زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۲۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کنکور دوباره تجربی؟ آری یا نه!

ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۶:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۲۳ ق.ظ، توسط morteza.)
کنکور دوباره تجربی؟ آری یا نه!
سلام دوستای عزیز. میخام به سوالم در مورد کنکور دوباره جواب بدین میدونم که هر مهندس کامپیوتری که تو این مملکت نفس میکشه حداقل یک بار افکار شیطانیه کنکور تجربی دادن به ذهنش خطور کرده Big Grin

من در حال حاضر کارمند اداره هستم ۲۸ سال سن حقوق تقریبا یک میلیونی و البته ناراضی! Wink واقعیت اینه که اگر شما بیکار باشین ممکنه بگین این طرف خوشی زده زیر دلش ولی وقتی کار کنید و حقوق یک تومنی رو در صورت بخشنده بودن در عرض چند روز باد هوا بدین اونوقته که افکار شیطانیه کنکور دوباره میاد سراغتون Shy

با در نظر گرفتن شرایط من و اینکه من عاشق کامپیوتر هستم و دلیل اصلی گرایشم به تجربی بیشتر به خاطر موقعیت اجتماعی و درآمد اون هست(البته علاقمند دروس تجربی هم هستم ولی کامپیوتر عشق اولمه HeartBig Grin) به نظرتون کنکور دوباره خوبه یا احمقانه است؟! Undecided
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: morweb
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۴۲ ب.ظ
RE: کنکور دوباره تجربی؟ آره یا نه!
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۵۳ ب.ظ)F@gh@ نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۴ ۰۶:۰۲ ب.ظ)morteza نوشته شده توسط:  سلام دوستای عزیز. میخام به سوالم در مورد کنکور دوباره جواب بدین میدونم که هر مهندس کامپیوتری که تو این مملکت نفس میکشه حداقل یک بار افکار شیطانیه کنکور تجربی دادن به ذهنش خطور کرده Big Grin

من در حال حاضر کارمند اداره هستم ۲۸ سال سن حقوق تقریبا یک میلیونی و البته ناراضی! Wink واقعیت اینه که اگر شما بیکار باشین ممکنه بگین این طرف خوشی زده زیر دلش ولی وقتی کار کنید و حقوق یک تومنی رو در صورت بخشنده بودن در عرض چند روز باد هوا بدین اونوقته که افکار شیطانیه کنکور دوباره میاد سراغتون Shy

با در نظر گرفتن شرایط من و اینکه من عاشق کامپیوتر هستم و دلیل اصلی گرایشم به تجربی بیشتر به خاطر موقعیت اجتماعی و درآمد اون هست(البته علاقمند دروس تجربی هم هستم ولی کامپیوتر عشق اولمه HeartBig Grin) به نظرتون کنکور دوباره خوبه یا احمقانه است؟! Undecided

