زمان کنونی: ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رشته مهندسی نرم افزار بهتره یا مهندسی فناوری اطلاعات

نظرسنجی: ازنظر آینده شغلی و اپلای شدن مهندسی نرم افزار بهن=تره یا آی تی؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۳۰/۰۰%
    مهندسی نرم افزار ۳۰/۰۰%
۶ ۳۰/۰۰%
  • ۷۰/۰۰%
    آی تی ۷۰/۰۰%
۱۴ ۷۰/۰۰%
در کل ۲۰ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال: #۱۶
۲۲ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۵۹ ق.ظ
(۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۵۷ ق.ظ)fatemeh_sarami@yahoo.com نوشته شده توسط:  با تشکر از همه ی دوستانی که کمک کردن
و یک تشکر مخصوص از خانوم رهنما دارم که دکتر خلیلی فر رو بهم معرفی کردن واقعا راهگشا بود
مرسی Smile
آی تی رو انتخاب کردم

چطوری ازشون کمک گرفتین؟ من فراموش کردم دیروز مشاوره گروهی داشتن میخاستم برم

EVERYTHING that kills me makes me feel ALIVE

EVERYTHING that drowns me makes me feel wanna FLY
۵
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۲۲ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۲۲ ب.ظ، توسط RESEARCHER.)
من خودم فارغ التحصیل ای تی ام. و می گم صد البته کامپیوتر، حالا شما که آی تی زدی امیدوارم مثه من پشیمون نشی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: hamid88
ارسال: #۱۸
۲۲ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۵۱ ب.ظ
RE: رشته مهندسی نرم افزار بهتره یا مهندسی فناوری اطلاعات
(۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۲۱ ب.ظ)RESEARCHER نوشته شده توسط:  من خودم فارغ التحصیل ای تی ام. و می گم صد البته کامپیوتر، حالا شما که آی تی زدی امیدوارم مثه من پشیمون نشی

