زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۴۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اگه به شش ماه قبل برمیگشتی!!!(تجربیات بد و خوب)

ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۰۶ ب.ظ
سلام خدمت همه ی کنکوری ها و دوستانی که این چند ماهه تلاش کردن و امیدوارم همه نتیجه ی تلاشهاشون رو ببینند

توی این پست قصد داریم نکات و تجربیاتی که هر فرد توی این مدت چند ماهه بهش رسیده و سره جلسه نتیجه ی خوب یا بدی ارش گرفته رو بیان کنیم تا بچه هایی که سال اینده هم میخوان امتحان بدن بتونن استفاده کنند.

اگه به شش ماه قبل (از کنکور) برمیگشتی چه کارهایی رو دوباره تکرار میکردی و چه کارهایی که انجام دادی رو انجام نمیدادی!؟Idea

با تشکر از همه ی دوستان و ارزوی موفقیت برای همه تون.....
۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: RASPINA , mNajarzadeh
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۱۷ ب.ظ
من کار اشتباهی نکردم.
یعنی اشتباهاتم به این ۶ ماه مربوط نمیشه..
من باید برگردم به یک سال و نیم قبل و اشتباهاتم رو جبران کنم..
وگرنه من تا ۱۵ مهر و ده روز هم اواخر آبان به اجبار نتونستم برای کنکور بخونم. اما حالا که یک روز مونده به کنکور ما، از خودم راضیم.. همین که با این اوصاف و با پایه ای که در حد منفی بود تونستم تا این حد بخونم از خودم خیلی خیلی هم راضیم.
فقط میخوام یه نتیجه خوبی بیارم امسال که دلسرد نشم برای کنکور سال بعد و هم مجاز بشم و هم زیر ۲۰۰۰ .. اون هم فقط برای حفظ آبروBig Grin همین.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness , RASPINA , mNajarzadeh , d_felfelak
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۲۸ ب.ظ
RE: اگه به شش ماه قبل برمیگشتی!!!(تجربیات بد و خوب)
حتی یک لحظه برای کنکور نمی خوندم برعکس فقط برنامه نویسی کار می کردم

هرگز نگو هرگز
۰
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: yagmur0022 , mersad50062 , RASPINA , alizl70 , bahman2000
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۰۳ ب.ظ
کار بدی که من کردم این بود که درسها رو از اول شروع کردم یکی یکی خوندن و نه باهم
دومین کار بدی که کردم این بود که نرم افزار رو از کتاب مرجع شروع کردم به خوندن
سومین هم همه مطالب رو میخواستم یاد بگیرم که به هیچ دردی نمیخورد

یکی از دوستان میگفت نباید همه ی مطالب رو یاد بگیری بلکه حاشیه ی کنکور مشخصه هر سال چی میدن

تست زدن و توجه نکردن به تستهای قبل از سال ۸۵ برام خوب بود!!!!
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۲۳ ب.ظ
فقط روی سوالات ۱۰سال اخیر تمرکز میکردم.مباحثی که مشکل داشتم حتما میرفتم دنبالش.
به نظر من رقابت فقط بر روی سوالات چند سال اخیر هست.اگر مسلط باشید حتما رتبه خوب میارید
البته مهندسی نرم و هوش را باید از بر بود

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
۰
۱
ارسال:
۱۶ بهمن ۱۳۹۳, ۱۱:۳۶ ب.ظ
مهمترین نکات اینها هستن:
-اصلا دنبال کتاب مرجع نرین. لیستی از کتاب های کنکور اماده کنین و از اونا مطالعه کنین. برا هر درس هم فقط یک کتاب
-برخی کتاب ها حجیم هستن مثل سیستم عامل پارسه و اشک ادم در میاد تا تموم بشه(البته اگه تموم بشه) و خوندن با دقتش یه عمر وقت میخواد. برای اینجور کتاب ها و فصل بهتره به جای دقیق خوندن، روزنامه وار مطالب رو خوند و بعد تستای مرتبط رو زد
-هر چه قدر هم مفهومی مطلب رو بخونین اخرش برای تسلط و افزایش سرعت عمل باید تست بزنید
-به نظرم شش ماه خوندن مداوم فایده ای نداره زیرا ادم مدام وسطش میبره و میخواد بیخیال خوندن بشه. بهتره در کنار خوندن خودتون رو در روز چند ساعت مشغول کاری کنین تا هم روحیه تون خراب نشه و هم اگه خدای نکرده امتحان خوب نشدید بهانه داشته باشید Smile
-ازمون های ازمایشی تاثیر شگفتی ندارن ولی اگه میتونین ثبت نام کنین تا طبق بودجه زمانی مطالعه تون رو انجام بدین و اگه بتونین باهاش هماهنگ باشین درصد موفقیتتون بالاس
-مهمتر از همه قبول شدن یا نشدن در ارشد پایان زندگی نیست و زندگی در هر حال جریان داره.پس سعی کنید هم زمان هاتون را هدر ندید هم از زندگی تون لذت ببرید.