سلام

من اگر شرایط شمارو داشتم به جای کنکوردادن و صرف هزینه و زمان که آیا واقعا حالا پزشکی میشه یا نه، میرفتم دنبال شغل دوم و سوم...
میشه با فرض این که قطعا پزشکی قبول میشن هم جواب دوستمون رو بدین؟
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۴۳ ب.ظ
کنکور دوباره تجربی؟ آره یا نه!
ببین مرتضی خوب واقعا منم به کلم زده که دوباره کنکور بدم ولی آیا ما که هنرستانی بودیم می تونیم بریم کنکور تجربی بدیم یا نه باید دوباره برگردیم و سال دوم و سوم دبیرستان بخونیم !! به هر حال باید همه ی شرایط رو سنجید من الان خودم اگه بخوام کنکور بدم و اگه قبول شدم حالا باید نزدیک به ۷ سال هم پزشکی بخونم و اون موقع سنم می شه ۳۲ سال این خوبه به نظرتون ؟؟؟؟
خوب منم به کامپیوتر و گرایش شبکه علاقه مندم ولی آخرش بیکاری هستش اگر هم کار باشه به قول دوستمون حقوق یک میلیونی می دن نهایتش اگر خودمونو بکشیم و متخصص امنیت باشیم نهایتش ۳ میلیون پول میدن !!! بعضی دوستان می گن همه چی پول نیست چرا همه چی پول هست !! اونایی که آماده اند به جای کنکور ارشد بریم کنکور تجربی بدیم همین جا اعلام آمادگی کنن !!!..
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , morteza , ziba_090 , Parisa-SH , morweb
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۰۵ ب.ظ
سلام
یکی دوستای من امسال بخاطر علاقه زیاد به پزشکی کنکور تجربی شرکت و روی هم رفته شاید یک ماه خوند (سر کار میرفت و فرصت زیاد خوندن را نداشت) و رتبه خیلی خوبی را گرف بطوریکه پزشکی شهرستان قبول میش ولی متاسفانه داخل دفترچه نوشته فارغ التحصیلان رشته های لیسانس و فوق لیسانس فقط مجاز به شرکت در رشته های خودگردان (همون بین الملل یا پردیس) با هزینه سالی ۱۶ میلیون هستند. پس اینم در نظر بگیرید متاسفانه محدودیت گذاشته شده برای رشته های علوم تجربی. فرقی هم نمیکن سراسری خونده باشی یا ازاد، میتونید دفترچه را از سنجش دانلود کنید و خودتون ببینید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , mhr.ash , morweb
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۲ ب.ظ، توسط morteza.)
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۴۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ببین مرتضی خوب واقعا منم به کلم زده که دوباره کنکور بدم ولی آیا ما که هنرستانی بودیم می تونیم بریم کنکور تجربی بدیم یا نه باید دوباره برگردیم و سال دوم و سوم دبیرستان بخونیم !! به هر حال باید همه ی شرایط رو سنجید من الان خودم اگه بخوام کنکور بدم و اگه قبول شدم حالا باید نزدیک به ۷ سال هم پزشکی بخونم و اون موقع سنم می شه ۳۲ سال این خوبه به نظرتون ؟؟؟؟
خوب منم به کامپیوتر و گرایش شبکه علاقه مندم ولی آخرش بیکاری هستش اگر هم کار باشه به قول دوستمون حقوق یک میلیونی می دن نهایتش اگر خودمونو بکشیم و متخصص امنیت باشیم نهایتش ۳ میلیون پول میدن !!! بعضی دوستان می گن همه چی پول نیست چرا همه چی پول هست !! اونایی که آماده اند به جای کنکور ارشد بریم کنکور تجربی بدیم همین جا اعلام آمادگی کنن !!!..
هنرستانی ها اگه فوق دیپلم داشته باشن همون به عنوان پیش دانشگاهی براشون محسوب میشه نیازی به دبیرستان خوندن نیست. تو سن ۳۲ سال تو پزشک بشی خیلی خوبه که! تو فکر کن ۳۲ سال بشی و همچنان حقوق یک میلیونی Smile

(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۵ ب.ظ)delta نوشته شده توسط:  ولی متاسفانه داخل دفترچه نوشته فارغ التحصیلان رشته های لیسانس و فوق لیسانس فقط مجاز به شرکت در رشته های خودگردان (همون بین الملل یا پردیس) با هزینه سالی ۱۶ میلیون هستند. پس اینم در نظر بگیرید متاسفانه محدودیت گذاشته شده برای رشته های علوم تجربی. فرقی هم نمیکن سراسری خونده باشی یا ازاد، میتونید دفترچه را از سنجش دانلود کنید و خودتون ببینید.
شما مطمئنید؟ اون چیزی که توی دفترچه دیدم و از سازمان سنجش هم پرسیدم اینه:

