زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تفاوت مقاله جورنالی و مقاله کنفرانسی در چیست؟

ارسال: #۳۱
۱۲ آذر ۱۳۹۴, ۱۱:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۱:۱۴ ب.ظ، توسط MShariati.)
(۱۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۵ ب.ظ)koochaki نوشته شده توسط:  IFچیه؟
Impact Factor

(۱۲ آذر ۱۳۹۴ ۱۰:۴۵ ب.ظ)koochaki نوشته شده توسط:  از کجا میشه فهمید مقاله Survey هست؟
اگه تو عنوانش معلوم نباشه، از روی چکیده.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۱۴ فروردین ۱۳۹۵, ۱۲:۰۱ ق.ظ
(۰۹ مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۰ ب.ظ)Lonely Palm نوشته شده توسط:  ممنونم از پاسخ خیلی خوب و کامل پرسش قبلم
سوال دیگه م که باز جزو شنیده هامه و صحتش رو نمی دونم اینه که فرض کنید اگر من توی مقاله م یک روش جدید رو با ترکیب چند روش موجود حال حاضر، ارائه کنم و بعد بیام این روش رو با روش هایی که قبل از این ارائه شده مورد مقایسه قرار بدم، و ثابت کنم روش من مزایا و معایبش چیه، آیا این مقاله یک مقاله سطح پایین محسوب میشه؟ جمله ای که در این باره به من گفته شد این بود که مقاله هایی که مبتنی بر مقایسه هستند مقاله های بی کیفیتی محسوب میشند و امتیاز انچنانی ندارند.
برام سوال شده اگر اینجور باشه پس واقعا مقاله ی سطح بالا چه مقاله ایه؟

منم برام همین سوال بیش آمده کسی جوابش نمی دونه ؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۳۳
۱۴ فروردین ۱۳۹۵, ۰۲:۲۵ ق.ظ
RE: تفاوت مقاله جورنالی و مقاله کنفرانسی در چیست؟
(۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۰۱ ق.ظ)pop206 نوشته شده توسط:  
(09 مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۰ ب.ظ)Lonely Palm نوشته شده توسط:  ممنونم از پاسخ خیلی خوب و کامل پرسش قبلم
سوال دیگه م که باز جزو شنیده هامه و صحتش رو نمی دونم اینه که فرض کنید اگر من توی مقاله م یک روش جدید رو با ترکیب چند روش موجود حال حاضر، ارائه کنم و بعد بیام این روش رو با روش هایی که قبل از این ارائه شده مورد مقایسه قرار بدم، و ثابت کنم روش من مزایا و معایبش چیه، آیا این مقاله یک مقاله سطح پایین محسوب میشه؟ جمله ای که در این باره به من گفته شد این بود که مقاله هایی که مبتنی بر مقایسه هستند مقاله های بی کیفیتی محسوب میشند و امتیاز انچنانی ندارند.

نمیشه حکم کلی داد، مورد به مورد فرق داره. اگه یکی روش داده که توان مصرفی رو کم کرده، یکی هم روش داده که تأخیر رو بهینه کرده، بعد شما این دو تا رو ادغام کنید بگید این روش من، خب ضایعست. در کل من الان به ذهنم مقاله ای که چند تا روش رو قاطی کرده باشه و شده باشه روشِ جدید، نمیرسه.
البته توو مهندسی! صنایع تا دلتون بخواد از این چیزا هست. میان یک شرط به شروط مسأله اضافه میکنند، اسمش رو میذارن مقاله.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness
ارسال: #۳۴
۲۰ فروردین ۱۳۹۵, ۱۲:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۱۵ ق.ظ، توسط pop206.)
(۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۲۵ ق.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  
(14 فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۰۱ ق.ظ)pop206 نوشته شده توسط:  
(09 مهر ۱۳۹۱ ۰۱:۴۰ ب.ظ)Lonely Palm نوشته شده توسط:  ممنونم از پاسخ خیلی خوب و کامل پرسش قبلم

نمیشه حکم کلی داد، مورد به مورد فرق داره. اگه یکی روش داده که توان مصرفی رو کم کرده، یکی هم روش داده که تأخیر رو بهینه کرده، بعد شما این دو تا رو ادغام کنید بگید این روش من، خب ضایعست. در کل من الان به ذهنم مقاله ای که چند تا روش رو قاطی کرده باشه و شده باشه روشِ جدید، نمیرسه.
البته توو مهندسی! صنایع تا دلتون بخواد از این چیزا هست. میان یک شرط به شروط مسأله اضافه میکنند، اسمش رو میذارن مقاله.

