زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا کنکور آزمایشی موسسات کنکوری به هیچ دردی نمی خوره!!!!!

ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۲:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۳۰ ب.ظ، توسط flowerirani.)
سلام به همه
مطلبی که من میخوام بذارم صرفا فقط واسه آگاهی شماست چون وظیفه خودم دیدم شما هم بدونید. بعد تصمیم بگیرید واسه کنکور امسال هر کی خواست شرکت کنه ...
امروز میخوام یه مطلب تکان دهنده راجب کنکورهای ازمایشی والبته یه صدا از نحوه مطالعه بذارم تا متوجه بشید کجای دنیا قرار گرفتیم!
خدمتتون که عرض کنم اینکه ما یه استاد ریاضیات داریم بنام جناب آقای دکتر قائد شرف از اساتید دانشگاه شیراز و عضو هیئت علمی دانشگاه با ۴۲ سال سابقه تدریس که البته الان بازنشسته شدند. و از روی علاقه هنوز تدریس می¬کننند.
طبق فرموده هاشون ایشون زمان پیش از انتقلاب از امریکا اگر اشتباه نکنم نیویورک دکترا شون رو گرفتند.
وبعد از طی کردن دوه دکتری یه دوره ۲ساله ایشون به همراه ۴ نفر دیگه از طرف دولت فرستاده می شوند برای طی کردن دوره نحوه تدریس و فنون آموزش زیر نظر آقای پروفسور پیاژه...
دقت کنید ۲سال فقط آموزش نحوه تدریس که البته الان برای اساتید هم دارند نحوه اموزش رو تدریس می کنند.
که از اون جمع ۳نفرشون به رحمت خدا رفتند اما ایشون ویه بنده خدای دیگه که من اسمشونو فراموش کردم در قید حیات هستند خدا رو شکر.
ایشون بین کلاس های ما بر حسب سوالات بچه ها مشورت هایی به ما می دادند. در بهار و من تصمیم گرفتم یه قسمت از صداشونو بذارم واسه ی شما.
مثلا یادمه یه جایی راجب قیمت طراحی هر سوال می فرمودند هر سوال کنکور ارشد هزینه اش ۳۵۰هزارتومن هست و البته ایشون هر ساله طراح سوال یکی از رشته های فنی برای درس ریاضی مهندسی هم هستند. بعد شما قضاوت کنید استادی که سازمان سنجش برای هر سوالش ۳۵۰ هزارتومن هزینه میکنه ایا با سوالات موسسات کنکوری که در بهترین حالتش سوالات کتب مرجع رو قرار میدن برابری میکنه؟ و ایا ما با کنکور ازمایشی واقعا اماده کنکور سازمان سنجش می شیم؟ قضاوت با شمایی که رفتین قبلا کنکور ازمایشی دادید.
خودتون گوشه هایی از این صحبت رو گوش کنبد خالی از لطف نیست.

