زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۴۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تفاوت مقاله جورنالی و مقاله کنفرانسی در چیست؟

ارسال: #۱۶
۱۰ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۵ ب.ظ
RE: تفاوت مقاله جورنالی و مقاله کنفرانسی در چیست؟
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ب.ظ)alirrrrrr نوشته شده توسط:  سلام .
من میخام روی یه مقاله کار کنم؟اما نمیدونم روی چی و از کجا شروع کنم؟!!!!Big Grin
و یه سوال، یک ایده ی نو هم که فقط یک ایده باشه و واسش الگوریتمی ارائه ندیم و فقط ایده بدیم و راه حل واسه حلش، میشه که به مقاله تبدیلش کرد.مثلا ایده ای که میتونه منجر به تولید یک نرم افزار مفید بشه؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.Smile

سلام
در مورد این که از کجا شروع کنی و چکار کنی که توی همین بخش مقاله یه تاپیک مقاله نویسی هست به اونجا مراجعه کن

مقاله فقط یه ایده نیست بلکه اون ایده باید به انددازه کافی پخته بشه و یا با پیاده سازی یا شبیه سازی کارا بودن ایده و یا الکوریتمتو ثابت کنی
مگر اینکه survey باشه که وارد پیاده سازی یا شبیه سازی نمیشه
۶
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: alirrrrrr , byb , k_111 , explorer , ziba_090
ارسال: #۱۷
۰۴ مهر ۱۳۹۱, ۰۵:۳۸ ب.ظ
سلام
چند تا سوال داشتم . ببخشید زیادن . میشه لطف کنید خیلی مختصر جواب بدین.
۱- با مشاهده یک مقاله از کدام قسمت آن می توانید به نوع ان پی ببریم؟ (ژورنال، کنفرانس)
۲-CA کیست و چه نقشی در یک مقاله ایفا می کند؟
۳- واژه ها زیر :

draft , hard copy , reprint, minor revision,major revision , submission deadline , camera ready , copyright form

ممنون
۰
۰
ارسال: #۱۸
۰۴ مهر ۱۳۹۱, ۱۱:۲۱ ب.ظ
(۱۰ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۵ ب.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  
(10 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ب.ظ)alirrrrrr نوشته شده توسط:  سلام .
من میخام روی یه مقاله کار کنم؟اما نمیدونم روی چی و از کجا شروع کنم؟!!!!Big Grin
و یه سوال، یک ایده ی نو هم که فقط یک ایده باشه و واسش الگوریتمی ارائه ندیم و فقط ایده بدیم و راه حل واسه حلش، میشه که به مقاله تبدیلش کرد.مثلا ایده ای که میتونه منجر به تولید یک نرم افزار مفید بشه؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.Smile
... مگر اینکه survey باشه که وارد پیاده سازی یا شبیه سازی نمیشه

survey ها از چه اعتباری برخوردار هستن ؟ و چطوری ارائه میشن و به کجا ؟

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۱۹
۰۶ مهر ۱۳۹۱, ۰۲:۳۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۰۲ ق.ظ، توسط Br2012.)
(۰۴ مهر ۱۳۹۱ ۱۱:۲۱ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  survey ها از چه اعتباری برخوردار هستن ؟ و چطوری ارائه میشن و به کجا ؟

survey ها معمولا چکیده تعداد مقالات زیاد و قوی در یک زمینه هست که در طول چند سال ارائه شدن و در صورتی که یک مطالعه خوب صورت بگیره و خوب جمعبندی بشن بسیار به درد بخور هستن و حاصل مقالات چند سال در اون زمینه رو ارائه می کنن
به هر جایی ممکن هست ارائه بشن من survey د یدم که به کنفرانس و یا ژورنال بوده فرقی نمیکنه ولی معممولا survey های پر محتوا به ژورنال ها ارائه میشن
البته این که بخوای survey بنویسی هم شرایط خودشو داره و همینطوری نیست که هر وقت عشقت کشید بشینی بنویسی Smile
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , alirrrrrr , k_111 , explorer , ziba_090 , gogooli
ارسال: #۲۰
۰۶ مهر ۱۳۹۱, ۰۶:۴۵ ب.ظ
سلام ، تاپیک خیلی خوب و مفیدیه
سوالم اینه که این حقیقت داره که مقاله هایی که صرفا مبتنی بر شبیه سازی هستن آنچنان مقاله های خوبی نیستن و مثلا توی دانشگاه های خارج از کشور خیلی براشون اهمیت آنچنانی نداره؟ یا اینکه فقط اون ها به IF ژورنالی که مقاله توش به چاپ رسیده نگاه می کنن ؟
۰
۰
ارسال: #۲۱
۰۷ مهر ۱۳۹۱, ۰۱:۰۶ ق.ظ
(۰۶ مهر ۱۳۹۱ ۰۶:۴۵ ب.ظ)a.nikfarjam نوشته شده توسط:  سلام ، تاپیک خیلی خوب و مفیدیه
سوالم اینه که این حقیقت داره که مقاله هایی که صرفا مبتنی بر شبیه سازی هستن آنچنان مقاله های خوبی نیستن و مثلا توی دانشگاه های خارج از کشور خیلی براشون اهمیت آنچنانی نداره؟ یا اینکه فقط اون ها به IF ژورنالی که مقاله توش به چاپ رسیده نگاه می کنن ؟

