زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۳۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست روش های پیش رو در موضوع داده کاوی

ارسال:
۲۲ مهر ۱۳۹۴, ۱۰:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۵ ب.ظ، توسط fo-eng.)
سلام دوستان. وقت بخیر.
من بالاخره تونستم یک موضوع برای مقاله ام پیدا کنم. اون هم بیماری قلبی هست که می خوام با داده کاوی انجام بدم.
حالا می خوام بدونم از چه روش هایی می تونیم این رو انجام بدیم.
خب ما یکسری داده داریم که باید این رو در الگوریتم های مختلف ببریم و نتایج رو پیاده کنیم. من می خوام دوستان نام هر چی الگوریتم و روش برای پیاده سازی این هست رو به من بگن! تقریبا داده هام رو تونستم پیدا کنم حالا می خوام بوسیله یک روش اون رو پیاده کنم.
مثلا روش بیز یا الگوریتم k یا فرضا در نرم افزار وکا r48 , ...

همچنین یک سوال خیلی مهم همیشه ذهن منو در برداشته است: اینکه من از کجا بدونم موضوع و روشی که من انتخاب کردم تکراری نیست! یعنی فرد دیگری اون رو قبلا کار نکرده؟ من سرچ خودمو کردم ولی در کل من که نمی تونم کل وب رو سرچ کنم تا بفهمم کسی نوشته یا نه! شاید جاییش از دستم در رفته باشه ! ممنون میشم کمکم کنید.
با تشکر.

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۴۴ ق.ظ، توسط codin.)
RE: درخواست روش های پیش رو در موضوع داده کاوی
(۲۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۷ ب.ظ)fo-eng نوشته شده توسط:  سلام دوستان. وقت بخیر.
من بالاخره تونستم یک موضوع برای مقاله ام پیدا کنم. اون هم بیماری قلبی هست که می خوام با داده کاوی انجام بدم.
حالا می خوام بدونم از چه روش هایی می تونیم این رو انجام بدیم.
خب ما یکسری داده داریم که باید این رو در الگوریتم های مختلف ببریم و نتایج رو پیاده کنیم. من می خوام دوستان نام هر چی الگوریتم و روش برای پیاده سازی این هست رو به من بگن! تقریبا داده هام رو تونستم پیدا کنم حالا می خوام بوسیله یک روش اون رو پیاده کنم.
مثلا روش بیز یا الگوریتم k یا فرضا در نرم افزار وکا r48 , ...

همچنین یک سوال خیلی مهم همیشه ذهن منو در برداشته است: اینکه من از کجا بدونم موضوع و روشی که من انتخاب کردم تکراری نیست! یعنی فرد دیگری اون رو قبلا کار نکرده؟ من سرچ خودمو کردم ولی در کل من که نمی تونم کل وب رو سرچ کنم تا بفهمم کسی نوشته یا نه! شاید جاییش از دستم در رفته باشه ! ممنون میشم کمکم کنید.
با تشکر.
سلام اولا که شما باید یه مقداری بگردین کارهای مهم توی زمینه خودتونو پیدا کنین و مطالعه کنین تا کلا دستتون بیاد چه مدل روشایی به کار گرفته میشه.دوما این که اگر به اندازه کافی در ادبیات موضوع گشتین و دیدین کارتون انجام نشده میتونین با خیال راحت انجامش بدین. چون research حل یک مساله ای هست که راه حل بدیهی نداره بنابراین احتمالش نزدیک به صفره که روش شما برای یک مساله دشوار و ابدا غیر بدیهی رو دقیقا یه نفر دیگه به کار گرفته شده باشه.
در کل خیلی سخت نگیرین اگر ایدتون Original هست و از فکر خودتون اومده همش مشکل خاصی وجود نداره.
راستی گاها بد نیست سعی کنین خود صورت مساله رو از حالت کلاسیکش به یه مساله کمی متفاوت تغییر بدین
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng
ارسال:
۲۳ مهر ۱۳۹۴, ۱۱:۰۶ ق.ظ
مسئله تون شناسایی بیماری قلبی هست؟
برای دیتا ست هم به فکر باشید.

پیشنهاد میکنم نگاهی به این مقاله داشته باشید:
Disease prediction with different types of neural network classifiers
که بخش ۴-۴ش Heart disease data set هست
و همچنین این مقاله :Knowledge discovery in medicine: Current issue and future trend

هر دو جدید و معتبر هستن.

