زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک برای شروع برنامه نویسی

ارسال:
۳۰ آبان ۱۳۹۳, ۰۵:۳۷ ب.ظ
سلام دوستان گل مانشتی
من در حال حاظر کارمند بانک هستم ولی اصلا از شغلم به خاطر نداشتن هیجان و مرتبط نبودن با رشتم خوشم نمیاد.شاید خیلی ها مسخرم کنن اما دلم میخواد از این شغل بیام بیرون اما به دلیل نداشتن تخصص گیر افتادم.دلم میخواد برنامه نویسی یاد بگیرم با اینکه فارغ التحصیل کامپیوترم اما هیچ چیز از برنامه نویسی نمیدونم.اما به شدت علاقه دارم بهش.دوستان کسی اگه میدونه یه مشاوره کامل در مورد اینکه از کجا با چه کتابایی و چه زبانی رو یاد بگیرم بهتره.اگه موسسه یا مکان خاصی هست که تسریع کنه یادگیری رو ممنون میشم که کمکم کنه.خیلی برام مهمه دوستان چون واقعا افسردگی پیدا کردم تو این شغل Sad
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: سجاد۶۷
ارسال:
۳۰ آبان ۱۳۹۳, ۰۶:۴۶ ب.ظ
حق داری افسرده شی
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahman2000 , damavand_kellap
ارسال:
۳۰ آبان ۱۳۹۳, ۰۶:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ ۰۶:۴۹ ب.ظ، توسط damavand_kellap.)
RE: کمک برای شروع برنامه نویسی
(۳۰ آبان ۱۳۹۳ ۰۶:۴۶ ب.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  حق داری افسرده شی
ممنون از همدردیتون.برای مایی که کامپیوتر خوندیم و خلاقیت و سرزندگی تو رشتمون موج میزنه کار بانک و کار مالی خیلی خسته کنندست
ارسال:
۳۰ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۲۸ ب.ظ
فعلا عصر ها رو برنامه نویسی کنید ولی کارتون رو ول نکنید. وقتی به حدی رسیدید که تونستید در آمد کسب کنید میتونید از بانک بیاید بیرون.
برنامه نویسی هم شاخه هاش زیاده. باید ببینید کدوم رو دوست دارید و در محل زندگی شما از کدومش میشه پول در آورد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , Dream_high , damavand_kellap , RASPINA
ارسال:
۳۰ آبان ۱۳۹۳, ۰۷:۵۳ ب.ظ
من برات یه پیشنهاد فوق العاده دارم که برنامه نویسی رو از پایه و ابتدا و با روشی آسون و کاربردی یاد بگیری و ازش لذت ببری. دو تا سایت بهت می گم برو تو اینا ثبت نام کن.
codeavengers.com
codecademy.com

این دو تا سایت فوق العاده(مخصوصاً دومی) که کاملاً رایگان هستند شروع می کنه هر زبان برنامه نویسی که دوست داری انتخاب می کنی و بعد بهت یاد میده از اول برنامه نویسی بهت تمرین میده ازت آزمون می گیره و تمام مفاهیم برنامه نویسی از جمله حلقه ها و شی گرایی و ارث بری رو توی دوره های فوق العاده یاد میگی و آخرم میتونی برنامه های خودت رو بسازی و برا سایت بفرستی و فروم داره و مشکلاتی رو هم که داشتنی می نویسی بهت جواب می دن و اگه خواستی به صورت تخصصی یه کار کاربردی(مثلا برنامه نویسی بازی کامپیوتری یا برنامه نویسی اندروید) رو شروع کنی قشنگ بهت میگه چیکار کنی و از کجا شروع کنی.
من که کل برنامه نویسی یاد گرفتنم رو مدیون اینا هستم و امیدوارم شما هم موفق باشی و از برنامه نویسی لذت ببری
فقط سایتش زبان انگلیسی هست اگر مشکل داری با زبان نگران نباش متنش خیلی راحت و روون نوشته شده همه چی و یه دیکشتری معمولی تو دستت میتونی کاملاً همه ی مفاهیم رو خیلی سری بفهمی

تو مرا یاد کنی یا نکنی باورت گر بشود یا نشود
حرفی نیست......اما...
نفس می گیرد
در هوایی که نفس ها تو نیست

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

arrebarghi@
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dream_high , damavand_kellap , arefeh.hp , diligent , سجاد۶۷
ارسال:
۳۰ آبان ۱۳۹۳, ۰۸:۰۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۰۱ ب.ظ، توسط damavand_kellap.)
(۳۰ آبان ۱۳۹۳ ۰۷:۲۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  فعلا عصر ها رو برنامه نویسی کنید ولی کارتون رو ول نکنید. وقتی به حدی رسیدید که تونستید در آمد کسب کنید میتونید از بانک بیاید بیرون.
برنامه نویسی هم شاخه هاش زیاده. باید ببینید کدوم رو دوست دارید و در محل زندگی شما از کدومش میشه پول در آورد.