۱-در صورت داشتن ارشد چه دولتی یا ازاد حق شرکت در آزمون تجربی رو ندارین
۲-در صورتی که لیسانس رو از تحصیل رایگان استفاده کرده باشین میتونین روزانه هم قبول بشین اما باید شهریه بدین اما اگر لیسانس ازاد بودین نمیخاد شهریه بدین
۰
۰
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۵ ب.ظ، توسط golsa20.)
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۴۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ببین مرتضی خوب واقعا منم به کلم زده که دوباره کنکور بدم ولی آیا ما که هنرستانی بودیم می تونیم بریم کنکور تجربی بدیم یا نه باید دوباره برگردیم و سال دوم و سوم دبیرستان بخونیم !! به هر حال باید همه ی شرایط رو سنجید من الان خودم اگه بخوام کنکور بدم و اگه قبول شدم حالا باید نزدیک به ۷ سال هم پزشکی بخونم و اون موقع سنم می شه ۳۲ سال این خوبه به نظرتون ؟؟؟؟
من پایه ام دوباره بخونیم واسه پزشکی ولی راستش خانواده ام حمایتم نمیکنن،باید ببینم می تونم راضیشون کنم یا نه ؟ راستشو بخوایید یه کم می ترسم آخه من الان ۲۵ سالمه در حالی که بی کارم ،اگه کار پیدا کرده بودیم در کنار کار می خوندیم بهتر بود نه؟ این جوری خیالمون راحت بود اگر قبول نشیم کارمون داریم و با خیال راحت تر می خوندیم.

به نظرتون ۲۵ سالگی خیلی دیر نشده واسه کنکور مجدد؟؟؟؟
۱
۰
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۹ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۰۷ ب.ظ)golsa20 نوشته شده توسط:  من پایه ام دوباره بخونیم واسه پزشکی ولی راستش خانواده ام حمایتم نمیکنن،باید ببینم می تونم راضیشون کنم یا نه ؟ راستشو بخوایید یه کم می ترسم آخه من الان ۲۵ سالمه در حالی که بی کارم ،اگه کار پیدا کرده بودیم در کنار کار می خوندیم بهتر بود نه؟ این جوری خیالمون راحت بود اگر قبول نشیم کارمون داریم و با خیال راحت تر می خوندیم.
سعی کنین تصمیمتونو خودتون بگیرین بدون توجه به فشار خانواده بعد سعی کنین اونها رو هم متقاعد کنین
۰
۰
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۲۳ ب.ظ
بنظر من بجای کنکور تجربی اگه واقعا ادعا دارید زدین سیم اخر و می خواید جبران کنید همه چیز رو
یه پیشنهاد عالی
بزنید سیم اخر همین رشته خودتون رو تا قبولی به دانشگاه شریف بخونید
صبح شب شب صبح صبح شب شب صبح فقط فقط بخونید تست بزنید چون هدف والا دارید
وقتی هم شریف درومدید دوباره همین کار بکنید چشم باز کنید ۵ سال گذشته اپلی کردید به یک کشور درجه۱ با بورس عالی و دکترای و زندگی درجه۱ این نسخه من هستش به شما.
برای شرکت تو کنکور علوم تجربی خیلی دیره یکجورایی ما ماشین فرسوده هستیم الان جوان هایی که انرژی بالا دارند و انگیزه با اونا رقابت خیلی سخته اونا انگار دوپینگی هستن و ما....
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , morteza , codin , RASPINA , nanajoon , sabafarhadi , Ms. Saba , ali77
ارسال:
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۳۳ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۲۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  بنظر من بجای کنکور تجربی اگه واقعا ادعا دارید زدین سیم اخر و می خواید جبران کنید همه چیز رو
یه پیشنهاد عالی
بزنید سیم اخر همین رشته خودتون رو تا قبولی به دانشگاه شریف بخونید
صبح شب شب صبح صبح شب شب صبح فقط فقط بخونید تست بزنید چون هدف والا دارید
وقتی هم شریف درومدید دوباره همین کار بکنید چشم باز کنید ۵ سال گذشته اپلی کردید به یک کشور درجه۱ با بورس عالی و دکترای و زندگی درجه۱ این نسخه من هستش به شما.
برای شرکت تو کنکور علوم تجربی خیلی دیره یکجورایی ما ماشین فرسوده هستیم الان جوان هایی که انرژی بالا دارند و انگیزه با اونا رقابت خیلی سخته اونا انگار دوپینگی هستن و ما....
من اگر شرایط اپلای رو داشتم حتما رشته زیبای خودمو ادامه میدادم اما متاسفانه یا خوشبختانه نمیتونم به اپلای فک کنم با در نظر گرفتن این مساله مشقت شبانه روزی تا رسیدن به شریف ارزشی نداره شما ببینین دوست شریفی داریم همین جا که میگن کاش تجربی خونده بودم!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: خانه سبز , ali77 , morweb
ارسال: #۱۰
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ب.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۵۰ ب.ظ)morteza نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۴۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  ببین مرتضی خوب واقعا منم به کلم زده که دوباره کنکور بدم ولی آیا ما که هنرستانی بودیم می تونیم بریم کنکور تجربی بدیم یا نه باید دوباره برگردیم و سال دوم و سوم دبیرستان بخونیم !! به هر حال باید همه ی شرایط رو سنجید من الان خودم اگه بخوام کنکور بدم و اگه قبول شدم حالا باید نزدیک به ۷ سال هم پزشکی بخونم و اون موقع سنم می شه ۳۲ سال این خوبه به نظرتون ؟؟؟؟
هنرستانی ها اگه فوق دیپلم داشته باشن همون به عنوان پیش دانشگاهی براشون محسوب میشه نیازی به دبیرستان خوندن نیست. تو سن ۳۲ سال تو پزشک بشی خیلی خوبه که! تو فکر کن ۳۲ سال بشی و همچنان حقوق یک میلیونی Smile