موفق باشید. Smile
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fo-eng , zahra_ce87 , mersad50062 , RASPINA , dr.a_AI , v.i.d.a , S - Is , mNajarzadeh , bahman2000 , tohidi4503 , d_felfelak
ارسال:
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۲:۳۵ ق.ظ
کاملا باهاتون موافقم
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۳:۱۳ ق.ظ

من یک سال عقب موندم چون رفتم سمت برنامه نویسی ..
ولی نتونستم جایی کار پیدا کنم..
الان هم پشیمونم چرا واسه کنکور نخوندم ..میشد بعد ازمون ارشد رفت سمت برنامه نویسی ولی حالا...
۰
۰
ارسال:
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ق.ظ، توسط dr.a_AI.)
Rainbow RE: اگه به شش ماه قبل برمیگشتی!!!(تجربیات بد و خوب)
(۱۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۳:۱۳ ق.ظ)amolgirl نوشته شده توسط:  
(16 بهمن ۱۳۹۳ ۰۲:۲۸ ب.ظ)s-nowrozi نوشته شده توسط:  

من یک سال عقب موندم چون رفتم سمت برنامه نویسی ..
ولی نتونستم جایی کار پیدا کنم..
الان هم پشیمونم چرا واسه کنکور نخوندم ..میشد بعد ازمون ارشد رفت سمت برنامه نویسی ولی حالا...

ولی حالا هم دیر نشده Smile

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mersad50062
ارسال: #۱۰
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۱۸ ب.ظ
من اگه برمیگشتم به قبل انقدر روی کتاب شبکه پارسه وقت نمیذاشتم. این کتاب به جزییاتی که اصلا هم مهم نیستند زیادی پرداخته و باعث شد وقتمو الکی تلف کنم.

اگر ندانید به کجا میروید، هر راهی شما را با خود خواهد برد.Shy
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۷ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۲۸ ب.ظ
سلام به همگی
امروز روز کنکور خیلیا بود از جمله ما کامپیوتری ها
امیدوارم که همه همونطوری آزمون داده باشن که فکر میکردن و نتیجه مورد نظرشون را بگیرن
من از مرداد شروع کردم و به نظرم چون خیلی از بچه ها هنوز عادت به پشت میز نشستن و درس خوندن مداوم را ندارن حداقل ١ ماه لازمه تاکم کم راه بیفتن و به قول معروف توی دور بیفتن
یه مسئله مهم دیگه انتخاب کتاب خوبه برای هر درس چون اگه کتاب هم نگارشش خوب باشه و هم بیشتر سوالای کنکور ها رو پوشش بده ، حداقل وقتی که براش گذاشته میشه ارزشمند است. من به شخصه خیلی در اینترنت تحقیق کردم که برای کدوم درس چه کتابی بگیرم و با این حال بعد ٢ ماه بعضی کتابا را حذف کردم و به دردم نخورد پس در انتخاب منبعتون دقت کنید و هر کتابی را نخونید چون ذهنیت و انگیزتون به اون درس را ممکنه خیلی عوض کنه
اتفاقا سوال خوبی پرسیدید تجربه خیلی مهمه ولی یه جوریه که هرکسی اول خودش میره جلو و بعد ٢،٣ ماه یکسری مسائل را میفهمه که درسی را حذف کنه و یا فلان کتابو میبینه به دردش نخورده. به نظرم تو بعضی موارد جزئی نمیشه همه عین هم باشن
پس وحی منزل نیست که رتبه برتر هر کار کرده ماهم بکنیم . بیشتر معتقدم هرکسی با توجه به روحیش و یادگیری خودش میتونه درسی را بخونه یا حذف کنه
ولی مسائل کلی و تجربیات کلی مثل شرکت در آزمون و یا انتخاب منبع مناسب و یا برنامه ریزی خیلی مهمه
من حتی اوایل که نمیتونستم تمرکز کنم تو اینترنت سرچ میکردم کتابهای مربوط به افزایش تمرکز و آرامش را میخوندم و تمارینش برای افزایش تمرکز را انجام میدادم و خیلی موثر بود
بعضی مواقع هم که خسته میشدم برای ١ روز کامل درس را کنار میذاشتم و بدون عذاب وجدان استراحت میکردم و فرداش خیلی سرحالتر بودم
خطابم به بچه هایی که هدفشون جدیه و میخوان حتما یکی از دانشگاه های خوب سراسری تهران قبول شن اینه که حتی اگه کارشناسیتونو خوب درس نخوندید اصلا نا امیدنباشید چون همین که اومدید سراغ این پست مطمئنا قبولی براتون مهم بوده پس مطمئن باشید با ٦ ما خوب درس خوندن میتونید هرجا بخواید قبول بشید
فقط کافیه اراده کنید و برنامه ریزی خوبی داشته باشید
دور این حرفا رو که فلانی خیلی میخونه منم زیاد بخونم میبرم و اینا رو خط بکشید . اصلا همچین چیزی نیست
به خدا ٦ ماه خیلی زود میگذره هیچ اتفاقیم براتون نمی افته . اگه اراده داشته باشید + اعتماد به نفس خوب + ٦ ماه گذشتن از یه سری چیزا به خاطر هدفتون میتونید به راحتی موفق بشید
خیلییی نوشتم شرمنده!! امیدوارم تونسته باشم راهنمایی هرچند کوچکی کنم
به امید رسیدن همه به اون چیزی که میخوان
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: amolgirl , mersad50062 , dr.a_AI , mNajarzadeh , bahman2000 , yamahdi , احسان مومنی , d_felfelak , hun73r.9h0s7
ارسال: #۱۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۴:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ق.ظ، توسط dr.a_AI.)
Rainbow RE: اگه به شش ماه قبل برمیگشتی!!!(تجربیات بد و خوب)
نمیشه برگردم شیش ماه (الان میشه تقریبا هفت ماه) پیش ، اگه سال بعد هم کنکوری باشم دوباره زودتر و از اول تابستون شروع میکنم و به جای اینکه هفت هشت ساعت در روز بخونم نهاااااااااایتا روزی چهار الی پنج ساعت میخونم، طوری که اصلا حس خستگی نکنم. طوری که درسو زورکی نخونم.(البته اینو برای خودم میگم که تو قدم اول نیستم و تجربه شرکت تو کنکور رو دارم)
کتابام امسال خوب بود غیر یکی دو تا که خیلی راضی نبودم ازشون ، البته یه سری بخشاش، اگه سال بعد دوباره پشت کنکوری باشم همون کتابای خودمو میخونم ولی ریزریز میرم تو موضوعات، و برای حل تست تا حل یه تستو متوجه نشدم ولش نکنم. شده صد تا کتابو سر بزنم.(نه فقط برای تست برای فهم مطلب هم)
اگه سال بعد هم پشت کنکوری باشم برای زبان دیگه به کتابای کنکوری اکتفا نمیکنم (با توجه به تجربه کنکور امسال دیگه اون کتابها کافی نیست) و شایدم از همین الان موضوعاتمو توی سایت های تخصصی و انگلیسی بگردم.

