زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۲۰ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کنکور دوباره تجربی؟ آری یا نه!

ارسال: #۱۰۶
۲۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۲۶ ب.ظ
RE: کنکور دوباره تجربی؟ آری یا نه!
(۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۰۵ ب.ظ)shivap نوشته شده توسط:  واقعا نمیدونم خیلی از شما دوستان بر چه اساس حرف میزنید؟! کی گفته پزشک ها فقط شب امتحان میخونند ؟ آخه شما کتاب جراحی شوارتز رو دیدی؟! کی میتونه اون رو یک شبه بخونه ؟! خواهش میکنم یکم منطقی حرف بزنید.
سخت ترین رشته دنیا پزشکیه.
چه ربطی داره دوست عزیز.شما کتاب سیگنال سیستم اپن هایمو پس ندیدی !! مگه به حجم کتابه آخه.
۶
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , tohidi4503 , SEVES
ارسال: #۱۰۷
۲۵ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۵۷ ب.ظ
(۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۰۵ ب.ظ)shivap نوشته شده توسط:  سخت ترین رشته دنیا پزشکیه.
رشته های پزشکی که زیرمجموعه علوم تجربی هستن یعنی با تجربه کردن این علوم رو بدست میارید و ماهرتر میشید اما علوم مهندسی بر پایه خلاقیت و قدرت ذهنی افراد هستش و اصولا تجربه کردن خیلی راحت تر از خلاقیت به خرج دادنه!
۳
۰
ارسال: #۱۰۸
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۵۶ ق.ظ، توسط A L I.)
(۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۳۵ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  اگه به خاطر پول میخواید برید پزشکی، به نظرم شغلای آبرومندانه تر از پزشکی هم هست که درآمدشونم خوبه Smile
مهندسی هم آبرومندانه است .
ولی من بشدت برایم سواله که چه شغلی هست که از پزشکی هم آبرومندانه تره و هم پردرآمدتر(یعنی هر دوتاش با همدیگه)؟؟؟

(۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۰۵ ب.ظ)shivap نوشته شده توسط:  واقعا نمیدونم خیلی از شما دوستان بر چه اساس حرف میزنید؟! کی گفته پزشک ها فقط شب امتحان میخونند ؟ آخه شما کتاب جراحی شوارتز رو دیدی؟! کی میتونه اون رو یک شبه بخونه ؟! خواهش میکنم یکم منطقی حرف بزنید.
گه شما تو مهندسی مثلا" تمام گسسته گریمالدی را خوندی و مسائلش را حل کردی؟؟؟؟
کتابهای پزشکی تقریبا" همه شون شرح هست با کلی شکل. شما فقط یاد میگیری. اسامی اش سخته ولی پیچیدگی نداره.
مهندسی اینجوری نیست. گاهی آرزو میکردیم کتابمون که ۶۰۰ صفحه بود۵ تا شکل داشته باشه حداقل تنوعی داشته باشهBig GrinTongue
۷
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parisa-SH , khayyam , morteza , ziba_090 , m.teymourpour , marjan sadat , SEVES
ارسال: #۱۰۹
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۰۷ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۵۳ ق.ظ)A L I نوشته شده توسط:  ولی من بشدت برایم سواله که چه شغلی هست که از پزشکی هم آبرومندانه تره و هم پردرآمدتر(یعنی هر دوتاش با همدیگه)؟؟؟
فروش پنیرBig Grin
شما پنیر فروشان محترمو ببینید، خیلی شیک و مودبانه تشریف میبرن پارک و بیمار مورد نظر بهشون مراجعه میکنه. پنیر فروش بعد از پرسیدن یه سری سوال و فهمیدن درد بیمار پنیر مورد نظر رو تجویز میکنه و بابت پنیر فروخته شده پول دریافت میکنه(نه بیشتر)Big Grin . درآمدشونم عالیه، چون روز به روز به تعداد این بیماران افزوده میشه
اما خیلی از پزشکان با اینکه باید ۲۰ دقیقه وقت صرف بیمار کنن و بیماریشو درست تشخیص بدن، به دو دقیقه نکشیده بیچاره رو با لگد پرت میکنن بیرون که به این کار میگن دزدی و کلاهبرداریSmile
در حالی که به پنیرفروش هیچ اتهامی وارد نیستSmileBig Grin زیر میزی و رشوه هم نمیگیرن
البته من دست بوس پزشکانی هستم که عاشق کارشونن و واقعا خدمت میکنن
بعضیا هم طوری از سختی رشته پزشکی حرف میزنن که انگار بقیه رشته ها تو دانشگاه خاک بازی میکننSmile
من نمیدونم کی به پزشکا اینقد اختیار داده،
چند وقت پیش وزارت بهداشت یه شماره اعلام کرد واسه انتقاد یا تشکر از پزشکان. بگذریم از اینکه چقد شکایت ثبت شد، پزشکا اعتراض کردن که چرا شماره تلفن اعلام کردید. بیچاره وزیر بهداشت هم ترسید گفت به جان خودم من میخواستم شماره ای اعلام کنن تا مردم قدردان شما باشنSmile
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna
ارسال: #۱۱۰
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۴۴ ب.ظ
به نظر من این سوال مسخره ای هست،
یه هکر مشهور ایرانی هست که اسمشو نمیدونم، اما میدونم که رشتش پزشکی بوده ولش کرده رفته سراغ کارهای کامپیوتری، همه این فکر یک بار حتما به سرشون زده اما به نظرم توهمی و آنیه، پزشکی در نظر مردم عادی و بی سواد شاخ شده وگرنه ما ها خودمون میدونیم که کسی که توی مهندسی باسواد باشه، راه درامد خوبی میتونه داشته باشه، حتما که قرار نیس بقیه تاییدگر ما باشن خودمون خودمونو تایید کنیم.
دوستی داشتم مهندسی مواد دانشگاه تهران خونده بود اما دوباره کنکور داده بود و پزشکی قبول شده بود ۳۴ سالشه و هنوز دانشجوی پزشکیه و داره نقشه میکشه که ازمون تخصصشو بده چند سالم برا تخضض بذاره اخرش یه مطب بزنه وماهی چند ده میلیون دربیاره که اونموقع احتمالا ۴۰ و خورده ای سالشه که دیگه اون همه پول ارزشی نداره وقتی جوونی رفته باشه،
حرفی هم با عزیزانی که میگن دانشگاه ازاد و غیر انتفاعی فلان کرد بهمان کرد، دارم. دوست عزیز کسی که توانایی و جسارت داشته باشه نگاه نمیکنه ببینه کارش یا رشتش چقدر فارق التحصیل داره، به تواناییهای خودش نگاه میکنه، من دانشگاه ازاد درس خوندم با بچه های ملیشم سروکار داشتم همکلاسیهایی داشتم که اصلا ملی ها رو نمیشد باهاشون مقایسه کرد، کسی که ملی درس خونده و بعدش هیچی نشده درواقع فقط یه سال برا درس خوندن گذاشته که اونم برا کنکور بوده، کسی که ازاد درس خونده و برا خودش کسی شده اون یک سال کنکور تلاشش کمتر بوده ولی عوضش ۴ سال درسشو خونده و مهارت کسب کرده و نکته مهمتر اینکه با علاقه رشتش رو انتخاب کرده که بعدا حسرت نخوره و بگه کاش برم دوباره کنکور بدم.
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , Bahar_HS
ارسال: #۱۱۱
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۸ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۰۲ ب.ظ)morteza نوشته شده توسط:  سلام دوستای عزیز. میخام به سوالم در مورد کنکور دوباره جواب بدین میدونم که هر مهندس کامپیوتری که تو این مملکت نفس میکشه حداقل یک بار افکار شیطانیه کنکور تجربی دادن به ذهنش خطور کرده Big Grin

من در حال حاضر کارمند اداره هستم ۲۸ سال سن حقوق تقریبا یک میلیونی و البته ناراضی! Wink واقعیت اینه که اگر شما بیکار باشین ممکنه بگین این طرف خوشی زده زیر دلش ولی وقتی کار کنید و حقوق یک تومنی رو در صورت بخشنده بودن در عرض چند روز باد هوا بدین اونوقته که افکار شیطانیه کنکور دوباره میاد سراغتون Shy