الگوریتم هم می تونید به شبکه عصبی / kNN با تغییرات در معیار distance و درخت تصمیم با معیارهای جدید محاسبه بهره اطلاعاتی استفاده کنید. هر ۳ تاش جواب میدن. اما اینکه کدام بهتره تو عمل مشخص میشه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۲۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۲:۲۸ ب.ظ
(۲۳ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۶ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  مسئله تون شناسایی بیماری قلبی هست؟
برای دیتا ست هم به فکر باشید.

پیشنهاد میکنم نگاهی به این مقاله داشته باشید:
Disease prediction with different types of neural network classifiers
که بخش ۴-۴ش Heart disease data set هست
و همچنین این مقاله :Knowledge discovery in medicine: Current issue and future trend

هر دو جدید و معتبر هستن.

الگوریتم هم می تونید به شبکه عصبی / kNN با تغییرات در معیار distance و درخت تصمیم با معیارهای جدید محاسبه بهره اطلاعاتی استفاده کنید. هر ۳ تاش جواب میدن. اما اینکه کدام بهتره تو عمل مشخص میشه.

سپاسگذارم جناب مهندس.
بله فعلا بیماری قلبی هست که به نظرم موضوع جالبی بود که به این دلیل انتخابش کردم.

مهندس این دیتاست ها به نظرتون چطوره؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

البته طی تمرین قبلی وکا که داشتم انجام می دادم این ست داده رو هم در همان سایت دیدم و برام سوال شد!

بله من دو مقاله رو گذاشتم که بچه ها برام بگیرند و دیتاست هاش رو ببینم که حتما ازش استفاده می کنم! و ی سوال دیگه اونجا که فرمودید از این روش ها " شبکه عصبی / kNN با تغییرات در معیار distance و درخت تصمیم " استفاده کنم! باید از هر ۳ استفاده کنم؟ میشه از یکی اش استفاده کرد؟
و نرم افزار چی پیشنهاد می کنید؟ من خودم متلب در نظر دارم!

خداوندا ... کدام نقطه ی زمین، از تو خالیست که خلق تو را در آسمان می جویند؟! منصور حلاج
۰
۰
ارسال:
۲۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۷:۳۸ ب.ظ
عذر می خوام یک سوال دیگه هم برام مطرح شد، این مقاله رو ببینید:

حالا نتیجه آخر این مقاله رو کجا گفته؟ (در کدوم جدول؟) یعنی از کجا بفهمم کدوم روش در این مقاله دقیق ترین روش بوده؟

۰
۰
ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۹۴, ۰۴:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۴:۳۲ ب.ظ، توسط Masoud05.)
هر کدام از روش ها بطور مجزا قابل بررسی هست. ترکیب اینها هم جالبه (بحث Ensemble رو بررسی کنید)

در خصوص اون مقاله هم که گفتید، بخش ۳ کلا داره نتایج رو میگه و چند تا الگوریتم و بحث انتخاب ویژگی رو داره بررسی میکنه.

در خصوص دیتاست، ببینید توی پیپرهای معتبر چه دیتاستی استفاده شده، شما هم از اون استفاده کنید. اگر جایی دیتاست های دیگه هم دیدید میتونید به عنوان تکمیل کار ازش استفاده کنید. اما مهم دیتاستی هست که معروف و معتبر باشه.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۰۲ فروردین ۱۳۹۶, ۱۱:۵۶ ق.ظ
سلام
الان به نظرتون کدام مبحث برای داده کاوی جدید هست و جای کار کردن داره>؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
۰
۰
ارسال:
۰۷ فروردین ۱۳۹۶, ۰۹:۵۹ ق.ظ
سلام
کسی نیست///؟؟؟؟؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۴۹,۶۱۵ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  انتخاب موضوع پروژه درباره سیستم عامل آیلا ۱۸ ۱۸,۴۲۵ ۱۳ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Cimia
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
Rainbow درخواست لینک دانلود جزوه پایگاه داده پارسه bijibuji ۰ ۲,۲۲۶ ۰۹ مرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانشجوی قرآن کاوی رایانشی دانشگاه شهید بهشتی vosough ۱ ۳,۵۷۷ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  پذیرش با عنوان قرآن کاوی رایانشی s-nowrozi ۴۷ ۳۱,۱۲۰ ۱۰ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  درخواست حل المسائل کتاب پایگاه داده پیشرفته سیلبرشاتس shahryar711 ۲ ۵,۷۶۹ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994
  انتحاب موضوع پایان نامه ارشد mahtab1928 ۴ ۳,۰۳۱ ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۴۲ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close