زمان کنونی: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)

ارسال: #۱۸۶۱
۰۲ مرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۱۴ ب.ظ
ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
برخی طوری حرف میزنن که خودآگاه یا ناخودآگاه جلوی صحبت و اظهار نظر برخی دیگر را میگیرند. از برخی ها خواهش میکنم در برخی موارد به تفکر برخی دیگر احترام بگذارند. برخی از جملاتی که خوندم به حساب شوخی آن برخی اوّل گذاشتم.

+در واکنش به پست اون برخی ای که یجا خیلی پیچیده شده بود و توضیح نداد Big Grin

ولی جدای از شوخی جبهه گیری نکنید, بذارید تاپیک برای اظهار نظر عموم بازتر باشه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , sss , Skyrim , blx
ارسال: #۱۸۶۲
۰۲ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۳۳ ب.ظ
(۰۲ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۵۹ ق.ظ)shirin0101 نوشته شده توسط:  
(02 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۶ ق.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
میخواستم ببینم در بخش اشنایی با طرف مقابل(مخصوص بحث تلفنی)برای شناخت همیدیگه بهتره چ سوالایی و چه بحث هایی انجام بشه؟
البته این ناگفته نماند یک جلسه صحبت درباره یکسری مسائل کلی مطرح شده بین طرفین.

ممنون میشم دوستانی ک تجربه داشتن یا نظراتی دارن راهنمایی کنن...باتشکر

سلام
وقتی درمورد نکات کلی صحبت کردین دیگه سوال خاصی نمیمونه ک بشه مستقیم پرسید...منظورم این هست ک سوال مستقیم پرسیدن خیلی اوقات کارساز نیست چون اینجوری طرف میدونه دارین محک میزنینش شاید خودسانسوری کنه Big GrinBig Grin ب نظرم شما حرف عادی پیش بکش کم کم متوجه خیلی چیزها میشی TongueTongueSleepyAngel
بله
حرفتون درسته
ولی اخه چ حرفایی میشه پیش کشید و دربارش بحث کرد

زمان آدم ها رو دگرگون میکند
اما تصویری را که از آنها داریم
ثابت نگه می دارد
هیچ چیز دردناک تر از این تضاد
میان دگرگونی آدم ها و ثبات خاطره ها نیست

مارسل پروست
از کتاب : در جستجوی زمان از دست رفته
ارسال: #۱۸۶۳
۰۲ مرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۰۶ ب.ظ
خوبه که آدم تو صحبت‌هاش صادق باشه.
مثلاً مثل یه بنده خدا نباشه که:
جلسه اول بگه من خودم حتماً قصد دارم ارشد بخونم.
جلسه دوم بگه دوست دارم ارشد بخونم.
جلسه سوم هم بپرسه: اگر من ارشد نخونم شما با این موضوع مشکلی دارید؟!
 سپاس‌گزاری شده توسط: samaneh@90
ارسال: #۱۸۶۴
۰۲ مرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۲۴ ب.ظ
RE: ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج(هرچه می خواهد دل تنگت بگو...)
(۰۲ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۱۳ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(02 مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ)Aurora نوشته شده توسط:  یه چیزایی نوشتم ولی دیدم از دیدگاه منه شاید درست نباشه و نباید بگم.
اتفاقا خیلی خوب بود. حیف شد برش داشتی. خوب و صادقانه بود به نظر من

بله صادقانه بود و حرف دل ولی خوب نبود.
ارسال: #۱۸۶۵
۰۳ مرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۴۵ ق.ظ، توسط SepidehP.)
یه کمک و راهنمایی: اگه قرار باشه آشنایی اولیه به صورت چند بار صحبت کردن تلفنی باشه، آقاپسر چی می پرسه معمولا؟!!!
+ آخه پشت تلفن که نمیشه عکس العملا و برخوردا رو دید..تجربه این مدلیشو نداشتم تا حااالاا!!!!!!