اینم لینکش:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۹
۲
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: bazardeh , threefx , mrsh1372 , MShariati , ersa2022 , jparisa , arez , maryam_92a , d_felfelak , bahman2000 , faraaz_mb
ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۵:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۵:۲۹ ب.ظ، توسط enigma2.)
RE: چرا کنکور آزمایشی موسسات کنکوری به هیچ دردی نمی خوره!!!!!
من هنوز گوش نکردم . اما هدف این کنکور های آزمایشی تنها آشنا شدن با سوالات و کیفیت آنها نیست که !
دلایل بسیار دیگری دارد .
۱/ تمرین در زمان بندی
۲/آشنایی نسبی با جو امتحانی در سر جلسه واقعی
۳/ رقابت
۴/ فهمیدن نقاط ضعف
. کلی چیزای دیگه .
این که به این علت که حالا کیفیت سوال ها زیاد جالب نیست شرکت نکنیم (که به نطر من حداقل واسه امسال که من کاملا راضی بودم و اینجوری نبود . اگه خواستید بگید سوال های متشابه آزمون های یکی از همین موسسه ها و کنکور ۹۴ رو بزارم !) حرف کاملا اشتباهیه !
۵
۲
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: amir.monfared1369 , maryam_92a
ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۵:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۵:۳۳ ب.ظ، توسط bazardeh.)
(۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۲:۰۵ ب.ظ)flowerirani نوشته شده توسط:  سلام به همه
مطلبی که من میخوام بذارم صرفا فقط واسه آگاهی شماست چون وظیفه خودم دیدم شما هم بدونید. بعد تصمیم بگیرید واسه کنکور امسال هر کی خواست شرکت کنه ...
امروز میخوام یه مطلب تکان دهنده راجب کنکورهای ازمایشی والبته یه صدا از نحوه مطالعه بذارم تا متوجه بشید کجای دنیا قرار گرفتیم!
خدمتتون که عرض کنم اینکه ما یه استاد ریاضیات داریم بنام جناب آقای دکتر قائد شرف از اساتید دانشگاه شیراز و عضو هیئت علمی دانشگاه با ۴۲ سال سابقه تدریس که البته الان بازنشسته شدند. و از روی علاقه هنوز تدریس می¬کننند.
طبق فرموده هاشون ایشون زمان پیش از انتقلاب از امریکا اگر اشتباه نکنم نیویورک دکترا شون رو گرفتند.
وبعد از طی کردن دوه دکتری یه دوره ۲ساله ایشون به همراه ۴ نفر دیگه از طرف دولت فرستاده می شوند برای طی کردن دوره نحوه تدریس و فنون آموزش زیر نظر آقای پروفسور پیاژه...
دقت کنید ۲سال فقط آموزش نحوه تدریس که البته الان برای اساتید هم دارند نحوه اموزش رو تدریس می کنند.
که از اون جمع ۳نفرشون به رحمت خدا رفتند اما ایشون ویه بنده خدای دیگه که من اسمشونو فراموش کردم در قید حیات هستند خدا رو شکر.
ایشون بین کلاس های ما بر حسب سوالات بچه ها مشورت هایی به ما می دادند. بهار و من تصمیم گرفتم یه قسمت از صداشونو بذارم واسه ی شما.
مثلا یادمه یه جایی راجب قیمت طراحی هر سوال می فرمودند هر سوال کنکور ارشد هزینه اش ۳۵۰هزارتومن هست و البته ایشون هر ساله طراح سوال یکی از رشته های فنی برای درس ریاضی مهندسی هم هستند. بعد شما قضاوت کنید استادی که سازمان سنجش برای هر سوالش ۳۵۰ هزارتومن هزینه میکنه ایا با سوالات موسسات کنکوری که در بهترین حالتش سوالات کتب مرجع رو قرار میدن برابری میکنه؟ و ایا ما با کنکور ازمایشی واقعا اماده کنکور سازمان سنجش می شیم؟ قضاوت با شمایی که رفتین قبلا کنکور ازمایشی دادید.
خودتون گوشه هایی از این صحبت رو گوش کنبد خالی از لطف نیست.

اینم لینکش:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دستت درست ، دمت گرم
خیلی ویس جالبی بود SmileSmileSmileSmile
اگر از این استاد صدایی یا نکته داری اینجا قرار بده

اما فکر کنم برای کسانی که کلاس خصوصی نمیرن و شرایطشون خوب نیست کنکور آزمایشی یا شرکت کنن یا برای خودشون از سال های قبل شبیه سازی کنند

آن لحظه که تنها اعتبار کسی که مساله ای را مطرح کرده است، شما را در اشتباه بودن ایده هایتان قانع کرد،
آن لحظه،
لحظه وداع شما با دنیای خلاقیت و پیشرفت خواهد بود. . .
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam_92a
ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۶:۳۵ ب.ظ
سلام مرسی از نظرات دوستان
خب پیشنهاد تون چیه؟؟
۰
۰
ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۷:۱۷ ب.ظ
مرسی ازین پست زیبا
منم راه اشتباهی رو رفتم دوسال پولمو ریختم توی پارسه و همش سوالات تکراری و باوجودیکه اینقدر پول دادیم یه مشاوره خوب هم ندادن
این موسسه ها فقط تبلیغه لطفا گول نخورید و اینها فقط برای پرکردن جیبشونه
همت کنید خودتون بخونید این موسسه فقط بهم انرژی منفی میداد هیچ سودی نداشت

ﻫﺮﮔﺰ ﻧﮕﻮﺋﯿﺪ » ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﻢ « ﺷﻤﺎ ﮐﻪ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﻧﮑﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ ﮐﻪ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﯾﺎ ﻧﻪ ،
ﭘﺲ ﭼﻄﻮﺭ ﺍﺯ ﻧﺘﻮﺍﻧﺴﺘﻦ ﺣﺮﻑ ﻣﯽ ﺯﻧﯿﺪ؟

[تصویر:  05824264702380577369.jpg]
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: amirrrrrrr , MShariati
ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۸:۰۵ ب.ظ
در این مورد که میگید هدف موسسات صرفا سود هستش با شما موافقم ولی اگر دریافت۳۵۰ هزار تومن صحت داشته باشه واقعا جای تاسف داره که برای سوالات این هزینه کلان صرف میشه اونوقت سالی چندین سوال غلط هم حذف میشه!!!و حق کلی از شرکت کنندگان ضایع میشه حتی باوجود حذف سوالات به دلیل که زمان پاسخ گویی به سایر سوالات رو از دست می دن . پس صرف اینکه x مقدار برای یه سوال هزینه میشه اصلا نشون دهنده استاندارد بودن اون سوالات نیست. به عنوان مثال میتونید سوالات زبات تافل رو با سوالات زبات کنکور مقایسه کنید و ببینید کدوم بهتر سواد دانشجو رو میسنجن
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: bazardeh , rz.gh , flowerirani
ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۸:۲۸ ب.ظ
ضمن احترام به استاد شما ، خیلی از اساتید روند سوالات کنکور ارشد را میدونن و تو کلاسها هم گفته اند
شاید استاد شما روند گذشته را گفته اند.