سلام
میشه دلیلتون رو بیان کنین
ممنون

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
۰
۰
ارسال: #۱۹
۲۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۱:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۱:۵۳ ب.ظ، توسط RESEARCHER.)
بهتره یه نگاه به بازار کار بندازید: الان بیشتر شغل ها تو حوزه کامپیوتر و آی تی چیه؟ برنامه نویس نرم افزار، تحلیلگر نرم افزار، تستر نرم افزار و.... همه این ها رو هم فارغ التحصیل کامپیوتر میتونه انجام بده و هم آی تی (گرایش ۱و۴) اما فرقش چیه؟ کسی که رشتش کامپیوتره فیلد اصلیش همین چیزاس. کسی هم که گرایشش ۱و ۴ آی تیه تو فوق لیسانس یک سری درسای مدیریتی و واحدهایی که مرتبط با جنبه بیزنسی نرم افزار هست یاد میگیره. بعد از فراغت از تحصیل هم واقعا جایگاه شغلیش مشخص نیست. اما یه مهندس کامپیوتر از اول میدونه چی میخاد. در مورد اپلای هم که گرایش تجارت الکترونیک در کشورهای خارجی زیرمجموعه بیزنس و مدیریته. سیستم های اطلاعات یا دانشکده بیزنس یا انفورماتیک، شبکه و امنیت هم که تو دانشکده کامپیوتر یا برق برگزار میشه. پذیرش در دانشکده های مهندسی راحت تر از بیزنسه، چون اونجا خودشون کلی تو بیزنس طرفدار دارن.من در مورد شبکه و امنیت نظری ندارم البته مقاله دادن تو این گرایش ها_(۱و۴) به نظرم راحت تره. چون بیزنس بیس میشه و کلی موضوعات جدید و اینا میشه کار کرد. ولی خوندن گرایش های ۱و ۴ در ایران با کنکور سخت آی تی ارزش نداره. اگه آدم به جاش بره مدیریت آی تی بخونه چیزی از دست نداده. یکی از مهمترین دلایل هم اینه که واقعا چند نفر تو ایران متخصصند تو آی تی. کسی که واقعا آی تی رو درک کنه؟ خیلی کمند به خاطر همین دانشگاههایی مثل علم و صنعت و خواجه نصیر میاد هیات علمی کلا از صنایع میگیره. این دانشجوی بدبخت نه مهندس صنایع خوبی میتونه بشه (چون درسای محاسباتی اونا رو پاس نمیکنه) نه از مهندس آی تی به معنی واقعی چیزی ازش در میاد، البته این تجربیات شخصیه منه. نمیدونم شاید هم مشکل از دانشگاه لیسانس و ارشد من بوده.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi , Happiness.72 , MShariati
ارسال: #۲۰
۲۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۱۹ ب.ظ
به نظر من این برمیگرده به علاقه شخص، در هر زمینه ای اگه شما کارتون خوب باشه میتونید خوب پول در بیارید، اینکه گرایش های مدیریتی تر رو بخونید و حفظ کنید(خیلی ها فکر میکنند کتاب های مدیریت رو حفط کنند مدیریت یاد گرفتند در صورتی که به نظر من کار توی علوم انسانی بسیار سخت تره) و یا اینکه دروس مهندسی رو سطحی یاد بگیرید در هر دو گرایش نتیجه ای نداره اما اگه توی هر کدوم از موضوعات مسلط باشید مطمئنا کارهای زیادی هست که بتونید انجام بدید، چه استخدامی چه کارآفرینی و اینکه به نظرم کنکور هیچ کدوم سخت یا آسون نیست چون اگه سخت باشه واسه همه سخته و اگه آسون باشه واسه همه آسونه، تو کنکور تعداد درس هایی که میخونید یا تست هایی که میزنید مهم نیست، مهم اینه که نسبت به بقیه جلوتر باشید اما نکته مهم علاقه است، اینکه کدوم رشته رو با علاقه بیشتری میتونید بخونید و برای شما صرفا آسونتره مطمئنا تاثیر بهتری توی نتیجه داره.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_shinobi
ارسال: #۲۱
۲۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۴:۴۹ ب.ظ
من یک هفته دیگه فارق التحصیل میشم! می خوام فقط بگم بین کامپیوتر و ایتی تفاوتی چندانی نداره(خارج رو نمی دونم!!!) از اساتید ما توی این چهار سال فقط یکیشون دکترای سیستم های اطلاعاتی و یکی دیگرشون فوق آیتی داشت بقیشون کامپیوتر خونده بودن!!
توی دانشگاه چیزی یاد نمیدن اون چیزی هم که میگن بدرد بازار کار نمی خوره!!
همه میگن ایتی یک رشته مدیریتیه که فرد مدیر یک گروهی شامل چندتا برنامه نویس و مهندس صنایع و .. میشه!! ولی به ما که بیل هم ندادن!!
کلا یا باید برنامه نویسی خوب بلد باشی که اونم به رشته تحصیلیت کاری ندارن فقط بلد باشی کد بزنی!؟
یا بهتره بری سمت شبکه و امنیت که کدنویسی کمتری داره و بیشتر تنظیمات انجام میدی که اینم فرقی نداره کامپیوتر خوندی یا آیتی!!