(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۵ ب.ظ)delta نوشته شده توسط:  ولی متاسفانه داخل دفترچه نوشته فارغ التحصیلان رشته های لیسانس و فوق لیسانس فقط مجاز به شرکت در رشته های خودگردان (همون بین الملل یا پردیس) با هزینه سالی ۱۶ میلیون هستند. پس اینم در نظر بگیرید متاسفانه محدودیت گذاشته شده برای رشته های علوم تجربی. فرقی هم نمیکن سراسری خونده باشی یا ازاد، میتونید دفترچه را از سنجش دانلود کنید و خودتون ببینید.
شما مطمئنید؟ اون چیزی که توی دفترچه دیدم و از سازمان سنجش هم پرسیدم اینه:

۱-در صورت داشتن ارشد چه دولتی یا ازاد حق شرکت در آزمون تجربی رو ندارین
۲-در صورتی که لیسانس رو از تحصیل رایگان استفاده کرده باشین میتونین روزانه هم قبول بشین اما باید شهریه بدین اما اگر لیسانس ازاد بودین نمیخاد شهریه بدین
دوست من ارشد دولتی هست. اگر مطمئن هستید خب شرکت کنید ولی بازم مطمئن بشید چون فک میکنم برای رشته های پزشکی و دندان و دارو ی همچین محدودیتی باش برای رشته های دیگ همون چیزی ک شما میگید درسته
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۴ ب.ظ، توسط ziba_090.)
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۴۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اونایی که آماده اند به جای کنکور ارشد بریم کنکور تجربی بدیم همین جا اعلام آمادگی کنن !!!..
دوستان منم هستمWink فقط باید از کجا و چطور شروع کنیم؟

امام حسین علیه السلام: زنهار زنهار بپرهیز از ظلم به کسی که در مقابل تو یاوری جز خدا ندارد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza , khayyam , morweb
ارسال: #۱۲
۱۸ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۱۱ ق.ظ
(۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۲ ب.ظ)ziba_090 نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۴۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اونایی که آماده اند به جای کنکور ارشد بریم کنکور تجربی بدیم همین جا اعلام آمادگی کنن !!!..