الآن اینجوریه که یه سری از اساتید سوالاتی را برای بخش امتحانات سازمان سنجش هر سال میفرستند. این سوالات از آزمونهای دانشگاههای خارجی تا سوالات و مسائل کتابهای جدید چاپ شده و بندرت سوالات طراحی شده اساتید هست.
این سوالات میره به بانک سوالات اون درس خاص مثلا" ساختمان داده . البته جوابش هم همراه سوال داده میشه.
تا جایی که اساتید میگن معمولا" بابت این سوالات پول خاصی داده نمیشه. بخصوص اونهایی که خود اساتید داوطلبانه میفرستند.

بعدا" هر سال برای انتخاب سوالات از بانک سوالات از اساتیدی دعوت میشه که میرن و سوالاتی را از بانک سوالات انتخاب میکنن.

بعضی اساتید میگن که مثلا"سوالی امسال به سازمان سنجش فرستادیم و سه سال بعد اومده تو کنکور.

گاهی هم سوالات بانک با تغییراتی جزئی توسط انتخاب کننده سوالات انتخاب میشه.
ولی در کل میشه گفت حدود بیست درصد سوالات کنکور تکراریه. و اگه کسی سوالات پنج سال قبل کنکور را مسلط باشه میتونه بزنه.

در مورد موسسات من هم تجربه بدی دارم.
اینا کلا" سوالاتشون توسط بچه های ارشد طرح میشه و از استادی بآنصورت استفاده نمیکنن.
کتابهاشون هم معمولا" جزوات درسی است. که بعضیش واقعا" خوبه و در حد یه کتاب خوبه. بعضیش هم باید انداخت سطل اشغال. یعنی کسی بخونه تو کنکور کاردانی به کارشناسی هم قبول نمیشه و خیلی سطحشون پایین تر از کنکوره.

آزمونهاشون کلا" بیخوده. اگه واقعا" کسی فقط برنامه ریزیش را با اونها انجام بده و حداکثر یک آزمون جامع هم شرکت کنه کافیه.
درصد کسانیکه پولشون را در این آموزشگاهها خرج میکنن و قبول نمیشن خیلی بالاست.
یعنی تو کلاسها و مشاورین همچین صحبت میکنن که شما فک میکنی با اینها پیش بری دیگه رتبه ات یه رقمی میشه. ولی معمولا" اینجوری نیست.
کلاس درسهاشون هم هشتاد تانود درصدش همان مطالبی است که شما میتونی با خوندن کتاب بدست بیاری. فقط وقت گذاشتی رفتی و اومدی بعدشم باید دوباره جزوه را بخونی و تستها را بزنی.
اگه بتونی از جای دیگه رفع اشکال کنی خیلی بهتره تا بری کلاس.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa , MShariati , flowerirani , d_felfelak
ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۹:۲۸ ب.ظ
صداهای دیگه هم دارم زیاد هستند باید وقت زیادی کنم بچینم بذارم مکافاتی دارم
ضمنا عرض کنم خدمتتون استاد هم فرمودن طراح از بانک سوالات سوال در میارند بعدش فردی بنام قاضی میشینه سوالات اصلاح شده رو حل میکنه صد تا دنگ و فنگ داره...
منتظر صداهای بعدی باشید
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: jparisa , d_felfelak , faraaz_mb
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۳:۲۱ ق.ظ
من واقعا از کنکور آزمایشی هایی که دادم راضی بودم ...
رتبم هم با رتبه کنکور آزمایشی هام فرقی نداشت زیاد ... حسی که سر جلسه کنکور داشتم هم فرق زیادی با کنکور آزمایشی نداشت واسم

One day the hands of fate must be forced
۲
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: رتبه۱سال۹۴ , mshelman , احسان مومنی , Ms. Saba
ارسال: #۱۰
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۱:۱۵ ق.ظ
با سلام دوست عزیز
اگه میشه صدا های دیگر هم که دارید بزارید خیلی کمک میکنه
با سپاس بیکران
۱
۰
ارسال: #۱۱
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۱:۲۵ ب.ظ
شاید بیشترین مزیت کنکورای آزمایشی با برنامه و هدفمند درس خوندن هست . من که راضی بودم. بستگی داره به چه دیدی بهش نگاه بشه.

