زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۳۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لطفا این اشتباها رو تو ارشد خوندتون تکرار نکنید!

ارسال: #۳۱
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۴۷ ق.ظ
RE: لطفا این اشتباها رو تو ارشد خوندتون تکرار نکنید!
(۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۳۸ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  دوست من یعنی شما با رتبه۲۰۰ میخوای بمونی برای سال بعد؟
یعنی هیچ امیدی به خودت نداری تهران نمیاری هیچ جا چه روزانه چه شبانه!!

اگه سال پیش بود آره تهران قبول بودم ولی امسال چون ضرایب دروس تخصصی ۴ شدن برای همین نمیشه گفت که همپوشانی رتبه ها در چه حده؛ و در نتیجه نمیشه گفت که تهران قبولم یا نه.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashena1
ارسال: #۳۲
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۲۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۱:۲۴ ق.ظ، توسط locs.)
بعد از سربازی یعنی اوایل آبان شروع کردم .همزمان کار میکردم ،زیاد نتونستم بخونم ولی میدونستم چه منابعی رو بخونم و مطالبو میفهمیدم
رتبم شده ۱۵۰۰ نرم
اشتباهاتم:اعتقاد به شانس !و عدم مدیریت زمان سر جلسه.
مشترک ۳۵% زدم که خوب بود.ریاضی منفی۲
متاسفانه من اگه چیزی رو اراده کنم باید بهش برسم! Smile)))
به قول دوستمون بشکنه رتبه ای که شریف نیاره!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , shamim_s , ashena1 , haveking
ارسال: #۳۳
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۹:۳۲ ق.ظ
بچه ها یه سوال مهم!
براساس این رتبه هایی که آوردیم برای دانشگاه انتخاب میشیم یا هنوز این رتبه در معدل و غیره ضرب میشه و بعد چیده میشیم؟؟
من فکرمیکنم معدل تاثیرنهاییش رو تو همین رتبه حاصله داشته و دیگه تاثیری نخواهد داشت ؛ آره؟؟

[تصویر:  185679_406994982710172_1523277631_n.jpg]
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: chaka
ارسال: #۳۴
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۱۶ ب.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۴۷ ق.ظ)sisiboy نوشته شده توسط:  
(25 اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۱:۳۸ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  دوست من یعنی شما با رتبه۲۰۰ میخوای بمونی برای سال بعد؟
یعنی هیچ امیدی به خودت نداری تهران نمیاری هیچ جا چه روزانه چه شبانه!!