برای بدست آوردن چیز هایی که تا حالا نداشته ایم باید تبدیل به افرادی بشیم که تا حالا نبوده ایم
۴
۰
ارسال: #۲۲
۲۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۵:۳۳ ب.ظ
(۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۴:۴۹ ب.ظ)hamedit89 نوشته شده توسط:  من یک هفته دیگه فارق التحصیل میشم! می خوام فقط بگم بین کامپیوتر و ایتی تفاوتی چندانی نداره(خارج رو نمی دونم!!!) از اساتید ما توی این چهار سال فقط یکیشون دکترای سیستم های اطلاعاتی و یکی دیگرشون فوق آیتی داشت بقیشون کامپیوتر خونده بودن!!
توی دانشگاه چیزی یاد نمیدن اون چیزی هم که میگن بدرد بازار کار نمی خوره!!
همه میگن ایتی یک رشته مدیریتیه که فرد مدیر یک گروهی شامل چندتا برنامه نویس و مهندس صنایع و .. میشه!! ولی به ما که بیل هم ندادن!!
کلا یا باید برنامه نویسی خوب بلد باشی که اونم به رشته تحصیلیت کاری ندارن فقط بلد باشی کد بزنی!؟
یا بهتره بری سمت شبکه و امنیت که کدنویسی کمتری داره و بیشتر تنظیمات انجام میدی که اینم فرقی نداره کامپیوتر خوندی یا آیتی!!
با نظر شما موافقم. تا لیسانس بله. ولی فوق لیسانس گرایش ها خیلی متفاوت میشه. بعد که میخوای بری دنبال کار میبینی ای بابا بازار کار به همون برنامه نویس و مهندس نرم افزار و اینا نیاز داره. پس عملا دو سال وقت تلف کردیم. اما اگه قصد دکترا داشته باشه آدم شرایط کاملا متفاوته. چون تو آی تی خیلی جای پژوهش هست، پژوهش هایی که برای اونور خیلی جالبه ولی اینجا میگن حالا این چی هست؟ حالا کامپیوتر رو نمیدونم.
۱
۰
ارسال: #۲۳
۲۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۴۱ ب.ظ، توسط mehrdad_tclh.)
(۲۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۰۳ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  با سلام، من یکی از دوستام امسال واسه کنکور it خوند و رتبه اش تو گرایش ۲و۳ شد ۲۶۰ ! و همینطوری الکی کنکور کامپیوتر هم شرکت کرد و تو گرایش هوش رتبه اش شد ۳۲۰ ! نکته جالب توجه اینه که واسه هوش ۲تا درس مشترک(منطقی+نظریه) و ۱درس تخصصی(مدار الکتریکی) و همچنین ریاضی و زبان رو اصلا نخوند و سفید گذاشت!!! حالا با ۳۲۰ هوش شیراز،مشهد و... قبوله ولی با ۲۶۰ it دانشگاههای پایین تری قبول میشه.
البته بنظر من مهمترین چیز علاقه ست.. اگه به it بیشتر علاقه دارید حتما واسه it بخونید. ولی اگه به یک میزان به جفتشون علاقه دارید کنکور کامپیوتر(هر ۳ گرایشش) بهتر از it .
دوست خودم انتخاب رشته نکرد، و امسال حتی با اینکه فهمیده تو کنکوره کامپیوتر میتونه نتیجه بهتری بگیره ولی بدلیل علاقه شدیدی که به it داره بازم میخواد واسه it بخونه.
موفق باشید.....

قبول شدن ملاک نیست ادامه دان ملاکه!!! ارشد هوش تمام مباحث مربوط به ریاضی مهندسی و آمار مهندسی هست اگه اینا رو خوب بلد نباشه باید ۳ برابر کنکور بخونه تا به بقیه همکلاسیاش برسه!! تو هوش تمام مباحث مثله پردازش سیگنال و تصویر و شبکه های عصبی و بینایی ماشین و هوش مصنوعی پیشرفته و سیتسم خبره و...مربوط یه ریاضیات کاربردی و مهندسیه هرکی اینا رو بلد نباشه حسابی گیر میکنه تو ارشد... حسابی هم باید علاقه داشته باشه و مثلا متلب رو فول باشه..جای خوشحالی هم نداره که اونا رو نخونده و قبول شده...صداش بعدا درمیاد....