Work hard in silence, let your success make the noise
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ms. Saba
ارسال: #۱۲
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۷:۴۶ ب.ظ
من الآن فایل صوتی رو کامل گوش دادم ...

چی ساختن از من؟!! به اون نون و نمکی که سر سفره‌ی مانشت خوردیم، هرچی این استادتون از قول اون دانشمندهای خارجی می‌گفت رو من مو به مو حس کردم و همواره بکار می‌گرفتم‌شون. بدون اینکه کتابی در این زمینه خونده باشم یا پیش کسی تلمّذ نموده باشم! به صورت تکاملی و از بس تمرکز داشتم رو بهینه‌سازی درصد تست‌زنی خودم؛ اصلاً از کجا معلوم که اگه این آقای واتسون چند ساعتی با من و امثال ما دم‌خور بشه، یه چیزهای عجیب‌تری از ما یاد نگیره و اصلاً سر به بیابون نزاره که یه جای دنیا هر بلانسبت ننه قمری حاصل عمر اون رو مثل بدیهیات می‌دونسته!!!

آقا بخدا ما اومده بودیم مهندس کامپیوتر بشیم خیر سرمون که اگر هم شده باشیم، کنارش چندین شق القمر ناخواسته‌ی دیگه هم انجام دادیم.

خدا مرگشون بده که چی به روز منِ جوون نوعیِ از همه جا بی خبر آوردن! باعث و بانی‌های اصلیِ جوّ مدرک زدگی و بازارگرم‌کن‌های کنکور و تحصیلات رو میگم. و اون‌ها که ساز و کارهایی ایجاد می‌کنن که ما رو از مقطعی به مقطع دیگه، از این آزمون به اون آزمون، و از این گزینش به اون گزینش پاس بدن.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: m.teymourpour , flowerirani , elhamgh , d_felfelak
ارسال: #۱۳
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۰۸:۴۱ ب.ظ
تا یکی دو که با جو کنکور آشنا بشین طوری نیست ولی در کل ارزشی ندارن. چون اکثر سوالاتشون تکرارین یا غلطن یا استاندارد طراحی نشدن
من تو نصفی از آزمونا رتبه یک شدم و تو بقیه هم رتبه ۳ ولی رتبه کنکورم شد ۷۹
اگه چند تا جامع رو شرکت کنید بد نیست اونم یه موسسه خوب که اگه کسی پیدا کرد به بقیه هم بگهSmile
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: flowerirani , elhamgh , bahman2000
ارسال: #۱۴
۰۱ خرداد ۱۳۹۴, ۰۹:۴۳ ب.ظ
سلام اینم لینک جدید واقعا قدر این راهنمایی ها رو بدونید بعید میدونم مشاوران کنکوری ذره ایی از این روشها بلد باشند!!!

کنکور دادن
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahman2000 , faraaz_mb
ارسال: #۱۵
۰۳ خرداد ۱۳۹۴, ۰۷:۰۲ ب.ظ
(۰۱ خرداد ۱۳۹۴ ۰۹:۴۳ ب.ظ)flowerirani نوشته شده توسط:  سلام اینم لینک جدید واقعا قدر این راهنمایی ها رو بدونید بعید میدونم مشاوران کنکوری ذره ایی از این روشها بلد باشند!!! ...

ممنون، این یکی رو هم گوش دادم ولی به نظرم راهنمایی‌های غلط هم توش قاطی داشت، مثلاً در مورد ترتیب پاسخ‌دهی.

از من بپرسید، اگه کسی شش ماه با سخت‌کوشی خودشو برای کنکور آماده کنه ولی توجهی به ترتیب بهینه‌ی پاسخدهی (که ۹۰ درصد با ترتیب دفترچه تفاوت چشمگیری داره) نداشته باشه، به گرد کسی نخواهد رسید که فقط یک ماه خودشو زحمت داده ولی در ترتیب پاسخدهی هوشیارانه عمل کرده (یا نه، خیلی اتفاقی ترتیبی رو اتخاذ کرده که بسیار به ترتیب بهینه نزدیک بوده).
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۱۹۴ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  کتاب های کنکوری ارشد هوش مصنوعی bahar1362 ۰ ۲,۱۶۱ ۱۵ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: bahar1362
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۲۶ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۹۸ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  موسسات پیشنهادی برای کنکور ارشد Marynaji ۳ ۳,۱۶۶ ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Fatemeh...
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۸۸ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۹۱۵ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  نکات کنکوری روز خواستگاری Fardad-A ۳۷ ۳۲,۳۴۷ ۰۵ دى ۱۳۹۸ ۰۶:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۷,۶۸۶ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close