همه چیزهایی که گفتی در ارزش مقاله اهمیت داره هم if هم اینکه پیاده سازی بوده یا شبیه سازی ولی چیزی که ازهمه اینا مهمتره اینه که مقاله تو حرف با ارزشی واسه گفتن داشته یا نه حالا برای اثبات اون یا شبیه سازی میشه یا پیاده سازی ولی این که کلا شبیه سازی به درد نمیخوره اشتباه هست . بعضی وقتا ممکنه به دلیل نبودن بستر برای پیاده سازی شبیه سازی انجام میشه ولی حرفی که مقاله واسه گفتن داره اینقد با ارشه که حتی شبیه سازیشم میتونه صحت گفته شمارو اثبات کنه
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Lonely Palm , alirrrrrr , diligent , explorer , ziba_090
ارسال: #۲۲
۰۹ مهر ۱۳۹۱, ۰۱:۴۰ ب.ظ
ممنونم از پاسخ خیلی خوب و کامل پرسش قبلم
سوال دیگه م که باز جزو شنیده هامه و صحتش رو نمی دونم اینه که فرض کنید اگر من توی مقاله م یک روش جدید رو با ترکیب چند روش موجود حال حاضر، ارائه کنم و بعد بیام این روش رو با روش هایی که قبل از این ارائه شده مورد مقایسه قرار بدم، و ثابت کنم روش من مزایا و معایبش چیه، آیا این مقاله یک مقاله سطح پایین محسوب میشه؟ جمله ای که در این باره به من گفته شد این بود که مقاله هایی که مبتنی بر مقایسه هستند مقاله های بی کیفیتی محسوب میشند و امتیاز انچنانی ندارند.
برام سوال شده اگر اینجور باشه پس واقعا مقاله ی سطح بالا چه مقاله ایه؟
۰
۰
ارسال: #۲۳
۱۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۴۲ ب.ظ
سلام
یکی از کاربرها این سوال رو پرسید که شما بهش جواب ندادین. البته این سوال منم هست:
با مشاهده یک مقاله از کدام قسمت آن می توانید به نوع ان پی ببریم؟ (ژورنال، کنفرانس)
اگه لطف کنین جواب بدین ممنون میشم
۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۵۱ ق.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۴۲ ب.ظ)ehsan_ei نوشته شده توسط:  سلام
یکی از کاربرها این سوال رو پرسید که شما بهش جواب ندادین. البته این سوال منم هست:
با مشاهده یک مقاله از کدام قسمت آن می توانید به نوع ان پی ببریم؟ (ژورنال، کنفرانس)
معمولا بالای عنوان یا پایین صفحه اول، نام ژورنال یا کنفرانسی که مقاله در اون پذیرفته شده رو درج می کنن. اگر غیر از این باشه و مقاله چنین برچسبی نداشته باشه مشخص میشه که اون مقاله در ازای پرداخت وجه در انحصار خود اون ژورنال یا کنفرانس هست و نویسنده مقاله، حق داره که بدون درج برچسب یا لوگوی ژورنال یا کنفرانس مقاله خودش رو به صورت شخصی روی وب قرار بده. در این صورت می تونید با سرچ کردن نام مقاله در google به راحتی سایت ژورنال یا کنفرانسی که مقاله رو پذیرفته پیدا کنید. یه تفاوت دیگه مقاله های ژورنال و کنفرانس در تعداد صفحات اونهاست. تعداد صفحات مقالات کنفرانس معمولا کمتر از مقاله های ژورنال هست و چیزی حدود ۴ تا ۸ صفحه هست در صورتی که مقاله های ژورنال معمولا ۱۲ تا ۱۶ صفحه هستند.

برای آنکه ایمان دارد ، ناممکن وجود ندارد.
با داشتن اراده قوی ، مالک همه چیز هستید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dark Knight , Masoud05 , k_111 , diligent , MajidManesht2012 , Morris , ziba_090
ارسال: #۲۵
۱۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۱۸ ب.ظ
(۱۷ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۵۱ ق.ظ)summer_66 نوشته شده توسط:  ... یه تفاوت دیگه مقاله های ژورنال و کنفرانس در تعداد صفحات اونهاست. تعداد صفحات مقالات کنفرانس معمولا کمتر از مقاله های ژورنال هست و چیزی حدود ۴ تا ۸ صفحه هست در صورتی که مقاله های ژورنال معمولا ۱۲ تا ۱۶ صفحه هستند.

یه سری از کنفرانس ها اگه از ۶ صفحه بیشتر شد باید مقدار پولی که میدی خیی بیشتر کنی
برخی از جورنال ها مثل JMLR به زور مقاله زیر ۳۵ صفحه میبینی Big GrinBig Grin اونم چه ۳۵ صفحه ای تا دلت بخواد اثبات های سنگین
من حتی از یه کنفرانس خیلی معتبر یه مقاله ۲ صفحه ای پیدا کردم که حاوی مقدمه - الگوریتم - نتایج و هر چیز دیگه لازمه یه مقاله بود!!!