ببینید من هر چقدر فکر می کنم می بینم تجربی بهتره ! چرا بعضی ها جو سازی می کنن می گن شریف بری نونتون تو روغنه ؟؟؟ از بچه هایی که تو همین مانشت هستند و دانشجوی شریف هم هستند بپرسید ببینید شریف بهتره یا نه !؟ من خودم نه تنها از خون نمی ترسم بلکه یادمه تو جاده سمنان بودم ( اون موقع ۱۷ سالم بود ) یه تصادف شدیدی شد که دو نفر به شدت مجروح شدن طوری که اصلا نمی شد اون صحنه رو نگاه کرد ولی من قشنگ رفتم جلو نگاه می کردم یا مثلا همین فیلم های داعش لعنتی هست که سرمی برن من قشنگ نگاه می کنم تازه تو شهر ما هر کی که می میره من اولین نفر می رم سر قبرش و تمام صحنه های مربوطه ( از تابوت برداشتن تا گذاشتن تو قبر و سپس خاک ریختن روش رو با دقت و بدون ترس نگاه می کنم Big Grin ) همون طور که تو پست های قبلی گفتم من اول رفته بودم تجربی و واقعا هم به درس زیست شناسی علاقه شدید داشتم ولی متاسفانه اون سال مریض شدم و به کل مدرسه نرفتم سال بعدش از رو اجبار رفتم هنرستان

دوستان بیایین کمی واقع بین باشیم اصلا فرض کن بهترین دانشگاه همون شریف قبول شدی خوب به کجا می رسی بعدش چی به قول دوستمون فقط به درد اپلای می خوره نه هیچ چیز دیگر الان تو بازار کار هم یا باید برنامه نویس باشی یا دوره های تخصصی شبکه مثل ccie رو رفته باشی هیچ نیازی هم به ارشد شبکه ندارن نمی گم کارشون درسته ولی خوب تو ایران که همینه نهایتش اگه پارت داشته باشی می تونی بری برای تدریس تو دانشگاه ساعتی ۱۴ هزار تومان Big Grin کی حرفامو تایید می کنه بگه
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza , Parisa-SH , elenaghasemi , morweb
ارسال: #۱۳
۱۸ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۱۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۱۹ ق.ظ، توسط codin.)
(۱۸ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۱۱ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۰۲ ب.ظ)ziba_090 نوشته شده توسط:  
(17 مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۴۳ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  اونایی که آماده اند به جای کنکور ارشد بریم کنکور تجربی بدیم همین جا اعلام آمادگی کنن !!!..

ببینید من هر چقدر فکر می کنم می بینم تجربی بهتره ! چرا بعضی ها جو سازی می کنن می گن شریف بری نونتون تو روغنه ؟؟؟ از بچه هایی که تو همین مانشت هستند و دانشجوی شریف هم هستند بپرسید ببینید شریف بهتره یا نه !؟ من خودم نه تنها از خون نمی ترسم بلکه یادمه تو جاده سمنان بودم ( اون موقع ۱۷ سالم بود ) یه تصادف شدیدی شد که دو نفر به شدت مجروح شدن طوری که اصلا نمی شد اون صحنه رو نگاه کرد ولی من قشنگ رفتم جلو نگاه می کردم یا مثلا همین فیلم های داعش لعنتی هست که سرمی برن من قشنگ نگاه می کنم تازه تو شهر ما هر کی که می میره من اولین نفر می رم سر قبرش و تمام صحنه های مربوطه ( از تابوت برداشتن تا گذاشتن تو قبر و سپس خاک ریختن روش رو با دقت و بدون ترس نگاه می کنم Big Grin ) همون طور که تو پست های قبلی گفتم من اول رفته بودم تجربی و واقعا هم به درس زیست شناسی علاقه شدید داشتم ولی متاسفانه اون سال مریض شدم و به کل مدرسه نرفتم سال بعدش از رو اجبار رفتم هنرستان

