زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کنکور دوباره تجربی؟ آری یا نه!

ارسال: #۱۲۱
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۵ ب.ظ
بعید میدونم کاربران این سایت انقدر اطلاعات راجع به پزشکی داشته باشن که به این راحتی و قاطعیت جواب میدن.
بحث ها صف نونیه.
۵
۴
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mostafa122
ارسال: #۱۲۲
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۱:۵۸ ب.ظ
دوستان اگر فکر میکنید توانایی اش رو دارید برید کنکور تجربی بخونید و رتبه بیارید و پزشک بشید.والله.
وقتی هیچ مهمونی نرفتید.وقتی شیفت اورژانس بودین.وقتی عصر از بیمارستان برگشتین و تا نصفه شب درس خوندید و صبح ساعت هفت سر مرنینگ رفتین ک زیر رگبار سوالای ی رحمانه استاد قرار گرفتید.بیایید اینجا بگید حالتون چطوره!!
دوستان بحث برتری رشته ها نیست.بحث اینه اگر من و شمای کامپیوتر خونده تلاش کنیم و شبانه روز کار کنیم آخرش یک چیزی میشیم.
۴
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: neghab001
ارسال: #۱۲۳
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۰۸ ب.ظ
دوستان گلم این رو هم در نظر بگیرید که شما حداقل ۱۲ سال دیگه تازه تخصص میگیرد ایا تا اون موقع شرایط پزشکا به این خوبی میمونه؟؟من یادم بچه که بودم پزشکی خیلی کلاس داشت ۱۶ و ۱۷ سالم بود اوج بیکاری پزشک عمومی ها بود حتی یادمه روزنامه ها خیلی مینوشتن پزشکان بیکار ,راستم مینوشتن پزشکای عمومی واقعا زیاد و بیکار شدن وزارت بهداشت از ترس ظرفیت تخصص رو تا امسال بالا نمی برد از امثال تصمیم گرفته ظرفیت هم عمومی هم تخصص رو ببره بالا و این روند افزایش تا پایان دوره اصلاحات ادامه خواهد داشت یه وقت دیدید ۱۲ سال دیگه متخصص های ما همین جایی نشستن که الان دکتر عمومی های ما نشستن!!!!!!۱۱اون لحظه با جوانی برباد رفته خودتون میخواین چیکار کنین؟؟!!!!اینده نگر باشین

صد سال ره مسجد و میخانه بگیری............... عمرت به هدر رفت اگر دست نگیری
بــشنو از پـــیر خــرابات تــو ایـن پـند ....................هر دست که دادی به همان دست بگیری
۴
۱
ارسال: #۱۲۴
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۳۴ ب.ظ، توسط ۱۲۳۴۵۶.)
RE: کنکور دوباره تجربی؟ آری یا نه!
(۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۸ ب.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  دوستان گلم این رو هم در نظر بگیرید که شما حداقل ۱۲ سال دیگه تازه تخصص میگیرد ایا تا اون موقع شرایط پزشکا به این خوبی میمونه؟؟من یادم بچه که بودم پزشکی خیلی کلاس داشت ۱۶ و ۱۷ سالم بود اوج بیکاری پزشک عمومی ها بود حتی یادمه روزنامه ها خیلی مینوشتن پزشکان بیکار ,راستم مینوشتن پزشکای عمومی واقعا زیاد و بیکار شدن وزارت بهداشت از ترس ظرفیت تخصص رو تا امسال بالا نمی برد از امثال تصمیم گرفته ظرفیت هم عمومی هم تخصص رو ببره بالا و این روند افزایش تا پایان دوره اصلاحات ادامه خواهد داشت یه وقت دیدید ۱۲ سال دیگه متخصص های ما همین جایی نشستن که الان دکتر عمومی های ما نشستن!!!!!!۱۱اون لحظه با جوانی برباد رفته خودتون میخواین چیکار کنین؟؟!!!!اینده نگر باشین
بخشید که من در بحث شیرین تون وارد میشم.
من راجع باین موضوع یه موقعی کلی بررسی کردم.
تخصص انواع و اقسام داره که از سه سال تا ۵ سال هست.
بعضی رشته ها فوق تخصص هم داره.
متداول اکثر تخصص ها ۴ ساله. مثل داخلی -جراحی عمومی- چشم-....
تخصص جراحی مغز و اعصاب ۵ ساله .
فوق تخصص هم بین دو تا سه سال هست.
ولی این صحبت شما را که ۱۲ سال بعد چی میشه را رد میکنم.
یه دکتر وقتی فارغ التحصیل میشه دولت ازش حمایت شدید میکنه. مثلا" یه دکتر عمومی یا یه متخصص . می فرستندش به یه نقطه محروم ولی بهش خونه میدن حقوق چند میلیونی میدن. بنابراین اول کارش یعنی دو سه سال اول مثل مهندسین سرگردان پیدا کردن کار نیست.
تو اون دو سه سال ازدواج میکنه و شرایطش تا حدود زیادی تثبیت میشه.
بعضی وقتها بعد دو سه سال که تعهدش تموم میشه اونجا میشناسنش وا میسه دو سه سال دیگه هم کار میکنه. وقتی میاد تو یه شهر بزرگ ازدواج کرده -ماشین داره -خونه داره و قبل از اومدنش کارش را تو شهر بزرگ درست کرده که بیاد وگرنه همونجا تو اون شهر کوچک میمونه.