I feel loneliness in my room
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: MShariati
ارسال: #۲۴
۲۲ خرداد ۱۳۹۳, ۰۸:۲۸ ب.ظ
زنگ زدم موسسه کلی خواهش و التماس کردم که بذارید تلفنی باهاشون صحبت کنم.
سایت موسسه رو سرچ کنید همونجا شماره تماس موسسه هست
۱
۰
ارسال: #۲۵
۲۳ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۴۹ ق.ظ
(۲۱ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۴ ق.ظ)fatemeh_sarami@yahoo.com نوشته شده توسط:  واسه اپلای شدن هم من از موسسه پارسه که سوال پرسیدم اسم چند تا دانشگاه رو گفت و بعد گفت که اگر اینجا ها درس بخونی خود دانشگاههای خارج از کشور به ایمیلی که به دانشگاه خودت دادی دعوتنامه میفرستن برات
ولی بقیه دانشگاه ها رو باید خودت اقدام کنی
شما این مطلب رو تایید میکنید؟

من اولین باره که چنین چیزی می شنوم یا می خونم ! دیگه از دانشگاه شریف که بالاتر نداریم ! جتی اونا هم خودشون اقدام می کنند و کسی نامه نمی ده که توروخدا بیا اینجا ما خرجتو بدیم Smile ! من در این مورد اصلا اطلاعی ندارم ولی بعید می دونم صحت داشته باشه ! اگر ممکنه بیشتر پرس و جو کنید و اینجا قرار بدید تا اگر نکته جالبیه ما هم مطلع شیم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Happiness.72
ارسال: #۲۶
۲۳ خرداد ۱۳۹۳, ۱۲:۵۳ ق.ظ
(۲۲ خرداد ۱۳۹۳ ۰۶:۴۰ ب.ظ)mehrdad_tclh نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۳۹۳ ۰۸:۰۳ ب.ظ)pezhman.m-AI نوشته شده توسط:  با سلام، من یکی از دوستام امسال واسه کنکور it خوند و رتبه اش تو گرایش ۲و۳ شد ۲۶۰ ! و همینطوری الکی کنکور کامپیوتر هم شرکت کرد و تو گرایش هوش رتبه اش شد ۳۲۰ ! نکته جالب توجه اینه که واسه هوش ۲تا درس مشترک(منطقی+نظریه) و ۱درس تخصصی(مدار الکتریکی) و همچنین ریاضی و زبان رو اصلا نخوند و سفید گذاشت!!! حالا با ۳۲۰ هوش شیراز،مشهد و... قبوله ولی با ۲۶۰ it دانشگاههای پایین تری قبول میشه.
البته بنظر من مهمترین چیز علاقه ست.. اگه به it بیشتر علاقه دارید حتما واسه it بخونید. ولی اگه به یک میزان به جفتشون علاقه دارید کنکور کامپیوتر(هر ۳ گرایشش) بهتر از it .
دوست خودم انتخاب رشته نکرد، و امسال حتی با اینکه فهمیده تو کنکوره کامپیوتر میتونه نتیجه بهتری بگیره ولی بدلیل علاقه شدیدی که به it داره بازم میخواد واسه it بخونه.
موفق باشید.....

قبول شدن ملاک نیست ادامه دان ملاکه!!! ارشد هوش تمام مباحث مربوط به ریاضی مهندسی و آمار مهندسی هست اگه اینا رو خوب بلد نباشه باید ۳ برابر کنکور بخونه تا به بقیه همکلاسیاش برسه!! تو هوش تمام مباحث مثله پردازش سیگنال و تصویر و شبکه های عصبی و بینایی ماشین و هوش مصنوعی پیشرفته و سیتسم خبره و...مربوط یه ریاضیات کاربردی و مهندسیه هرکی اینا رو بلد نباشه حسابی گیر میکنه تو ارشد... حسابی هم باید علاقه داشته باشه و مثلا متلب رو فول باشه..جای خوشحالی هم نداره که اونا رو نخونده و قبول شده...صداش بعدا درمیاد....

آره درسته، ادامه دادن خیلی از قبول شدن مهمتره... البته بازم همه چیز به علاقه برمیگرده.. مثلا من به شخصه با اینکه میدونم آینده نرم افزار بهتر از هوشه(حداقل تو ایران) ولی به خاطر علاقه ای که به درسای هوش دارم، ارشد هوش شرکت میکنم. اینکه کدوم رشته سخت تره و ادامه دادنش مشکل تره ۱ بحث دیگه ست.

