زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۱۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

دقت برای انتخاب رشته(کم شدن همپوشانی ها به دلیل بالارفتن ضریب دروس تخصصی)

ارسال:
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۲:۰۹ ب.ظ
به نام خدا
سلام به همه داوطلبای عزیز و خداقوت به همتون
یه موردی به ذهنم رسید تقریبا همتونم میدونید من داشتم رتبه های امسال و نگاه میکردم همپوشانی توی رشته های نرم-هوش-معماری به مقدار زیادی پایین اومده
چیزی که واضحه به دلیل اینکه دروس تخصصی امسال ضریب ۴ گرفتن دیگ کسی که مشترک و ریاضی و زبان رو خوب میزنه نمیتونه امیدوار باشه که رتبه ی عالی توی هر ۳ تا رشته بیاره ف باید علاوه بر اینا باید دروس تخصصی رو هم خوب بزنه ، این دید تخصصی به کنکور به نظرم خیلی خوبه ،حالا باتوجه به اینا اگ یه نگا کلی هم به رتبه های امسال بندازید می بینید که تقریبا دانشجو ها فقط توی یه گرایش رتبه خوبی آوردن و این حرف تایید میشه که همپوشانی تا حد زیادی کم شده.
البته هنوزم همپوشانی هست ولی خیلی کمتر از گذشته.پارسال ممکن بود یه نفر با رتبه ی ۴۰ هوش مصنوعی بتونه شریف بیاره ولی این امکان امسال سخت تر شده هرچند باید منتظر نتایج بود ولی باید برای انتخاب رشته دقت کنید و باحوصله بیشتر سعی کنید همه ی ۱۰۰ تا انتخابتونو داشته باشید تا خدای نکرده بعدش پشیمون نشید
باآرزوی موفقیت برای همگی - موفق باشید.
پانوشت :
رتبه های سال ۹۳ از اینجا ببینید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

رتبه های سال ۹۲ رو از اینجا ببینید

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

رتبه های سال ۹۱ رو هم اینجا ببینید

HeartTongue
۴
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: misagh01 , nazanin2020 , Morris , Amoojan , fz_916 , PanizIr
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۰:۵۲ ق.ظ
سلام تو دفترچه واسه گرایش هوش چرا پیام نور نیست؟یعنی پیام نور هوش هیچ جا نمیگیره یا بعدا اعلام میشه؟همینطور واسه پردیس خودگردان ؟لطفا راهنمایی کنید؟
۰
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۱۱:۰۳ ق.ظ
RE: دقت برای انتخاب رشته(کم شدن همپوشانی ها به دلیل بالارفتن ضریب دروس تخصصی)
(۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۰:۵۲ ق.ظ)mahdieh1 نوشته شده توسط:  سلام تو دفترچه واسه گرایش هوش چرا پیام نور نیست؟یعنی پیام نور هوش هیچ جا نمیگیره یا بعدا اعلام میشه؟همینطور واسه پردیس خودگردان ؟لطفا راهنمایی کنید؟
نمیدونم!فکر نکنم بعدا اعلام کنند!اگه قرار بود باشه که میگفتن

HeartTongue
۰
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۳:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۴:۱۱ ب.ظ، توسط Ametrine.)
ترتیب دانشگاه هایی که انتخاب میکنیم از چه لحاظ مهمه؟!
یعنی ملاک برای نوشتن یه دانشگاه تو اولویت اول و یکی تو اولویت مثلاً ۲۰م چیه؟!
(به غیر از اهمیت اون دانشگاه برای ما !)

یعنی در اصل میخوام ببینم ترتیب تو قبولی تاثیر داره؟!
۰
۰
ارسال:
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۴:۱۹ ب.ظ
قبول شدن فقط به رتبه بستگی داره،اینکه شما یه دانشگاه رو اول بزنید یا آخر تاثیری توی قبولی تون نداره.
به فرض اگ شما نفر ۱۰۰ ام کنکور باشید ابتدا تکلیف قبولی ۹۹ نفر قبلی مشخص میشه بعد کارنامه و کدرشته های شما چک میشه و تکلیف شما مشخص میشه و به همین ترتیب
ولی خب یه چیزای بدیهی هم وجود داره مثلا اونی که رتبه ی ۱ آورده اگ اول شیراز رو بزنه بعد شریف رو بزنه خب مسلما شیراز قبول میشه.انتخاب اول یعنی بالاترین اولویت از نظر شما و انتخاب آخر یعنی آخرین اولویت

HeartTongue
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ametrine , Morris
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۷:۳۷ ب.ظ
با سلام
من معماری رتبم شده ۶۰۷
خودمونم شهر اردبیل زندگی می کنیم.سال قبل تا ۶۵۰ توی معماری در دانشگاه محقق اردبیلی قبول شدن.
به نظرتون با این شرایط همپوشانی امسال امید برای قبولی من و اونایی که رتبه ی نسبتا ضعیفی اوردن هست؟
بعضی ها میگن این شرایط به ضرر رتبه های بهتر هست و به رتبه های مثل رتبه ی من زیاد فرقی نمی کنه.
ممنون میشم جوابمو بدین.

زخم زبان از زخم شمشیر بدتر است.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: vahid607
ارسال:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۸:۰۳ ب.ظ
به نظرم از روی تراز بشه حدس زد. مثلاً اونی که ترازش شده ۶۰۰۰ و رتبه‌ش مثلاً ۱۰۰، میتونه بره ببینه پارسال این تراز ۶۰۰۰ معادل چه رتبه‌ای بوده و بر اساس اون تخمین بزنه قبولیش رو.
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pure Liveliness
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۴۱ ب.ظ
رتبه نرم افزارم ۴۳
۳دانشگاه اول ۳۴ نفر پذیرش دارند
و حالا من موندم برا انتخاب بعدی چیکار کنم
کدوم دانشگاه بهتره گیچ شدم جدا!!!!

بهترین راه پیش بینی آینده خلق کردن آن است!!!
۰
۰
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳, ۰۱:۴۴ ب.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۱:۴۱ ب.ظ)shazde kuchulo نوشته شده توسط:  رتبه نرم افزارم ۴۳
۳دانشگاه اول ۳۴ نفر پذیرش دارند
و حالا من موندم برا انتخاب بعدی چیکار کنم
کدوم دانشگاه بهتره گیچ شدم جدا!!!!

شبانه های ۳ دانشگاه اول رو بزن
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۲۳۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۸۶ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۹۳۵ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۵۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۲,۰۰۷ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۸,۰۳۹ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۶۵۹ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۶۱۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۶۵۱ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۴۳۵ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close