حالا یه مهندس : فرض کنیم همه لیسانس دارن.
حداقل ۱ سال تا ارشد بدیم و پشت کنکور بمونیم.
۲-۳ سال ارشد
۱ سال برای اپلای یا کنکور دکترا
۴ سال دکترا
بعدش کی تعهدی نسبت بشما داره؟؟؟ دولت یا ملت؟؟؟
حالا برو بگرد کار پیدا کن.
ازدواج کن.
خونه بگیر.
اپلای کردن یه خوبی بزرگی که داره اینه که اطرافیان میگن پسرمون رفت خارج.
فاند میگیری. میگن پسرمون نخبه بوده دانشگاه خارج بهش خونه داده حقوقشم میدن. مخه پسرمون.Big GrinBig Grin (ولو اینکه داز دانشگاه رنک ۸۰۰۰ فاند گرفته باشی)
ماشینم اونجا میتونی بخری با ۷تا ۸ هزار دلار تویوتا صفر سوار شو. که میشه با فاند و کار ظرف دو سه سال رسید بهش.Shy
ولی مشکلش بعدشه. که بازم تکلیفت معلوم نیست. یعنی از قبل معلوم نیست. ولی خوبیش اینه که تو دوران تحصیل اگه بخوای میتونی یه نفر را با شرایط خودت پیدا کنی ازدواج کنی.
دور هم هستی هیچکس مثل اینجا درگیر جهیزیه و سیسمونی و محله پایین بالای شهر و بقیه چیزا نیست.Big GrinTongue
فضول و مقایسه کننده نداریBig Grin
بعدش باید پله بعدی را بری بالا که خیلی سخته.
یعنی تو سطح یه حقوق تو یه شرکت متوسط بمونی و البته صاحبخونه بشی و دیگه حل بشی تو اون محیط و با دلتنگیهای دوری از خونواده کنار بیای . و دیگه نمیشه هم هر وقت لازم بشه بیای و بری. چون هم خرج داره هم اونجا مثل ایران سالی ۱۰۰ روز تعطیل رسمی و غیر رسمی نیست.
و یا تاپ باشی و بری گوگل یا استاد دانشگاه بشی و ...
و یا اینکه فیلت هوای هندوستان کنه و بخوای با خانواده برگردی...
باید دانشگاه خوبی بوده باشی و خیلی کارت درست باشه تا بتونی از اونجا تو یه دانشگاهی اینجا کار پیدا کنی.اگه خوب باشی شریف و تهران و امیرکبیر هم میشه باشی.ولی هر چی شهرت کوچکتر باشه راحت تر میشه . و البته با ذخیره پولی که برات میمونه برگردی اینجا و خونه بخری ماشین بخری و دیگه معمولی زندگی کنی. خصوصا" تو شهر کوچک دیگه باید راضی بشی به حقوق هیئت علمی شدن.
اینا کل قصه است. که توسط من و دوستام و کسانی تو شرایط ما بارها مرور شدن و میشن.
از یه جایی بعدش هم دیگه مجبوری ؟؟؟؟؟ مثلا" اگه قصدت دکترای داخل باشه و قبول نشی و کار درست درمون هم نباشه دیگه باید چمدون را بست. مخصوصا" مخصوصا" پسرا که ازشون خیلی انتظارها هست.
۱۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Aurora , Riemann , khayyam , Parisa-SH , morteza , RASPINA , farnod3 , Bahar_HS , marjan sadat , Petal
ارسال: #۱۲۵
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۵۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۶ ب.ظ، توسط morteza.)
(۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۴:۴۲ ق.ظ)Elena_71 نوشته شده توسط:  اقا من همین فکر ب سرم رسید و امسال تجربی شرکت کردم ! بعد از کنکور ارشد نشستم خوندم برا تجربی ! حیف عمرم ک رفت جوونیم رفت ... زیست ۱چیز غیر قابل خوردنه حقیقتا تو گلو گیر میکنه؛قبل خوندنش استدلالم این بود ک از ریاضی مهندسی و سیستم عامل و گسسته و اون مصیبت عظمی هایی ک خوندیم ک بدتر نیستش! بعد خوندم دیدم بدتره جانم بدتره ! ): اصن به صراط خاصی مستقیم نیست به هیچ جای خاصی ختم نمیشه ؛ فلک زده تجربیا ک اینا رو میخونن ! خلاصه فرجه ک پای زیست سوخت و تو کنکور هم هنگ آور ؛ بعد فیزیک و ریاضی ک دیگه فوت اب بودم مثلا مهندس مملکتم ! ۱ سوالای بوقی عاورده بودن ای تو روح عمه ننشون ! ولی دینی خوب بود خخخ البته من خودم عادم مذهبیم احتمالا چون قد ۱ اخوند حالیمه اینجور بود عربیم خوب بود ! ادبیاتم رنجش زیک زاک بود ؛ زبان رو بگو ؛ زبان تخصصی رشته کشاورزی بود !! در کل تا اومدیم بجنبیم ۱مراقب گودزیلا اومد دفترچه رو قاپید گف وقت تموم ؛ در نهایت هم نتیجه عومد فهمیدیم اب قطه
-------
اینا صرفا تجربه شخصیه و توصیه خاصی ب کسی ندارم
خب با توجه به وقتی که گذاشتین دور از انتظار نبوده این قضیه قطعی آب و اینها Big Grin
ولی میشه کمی بیشتر درباره انگیزه و دلایلتون راجب این کار و سایر تجاربتون و اگه خواستین رتبه کنکورتون هم صحبت کنین؟

(۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۰۸ ب.ظ)nanajoon نوشته شده توسط:  دوستان گلم این رو هم در نظر بگیرید که شما حداقل ۱۲ سال دیگه تازه تخصص میگیرد ایا تا اون موقع شرایط پزشکا به این خوبی میمونه؟؟
فکر نمی کنم این وزارت بهداشت که از وزیر تا آبدارچیش حامی و نگران معیشت پزشکان عزیز هستن که خدای نکرده این قشر جامعه یک وقت دلخوری پیدا نکنن بیاد کاری بکنه که موجبات نارضایتی و تاثیر منفی توی زندگی اینها بشه شما همین طرح مثلا تحول سلامت(بخوانید طرح تحول حقوق و مزایای پزشکان و پرستارانIdea) رو بررسی کنید دستتون میاد قضیه چیه!

(۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۲۹ ب.ظ)۱۲۳۴۵۶ نوشته شده توسط:  اپلای کردن یه خوبی بزرگی که داره اینه که اطرافیان میگن پسرمون رفت خارج.
بمیرم برا این مهندسای مملکت واقعا بعد اینهمه ریاضی مهندسی خوندن باید غم دوری از خانواده رم بکشن Confused حالا اون مهندسی که شرایط اپلای کردن نداره چیکار کنه؟
۲
۱
ارسال: #۱۲۶
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۳۴ ب.ظ
از خودمون خندم میگیره !! ریاضی مهندسی رو سر و ته اش رو بهم آوردیم و بعد خودمون رو با پزشکی که هر لحظه باید درس هاش جلوی چشمم باشه مقایسه میکنیم!! پشت سیستم میشینیم و خودمون رو با جراح مقایسه میکنیم!! باور کنید اگر ما هم تلاش کنیم میتونیم به بهترین جاها برسیم. به نظر من بهتره به جای این بحث ها در رابطه با کارهای خوبی که تو رشتمون میشه انجام داد صحبت کنیم.
۱۰
۵
 سپاس‌گزاری شده توسط: farnod3 , Bahar_HS , Haniye_se
ارسال: #۱۲۷
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۰:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۸ ب.ظ، توسط morteza.)
(۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۴ ب.ظ)shivap نوشته شده توسط:  از خودمون خندم میگیره !! ریاضی مهندسی رو سر و ته اش رو بهم آوردیم و بعد خودمون رو با پزشکی که هر لحظه باید درس هاش جلوی چشمم باشه مقایسه میکنیم!! پشت سیستم میشینیم و خودمون رو با جراح مقایسه میکنیم!! باور کنید اگر ما هم تلاش کنیم میتونیم به بهترین جاها برسیم. به نظر من بهتره به جای این بحث ها در رابطه با کارهای خوبی که تو رشتمون میشه انجام داد صحبت کنیم.
پیشنهاد خیلی خوبیه که در رابطه با کارهای خوبی که تو رشته مون میشه انجام داد صحبت کنیم خود شما چراغ اولو روشن بفرمایید ببینیم چه کار خوبی میتونیم بکنیم که به حقمون هم کاملا برسیم؟