با در نظر گرفتن شرایط من و اینکه من عاشق کامپیوتر هستم و دلیل اصلی گرایشم به تجربی بیشتر به خاطر موقعیت اجتماعی و درآمد اون هست(البته علاقمند دروس تجربی هم هستم ولی کامپیوتر عشق اولمه HeartBig Grin) به نظرتون کنکور دوباره خوبه یا احمقانه است؟! Undecided

با توجه به اینکه عشقتون کامپیوتره به نظر من دوباره کنکور دادن برای رشته تجربی کار بسیار اشتباهیه... شما بهتره دنبال تخصص بیشتر باشین ...بعضی شرکت ها واسه بعضی تخصص های کامپیوتری حتی حاضرن چندین میلیون پول بدن
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza , PrinceS , Bahar_HS
ارسال: #۱۱۲
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۵:۰۱ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۴۴ ب.ظ)elhammi نوشته شده توسط:  پزشکی در نظر مردم عادی و بی سواد شاخ شده وگرنه ما ها خودمون میدونیم که کسی که توی مهندسی باسواد باشه، راه درامد خوبی میتونه داشته باشه، حتما که قرار نیس بقیه تاییدگر ما باشن خودمون خودمونو تایید کنیم.
آمار مهندسینی که به جد پیگیر مهاجرت و رفتن از این مملکت هستند رو مقایسه کنید با آمار پزشکانی که قصد مهاجرت دارن فاصله به شدت وحشتناکه! پس باید دلیل باشه که ایران رو بهشت پزشکان و جهنم مهندسان کرده
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Parisa-SH
ارسال: #۱۱۳
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۴۴ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۱:۵۳ ق.ظ)A L I نوشته شده توسط:  
(25 مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۳۵ ب.ظ)m.teymourpour نوشته شده توسط:  اگه به خاطر پول میخواید برید پزشکی، به نظرم شغلای آبرومندانه تر از پزشکی هم هست که درآمدشونم خوبه Smile
مهندسی هم آبرومندانه است .
ولی من بشدت برایم سواله که چه شغلی هست که از پزشکی هم آبرومندانه تره و هم پردرآمدتر(یعنی هر دوتاش با همدیگه)؟؟؟