درسته ولی خوب ان شرط هم از یک مقاله ی دیگر در می آیرند. درسته ؟؟ و یه چیز دیگه بعضی موقا آدم ایده داره ولی ریاضیاتش بلد نیست به استاد هم که میگی میگه شاید این هم به زهن انایی که این مقاله را دادند رسیده ولی مسله حل نداشته . خلاصه من که هنوز به درکی که چه جور میشه آدم مقاله خوب بده نرسیدم > خدا داند کی این موضوع را بفهم.
۰
۰
ارسال: #۳۵
۲۰ فروردین ۱۳۹۵, ۰۲:۲۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۲۹ ب.ظ، توسط Masoud05.)
(۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۲۵ ق.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  نمیشه حکم کلی داد، مورد به مورد فرق داره. اگه یکی روش داده که توان مصرفی رو کم کرده، یکی هم روش داده که تأخیر رو بهینه کرده، بعد شما این دو تا رو ادغام کنید بگید این روش من، خب ضایعست. در کل من الان به ذهنم مقاله ای که چند تا روش رو قاطی کرده باشه و شده باشه روشِ جدید، نمیرسه.

در برخی حالات میشه یه الگوریتم که قبلا ارئه شده از یه حوزه رو در حوزه دیگه بکار برد مشروط بر اینکه اینکار دلیل موجه داشته باشه و اون الگوریتم بدرد اون حوزه بخوره (البته احتمالا باید یکسری تغییرات هم روش اعمال بشه).

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pop206
ارسال: #۳۶
۲۱ فروردین ۱۳۹۵, ۱۰:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۳۳ ق.ظ، توسط pop206.)
سلام مجدد. یه سوال دیگه. آیا قبلا شما مقاله دادید و ایده و راه حل آن را خودتان نوشتید؟ بس یعنی مقاله هیج ارحاعاتی نباید داشته باشد ؟
بعد برای نوشتن مقاله نیاز به یادگیری latex هست ؟ الان دنبال یادگیریش باشم؟
۰
۰
ارسال: #۳۷
۲۱ فروردین ۱۳۹۵, ۰۴:۴۰ ب.ظ
(۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۳۱ ق.ظ)pop206 نوشته شده توسط:  سلام مجدد. یه سوال دیگه. آیا قبلا شما مقاله دادید و ایده و راه حل آن را خودتان نوشتید؟ بس یعنی مقاله هیج ارحاعاتی نباید داشته باشد ؟
مقاله بدون ارجاع بی معنی هست. هر مقاله یک بخش مقدمه داره که پر از ارجاع هست. روش پیشنهادی میتونه مال خودتون باشه که در این صورت ارجاعی برای این بخش نداره.
معمولا latex برای ژورنال های Springer الزامی و سایر ژورنال ها اختیاری هست.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: pop206
ارسال: #۳۸
۲۲ فروردین ۱۳۹۵, ۰۲:۰۸ ق.ظ
(۲۱ فروردین ۱۳۹۵ ۰۴:۴۰ ب.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(21 فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۳۱ ق.ظ)pop206 نوشته شده توسط:  سلام مجدد. یه سوال دیگه. آیا قبلا شما مقاله دادید و ایده و راه حل آن را خودتان نوشتید؟ بس یعنی مقاله هیج ارحاعاتی نباید داشته باشد ؟
مقاله بدون ارجاع بی معنی هست. هر مقاله یک بخش مقدمه داره که پر از ارجاع هست. روش پیشنهادی میتونه مال خودتون باشه که در این صورت ارجاعی برای این بخش نداره.
معمولا latex برای ژورنال های Springer الزامی و سایر ژورنال ها اختیاری هست.
برای ieee را نمی دونید latex اجباری ایه یا نه ؟ خیلی ممنون از باسخ های قبلی.
۰
۰
ارسال: #۳۹
۲۲ فروردین ۱۳۹۵, ۰۳:۱۲ ب.ظ
(۲۲ فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۰۸ ق.ظ)pop206 نوشته شده توسط:  برای ieee را نمی دونید latex اجباری ایه یا نه ؟ خیلی ممنون از باسخ های قبلی.