ممنون دوست خوبم.دقیقا من هم چنین قصدی دارم اینکه اول به حدی برسم که بتونم درآمد خوبی از این راه داشته باشم و بعد این کارو ول کنم.ممنون میشم اگه پیشنهادی هم داشته باشی برای اینکه کدوم شاخه از برنامه نویسی رو دنبال کنم و کدوم زبان کاربردی تر و آینده دار تره؟

(۳۰ آبان ۱۳۹۳ ۰۷:۵۳ ب.ظ)itplus نوشته شده توسط:  من برات یه پیشنهاد فوق العاده دارم که برنامه نویسی رو از پایه و ابتدا و با روشی آسون و کاربردی یاد بگیری و ازش لذت ببری. دو تا سایت بهت می گم برو تو اینا ثبت نام کن.
codeavengers.com
codecademy.com

این دو تا سایت فوق العاده(مخصوصاً دومی) که کاملاً رایگان هستند شروع می کنه هر زبان برنامه نویسی که دوست داری انتخاب می کنی و بعد بهت یاد میده از اول برنامه نویسی بهت تمرین میده ازت آزمون می گیره و تمام مفاهیم برنامه نویسی از جمله حلقه ها و شی گرایی و ارث بری رو توی دوره های فوق العاده یاد میگی و آخرم میتونی برنامه های خودت رو بسازی و برا سایت بفرستی و فروم داره و مشکلاتی رو هم که داشتنی می نویسی بهت جواب می دن و اگه خواستی به صورت تخصصی یه کار کاربردی(مثلا برنامه نویسی بازی کامپیوتری یا برنامه نویسی اندروید) رو شروع کنی قشنگ بهت میگه چیکار کنی و از کجا شروع کنی.
من که کل برنامه نویسی یاد گرفتنم رو مدیون اینا هستم و امیدوارم شما هم موفق باشی و از برنامه نویسی لذت ببری
فقط سایتش زبان انگلیسی هست اگر مشکل داری با زبان نگران نباش متنش خیلی راحت و روون نوشته شده همه چی و یه دیکشتری معمولی تو دستت میتونی کاملاً همه ی مفاهیم رو خیلی سری بفهمی

ازت خیلی ممنونم دوست خوب من.حتما این کارو میکنم.خیلی کمک کردی دمت گرم
ارسال:
۳۰ آبان ۱۳۹۳, ۱۰:۴۴ ب.ظ
بستگی به خودتون داره. من خودم به زمینه های مختلف ناخونک زدم و الان میدونم هر زمینه ای چه حال و هوایی داره و از هر کدوم چقدر خوشم میاد. یه دسته بندی کلی به نظرم میشه این:
۱- نوشتن اپلیکیشن و وب سایت
۲- برنامه نویسی سیستمی و میکروکنترلر

حال و هوای هر دسته مشخصه. تو دسته اول کمتر با مشخصات سخت افزار درگیر میشید ولی در دسته دوم باید اعمالی مثل مدیریت حافظه و بعضا تعامل مستقیم با سخت افزار رو انجام بدید. در هر صورت باید ببینید در محل زندگی شما چی استفاده میشه. البته معمولا دسته اول بیشتر تو چشم هست تا دسته دوم. اگر شهرتون پارک علم و فناوری داره میتونید یه سری بزنید به اونجا و شرکت های مختلف رو ببینید و احیانا آگهی های استخدام رو یه نگاهی بندازید. اگه پارک علم و فناوری نداره میتونید به آگهی های روزنامه های محلی مراجعه کنید. تو اینترنت هم میتونید یه جستجویی کنید ببینید در محل زندگی شما چه شرکت هایی چه نیاز هایی دارن برای استخدام. اگر شرکت کامپیوتری بزرگی هم داره محل زندگیتون میتونید برید اونجا ببینید چه کارهایی میکنن و به چه مهارت هایی نیاز دارن.
 سپاس‌گزاری شده توسط: damavand_kellap , diligent , سجاد۶۷
ارسال:
۰۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۰۲ ق.ظ
(۳۰ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۰۰ ب.ظ)mrf نوشته شده توسط:  کتاب ساختمان داده و طراحی الگوریتم ها با رویکرد مسابقات برنامه نویسی انتشارات سخن گستر و دانشگاه آزاد اسلامی مولف دکتر بهره پور کتاب بسیار خوب و روونی واسه کسانی که از مبتدی به حرفه ای می خواهند تبدیل شوند حداقل برای من در زمانی که درس می خوندم و در کارشناسی اساتید ضعیفی داشتیم بسیار مفید بود نظرم اینه قبل گرفتن کتاب یک ورق بزن فکر کنم با من هم عقیده شی

حتما این کارو میکنم.ممنون از شما بابت راهنماییتون
ارسال:
۰۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۱:۰۴ ق.ظ
(۳۰ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۰۰ ب.ظ)mrf نوشته شده توسط:  کتاب ساختمان داده و طراحی الگوریتم ها با رویکرد مسابقات برنامه نویسی انتشارات سخن گستر و دانشگاه آزاد اسلامی مولف دکتر بهره پور کتاب بسیار خوب و روونی واسه کسانی که از مبتدی به حرفه ای می خواهند تبدیل شوند حداقل برای من در زمانی که درس می خوندم و در کارشناسی اساتید ضعیفی داشتیم بسیار مفید بود نظرم اینه قبل گرفتن کتاب یک ورق بزن فکر کنم با من هم عقیده شی