دوستان بیایین کمی واقع بین باشیم اصلا فرض کن بهترین دانشگاه همون شریف قبول شدی خوب به کجا می رسی بعدش چی به قول دوستمون فقط به درد اپلای می خوره نه هیچ چیز دیگر الان تو بازار کار هم یا باید برنامه نویس باشی یا دوره های تخصصی شبکه مثل ccie رو رفته باشی هیچ نیازی هم به ارشد شبکه ندارن نمی گم کارشون درسته ولی خوب تو ایران که همینه نهایتش اگه پارت داشته باشی می تونی بری برای تدریس تو دانشگاه ساعتی ۱۴ هزار تومان Big Grin کی حرفامو تایید می کنه بگه
آخه مقایستون اشتباهه. شما شریف رو با پزشک متخصص مقایسه می کنین خب معلومه ۱۰-هیچ میبازه. اما خب نسبت به وضعیت جامعه در آمد ارشد شریف توی رشته
کامپیوتر قابل قبوله. و الا شما دکترای کامپیوتر MIT رو هم بیارین ایران خب درامدش از پزشک متخصص خیلی خیلی کمتره دیگه این که دیگه گفتن ندارهBig Grin

دوست عزیز من از شرایطتتون مطلع نیستم اما اگر فکر می کنید اگر پزشک بودین بهتر بود یا فکر می کنین استعدادشو دارین شروع به خوندن کنید چون این جور حسرت ها توی سن های بالاتر خیلی ادمو اذیت می کنه که میتونستم فلان کارو بکنم و نکردم.واقعا هم ۲۴ سال سن زیادی نیست شما اگر از ۲۰ سالگی هم شروع می کردین توی سی و خورده ای سالگی تازه میتونستین از مزایای پزشک بودن استفاده کنین.پزشک عمومی هم که کشکه.
یعنی عملا در هر حال وقتی به در آمد میرسیدین که تقریبا قسمت بیشتر جوانیتون رفته.الان هم خیلی فرق نداره ۴-۵ ساله...تازه اگر این مساله رو هم در نظر نگیریم که یه مهندس کامپیوتر که پزشک هم باشه چقدر از یک پزشک معمولی موفق تره.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak , morteza , mhr.ash , ziba_090 , tabassomesayna , Parisa-SH , tohidi4503
ارسال: #۱۴
۱۸ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۳۰ ب.ظ
برای تحصیل دررشته پزشکی برای کسانی که کارشناسی در دوره غیرروزانه (شبانه،پردیس،غیرانتفاعی و ..) خوندند، محدودیتی وجود نداره. کسانی که روزانه خوندن کارشناسیشونو، در صورت قبولی در دوره‌ روزانه پزشکی باید شهریه (ظاهرا شهریه نوبت دوم‌ یا همون شبانه) بدن.

اما‌ کسانی که کارشناسی ارشد دارند، من کل دفترچه سراسری رو‌ گشتم چیزی درباره محرومیت اونها برای تحصیل در دوره های دکترای عمومی‌ ندیدم و تصور‌ نمیکنم محرومیتی باشه.

درباره مساله شیرین از یه بعد و تلخ از ابعاد دیگه کنکور تجربی و‌ تحصیل رشته پزشکی قبلا‌ هم‌ بحث شده. باید چند تا فاکتور‌رو‌در نظر گرفت.

ببینید، فرضا شما سال دیگه قبول میشید در رشته پزشکی، ۱۴ و در بعضی دانشگاهها ۱۵ ترم درس خواهید خوند.دو سال هم طرح خواهید رفت. که میشه ۹ سال. بعدش میشه گفت تا اینجا چیز زیادی به دست نیاوردید الا یه عنوان زیبای دکتر یا پزشک. چون درامدتون اگه کار پیدا کنید در درمانگاه یا بیمارستان، تقریبا برابر خواهد بود با درامد یه مهندس خبره. که میتونستید تو این مدت طولانی احتمالا با همون‌ مقدار زحمت و حتی کمتر بهش برسید.