اینطوری نمیشه گفت. هر کنفرانس و ژورنال ممکنه متفاوت باشه. برید توی سایتش و ببنید نحوه ارسال و شرایطش چیه. نمیشه یه نسخه کلی پیچید

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۴۰
۲۶ شهریور ۱۳۹۵, ۰۶:۴۵ ب.ظ
سلام
میخواستم بدونم مقاله های transactions چطور مقالاتی هستند و فرقشون با دیگر مقالات چیست؟
۰
۰
ارسال: #۴۱
۳۱ شهریور ۱۳۹۵, ۰۴:۴۷ ب.ظ
(۲۶ شهریور ۱۳۹۵ ۰۶:۴۵ ب.ظ)mina25 نوشته شده توسط:  سلام
میخواستم بدونم مقاله های transactions چطور مقالاتی هستند و فرقشون با دیگر مقالات چیست؟

تفاوتی با بقیه‌ی مقالات ندارند. تا جایی که من میدونم این یک اصطلاح هست که صرفاً ریشه‌ی تاریخی هست. مثلاً Transactions on VLSI قبلاً یه سری کفنرانس و event و ... بوده که مقالاتشون در یک Proceedings یا Transactions چاپ میشده ولی الان ژورنال مستقل شدند. کلاً این اصطلاح دیگه استفاده‌ی قبلی خودش رو نداره و ممکن هست یک ژورنالی همین امسال تأسیس بشه و پسوند Transactions داشته باشه. اغلب (نه همه) Transactionsها دارای Impact Factor بالایی هستند یا شناخته شده‌تر هستند نسبت به سایر ژورنال‌ها و ...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness
ارسال: #۴۲
۰۱ آبان ۱۳۹۵, ۱۱:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۰۳ ق.ظ، توسط Mr.AZ.)
با سلام به همه دوستان

دوستان یه سوال در مورد مقالات کنفرانسی داشتم: یکی از استادم بهم گفت که اگه یک مقاله که توی ژورنال(IEEE) چاپ شده رو بتونی شبیه سازی کنی و ایده کلی مقاله رو توضیح بدی، میتونی بفرستیش برای کنفرانس!
حالا سوال من اینه که همچین چیزی ممکنه؟
اگه ممکنه، دزدی علمی نیس؟

مرسی
۰
۰
ارسال: #۴۳
۰۱ آبان ۱۳۹۵, ۰۵:۵۹ ب.ظ
(۰۱ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۰۲ ق.ظ)Mr.AZ نوشته شده توسط:  با سلام به همه دوستان
دوستان یه سوال در مورد مقالات کنفرانسی داشتم: یکی از استادم بهم گفت که اگه یک مقاله که توی ژورنال(IEEE) چاپ شده رو بتونی شبیه سازی کنی و ایده کلی مقاله رو توضیح بدی، میتونی بفرستیش برای کنفرانس!
حالا سوال من اینه که همچین چیزی ممکنه؟
اگه ممکنه، دزدی علمی نیس؟
مرسی

کدوم کنفرانس؟ کنفرانسی داریم که بیشتر از ۵ تا IEEE Transaction ِ خوب ارزش داره، کنفرانسی هم داریم که هر چیزی ارسال بشه رو چاپ می‌کنه.
ضمناً اون مقاله‌ای که شما می‌گید، خودش شبیه‌سازی کرده دیگه! دوباره شبیه‌سازی کنید که چی رو نشون بدید. لااقل چنتا روش مشابه اون رو پیدا کنید و همه رو شبیه‌سازی کنید به عنوان Comparative Study بفرستید. اما در کل مقالات کنفرانسی حول دادن یک ایده‌ی جدید می‌چرخه و این جور چیزا جالب نیست.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness , Mr.AZ
ارسال: #۴۴
۱۴ دى ۱۳۹۵, ۰۲:۰۶ ب.ظ
سلام
وقتتون بخیر
چطور میتونم متوجه بشم یک مقاله کنفرانسی معتبر هست یا نه؟ آیا سایتی وجود داره؟
از IEEE دانلود کردم اما نمیشه گفت همه مقالات کنفرانسی که درش هست، معتبرن.
و برای سمینار و پایان نامم میخوام و اگه شد برای نوشتن مقاله.
۰
۰
ارسال: #۴۵
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۸:۳۱ ق.ظ
با درود مطلب شما در زمینه مقاله کنفرانسی و مقاله ژورنال مفید بود. موفق باشید.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  هاست یا میزبانی وب چیست؛ انواع آن کدامند؟ B0020 ۰ ۵۵۰ ۰۹ فروردین ۱۴۰۲ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: B0020
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۷۹۵,۶۳۴ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
  تفاوت WordPress.com و WordPress.org nillshid ۰ ۸۶۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۳۴ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۰۷۹ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  داوری مقاله reyhaneh ۰ ۲,۸۰۳ ۲۴ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reyhaneh
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۲,۹۶۸ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۳۶۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۱۴۱ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close