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mshelman , bahman2000
ارسال: #۱۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۰۶ ب.ظ
نمیشه به عقب برگشت ولی مطمئنن خیلی ها به این فکر کردن....

برای کنکوری های آینده میگم امیدوارم به درتون بخوره.

هیچ وقت فکر نکنید که قبلا کدوم دانشگاه بودید اساتید چه چیزی یاد دادن چه کم کاری های اونها کردن اصلا به این چیزها فکر نکنید و خودتون یاد بگیرید سعی کنید با تمام وجود برای ادامه راهتون هدف های قشنگ و دست یافتنی داشته باشید.اگر از تابستان شروع میکنید بیشتر روی دروش مشترک به خصوص گسسته ،طراحی ،ساختمان تمرکز کنید.تخصصی سیستم عامل واقعا روش کار کنید .زبان هر روز بخونید سعی کنید کم میخونید ولی مفید بخونید همه درسارو از کم شروع کنید مثلا لغت روزی ۵ تا از تابستون شروع میکنید روانشناسان میگن ذهن انسان همیشه از اهداف کوتاه مدت استقبال میکنه مثلا اگه روزی برای خودتون ۳۰ صفحه گسسته در نظر گرفتید اگر ۱۰ صفحش کنید باور کنید انگیزتون بیشتره برای خوندن ولی ذهنمون از چیزهای بزرگ استقبال نمیکنه....

و سعی کنید هر روز جملات مثبت تکرار کنید و اهدافتون مجسم کنید حتی اگه اوایل خودتونم به جملاتون میخندید بعد از چند ماه تاثیر این افکار مثبت خواهید دید به طوری که خودتون باورتون میشه.اعتماد به نفس ۵۰ درصد مهمه و عوامل دیگه.....

جز تردید و هراس، هیچ چیز نمی تواند میان انسان و بزرگترین آرمانها یا مرادهای دلش، جدایی بیفکند.

((فلورانس اسکاول شین))
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: d_felfelak
ارسال: #۱۴
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۴۱ ب.ظ
(۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۱۶ ب.ظ)raha_ce نوشته شده توسط:  
(22 بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۰۶ ب.ظ)shamim_s نوشته شده توسط:  نمیشه به عقب برگشت ولی مطمئنن خیلی ها به این فکر کردن....

برای کنکوری های آینده میگم امیدوارم به درتون بخوره.