اگه تعهد مربوط به سهمیه بومی نداده باشید میتونید بعد پایان دوره دکترای عمومی و طرح، به تخصص فکر‌کنید. ولی اگه تعهد داده باشید تا نصف سه برابر مدت تحصیل (یعنی ۱۰ یا ۱۱ سال) بعد از فارغ التحصیلی اجازه ادامه تحصیل دادن ندارید. بعد از قبولی احتمالی در تخصص هم حداقل ۴ و تا ۸ سال بسته به رشته قبولی‌ رزیدنت خواهید بود. درامدی در اون‌ دوره ندارید چون اجازه کار دوم‌ ندارید، مگر اینکه‌... فقط‌ یه کمک‌هزینه ای بهتون‌تعلق میگیره که اگه متاهل باشید الان حدود یک‌ملیون‌و‌دویسته. به اضافه مقدار کمی کارانه در بعضی جاها.
بعد از اتمام‌ دوره تخصص، به‌شرطی که تا اون موقع (یعنی حداقل ۱۴ و‌ شاید تا ۳۰ سال دیگه) کشش وجود داشته باشه، شما میتونید به درامد خوب فکر‌کنید. مطب بزنید و‌احیانا در بیمارستانها سهام بخرید که یه درامد ثابت نسبتا خوب (با توجه به میزان سرمایه بالایی که میخواد و از سیصد میلیون شروع میشه تا یک‌ میلیارد با توجه به شنیده ها) داره.

حالا میتونید به فوق تخصص فکر‌کنید Big Grin

پزشکی فقط مساله خون و‌ شجاعت و اینا نیست. بین دانشجوهای پزشکی معروفه که میگن اگه میخوای مصداق ز گهواره تا گور درس خوندن بشی پزشکی بخون. یعنی یه نفر خیلی زرنگ باشه از هیجده سالگی وارد پزشکی بشه تا حدود ۳۱ تا ۳۵ سالگی درامدی به اون صورت نداره. حالا شرایط سنی ماها که جای خود داره.

هستند افراد زیادی که از موقعیتشون راضی نیستن و دوباره میخوان کنکور تجربی بدن برای رشته های دکتری. چیزی که من بررسی کردم حدود ۱۵ درصد از رقم وحشتناکه پونصدهزار نفر شرکت کننده کنکور تجربی شرایطی شبیه شرایط شما دارند. پس تنها نیستید به هیچ‌ وجه. ولی رقابت با پونصدهزار نفر دیگه سر حداکثر سه هزار موقعیت و رشته تاپ‌ فوق العاده سنگینه. یه اراده میخواد از جنس فولاد، انگیزه خیلی قوی، پشتکار خیلی زیاد و‌ برنامه ریزی درست و‌ درمون و اینکه جا نزنی. Smile

با توجه به این شرایط تصمیم‌ بگیرید.
موفق باشید

یا به اندازه آرزوهات تلاش کن یا به اندازه تلاشت آرزو
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza , d_felfelak , حسین۹۴ , Venus. , creator_1105 , Bahar_HS , RASPINA , ziba_090 , Petal , Parisa-SH , farnod3 , morweb
ارسال: #۱۵
۱۹ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۰۱ ق.ظ
(۱۸ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۰ ب.ظ)farhud نوشته شده توسط:  ین دانشجوهای پزشکی معروفه که میگن اگه میخوای مصداق ز گهواره تا گور درس خوندن بشی پزشکی بخون
البته همه پزشک ها که اینقدر نمیخونن ولی در هر صورت همون فوق تخصص رو هم در نظر بگیریم و مقایسه کنیم با یه مهندس واقعی، اون فوق تخصص هم بالاخره یه جا خوندنی هاش تموم میشه ولی آقا یا خانم مهندس باید موقع جون دادن هم در حال محاسبه و مطالعه باشه Big Grin تازه اون درس حفظی که پزشک میخونه کجا و این همه محاسبه و خلاقیت و نوآوری مهندس کجا!!
۶
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۰,۳۹۵ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۴۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۴۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۷۵۵ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۰۸۸ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۷۹۱ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۲۷ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  دانلود ویرایش نهم کتاب سیلبرشاتس Operating System Concepts 9th 2013 yayarety ۶ ۱۵,۴۷۳ ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: SIGNAL3030
  ۴۲۰ نرم افزار، فردوسی مشهد، آری یا نه؟ Y.Salehabadi ۲ ۲,۹۱۹ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Y.Salehabadi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close