حقیقت اینه که ایران بهشتی است برای پزشکان من کاری ندارم چند درصد از مهندسان ما واقعا مهندس هستن یا نه ولی همون تعدادی هم که واقعا مهندس هستن آیا به حق خودشون می رسند؟ شما میدونید چه تعداد از پزشکانی که مهاجرت کردند بعدا به شدت پشیمون شدن که چرا بهشت ایران رو ترک کردن؟ شما میدونید درآمد یک جراح آمریکایی سالانه حدود ۲۰۰ هزار دلاره در حالی که متخصص کامپیوتر امریکایی به طور میانگین سالانه نصف این مبلغ یعنی ۱۰۰ هزار دلار درآمد داره خب اگر عدالت توی ایران هم بود که این برنامه نویس های بینوای ما نباید حقوق یکی دو میلیونی میداشتن بلکه حداقل سالی ۵۰۰ میلیون درآمد میکردن! و...
۶
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , marjan sadat , Parisa-SH , Bahar_HS
ارسال: #۱۲۸
۲۷ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۵۵ ب.ظ
(۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۶ ب.ظ)morteza نوشته شده توسط:  
(27 مرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۳۴ ب.ظ)shivap نوشته شده توسط:  از خودمون خندم میگیره !! ریاضی مهندسی رو سر و ته اش رو بهم آوردیم و بعد خودمون رو با پزشکی که هر لحظه باید درس هاش جلوی چشمم باشه مقایسه میکنیم!! پشت سیستم میشینیم و خودمون رو با جراح مقایسه میکنیم!! باور کنید اگر ما هم تلاش کنیم میتونیم به بهترین جاها برسیم. به نظر من بهتره به جای این بحث ها در رابطه با کارهای خوبی که تو رشتمون میشه انجام داد صحبت کنیم.
پیشنهاد خیلی خوبیه که در رابطه با کارهای خوبی که تو رشته مون میشه انجام داد صحبت کنیم خود شما چراغ اولو روشن بفرمایید ببینیم چه کار خوبی میتونیم بکنیم که به حقمون هم کاملا برسیم؟
حقیقت اینه که ایران بهشتی است برای پزشکان من کاری ندارم چند درصد از مهندسان ما واقعا مهندس هستن یا نه ولی همون تعدادی هم که واقعا مهندس هستن آیا به حق خودشون می رسند؟ شما میدونید چه تعداد از پزشکانی که مهاجرت کردند بعدا به شدت پشیمون شدن که چرا بهشت ایران رو ترک کردن؟ شما میدونید درآمد یک جراح آمریکایی سالانه حدود ۲۰۰ هزار دلاره در حالی که متخصص کامپیوتر امریکایی به طور میانگین سالانه نصف این مبلغ یعنی ۱۰۰ هزار دلار درآمد داره خب اگر عدالت توی ایران هم بود که این برنامه نویس های بینوای ما نباید حقوق یکی دو میلیونی میداشتن بلکه حداقل سالی ۵۰۰ میلیون درآمد میکردن! و...