اگه سال پیش بود آره تهران قبول بودم ولی امسال چون ضرایب دروس تخصصی ۴ شدن برای همین نمیشه گفت که همپوشانی رتبه ها در چه حده؛ و در نتیجه نمیشه گفت که تهران قبولم یا نه.
این همپوشانی دقیقا یعنی چی یعنی ۲۰۰ هوش با درصد تخصصی اش نسبت به نرم افزار با درصد تخصصی هوش همپوشانی داره تاثیر منفیش چیه!
منم با این اوصاف ناامید شدم
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۵
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۳۴ ب.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۱۶ ب.ظ)atharrashno نوشته شده توسط:  این همپوشانی دقیقا یعنی چی یعنی ۲۰۰ هوش با درصد تخصصی اش نسبت به نرم افزار با درصد تخصصی هوش همپوشانی داره تاثیر منفیش چیه!
منم با این اوصاف ناامید شدم
ببین تا سال پیش که فقط ضرایب دروس مشترک ۴ بود و ضرایب دروس تخصصی ۲ بود؛ هرکی که مشترک خوب میزد و از تخصصی ها فقط یک گرایش رو میزد و توی اون
گرایش رتبه میشد؛ تو بقیه گرایش ها هم رتبه میشد.
مثلا یکی فقط میخواد نرم بخونه و سر جلسه فقط نرم میزنه و فرضا تو نرم رتبش میشه ۲۰ و همچنین تو بقیه گرایش ها هم رتبش میشد یچی مثل ۳۰-۴۰ یعنی این فرد به خاطر اینکه مشترک ها رو خوب زده تو رتبه بندی سایر گرایش ها هم تاثیر گذاشته ولو اینکه اصلا قصد اینو نداره که بقیه گرایش ها انتخاب رشته کنه. و در عین حال فردی که تو همون آزمون در گرایش هوش شده بود ۲۰۰ میشد گفت که حداقل ۵۰٪ از افرادی که جلوتر از این فرد هستش لزوما هیچ علاقه ای به هوش ندارن و فقط به خاطر خوب زدن دروس مشترک تو هوش هم رتبه بهتر آوردن و از اون که در ظاهر شده ۲۰۰ جلو زدن. این یعنی رتبه فردی که تو هوش ۲۰۰ شده بود در واقع رتبه ی واقعی اش در هوش یچی مثل ۱۰۰ بود.
ولی امسال چون ضرایب دروس تخصصی ۴ شده؛ برای همین امکان نداره در گرایشی رتبه ی خوبی کسب کنی مگر اینکه دروس تخصصی اون گرایش رو هم جواب بدی این یعنی میزان همپوشانی رتبه ها دیگه مثل سال پیش نیست. در کل معلوم نیس که چقدر همپوشانی داریم.
برای همین واقعا معلوم نیس که ۲۰۰ تهرانه یا نه!!
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: chaka , MShariati , anonetumer , fatemeh69 , ashena1 , haveking
ارسال: #۳۶
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۵۴ ب.ظ
من پارسال به طور آزمایشی امتحان دادم، و فهمیدم زدن حتی یک تسته عمومی و اختصاصی چقد مهمه! نوعه درس خوندنم برا ارشد حسابی تجربه کردم!!
امسال از مهر سرمایه کلما گذاشتم روی عمومی و اختصاصیم!! البته ریاضیم خوندم
توی کنکورای سال قبل که آزمایشی از خودم میگرفتم، درصدای عمومی و اختصاصیم اکثرا بالای ۵۰ بود. خوشحال بودم از رتبهی که خواهم اورد!!
اما تویه کنکوره اصلی حالم خوب نبود، براهمینم اعصابم بهم ریخت! ریاضی و زبانم بدنشدند...
اما عمومیم از پارسالم بدتر شد! با این همه سرمایه و سوادی که داشتم Sad((
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: haveking
ارسال: #۳۷
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۵۹ ب.ظ
با این اوصاف ما باید امیدوارم باشیم که رتبه های ۲ رقمی نرم افزار رتبه های هوششون زیر ۲۰۰ باشه که به نظرم دور از انتظار نیست
۱
۰
ارسال: #۳۸
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۶:۳۷ ب.ظ
ما کله امیدمون به همپوشانی بود!! هیچی دیگه عجب شییییر ما اومدیم Big Grin
۱
۰
ارسال: #۳۹
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۲۳ ب.ظ
مرسی از راهنماییهای خوبتون ...
۰
۰
ارسال: #۴۰
۰۱ خرداد ۱۳۹۳, ۰۶:۳۵ ق.ظ
جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه
چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند
---------------------------------------
من سال قبل با اینکه تابستون خوب خونده بود.از اوایل ازمونام بخاطر نداشتن منابع درست و یه راهنمای درست افتادم رو دور استرس و هر چیزی که می خوندم و نمی فهمیدم.در کل دلایل شکست"خودم"رو می گم:

۱-سرسری گرفتن برخی دروس(مهندسی نرم افزار-طراحی الگوریتم-سیستم عامل)
۲-داشتن غرور سر جلسه های آزمون و بالطبع سرجلسه کنکور که من باید بیشتر از اینا تست بزنم
۳-نبودن یه راهنمای خوب واسه مطالعات
۴-نداشتن اطلاعات کافی در مورد بعضی دروس(مثلا یکیش شبکه بود)
۵-مطالعه دیر هنگام تستهای سال های قبل

---------------------------
خویشتن را بردار
عشق می ماند و تو
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , Dream_high , shamim_s , mrsh1372 , haveking
ارسال: #۴۱
۰۳ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۳ ۱۲:۵۰ ق.ظ، توسط Mohammad-A.)
دوستان روی هر چیزی که می‌خواهید کار کنید سعی کنید بیشتر از هر چیز روی اعتماد به نفس خودتون کار کنید. سر جلسه به خودتون مطمئن باشید. راحت باشید. انگار تفریح میکنید. اینها مهمه. درس و شرایط درسی هم مهمه اما من تأثیر شرایط درسی رو بیشتر از شرایط سر جلسه و اعتماد به نفس نمیدونم

البته مقصودم از تفریح، نداشتن استرس و نشاط سر جلسه هست.

Yesterday is History, Tomorrow is a Mystery but Today is a Gift
That is why it's called the Present
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ریحان , Dream_high , mahyamk , alagh , tayebe68 , مرتضی صفری , chaka , shamim_s , nina69 , mrsh1372 , haveking
ارسال: #۴۲
۰۵ خرداد ۱۳۹۳, ۱۱:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۳ ۱۱:۳۶ ب.ظ، توسط alagh.)
سال اولی ها رو کاری ندارم بخونید! اما سال دومی ها و سومی ها و چهارمی ها ...Big Grin :
هرکاری میکنید به خودتون سخت نگیرید.جدای از خوندن کنکور یه برنامه روزانه برای زندگیتون داشته باشید.کار ورزش...