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
ارسال: #۱۸۶۶
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۳۴ ب.ظ
(۰۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۴۸ ب.ظ)urania نوشته شده توسط:  یه کمک و راهنمایی: اگه قرار باشه آشنایی اولیه به صورت چند بار صحبت کردن تلفنی باشه، آقاپسر چی می پرسه معمولا؟!!!
+ آخه پشت تلفن که نمیشه عکس العملا و برخوردا رو دید..تجربه این مدلیشو نداشتم تا حااالاا!!!!!!
دقیقا منم همین برام سواله!!Confused
اصلا چیا باید بپرسیم

ثابت نگه می دارد

مارسل پروست
ارسال: #۱۸۶۷
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۲ ب.ظ، توسط Pure Liveliness.)
۶
(۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۴ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  
(03 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۴۸ ب.ظ)urania نوشته شده توسط:  یه کمک و راهنمایی: اگه قرار باشه آشنایی اولیه به صورت چند بار صحبت کردن تلفنی باشه، آقاپسر چی می پرسه معمولا؟!!!
اصلا چیا باید بپرسیم
تلفنی که نمیشهDodgy Undecided :|
سعی کنید از نزدیک صحبت کنید. بعیده تلفنی بتونید شناخت پیدا کنید. بعد اون مسائلی که تلفنی بخواید بپرسید رو از خونواده ش و اطرافیانش و تحقیق میتونید بپرسید و متوجه بشید.

وَه که جدا نمی شود، نقش تــو از خیال من
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , NP-Cσмρℓєтє
ارسال: #۱۸۶۸
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۱:۵۹ ب.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۱ ب.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  6
(04 مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۴ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  
(03 مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۴۸ ب.ظ)urania نوشته شده توسط:  یه کمک و راهنمایی: اگه قرار باشه آشنایی اولیه به صورت چند بار صحبت کردن تلفنی باشه، آقاپسر چی می پرسه معمولا؟!!!
اصلا چیا باید بپرسیم
سعی کنید از نزدیک صحبت کنید. بعیده تلفنی بتونید شناخت پیدا کنید. بعد اون مسائلی که تلفنی بخواید بپرسید رو از خونواده ش و اطرافیانش و تحقیق میتونید بپرسید و متوجه بشید.
ولی من تلگرام قبول دارم راحت میتونی روحیاتش رو بفهمی در کنارش بیرون رفتن هم باشه . البته به شرطی که وابستگی پیش نیاد

کامیابی و شادمانی تو در درونت قرار دارد، اراده کن که شاد بمانی، آن زمان، تو و شادمانی‌ات، میزبان نامریی دشواریها خواهید بود.((هلن کلر))Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: shirin0101
ارسال: #۱۸۶۹
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۲۴ ب.ظ، توسط Pure Liveliness.)
(۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۹ ب.ظ)samaneh@90 نوشته شده توسط:  ولی من تلگرام قبول دارم راحت میتونی روحیاتش رو بفهمی در کنارش بیرون رفتن هم باشه . البته به شرطی که وابستگی پیش نیاد
حتی حضوری و بعد از چند بار دیدن هم شاید نشه به شناخت درستی رسید. برای شناخت نسبتا خوب ۳تا ۶ماه وقت لازمه. که توی بسیاری از خانواده ها امکانش نیست. البته خب خیلیی بده که این مدت آشنایی باشه و بعدش بخواد ازدواج صورت نگیره. جدا از وابستگی که ممکنه پیش بیاد.
کلا اگه قبلش طرف رو نشناسی خیلی راه سختی در پیش هست :|
گرچه بعضی آدما (دخترا) بعد از یه بار صحبت کردن باهاشون متوجه میشی که اصلا بهت نمیخورن و باهاشون راحت نیستی. در مورد پسرها هم میتونه همین طور باشه.

وَه که جدا نمی شود، نقش تــو از خیال من
ارسال: #۱۸۷۰
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۴۳ ب.ظ
شاید آشنایی اولیه با تلگرام و تلفن بشه. اما شناخت نه!
شناخت هیچی به جر معاشرت و دیدن طرف مقابل اتفاق نمیافته؛ اونم نه با یکی دو جلسه واقعا.