می دونی چیه دوستانی که اینجا پیام می دن و می گن کسی که مهندس باشه بیکار نیست و باید نمی دونم از کارهایی که می تونیم تو رشتمون انجام بدیم یا همچین حرفایی خوب یا اونا در حال حاضر دانشجو هستند و واقعیت های بازار کار رو ندیدند یا اینکه اونا می دونن ولی چون راه برگشتی ندارن حقیقت رو کتمان می کنند تمام صحبت های کاربر mortaza را کاملا تایید می کنم چون ایشون واقعیتو می گن و تو محیط کار هم دیدن من خودم هم موقعی که دانشجو بودم جوگیر شده بودم ولی بعدنا که درسم تموم شد و اومدم تو محیط کار دیدم غزیه یه چیز دیگه است ..
رشته ما پول زا نیست همین
۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: marjan sadat , morteza , targol , tohidi4503
ارسال: #۱۲۹
۲۸ مرداد ۱۳۹۴, ۱۲:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۳۶ ق.ظ، توسط marjan sadat.)
داشتن درآمد واسه کسی که رشته اش کامپیوتر و فقط در سطح دانشگاهه حالا یه ذره برنامه نویسی و این چیزا رو بدونه واقعا دور از تصوره!! اونم کسی که نه پشتوانه مالی چندانی داشته باشه و نه آشنایی یه جورایی دست و پا زدنه یعنی ما عملا داریم تلاش برای زنده موندن می کنیم!! فکر کنم اینایی که گفتم شرایط بیشتر ماهاست. پول کلاس ها که خداد تومنه!!
حالا اگر به جای پاس کردن فیزیک و درسای دیگه ای که به نظر من به رشته ی ما ربطی نداره درسایی که توی آیندمون و شغلمون تاثیر داشت می گذروندیم و شرایط ارشد مثل ظرفیت ها و سطح سواد اساتید بالا بودش قطعا ایرانم واسه ما بهشت می شد و دیگه به فکر این چنین تغییراتی نمی افتادیم که دوباره مهره های شطرنجمونو بچینیم و بازی جدیدی شروع کنیم و دوباره کنکور سراسری و عربی و ادبیات و ....... .

Winners... Are not those who never fall, but those who never QUIT
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza , nlp@2015 , targol , khayyam , Bahar_HS
ارسال: #۱۳۰
۲۸ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۲۲ ب.ظ
(۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۲۹ ب.ظ)۱۲۳۴۵۶ نوشته شده توسط:  هم اونجا مثل ایران سالی ۱۰۰ روز تعطیل رسمی و غیر رسمی نیست.

از جمله‌‌ روزهای مورد علاقه بیشتر کارمندان دولت و کارگران، روزهایی است که با رنگ قرمز در تقویم به چشم می‌خورند. بسیاری در ایران بر این باورند ‌تعطیلات در کشور ما بیشتر از سایر کشور‌هاست، ولی جالب است بدانید ‌آمار‌های رسمی، نشان می‌دهد در ایران ‌۷۵ روز تعطیلی در سال وجود دارد.

