زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چه دانشگاهی برای ارشد انتخاب کنیم؟

ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۳۴ ق.ظ، توسط disa.)
Thumbs Up چه دانشگاهی برای ارشد انتخاب کنیم؟
چندتا نکته دیدم که لازم دونستم برای دوستان هم بگذارم.
معیارهایی که باید برای انتخاب داشته باشید.
۱-اگر می خواهید برای دکترا هم بخونید ختما دانشگاهی رو انتخاب کنید که دکترا داشته باشد چو ن توی مصاحبه اش برای دکترای دانشگاه ارشدتون به احتمال زیاد قبول می شید.چون ممکنه خود استاد ارشدتون مصاحبه کننده باشه.و یا در ان دانشگاه شناخته شده باشی و مصاحبه کننده بشناستتون.

چون خودم نرم افزارم لیست دانشگاهایی که دکترا نرم افزار دارند رو پیدا کردم البته ممکنه کمی ناقص باشه.بقیه دوستان هم کمک کنند برای آی تی و هوش و...

دانشگاه اراک
دانشگاه اصفهان
دانشگاه تربیت مدرس
دانشگاه تهران
دانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه شیراز
دانشگاه صنعتی اصفهان
دانشگاه صنعتی امیرکبیر
دانشگاه صنعتی شریف
دانشگاه علم وصنعت ایران
دانشگاه فردوسی مشهد
دانشگاه کاشان
دانشگاه گیلان

۲-به رنکینگ دانشگاها توجه کنید
این مطالب از سایتwww.khabaronline.ir گرفته شده است.
زمان انتشار یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۶:۰۶
پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) وزارت علوم برای اولین بار برترین دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در کشور را به تفکیک علوم پزشکی، صنعتی، جامع و هنر اعلام کرد و از بررسی مراکز دانشگاه آزاد اسلامی طی چند ماه آینده نیز خبر داد. بر اساس آخرین رتبه بندی دانشگاه های و مراکز تحقیقاتی که هر ساله توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) صورت می گیرد، دانشگاه تهران، علوم پزشکی تهران، صنعتی شریف، دانشگاه هنر و پژوهشگاه دانش های بنیادی در صدر گروه های خود قرار گرفتند. نکته تعجب برانگیز در این رتبه بندی حضور دانشگاه پیام نور در لیست ۱۰ دانشگاه برتر جامعه در کشور است که کیفیت آموزش در این دانشگاه بارها مورد انتقاد کارشناسان قرار گرفته است. به طوریکه روزگذشته یکی از اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از توسعه کمی و بی رویه در دانشگاه پیام نور عنوان کرده بود: نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه پیام نور یک استاد به ۲۵۰ دانشجو است.جعفر مهراد سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) در این زمینه گفت : رتبه بندی سال ۱۳۹۱ بر اساس روش شناسی سال های قبل انجام شده است، اما در شکل ارائه اطلاعات و تنظیم جدول ها از رده بندی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور استفاده به عمل آمده است. در این رده بندی دانشگاه های هنر، صنعتی، جامع و پژوهشگاه ها به تفکیک رتبه بندی شده و رتبه و امتیازات هریک از دانشگاه ها در قالب جدول های ارائه شده معنی پیدا می کند.

۱۰ دانشگاه برتر جامع در سال ۹۱
۱ دانشگاه تهران
۲ دانشگاه تربیت مدرس
۳ دانشگاه شیراز
۴ دانشگاه فردوسی مشهد
۵ دانشگاه شهید بهشتی
۶ دانشگاه تبریز
۷ دانشگاه اصفهان
۸ دانشگاه پیام نور
۹ دانشگاه شهید با هنر کرمان
۱۰ دانشگاه گیلان

۱۰ دانشگاه برتر صنعتی در سال ۹۱
۱ دانشگاه صنعتی شریف
۲ دانشگاه صنعتی امیر کبیر(پلی تکنیک تهران)
۳ دانشگاه علم و صنعت ایران
۴ دانشگاه صنعتی اصفهان
۵ دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی
۶ دانشگاه صنعتی شاهرود
۷ دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
۸ دانشگاه صنعتی شیراز
۹ دانشگاه صنعتی ارومیه
۱۰ دانشگاه صنعتی کرمانشاه

۲۵ دانشگاه برتر ایران در سال های ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ بر اساس اطلاعات وزارت علوم:
(در دو ستون ۸۹ و ۹۰ است و ترتیبشون اولویتشونه)

۲۵ دانشگاه برتر ایران در سال ۱۳۹۰

۱ دانشگاه تهران
۲ دانشگاه صنعتی شریف
۳ دانشگاه صنعتی امیر کبیر(پلی تکنیک تهران)
۴ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران
۵ دانشگاه تربیت مدرس
۶ دانشگاه علم و صنعت ایران
۷ دانشگاه شیراز
۸ دانشگاه صنعتی اصفهان
۹ دانشگاه فردوسی مشهد
۱۰ دانشگاه شهید بهشتی
۱۱ دانشگاه تبریز
۱۲دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی
۱۳ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز
۱۴ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
۱۵ دانشگاه اصفهان
۱۶ دانشگاه مازندران
۱۷ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان
۱۸دانشگاه ارومیه
۱۹ دانشگاه شهید چمران اهواز
۲۰ دانشگاه بوعلی سینا
۲۱ دانشگاه شهید با هنر کرمان
۲۲ دانشگاه کاشان
۲۳ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز
۲۴ دانشگاه گیلان
۲۵ دانشگاه علوم پزشکی مشهد