+ من امروز داشتم حساب میکردم که یک دست لباس کامل بگیرم که شستم خبردار شد باس بالای ۱ تومن هزینه کنم. بعد بیشتر که فکر کردم اگه متاهل بودم این خرج "حداقل" دوبرابر بود. حداقل توی این مورد خوشحالم متاهل نیستم Undecided نکته اخلاقی: از نداشته های زندگی تون لذت ببرید Big GrinBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam
ارسال: #۱۸۷۱
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۰۹ ب.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۱ ب.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  ۶
اصلا چیا باید بپرسیم
خب من تا حدود ۱ ماه دیگه نمی تونم برم خونه... واسه همین میخوان که اولین صحبتاا تلفنی باشه ولی قرار نیست که اینجوری ادامه پیدا کنه!
الان من میخوام بدونم چه چیزایی رو از طریق تلفن میشه پرسید و چه چیزایی رو نمیشه...
تو حالت عادی وقتی یه مراسم آشنایی - یا خواستگاری- توی خونه هست خب بالاخره معمولا اولش از معرفی خونواده ها و خود دختر و پسر شروع میشه و بعد تو ادامه صحبتا بالاخره هر دفعه یه صحبتی پیش میاد (اینکه میگم "پیش میاد" چون واقعا نظرم اینه که ۱۰ تا ۲۰ درصد صحبتا حساب شده و از قبل برنامه ریزی شده س! بقیه ش در ادامه پیش کشیدن یکی از همین صحبتای از پیش تعیین شده میاد.. ) و اینجوری یه شناختی به دست میاد ولی تلفنی که نمیشه این طوری عمل کردSad

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , Pure Liveliness
ارسال: #۱۸۷۲
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۳:۴۱ ب.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ب.ظ)urania نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۵۱ ب.ظ)Pure Liveliness نوشته شده توسط:  ۶
اصلا چیا باید بپرسیم
خب من تا حدود ۱ ماه دیگه نمی تونم برم خونه... واسه همین میخوان که اولین صحبتاا تلفنی باشه ولی قرار نیست که اینجوری ادامه پیدا کنه!
الان من میخوام بدونم چه چیزایی رو از طریق تلفن میشه پرسید و چه چیزایی رو نمیشه...
تو حالت عادی وقتی یه مراسم آشنایی - یا خواستگاری- توی خونه هست خب بالاخره معمولا اولش از معرفی خونواده ها و خود دختر و پسر شروع میشه و بعد تو ادامه صحبتا بالاخره هر دفعه یه صحبتی پیش میاد (اینکه میگم "پیش میاد" چون واقعا نظرم اینه که ۱۰ تا ۲۰ درصد صحبتا حساب شده و از قبل برنامه ریزی شده س! بقیه ش در ادامه پیش کشیدن یکی از همین صحبتای از پیش تعیین شده میاد.. ) و اینجوری یه شناختی به دست میاد ولی تلفنی که نمیشه این طوری عمل کردSad
خب اگر شما دردسترس نیستی ولی طرف مقابل دردسترس هست..من پیشنهاد میکنم یک ماهو تحمل کنن تا شما هم بتونید حضورا ایشون رو ببینید...مخصوصا برای جلسه اولیه صحبت!..بعد جلسات بعد رو شاید بشه تلفنی صحبت کرد.
مشکل اینه ک جلسه اول صحبت انجام شده و یک سری سوالات کلی و همچنین بخشی از سوالات جانبی هم مطرح شده ولی به دلیل اینکه طرف مقابل دیگه در دسترس نیست تا حضوری صحبت بشه مجبور به صحبتای تلفنی شدن!