هرکی این کنکور رو سخت گرفت اخرش سرش چنان میکوبد به دیوار که نگو Big Grin
خودم بعد ۲سال شدیم ۱۲۰۰ هوشBig Grin
ولی همانطور که میبینید دارم همش میخندمBig Grin

کنکور مزخرفه ! با چند تا دقیقا چندتا سوال بیشتر و کمتر جواب دادن حداقل یه مدتی کلا زندگیتو عوض میکنه.

بعضی وقتا هم میبینی به هیچی ربط نداره! خونده باشی خیلی هم خوب خونده باشی اما سر جلسه نمیتونی بزنی یا حوصله نداری یا اون لحظه فکرت کار نمیکنه ..به خاطر همین بخونید یا بخونیمBig Grin اما سخت نگیریمBig Grin
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tayebe68 , Mohammad-A , shamim_s , haveking
ارسال: #۴۳
۰۶ خرداد ۱۳۹۳, ۰۲:۰۸ ق.ظ
(۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۷:۳۴ ب.ظ)sisiboy نوشته شده توسط:  سلام به همه
من در ارشد ۹۳ رتبم بر خلاف انتظارم شد ۲۰۰!! و الان خیلی هم داغونم داشتم در مورد اینکه چرا رتبمو اینجوری اوردم فک میکردم به یک سری اشتباهاتی پی بردم گفتم با بقیه هم در میون بذارم؛ باشد که شماها اشتباهای منو تکرار نکنین.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

۱) مهم نیس تو کدوم کنکور آزمایشی(پارسه؛ شریف....) شرکت میکنید؛ کلا به درد نمیخورن و فقط زمان بندی هاشونه که خوبن(اونم همشون یه برنامه رو دارن) روشون حساب باز نکنید؛ اگر تو آزمونهاشون ترازتون(توجه کنید که تراز مستقل از جامعه ی آماری آزمونه) بد باشه که باید بشینید و فکری به حالتون بکنید چون تو کنکور هم نتیجه نمیگیرید ولی اگه مثل من تو آزمونا تراز بالایی داشته باشید هیچ تضمینی نیس که تو کنکور هم بترکونید!!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

۲) مهم نیس سطح هوشی یا سوادتون در چه حدیه؛ اگه انیشتین هم باشید اگه روزی کمتر از ۸ ساعت درس بخونید نتیجه نخواهید گرفت؛ تو کنکور نمیگم هوش و سواد به درد نمیخوره ولی اونقدر خرخون(جسارت به رتبه های بهتر نباشه؛ فقط یک اصطلاحه) تو کشور وجود داره که فقط بخاطر خرخونیشون هم که شده میان بالا و ازت میزنن جلو.

۳) نه خیلی زود شروع کنید و نه خیلی دیر؛ اگه سال اولی هستین هفته ی اول تیر ماه بهترین زمان برای شروع هستش(در مورد سال دومی نمیتونم چیزی بگم چون خودم احتمالا قراره یکی از اونا باشمSad) اگه مثل من زودتر شروع کنید زودتر هم تموم میکنید و کلا روند مطالعتون رو سست میکنه(فقط مطالعه نیس که سست میشه؛ از نظر ذهنی فرسوده هم میشین؛ ما که شدیم شاید شما نشینSleepy) و اگه هم مثل دوستای من دیر شروع کنید کلا تا آخر یه جایه کارتون میلنگه و رتبه تون ۴ رقمی میشه!!

۴) سعی کنید تریپ انزوا بر ندارید؛ یه دوستی؛ همدمی چیزی برای خودتون جفت و جور کنین؛ تنهایی پیرتون رو در خواهد آورد؛ و در تنیجه بازده مطالعاتی تون کاهش میابد؛ البته مثل برخی از دوستانم هم دور برتون رو اونقدر شلوغ نکنین که از شلوغی اطرافتون نتونین درس بخونید؛ اعتدال رو رعایت کنین و از همه مهم تر اگه میخوایین رتبه بشین با آدمایی بگردین که اهدافشون(و از همه مهمتر اعمالشون) با هدفتون تداخل نداشته باشه؛ مثلا فردی که تو درس خوندن مشکل داره و درس نمیخونه اگه میخوایین رتبه شین باید با اینا ارتباطتون رو اگه نتونید حذف کنید؛ تا جایی که میتونین کم کنید.

۵) اگه تست نزنید یا کم بزنید هرچقدر هم که درس بخونید نتیجه نخواهید گرفت. دوستم ۴-۵ برابر بیشتر از من درس خوند ولی من ۴-۵ برابر بیشتر از اون تست زدم من شدم ۲۰۰ اون شد ۸۰۰. تست زدن به همون اندازه مهمه که درس خوندن مهمه و برعکس(البته از آذر ماه به بعد تست زدن اهمیتش بیشتر میشه).