۲۵ دانشگاه برتر ایران در سال ۱۳۸۹

۱ دانشگاه تهران
۲ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران
۳ دانشگاه صنعتی شریف
۴ دانشگاه صنعتی امیر کبیر(پلی تکنیک تهران)
۵ دانشگاه علم و صنعت ایران
۶ دانشگاه تربیت مدرس
۷ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی
۸ دانشگاه شیراز
۹ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز
۱۰ دانشگاه صنعتی اصفهان
۱۱ دانشگاه فردوسی مشهد
۱۲ دانشگاه تبریز
۱۳ دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی
۱۴ دانشگاه شهید بهشتی
۱۵ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز
۱۶ دانشگاه اصفهان
۱۷ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اصفهان
۱۸ دانشگاه مازندران
۱۹ دانشگاه بوعلی سینا
۲۰ دانشگاه علوم پزشکی مشهد
۲۱ پژوهشگاه دانشهای بنیادی
۲۲ دانشگاه شهید با هنر کرمان
۲۳ دانشگاه گیلان
۲۴ دانشگاه رازی
۲۵ دانشگاه خوارزمی

۳- به مصافت و دوری دانشگاه فکر نکنید چون اگه زرنگ باشید و با استادا بتونید رفیق بشید می تونید فقط برای امتحانات به دانشگاه بروید.

۴-به جو دانشگاها توجه کنید
طبق شنیده ها شریف شده فقط یک فرودگاه برای پرواز به سایر کشور ها هرچند واقعا شریف زمانی شریف بوده ولی جالا کمی از پویایی و تلاش برای رشد کاسته شده هرچند باز هم سرتر از بقیه است
یک آمار کاملا غیر رسمی از دانشجویان جو و محیط دانشگاهها اینطور اعلام کردند(البته این هم از دانشجویان نرم افزاره) باز هم می گویم سندیتی نداره ولی گفتم که گفته باشم
۱-تهران
۲-شریف
۳-امیرکبیر
۴-علم وصنعت

۵-به برندش توجه کنید چون نهایتا با مدرکتون می خواهید برید سرکار که در آن صورت ترتیب به نظرم اینظوری باشه بهتره
۱-شریف
۲-امیر کبیر
۳-تهران
۴-علم و صنعت
۵-شیراز
۶-صنعتی اصفهان
۷-فردوسی
۸-بهشتی
۹-مدرس(می دونم مدرس خوبه ولی چندان بین مردم آوازه ای نداره بخصوص وقتی می گی مدرکمو از تربیت مدرس گرفتم! بهشتی باز بهتره)
۱۰-تبریز

--همه این مطالب فقط برای آگاهی بود و ممکنه دارای اشکال باشه که از دوستان می خواهم که کمک کنند--
۶
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , Morris , reza6966 , blackcode , خانه سبز , keivan1 , Good! , pkpooria , fz_916 , fatemeh69 , sadradin , happy07
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۱۱ ق.ظ
دوستان برای دیدن رتبه بندی ۹۱ می توانند به آدرس زیر بروند دیگه نتونستم انا رو هم بیارم اینجا.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amoojan , Morris , blackcode , Good! , pkpooria , tayebe68
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۲۰ ب.ظ
یه نکته خیلی مهم تر از رنکینگ دانشگاهها وجود داره و اون وضعیت اون رشته تو اون دانشگاهه. مثلا رشته برق کنترل اگه از خواجه نصیر بگیره یکی خییییلی بالاتر از علم وصنعت و تربیت مدرس حساب میشه......یا همین آیتی اصفهان و شیراز بطور مثال بالاتر ازتبریزه برعکس ارشد شیمی دانشگاه تبریز خوبه.....کلا وضعیت اون رشته در هر دانشگاه تو ارشد تعیین کننده هست نه صرف اسم دانشگاه.همین ارومیه چندساله داره ارشد میگیره و دکترای ایتی هم آورده......یعنی حرفی برا گفتن داره....یا چه میدونم تحصیلات تکمیلی زنجان ، نرم اراک، تحصیلات تکمیلی کرمان....البته اینها شنیده های من از دوستانم تو دانشگاهه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackcode , Good! , fatemeh69 , tayebe68
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۳۵ ب.ظ
RE: چه دانشگاهی برای ارشد انتخاب کنیم؟
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۲۰ ب.ظ)master of net نوشته شده توسط:  یه نکته خیلی مهم تر از رنکینگ دانشگاهها وجود داره و اون وضعیت اون رشته تو اون دانشگاهه. مثلا رشته برق کنترل اگه از خواجه نصیر بگیره یکی خییییلی بالاتر از علم وصنعت و تربیت مدرس حساب میشه......یا همین آیتی اصفهان و شیراز بطور مثال بالاتر ازتبریزه برعکس ارشد شیمی دانشگاه تبریز خوبه.....کلا وضعیت اون رشته در هر دانشگاه تو ارشد تعیین کننده هست نه صرف اسم دانشگاه.همین ارومیه چندساله داره ارشد میگیره و دکترای ایتی هم آورده......یعنی حرفی برا گفتن داره....یا چه میدونم تحصیلات تکمیلی زنجان ، نرم اراک، تحصیلات تکمیلی کرمان....البته اینها شنیده های من از دوستانم تو دانشگاهه.