ثابت نگه می دارد

مارسل پروست
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє , نارین , SepidehP
ارسال: #۱۸۷۳
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۲۳ ب.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۴۱ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ب.ظ)urania نوشته شده توسط:  
اصلا چیا باید بپرسیم
خب اگر شما دردسترس نیستی ولی طرف مقابل دردسترس هست..من پیشنهاد میکنم یک ماهو تحمل کنن تا شما هم بتونید حضورا ایشون رو ببینید...مخصوصا برای جلسه اولیه صحبت!..بعد جلسات بعد رو شاید بشه تلفنی صحبت کرد.
مشکل اینه ک جلسه اول صحبت انجام شده و یک سری سوالات کلی و همچنین بخشی از سوالات جانبی هم مطرح شده ولی به دلیل اینکه طرف مقابل دیگه در دسترس نیست تا حضوری صحبت بشه مجبور به صحبتای تلفنی شدن!

اسکایپش کنید بهتره به نظرم
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۱۸۷۴
۰۴ مرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۰۲ ب.ظ
یعنی واقعا برای من سواله چطور ممکنه ندونیم چه سوالاتی پرسیده میشه !

همیشه سوالات کلی از قبیل داشتن کار اداری !؟ رشته و میزان تحصیلات !؟ سن طرف !؟ اعتقادات مذهبی !؟ میزان سرمایه ؟ داشتن یا نداشتن خانه ؟ و همچنین اگر یکی از طرفین از یه شهر دیگه باشه قائدتا محل زندگی بعد از عروسی هم پرسیده میشه !

بنده یه ملاقات حضوری داشتم که تقریبا در بیشتر اینا fail شدم !ً!!..

طرف به خودش خیلی اعتماد به نفس داشت ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: نارین , SepidehP
ارسال: #۱۸۷۵
۰۵ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۳ ق.ظ
(۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۰۰ ب.ظ)khalilparvar نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۴۱ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  
(04 مرداد ۱۳۹۵ ۰۳:۰۹ ب.ظ)urania نوشته شده توسط:  
(۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۴ ب.ظ)shamim_70 نوشته شده توسط:  دقیقا منم همین برام سواله!!Confused
اصلا چیا باید بپرسیم

اسکایپ هم اگه کنید کلی دنگ و فنگ داره، چون چهره ی آدم خوب نشون داده نمیشه، بعد یوهو هم اتاقیت قیییییییییژژژژژژژ درو باز میکنه با اون صداهای جیغ جیغوی زیباشون میان وسط..با هماهنگی هم اگه باشه یعنی بهشون بگید میخوام اسکایپ کنم میان اونطرف لبپتاپت میشینن..مثه چی زل میزنن بهت ببینن چی میگی..بعد کافیه یه لاخه موت پیدا بشه..از بس موهای خودشونو میکشن تو خندت نگیره خیلیه...

(تجربه ایی نداشتماااا...ولی یوهو تصورم بودBig GrinBig Grin )

بعد ۶۰۰ نفر میریزن سرت میگن خو حالا چی گفت..چه شکلی بود :|

نمیشه ..

ساده ترین راه اینه بهشون بگید توی این یه ماه میتونن صبر کنن تا عروس خانوم برسه منزل TongueHeart

حالا با همه اینا بدترین چیز اینه هی بهم بگن : هیس هیس ساکت ساکت شو دهنت ببند صدا میره هیچی صدت رفت دیگه ساکت نمیشی که و .... :CoolTongueConfusedDBig GrinBig Grin

سرنوشت توسط کفش هایی که پوشیده ایم رقم نمیخورد...بلکه به قدم هایی که بر میداریم وابسته است.
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هرچه می خواهد دل تنگت بگو... mengan ۵۸,۱۶۱ ۱۳,۱۱۷,۵۲۶ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۰:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: ezra
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۱,۲۷۴ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۹۸۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۵۳۶ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۷۶ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۸,۰۳۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۷۵۳ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια
  [نکات زندگی] ۱۰ شرایط خطرناک برای ازدواج ! farazin ۱۷ ۱۷,۸۸۵ ۲۳ دى ۱۳۹۶ ۰۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند H-Arshad ۰ ۳۰ ۱۷ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  بررسی یال و دور منفی در فلوید Amir V ۱۶ ۱۷,۳۵۵ ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close