به گزارش «تابناک»، این در حالی است که حداقل تعطیلات در بیشتر کشورهای جهان حدود ۱۰۴ روز است و به طور متوسط در بیشتر کشور‌ها ۲۹ روز بیشتر از ایرانیان تعطیلی دارند. با توجه به این موضوع، زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد که دولت می‌خواهد‌، روزهای پنجشنبه را نیز به تعطیلات رسمی اضافه کرده و به عبارتی، تعطیلات را ساماندهی کند؛ موضوعی که بار‌ها شایعه آن در ایران مطرح شده، ولی اجرایی شدن آن به دلیل برخی باور‌ها، به نتیجه نرسیده و به بن بست خورده است.

مدت‌هاست که قرار است روزهای قرمز تقویم ایرانیان ساماندهی شود. از سال ۸۹ تاکنون طرح‌هایی برای ساماندهی تعطیلات از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس و کار‌شناسان برای کاهش یا افزایش تعطیلات رسمی کشور مطرح شده که البته تاکنون هیچ‌ یک به نتیجه نرسیده است.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , morteza , ziba_090
ارسال: #۱۳۱
۲۸ مرداد ۱۳۹۴, ۰۳:۵۴ ب.ظ
(۲۷ مرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۱۶ ب.ظ)morteza نوشته شده توسط:  ........
خب اگر عدالت توی ایران هم بود که این برنامه نویس های بینوای ما نباید حقوق یکی دو میلیونی میداشتن بلکه حداقل سالی ۵۰۰ میلیون درآمد میکردن! و...

سالی ۵۰۰ میلیون تومان!!!Big Grin
هر کدوممون فقط یکسال کار می کردیم کافی بود!... بعدش هم می دونید چی میشد؟؟؟....همه می رفتن برنامه نویس می شدند!البته برای همه هم جا بود.Angel

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza
ارسال: #۱۳۲
۲۸ مرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۵۰ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۳ ب.ظ)noorolhoda نوشته شده توسط:  سلام
برای کسی که لیسانس شبانه و ارشد روزانه خونده تکلیفش چیه؟
میتونه کنکور تجربی برای رشته های پزشکی درس بخونه یا نه؟
روزانه میتونه بخونه یا شبانه یا بین الملل؟

تو این بحث ها کسی نیست که به سوال من جواب بده؟!!!
۰
۰
ارسال: #۱۳۳
۲۸ مرداد ۱۳۹۴, ۰۸:۱۹ ب.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۵۰ ب.ظ)noorolhoda نوشته شده توسط:  
(20 مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۳ ب.ظ)noorolhoda نوشته شده توسط:  سلام

