تبلیغ میکنه خودمم نظرم رو اونه نظر شما چیه؟؟
۰
۰
ارسال:
۱۴ مهر ۱۳۹۵, ۰۶:۲۰ ب.ظ
اینده هوش مصنوعی؟؟
Medical data managementوDecision support systems وRemote care
البته فک نمیکنم یه متخصص هوش مصنوعی روی متا دیتاهای پزشکی خبره باشه

Everyone has duty to pursue his/her aspirations. Seeking your dreams in your future spouse or your children's destination will result in nothing but regrets.
۰
۰
ارسال:
۱۵ آبان ۱۳۹۵, ۱۱:۲۴ ق.ظ
اینده هوش مصنوعی؟؟
دوستان من از کجا لیست رشته های دکترای کامپیوتر در امریکا رو بدست بیارم؟؟ همون جور که قبلا گفتم میخوام بدونم در سطح دکترا کدومشون به هوش مصنوعی و پزشکی نزدیکتره
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۷۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۳۲ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۳۷ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۶۵ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  هوش مصنوعی مالک اشتر m.abbaszadeh1995 ۰ ۳,۹۵۵ ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  هوش مصنوعی یا بیوانفورماتیک fateme_TMR ۶ ۵,۸۹۷ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۰۱:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: fateme_TMR
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۴۳۹ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  جواب سوالهای تخصصی دکتری هوش مصنوعی سال ۹۸ Lootus ۱ ۲,۵۷۰ ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: machine86
  چه زبان برنامه نویسی برای هوش مصنوعی بهتر ؟ Sanazzzz.mi ۳ ۳,۷۸۹ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: milo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close