البته اینا استثنا هست که وجود داره اما در حالت کلی خانم summer_66 درست میگن

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۲۶
۱۸ خرداد ۱۳۹۲, ۰۱:۳۱ ق.ظ
در مورد ISI و این قبیل مجلات هم میشه توضیح بدین؟
اینکه فقط ISI هست یا مجلات دیگری هم هستن؟
دوم اینکه مثلا اگه بخوام در مورد یه کاری که بشه از شبکه عصبی/فازی استفاده کرد ، در کدوم کنفرانس های مربوطه می تونم ارائه مقاله کنم؟ منظورم اینه که در کنفرانس های مبوط به اون کار که موضوعیت اصلی رو مشخص می کنه یا اینکه چون کار خبره هم توش داره می تونم در کنفرانس های مربوط به خبره ارائه کنم؟
۰
۰
ارسال: #۲۷
۱۸ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۱ ق.ظ
(۱۸ خرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۳۱ ق.ظ)ubun2os نوشته شده توسط:  در مورد ISI و این قبیل مجلات هم میشه توضیح بدین؟
اینکه فقط ISI هست یا مجلات دیگری هم هستن؟
دوم اینکه مثلا اگه بخوام در مورد یه کاری که بشه از شبکه عصبی/فازی استفاده کرد ، در کدوم کنفرانس های مربوطه می تونم ارائه مقاله کنم؟ منظورم اینه که در کنفرانس های مبوط به اون کار که موضوعیت اصلی رو مشخص می کنه یا اینکه چون کار خبره هم توش داره می تونم در کنفرانس های مربوط به خبره ارائه کنم؟

من در حدی که اطلاع دارم جواب میدم.
لزوما مجلات isi نیستند. شما می تونید مجلات غیر isi هم پیدا کنید. عموما پذیرش مقاله در مجلات isi مشکل تر هست.

برای موضوعتون باید تو نت سرچ کنید تا بتونید کنفرانس های مرتبط رو پیدا کنید یا می تونید از استاد یا افراد دیگه ای که در این زمینه مقاله دادند کمک بگیرید یا این که ببینید اساتیدی که در این زمینه کار کردند، مقالاتشون رو در چه کنفرانس هایی ارائه کردند (می تونید تو پروفایل اساتید ببینید).

هر کنفرانس یه سری scope داره که در اون حوزه ها مقاله پذیرش می کنه. اگر موضوع شما به حوزه های اون کنفرانس بخوره می تونید درش سابمیت کنید.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: equilibrium , explorer
ارسال: #۲۸
۰۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۵۶ ب.ظ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۴۲ ب.ظ)ehsan_ei نوشته شده توسط:  سلام
سلام
استادمون می گه :
مقالات ieee اگه تو مشخصاتش transaction داشته باشه ژورنال است. اگه کلمه transaction یا journal بالای مقاله نباشه یعنی کنفرانس هست. در elsevier مقالاتی که با procedia شروع شوند کنفرانس هستند.

Angelنبردهای زندگی همیشه به نفع قویترین ها پایان نمی پذیرد بلکه دیر یا زود برد با آن کسی است که بردن را باور دارد Blush
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent
ارسال: #۲۹
۲۶ تیر ۱۳۹۴, ۰۶:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ تیر ۱۳۹۴ ۰۷:۰۵ ق.ظ، توسط help2010.)
کنفرانس و ژورنال بودن مقاله ، تو سایت اصلی که رو لینک مقاله می زنید و مقاله رو میاره مشخص میشه
۰
۰
ارسال: #۳۰
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۱۰:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۸ ب.ظ، توسط koochaki.)
(۰۶ مهر ۱۳۹۱ ۰۶:۴۵ ب.ظ)Lonely Palm نوشته شده توسط:  سلام ، تاپیک خیلی خوب و مفیدیه

IFچیه؟

(۲۵ فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۲۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(25 فروردین ۱۳۹۱ ۱۲:۰۸ ب.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  
(25 فروردین ۱۳۹۱ ۱۰:۱۹ ق.ظ)setaiesh نوشته شده توسط:  و معنی survey چیه؟
تحقیق جامع و کاملی از کارهای صورت گرفته در گذشته و همچنین کار هایی که اخیرا در رابطه با جنبه های مختلف یک موضوع صورت گرفته رو survey میگن.
برای انجام یک survey شما باید مراجع زیادیرو مطالعه کنید از کتاب گرفته تا مقالات معتبر...
اگه برای درس سمینار خوب کار کنید میتونید ازش یه survey در بیارید.

از کجا میشه فهمید مقاله Survey هست؟
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هاست یا میزبانی وب چیست؛ انواع آن کدامند؟ B0020 ۰ ۵۵۰ ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: B0020
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۷۹۵,۴۱۷ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
  تفاوت WordPress.com و WordPress.org nillshid ۰ ۸۶۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۰۷۹ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  داوری مقاله reyhaneh ۰ ۲,۸۰۳ ۲۴ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reyhaneh
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۲,۹۶۸ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۳۶۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۱۴۱ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close