اگه دفترچه ثبت نام رو از سایت سنجش دانلود کنی همه چی رو توضیح داده من که خوندمش اینطور متوجه شدم که در هر صورت اونایی که ارشد دارن و خوندن باید تو پردیس های خودگردان بخونند و همچین باید هزینه بدن بازم خودت دفترچه رو بخون به نظر من برای اونایی که ارشد دارن دوباره برگشتن و کنکور تجربی دادن جالب نیست ما با لیسانس نمی تونیم اونایی که با ارشد برمی گردن واقعا دمشون گرم چه روحیه ای دارن !!!Undecided
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: morteza , noorolhoda
ارسال: #۱۳۴
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۰۲:۱۰ ق.ظ
سلام
بیشتر کامنت ها رو خوندم
اول سوال بچه ها رو جواب می دم بعد یه تجربه ی شخصیم رو می گم
کسی که لیسانسش رو گرفته از دانشگاه دولتی ترمی ۲/۵ تا ۳ تومن می افته و می تونه بخونه البته فک کنم برای یه سری از دروس یه درصدی هر سال افزایش مبلغ داشته باشه مطمین نیستمااا کسی که فوق داشته باشه از روزانه فکر کنم فقط بین الملل می تونه بخونه که شهریه هاش بسیار زیاااااااااااااد هست باز هم میتونید زنگ بزنید سنجش بپرسید
نمی دونم چه جوی راه افتاده تو بین مهندسا تاز ه یه عده از فوق لیسانسها هم دنبال خوندن پزشکی
این حس به منم منتقل شد یه عالمه کتاب خریدم و یک ماه خوندم ولی واقعا با علاقه توی زندگیم اونطوری درس نخوندم مامانم می گفت اشتیاقت بیش از حد زیاده من به خاطر پولش نمی خوندم فقط رویاهای زیادی توی سرم دارم از نوع انسان دوستانهBig GrinBig Grin
ای رتبم هم بدک نشد به نظرم اگه کسی مرد خوندن باشه قبول می شه واقعا به امید خدا میتونه قبول شده ولی مرد کهن می خواد دیگهBig GrinBig Grin
ولی لازم می دونم بگم که پذیرش پزشک ها توی خارج از کشور به خصوص آمریکا بسیار سخت هستش دو تا امتحان خیلی سخت داره که قبول شدن توی اونها واقعا سخته ولی اوضاع اروپا راحت تره اما بهتره واقع بین باشیم و یه کم برای کاری که می خواهیم بکنیم فکر کنیم من ناراحت نیستم چون فقط یک ماه درس خوندم نه یک سال اما تصمیمم بسیار آنی و هیجانی بود و خوب درسته کلاس کاری پزشکی بالا هست اما سختی های این رشته بسیار زیاده نباید فکر کنیم که پزشکی راحته برعکس واقعا پشتکار زیادی می خواد و آدم باید تمام همتش رو روی رشتش متمرکز کنه، امتحان تخصص هم که داستانیه برای خودش خلاصه آنی تصمیم نگیرید و خوب روش فکر کنید ببینید برای شما چه چیزی اهمیت داره پول یا سنتون یا آرزوهاتون یا چیزهای دیگه
ما حق نداریم روی فلان رشته اتیکت بزنیم و برای خودمون نقدش کنیم و بگیم بری بهتره یا اینکه نری
بایستی هرکسی ببینه چی رو می خواد اون وقت می تونه به یه جمع بندی برسه
همگی موفق باشید

ssucces isnt a result of spontaneous combustion.you must set your self on fire
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: noorolhoda , morteza , ziba_090 , kingmax , Petal
ارسال: #۱۳۵
۲۹ مرداد ۱۳۹۴, ۱۱:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ۰۳:۰۰ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
۲/۵ تا ۳ تومن که نیست ولی اگه بفهمن روزانه خونده ترمی ۱ تا ۱/۵ را ازش میگیرن. حدود ۱۴ ترمه دیگه.
راست و دروغش پای اونایی که میگن ولی انگار به دانشجویان پزشکی وام خوبی در اینمورد میدن چون تعهد خدمت دارند و بعدا" از حقوقشون کم میکنن.
ضمن اینکه در دوران انترنی میتونن وقت آزادشون را کار کنن و پول بگیرن. یعنی ۲ سال آخر را .
این را گفتم که علاقمندان درگیر قسمت مالی اش نشن.

این تاپیک چقدر طولانی شد.!!
قبلنا آدمها اینقدر سخت تصمیم نمیگرفتند.

برادرم خواهرم، پسرم دخترم Smileاگه میخوای مهندسی بخونی بسم ا... شروع کن . وقت داری مهارت های مختلف پیدا کن . کار بی مزد بکن تا مجرب بشی و حقوق چند میلیونی بگیری.

اگه میخوای پزشک بشی واسه چی اینجایی . برو تحقیق کن ببین کتابهاش چی اند . کمک آموزشی اش کدومان .

اگه هم میخوای غر بزنی و بگی فردا دکتر مهندس بشم باید فلان قدر بگیرم. پزشک بخوام بشم کنکورش سخته . ارشد بخوام بخونم فلانه. اپلای کنم اونجا شغل خوب کمه ....
عزیزم ببخشید اینها همه اش بهانه است.
گفتش که : در کنار جوی عاقل زپی پل میگشت.................... دیوانه پابرهنه از آب گذشت.