گه شما تو مهندسی مثلا" تمام گسسته گریمالدی را خوندی و مسائلش را حل کردی؟؟؟؟
کتابهای پزشکی تقریبا" همه شون شرح هست با کلی شکل. شما فقط یاد میگیری. اسامی اش سخته ولی پیچیدگی نداره.
مهندسی اینجوری نیست. گاهی آرزو میکردیم کتابمون که ۶۰۰ صفحه بود۵ تا شکل داشته باشه حداقل تنوعی داشته باشهBig GrinTongue
لا مصب شکلاشم یه جوریه باید پنج دقیقه بش زل بزنی شاید دستت بیاد قضیه چیه
۱
۰
ارسال: #۱۱۴
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۰۴ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۴۴ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  لا مصب شکلاشم یه جوریه باید پنج دقیقه بش زل بزنی شاید دستت بیاد قضیه چیه
کدومشو میگی؟
۰
۰
ارسال: #۱۱۵
۲۶ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۵۰ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۴ ب.ظ)Riemann نوشته شده توسط:  
(26 مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۴۴ ب.ظ)codin نوشته شده توسط:  لا مصب شکلاشم یه جوریه باید پنج دقیقه بش زل بزنی شاید دستت بیاد قضیه چیه
کدومشو میگی؟
کلا گفتم.چند وقتیه توی مقاله ها شکل میبینم اصلا خوشحال نمیشم :|
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۱۱۶
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۴:۴۲ ق.ظ
اقا من همین فکر ب سرم رسید و امسال تجربی شرکت کردم ! بعد از کنکور ارشد نشستم خوندم برا تجربی ! حیف عمرم ک رفت جوونیم رفت ... زیست ۱چیز غیر قابل خوردنه حقیقتا تو گلو گیر میکنه؛قبل خوندنش استدلالم این بود ک از ریاضی مهندسی و سیستم عامل و گسسته و اون مصیبت عظمی هایی ک خوندیم ک بدتر نیستش! بعد خوندم دیدم بدتره جانم بدتره ! ): اصن به صراط خاصی مستقیم نیست به هیچ جای خاصی ختم نمیشه ؛ فلک زده تجربیا ک اینا رو میخونن ! خلاصه فرجه ک پای زیست سوخت و تو کنکور هم هنگ آور ؛ بعد فیزیک و ریاضی ک دیگه فوت اب بودم مثلا مهندس مملکتم ! ۱ سوالای بوقی عاورده بودن ای تو روح عمه ننشون ! ولی دینی خوب بود خخخ البته من خودم عادم مذهبیم احتمالا چون قد ۱ اخوند حالیمه اینجور بود عربیم خوب بود ! ادبیاتم رنجش زیک زاک بود ؛ زبان رو بگو ؛ زبان تخصصی رشته کشاورزی بود !! در کل تا اومدیم بجنبیم ۱مراقب گودزیلا اومد دفترچه رو قاپید گف وقت تموم ؛ در نهایت هم نتیجه عومد فهمیدیم اب قطه
-------
اینا صرفا تجربه شخصیه و توصیه خاصی ب کسی ندارم
۲
۱
ارسال: #۱۱۷
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۹ ق.ظ، توسط elhammi.)
(۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۰۱ ب.ظ)morteza نوشته شده توسط:  [quote='elhammi' pid='377203' dateline='1439802860']

آمار مهندسینی که به جد پیگیر مهاجرت و رفتن از این مملکت هستند رو مقایسه کنید با آمار پزشکانی که قصد مهاجرت دارن فاصله به شدت وحشتناکه! پس باید دلیل باشه که ایران رو بهشت پزشکان و جهنم مهندسان کرده

بخاطر اینکه ب قول دوستان مهندسای عزیز میشینیم دو تا جزوه میخونیم فک میکنیم الان دیگه خیلی مهندسیم، اما پزشکا میشینن کتابای چند صد صفحه ای میخونن و عوض تلاششون هم پول میگیرن و همین پول درآوردن مانع رفتنشون از ایران میشه، هرچند که پزشک عمومی میشناسم که ماهیانه یه تومن درآمدشه، چون اونم مث خیلیا حوصله مطالعه و پیشرفت رو نداره و فقط بلده بناله و شاکی باشه.
۲
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA
ارسال: #۱۱۸
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۱۳ ب.ظ
(۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۳۷ ق.ظ)elhammi نوشته شده توسط:  
(26 مرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۰۱ ب.ظ)morteza نوشته شده توسط:  [quote='elhammi' pid='377203' dateline='1439802860']