ممنون از راهنماییتون.حتما این کارو میکنم
ارسال: #۱۰
۰۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۵:۰۳ ق.ظ
سلام
الان نصفه شبه و دیره و نمخوام زیاد بنویسم
دوستان گله نکنن اما برخی ها راه درست رو نشون ندادید

فعلا در این حد بگم که همه جوره کمکتون میکنم ای دی تون رو پ خ کنید
 سپاس‌گزاری شده توسط: damavand_kellap
ارسال: #۱۱
۰۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۹:۰۱ ب.ظ
سلام به همگی
همیشه میخواستم مقاله ای در مورد انتخاب زبان برنامه نویسی بنویسم
زمانی فکر میکردم که زبان برنامه نویسی مثل پیاز و سیب زمینیه و فقط کافیه بهترینش رو انتخاب کنی
و این افکار موجب شد پر بیننده ترین و جنجالی ترین پست رو توی یکی از تیم های امنیتی ایجاد کنم (یادش بخیر)
و بعد ها من فهمیدم که انتخاب زبان برنامه نویسی به قول دوستان بر حسب نیاز و علاقه و اینکه تو چه زمینه ای میخوای کار کنی هست
اما من میخوام چیز جدیدی رو اینجا مطرح کنم اونم اینه که به نظر من زبان برنامه نویسی هم مانند جایگاه شخص در یک تیم برنامه نویسی به شخصیت طرف برمیگرده
من این رو روی افراد زیادی تست و تجربه کردم و به این نتیجه رسیدم که خیلی خیلی مهمه که ما چه زبانی رو انتخاب کنیم که بعدا پشیمون نشیم
مثلا تیپ شخصیتی برخی افراد به نحوی هست که میخوان وارد کاری بشن که کمتر کسی بلده
و برخی ها هم خیلی ساده میتونن در کنار سایر افراد تکنولوژی جدیدی رو یاد بگیرن
افرادی هستن که دوس دارن خیلی چیزا رو از صفر خودشون بسازن و ابزارهای خودشون رو مورد استفاده قرار بدن
و...
پس به نظر من بهتر تیپ شخصیتی افراد اول مشخص بشه چرا که عاملی که موجب این شاخه و اون شاخه پریدن تو زبان های برنامه نویسی شده این هست که طرف خودش هم نمیدونه چی میخواد و یه جورایی همشون رو دوس داره و میخواد همه رو یاد بگیره
بعد از این مرحله اس که تازه نوبت به این میرسه که به طرف بگیم خب
آیا طراحی سایت دوس داری
یا برنامه نویسی موبایل
یا برنامه نویسی تراشه ها
یا برنامه نویسی دسکتاپ
و یا برنامه نویسی سطح پایین

حالا دوستانی که میخوان بحث رو ادامه بدن نظراتشون رو بگن و اونایی هم که میخوان زبان برنامه نویسی انتخاب کنن دلیلشون رو بگن براانتخابشون
 سپاس‌گزاری شده توسط: damavand_kellap , mrsh1372 , سجاد۶۷ , RASPINA
ارسال: #۱۲
۰۱ آذر ۱۳۹۳, ۰۹:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آذر ۱۳۹۳ ۰۹:۳۱ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
این دید که بگیم من فلان چیز رو دوست دارم یا به فلان زبان علاقه دارم یا رو فلان تکنولوژی تعصب دارم مهندسی نیست. بسته به نیاز و شرایط موجود باید بین هزینه، کیفیت و زمان تعادل برقرار کرد. ضمن اینکه درک شرایط به تجربه نیاز داره. بعضی کارها مثل کارهای enterprise مستلزم استفاده نکردن از کد آماده هست و در بعضی کارها استفاده نکردن از کد آماده (مثل CMS ها) از لحاظ مهندسی اشتباهه.
در هر صورت باید دید میخواید یه کدنویس تربیت کنید یا یه مدیرفنی؟ یه مدیرفنی با چندین تکنولوژی/زبان کار داره و نقاط قوت و ضعف و موارد استفاده هر کدوم رو میدونه و با توجه به تجربه اش و شرایط پروژه یه تکنولوژی/زبان رو برای پروژه انتخاب می کنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: damavand_kellap , سجاد۶۷
ارسال: #۱۳
۱۲ آذر ۱۳۹۳, ۱۱:۱۶ ب.ظ
ابتدا برای انتخاب زبان خوب تحقیق کنید .........

ولی نظر من این هست که زودتر شروع کنید ... و کار را به صورت عملی ادامه بدید

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: damavand_kellap

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۴۵۳ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۷۲ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۶۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۵۸۹ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۱۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۲۱۹ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۲۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۱۱ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۳۷ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کمک برای حل تمرین پایگاه داده zhila1994 ۰ ۱,۹۹۷ ۲۲ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: zhila1994

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close