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
۰
۰
ارسال: #۲۷
۲۳ خرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۱۷ ق.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۴۹ ق.ظ)Morris نوشته شده توسط:  
(21 خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۰۴ ق.ظ)fatemeh_sarami@yahoo.com نوشته شده توسط:  واسه اپلای شدن هم من از موسسه پارسه که سوال پرسیدم اسم چند تا دانشگاه رو گفت و بعد گفت که اگر اینجا ها درس بخونی خود دانشگاههای خارج از کشور به ایمیلی که به دانشگاه خودت دادی دعوتنامه میفرستن برات
ولی بقیه دانشگاه ها رو باید خودت اقدام کنی
شما این مطلب رو تایید میکنید؟

من اولین باره که چنین چیزی می شنوم یا می خونم ! دیگه از دانشگاه شریف که بالاتر نداریم ! جتی اونا هم خودشون اقدام می کنند و کسی نامه نمی ده که توروخدا بیا اینجا ما خرجتو بدیم Smile ! من در این مورد اصلا اطلاعی ندارم ولی بعید می دونم صحت داشته باشه ! اگر ممکنه بیشتر پرس و جو کنید و اینجا قرار بدید تا اگر نکته جالبیه ما هم مطلع شیم.
درسته. حتی دانشگاه شریفی ها هم در واقع با کلی خواهش و ... پذیرفته میشن Big Grin.
اما یکی رو میشسناسم یه مقاله نوشته بود به ایملی که از خودش معرفی کرده بود دعوت نامه فرستادن

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris
ارسال: #۲۸
۲۳ خرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۲۴ ق.ظ
اتفاقا از این ادم ها که براشوت دعوت نامه میاد از اون طرف که بیا اینجا درس بخون و بهت حقوق هم میدیم زیاد داریم، در ضمن از شریف بالاتر هم زیاد داریم، افرادی هستن که هیچ وقت شریف نبودن ولی براشون از این دعوت نامه ها اومده و این افراد تو دنیا نابغه حساب میشن نه فقط تو ایران، حرفایی که زدم کاملا نمونه ی واقعی دارند شک نفرمایید بهشون!!

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad.ardeshiri , Morris , fa_shinobi , Happiness.72
ارسال: #۲۹
۲۳ خرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۲۶ ق.ظ
(۲۳ خرداد ۱۳۹۳ ۰۳:۲۴ ق.ظ)happy07 نوشته شده توسط:  اتفاقا از این ادم ها که براشوت دعوت نامه میاد از اون طرف که بیا اینجا درس بخون و بهت حقوق هم میدیم زیاد داریم، در ضمن از شریف بالاتر هم زیاد داریم، افرادی هستن که هیچ وقت شریف نبودن ولی براشون از این دعوت نامه ها اومده و این افراد تو دنیا نابغه حساب میشن نه فقط تو ایران، حرفایی که زدم کاملا نمونه ی واقعی دارند شک نفرمایید بهشون!!
درسته ولی همونطور که گفتم ممکنه از رو مقالشون اگر نه به خاطره اینکه دانشجوی هر دانشگاهی باشی دعوت نامه ای نداری

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

۰
۰
ارسال: #۳۰
۲۳ خرداد ۱۳۹۳, ۰۳:۳۳ ق.ظ
نه صرفا به خاطر مقاله، به خاطر پروژه هایی که انجام دادن و رزومه ای که دارن

با هزار تومن می‌شه چیکار کرد؟
به درمان یه کودک سرطانی کمک کرد :-)
لینک زیر و پرداخت آنلاین

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Morris

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۳۲ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۴۱۷ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۸۹ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۷۷۳ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۶۷ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۲۹۵ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۶۹ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۶۰ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۷۲ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۷۹ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close