بله دوست عزیز شما درست می فرمایید ولی من در بالا سعی کردم برای گرایش نرم افزار ارئه مطلب کنم که ذکر نشده بود
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackcode
ارسال:
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۵۳ ب.ظ
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۳۵ ب.ظ)disa نوشته شده توسط:  
(25 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۲۰ ب.ظ)master of net نوشته شده توسط:  یه نکته خیلی مهم تر از رنکینگ دانشگاهها وجود داره و اون وضعیت اون رشته تو اون دانشگاهه. مثلا رشته برق کنترل اگه از خواجه نصیر بگیره یکی خییییلی بالاتر از علم وصنعت و تربیت مدرس حساب میشه......یا همین آیتی اصفهان و شیراز بطور مثال بالاتر ازتبریزه برعکس ارشد شیمی دانشگاه تبریز خوبه.....کلا وضعیت اون رشته در هر دانشگاه تو ارشد تعیین کننده هست نه صرف اسم دانشگاه.همین ارومیه چندساله داره ارشد میگیره و دکترای ایتی هم آورده......یعنی حرفی برا گفتن داره....یا چه میدونم تحصیلات تکمیلی زنجان ، نرم اراک، تحصیلات تکمیلی کرمان....البته اینها شنیده های من از دوستانم تو دانشگاهه.

بله دوست عزیز شما درست می فرمایید ولی من در بالا سعی کردم برای گرایش نرم افزار ارئه مطلب کنم که ذکر نشده بود
با توجه به اینکه مقطع کارشناسیم را در دانشگاه کاشان بودم
شدیدا به دوستانی که بین کاشان و گیلان موندن توصیه می کنم که دانشگاه گیلان را قبل از کاشان بزنند یا حتی برای سال آینده مطالعه کنند
دانشگاه کاشان فاجعه هست با داشتن ۲ تا استاد مقیم دکترا(که فقط یکیشون نرم افزار هست و دیگری هوشه)،۱۵ دانشجوی دکترای نرم افزار گرفتند...سطح سواد و مطالعات استاد ها هم که هیچ...من موندم با چه اعتماد به نفسی دارند پردیس ارائه میدنAngryAngry
دلیل اینکه رنکینگ دانشگاه کاشان بالا هست،وجود رشته مهندسی مکانیکش هست که اگر اشتباه نکنم ۲۸ نفر هیئت علمی داره ولی رشته ای مثل کامپیوتر،فقط ۴ تا از اعضای هیئت علمی واحد ارائه میدن و جمعی از اساتیدش برای ادامه تحصیل،بورس دانشگاه های دیگه هستند
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good! , sadradin , tayebe68
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۰۵ ق.ظ
آقا برای برند، فک کنم تهران بالا تر باشه تا امیرکبیر.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , Good!
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۲:۰۹ ق.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۰۵ ق.ظ)fz_916 نوشته شده توسط:  آقا برای برند، فک کنم تهران بالا تر باشه تا امیرکبیر.

این نکته را باید در نظر داشت که شما در رشته مهندسی هستید که در آن صورت صنعتی بودن دانشگاه مهم و شناخته تر هستش ولی اگر رشته دیگر مثل انسانی یا بطور کل غیر مهندسی باشید در آن صورت دانشگاههای جامع مهم و شناخته شده تر از صنعتی هستند
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Good! , sadradin , fz_916
ارسال:
۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۲۵ ق.ظ
سلام دوستان کلا ارشد هوش سنگین هست؟ من رشته کارشناسیم الکترونیک هست
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۲۴ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۳۰ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۰۰۳ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  انتخاب رشته آزمون ارشد ۹۹ mr_milad12 ۱ ۲,۴۰۴ ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: .:tarannom:.
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۲۹ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۷۹ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  راهنمایی انتخاب واحد ترم اول، ارشد نرم، مباحث بیگ دیتا و دیتابیس arian_61 ۱ ۲,۵۷۰ ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: arian_61
Exclamation کمک برای انتخاب موضوع سمینار و پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری engeneer_19 ۱۷ ۳۶,۱۰۹ ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: bahman.shoghi
  درخواست کمک برای انتخاب شغل user123 ۱۸ ۱۰,۶۶۰ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  کمک برای انتخاب موضوع پایان نامه ارشد شبکه های کامپیوتری H.Mohammadi ۵ ۴,۲۰۴ ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close