بخاطر اینکه ب قول دوستان مهندسای عزیز میشینیم دو تا جزوه میخونیم فک میکنیم الان دیگه خیلی مهندسیم، اما پزشکا میشینن کتابای چند صد صفحه ای میخونن و عوض تلاششون هم پول میگیرن و همین پول درآوردن مانع رفتنشون از ایران میشه، هرچند که پزشک عمومی میشناسم که ماهیانه یه تومن درآمدشه، چون اونم مث خیلیا حوصله مطالعه و پیشرفت رو نداره و فقط بلده بناله و شاکی باشه.
شما احتمالا" یکی از نزدیکان و اشنایانتون پزشکه و بشدت تحت تاثیرات حمایت از ایشونید.
دوست گرامی ، پزشکی را فقط بمدرکش میشناسن و نود درصد اطلاعات یه پزشک از طریق تجربه بدست میاد نه مطالعه.
مثال۱: شما یه پزشک عمومی فوق العاده با سواد که تمام مراجع پزشکی را خونده و تو مخ اش داره را بفرست وسط تهران یه مطب بزنه. روزی یه دونه مریض هم نداره. چون الآن یکی سرش درد بگیره میره پیش فوق تخصص جراحی مغز. مد شده . کاریش هم نمیشه کرد.
مگه اینکه پزشک عمومی درگیر مسائل دیگه ای مثل رفع اعتیاد و لیزر موهای زاید و لاغری و چاقی بشه. که همه اش همون معلومات پزشکی عمومی فارغ التحصیل دانشگاه آزاد بغول آباد سفلی را میخواد باضافه تجربه عملی تو اینکارها.
پس کتاب خونده و اینا بیشتر مال زمان ابوعلی سینا بوده تا الآن.Smile
مثال۲:پزشکی فوق تخصص داره از دانشگاه زاهدان . روی تابلوش نمینویسن که مال کجاست. بیاد وسط تهران مطب بزنه. اصلا" فک کن همه اینها را با سهمیه های مختلف گرفته باشه. اصلا" همه درسها را هم با نمره ده پاس کرده. ولی تجربه داره. یعنی موقع انترنی یا سه چهارسال تخصص تو بیمارستان بوده و از هر موردی دهها مثال دیده که چیکار میکنن. طبیعیه که بجز موارد نادر و خاص که شاید تو کتابها باشه و مثل خود پزشکها مثلا" میگن این تو هر هزار نفر ۵ تا دچارش میشن و این ممکنه تو هشت نه سال ندیده باشه بقیه را در شرایط عادی حل و فصل میکنه.
۷
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Parisa-SH , morteza
ارسال: #۱۱۹
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۳۲ ب.ظ
مشکل اصلی سر این بیت حکیمانه است:
"علم چندان که بیشتر خوانی چون عمل در تو نیست نادانی"

پزشکان محترم آموخته های تئوری خودشون رو به صورت عملی انجام میدن ولی اکثر مهندسان گرامی
فقط صرف خوندن تئوری انتظار شق القمر دارن
۵
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , khayyam , ziba_090 , farnod3 , tohidi4503
ارسال: #۱۲۰
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۱۳ ب.ظ، توسط elhammi.)
(۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۳ ب.ظ)A L I نوشته شده توسط:  دوست گرامی ، پزشکی را فقط بمدرکش میشناسن و نود درصد اطلاعات یه پزشک از طریق تجربه بدست میاد نه مطالعه.
مثال۱: شما یه پزشک عمومی فوق العاده با سواد که تمام مراجع پزشکی را خونده و تو مخ اش داره را بفرست وسط تهران یه مطب بزنه. روزی یه دونه مریض هم نداره. چون الآن یکی سرش درد بگیره میره پیش فوق تخصص جراحی مغز. مد شده . کاریش هم نمیشه کرد.

دوست عزیز اتفاقا این رشته مطالب زیادی برای مطالعه داره، و اگه بخایم منطقی باشیم رشته ما هم یجورایی نیازمند تجربه ست.
ضمنا حرف منم همینه توی هر رشته ای مهندسی باشه یا پزشکی، بالاخره باید برای پول دراوردن بفکر مدرک بالاتر باشی.
نظرتون رو درمورد دانشگاهها هم برای خودتون نگه دارین، خیلیا توی همین انجمن دیدم که میان میگن من موقع انتخاب رشته اصن نمیدونستم کامپیوتر چیه، اما شک نکنین که تموم بچه های دانشگاههای پولی میدونن دارن چه رشته ای رو انتخاب میکنن و اکثرا هم از روی علاقه این کارو میکنن، حالا شما نمیتونی از پس خودت برآی دیگران و دانشگاهها رو مقصر ندون لطفا
۰
۷

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۵۸,۷۰۷ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۱۷۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۳۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۴۹۴ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۴,۹۹۳ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۷۰۳ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۰۲ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  دانلود ویرایش نهم کتاب سیلبرشاتس Operating System Concepts 9th 2013 yayarety ۶ ۱۵,۴۲۰ ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: SIGNAL3030
  ۴۲۰ نرم افزار، فردوسی مشهد، آری یا نه؟ Y.Salehabadi ۲ ۲,۸۹۴ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Y.Salehabadi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close