اشکال اینه که میلیونها نفر رفته اند دانشگاه و همان متوسط معلوماتی که من و تو داریم بقیه هم دارند . اگه میخوای شرایطت با بقیه فرق کنه باید کارایی را بکنی که بقیه نمیکنن.
راههای عادی را همه دارن میرن. من و تو هم رفتیم یا باید بریم مثل کنکور و دانشگاه و ارشد و دکترا و اپلای و .... ولی مطمئنا" نه اینجا و نه هیچ جای دنیا واسه هزاران آدم با سطح تقریبا" نزدیک هم و راه و روشهایی مشابه اتفاق خیلی خاصی نمی افته جز اینکه موقعیتهای مشابه اشتغال بطور مداوم دارن کم میشن.
پس باید متفاوت باشی. اگه مسیرت هم با بقیه یکی هست باید روشهات فرق کنه مهارتهات فرق کنه خلاصه باید نمود متفاوتی داشته باشی وگرنه حتی امیدوار بودن به اینکه موقعیت شغلی مشابه با بقیه را هم پیدا کنی شانس اش کم میشه.
و اگه برای بدست آوردن آرزوهات تلاش نکنی باید به آنچه بهت داده میشه راضی بشی.
پس هر رشته ای میخوای برو ولی کارهایی راباید بکنی که دیگران نمیکنن.
اینکارهایی که باید بکنی یه بخش اعظمش به تلاشت ،یه بخش اعظم دیگه اش به علاقه ات و یه بخش کوچکش هم به استعدادت در اون کار مرتبطه. پس بخودت نگاه کن . آینه بغل را هم بیخیال شو و به بقیه کاری نداشته باش چیکار میکنن.
من من ام . تو تویی.
حسن حسن است .
تقی تقی است . هر کی خودشه .
از هر راهی هم بری و با علاقه بری و تلاش کنی تا متفاوت باشی میرسی.
میخوای مهندس باش
میخوای برو دنبال هنر
میخوای برو دنبال پزشکی .
علاقه ات را گم نکن فقط
ببخشید که رک گفتم . ناراحت نشی یه وقت .

(۲۸ مرداد ۱۳۹۴ ۰۷:۵۰ ب.ظ)noorolhoda نوشته شده توسط:  
(20 مرداد ۱۳۹۴ ۰۸:۰۳ ب.ظ)noorolhoda نوشته شده توسط:  سلام

شما برو بخون . اگه بهتون گفتن شهریه بدین بگو لیسانسم شبانه است. تو دفترچه تون گفتین لیسانس نه ارشدBig GrinBig Grin
دفترچه ملاکه. اگه دفترچه در موردی ساکته وزارت علوم یا بهداشت نمیتونه به نفع خودش تفسیر کنه. بنظرم اول قبول شید بعد برید دنبال چک و چانه هاش.
سختیش قبول شدنشه.
نهایتا" یه وامه دیگه.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۹
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tabassomesayna , Aurora , so@ , ƊƦЄƛM , Petal , morteza , ziba_090 , Parisa-SH , kingmax , pparadise , pezhman.m-AI , viase , ماه و خورشید , RASPINA , Amoojan

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۰,۴۳۳ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۸۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۷۶ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۴۶۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۷۹۸ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  نمره کل نهایی شبانه بیشتر از روزانه Mania92 ۶ ۵,۰۹۹ ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  قبول نهایی شبانه و عدم ثبت نام siiib70 ۷ ۵,۸۰۰ ۰۹ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mashhad65
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۳۵ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  دانلود ویرایش نهم کتاب سیلبرشاتس Operating System Concepts 9th 2013 yayarety ۶ ۱۵,۴۷۶ ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: SIGNAL3030
  ۴۲۰ نرم افزار، فردوسی مشهد، آری یا نه؟ Y.Salehabadi ۲ ۲,۹۲۵ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Y.Salehabadi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close