۶) اگه درسی که دارین میخونین بعضی جاهاشو خوب متوجه نشده باشید ایرادی نداره؛ کلیک نکنین رو موضوع که همهشو بفهمین اینطوری هم خسته میشین و هم از موضوع زده میشین؛ بعدها اون درس ۱۰۰ بار دیگه هم خواهید خوند(مرور) در بین همون مرور ها مشکلاتتون حل میشه(من این اشتباه رو نکردم ولی خیلی دیدم که بچه ها انجامش میدن و بلااستثنا همشون از درس خوندن افتادن- رتبه ها ۴ رقمی) سعی کنین در هر دفعه مطالعه بگذارید اونقدر که ذهنتون میتونه مطلب جذب کنه؛ جذب کنه بقیه موارد که قادر به جذبشون نیستین رو بذارید در مرور/مطالعه های بعدی(اگه به اندازه کافی مرور داشته باشید در نهایت ۱۰۰٪ مطالب رو یاد خواهید گرفت).

۷) در دوران کنکور مهم نیس چکار میکنین در همه موارد اعتدال رو رعایت کنید.(مثلا تو درس خوندن؛ بین درس خوندن و تفریح اعتدال داشته باشید)

الان اینا به ذهنم میرسه؛ البته شاید همگی شماها با اینا موافق نباشد ولی اینا به نظرم اشتباهایی که خیلی ممکنه خیلی ها انجامشون بدن.
از ما که گذشت ولی شماها از مطالب بالا هر کدوم رو که به دردتون خورد رو پیش خودتون نگر دارین؛ بقیه رو هم بیخیال شین؛ آیه نازله که نیستن. Sleepy

-----
پ.ن: اینها همش نظرات شخصی من در مورد اشتباهای من است و به هیچ وجه جنبه کلی ندارند.
واقعا ایول به این دلسوزیت از بابت راهنماییت اما من سال دومم امسال بود و نتونسم رتبه بیارم....
۱) به دلیل اینکه یه جورایی تو جو کتابخونه دور و برمون شلوغ شد و از درس افتادیم گاهی وقتا
۲) من تمامی درسا رو خوب خوندم و تست خوب زدم اما واقعا تو مفهوم ضعیفم و ازتون میخوام کمک کنید و پیشنهاد بدین
۳) رفتم سراغ آی تی و فک میکردم امسال میتونم و دیگه حله اما واقعا نمیدونم چرا اینجور شد
توی نرم افزار حس میکنم مباحث راحتتره و پذیرشش هم راحتتره
از همه دوستان میخوام کمکم کنین که آیا بازم امسال بخونم یا برم فراگیر پیام نور چون تا ۳۰ بهمن وقت دارم و مشمول میشم واقعا تو دو راهی گیر کردم...کــــــــــــــــــــــــــــمـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــک کنید
۱
۰
ارسال: #۴۴
۱۷ خرداد ۱۳۹۳, ۰۹:۰۱ ب.ظ
Smile RE: لطفا این اشتباها رو تو ارشد خوندتون تکرار نکنید!
سلام.ممنون دوست عزیز.مطالب مفید بودن
۰
۰
ارسال: #۴۵
۲۴ خرداد ۱۳۹۳, ۱۰:۵۵ ب.ظ
آقا... باز نگین تلبیغ و ووو من ه اسم نبردم

ولی من خودم رتبم عیییین آخرین آزمونم شد.. و چند نفر دیگه که میشناسم

چون معععمولا افراد جدی هستن که آزمون شرکت میکنند بسیار برای سنجیدن بین رقبا آزمون دادن مهمه

ولی جاش رو دیگه نمیدونم هرجور سلیقه شماست...

ولی رسسسما آزمون بدید.. چون زمانبندی و استرس شما رو کنترل و مدیریت میکنهHeartHeartHeartHeart

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۸۸ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۶۹ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۵۰ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  پایتون (طراحی وب یا دیتا ساینس؟) مساله این است... sirvan.t ۲ ۳,۲۶۹ ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sirvan.t
Exclamation ترکیبات با تکرار m_maj2004 ۱ ۱,۶۵۶ ۰۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: BBumir
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۳۲۶ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Shocked کامپیوتر یا هنر، مسئله این است arian_61 ۲ ۴,۲۶۰ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۹۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Sad وسواس فکری شدیدی دارم لطفا کمکم کنید help me plz ۲۸ ۲۳,۸۵۵ ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
  تست کمک کنین لطفا Sanazzz ۹ ۷,۷۵۳ ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۲:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close