هیچ وقت فکر نکنید که قبلا کدوم دانشگاه بودید اساتید چه چیزی یاد دادن چه کم کاری های اونها کردن اصلا به این چیزها فکر نکنید و خودتون یاد بگیرید سعی کنید با تمام وجود برای ادامه راهتون هدف های قشنگ و دست یافتنی داشته باشید.اگر از تابستان شروع میکنید بیشتر روی دروش مشترک به خصوص گسسته ،طراحی ،ساختمان تمرکز کنید.تخصصی سیستم عامل واقعا روش کار کنید .زبان هر روز بخونید سعی کنید کم میخونید ولی مفید بخونید همه درسارو از کم شروع کنید مثلا لغت روزی ۵ تا از تابستون شروع میکنید روانشناسان میگن ذهن انسان همیشه از اهداف کوتاه مدت استقبال میکنه مثلا اگه روزی برای خودتون ۳۰ صفحه گسسته در نظر گرفتید اگر ۱۰ صفحش کنید باور کنید انگیزتون بیشتره برای خوندن ولی ذهنمون از چیزهای بزرگ استقبال نمیکنه....

و سعی کنید هر روز جملات مثبت تکرار کنید و اهدافتون مجسم کنید حتی اگه اوایل خودتونم به جملاتون میخندید بعد از چند ماه تاثیر این افکار مثبت خواهید دید به طوری که خودتون باورتون میشه.اعتماد به نفس ۵۰ درصد مهمه و عوامل دیگه.....

شما نتیجه گرفتید؟؟ من با شما مخالفم دانشگاه خیلی تاثیر داره, یه جور نیروی محرکه هست
من برای کسی گفتم که میخواد از صفر شروع کنه .تو همین مصاحبه های دوستان بخونید متوجه خواهید شد از دانشگاه های غیرانتفاعی هم رتبه عالی زیر ۲۰ شدن علتشون فقط تلاش خودشون بوده همینو بس .میخوایید از خوشدون بپرسید .ما یاد گرفتیم که کم کاری خودمونو به دوش دیگران بندازیم واقعا همیشه اینطور نبوده. اگر پایه خوبی دارسد که عالی راحت میتونید به هدف برسید و اگر کسی پایه ضعیف و متوسط هم داشته باشه بازم میتونه به عنوان کسی که تجربه کنکور دادن دارم میگم خودمم بار اول مثل شما فکر میکردم....من راضیم از تلاشم. دیگه هر چی خدا بخواد همونه...Shy

جز تردید و هراس، هیچ چیز نمی تواند میان انسان و بزرگترین آرمانها یا مرادهای دلش، جدایی بیفکند.

((فلورانس اسکاول شین))
۸
۰
ارسال: #۱۵
۲۲ بهمن ۱۳۹۳, ۰۹:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲ ب.ظ، توسط saeed313.)
حدودی می گم
زبان ۲۳
ریاضی ۴۷
مشترک ۶۸
تخصصی معماری -۲۵
تخصصی نرم ۵۵
تخصصی هوش ۱۸
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
الکی مثلا منم کنکور دادمBig Grin

(۲۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۴۹ ب.ظ)saeed313 نوشته شده توسط:  حدودی می گم
زبان ۲۳
ریاضی ۴۷
مشترک ۶۸
تخصصی معماری -۲۵
تخصصی نرم ۵۵
تخصصی هوش ۱۸
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
الکی مثلا منم کنکور دادمBig Grin
ای بابا
اشتباه اینجا گذاشتمUndecided

سورنا یکی از سرداران بزرگ و نامدار تاریخ ایران در زمان اشکانیان است که سپاه ایران را در نخستین جنگ با رومیان فرماندهی کرد و رومی‌ها را که تا آن زمان در همه جا پیروز بودند، برای اولین بار با شکستی سخت و تاریخی روبرو کرد.
۱
۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatima1356 , mjzarrin , yamahdi

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۲۶ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
Sad میشه اگه میدونین کمک کنین? . مقالههه Negarrr.n ۰ ۱,۰۷۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Negarrr.n
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۷۲ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۱۴۷ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam
Video صد فیلمی که باید قبل از مرگ دید؟ sama2010 ۱۵ ۸,۸۳۳ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  طلوع ماه admin ۱۷ ۱۷,۶۲۴ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore
  منبع خوب برای تست مدار منطقی marvelous ۴ ۴,۴۱۶ ۱۵ دى ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  بنظرتون کارگاه فیروزه کوبی درامد خوبی داره؟ azi454 ۰ ۲,۰۱۸ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: azi454
  منبع خوب برای یادگیری JAVA SCRIPT marvelous ۰ ۱,۹۸۹ ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  معرفی وب‌سایت‌های مفید و خوبی که می‌شناسیم! Milestone ۱۶ ۱۱,۸۹۹ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close