زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تحلیل و بررسی موضوعی و محتوایی محاسبات عددی

ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۳۷ ب.ظ
ویژگی های این درس ایناست: فرار - ساده - کم حجم - غیر مفهومی و غیر عمیق

این درس احتیاج به محاسبات زیاد با چند رقم اعشار دقت با دقت و سرعت بالا داره پس باید زیاد تمرین کنید.
پبشنهاد من اینه: یک بار اول دوران درس خوندنتون(مثلا اگه از تابستون شروع میکنید اول تابستون)کلش رو بخونید و فرمول هاش رو نت برداری کنید.در دفعه های بعدی اگه روش ‌‌هاش یادتون رفته روش هاشو مرور کنید و فرمول هاشو خیلی زیاد مرور کنید و همچنین تست زیاد حل کنید تا دستتون راه بیفته و فرمول‌ها مرور بشن. علاوه بر به یاد داشتن فرمول‌ها باید دستتون تو جایگذاری فرمول‌ها هم روان باشه.

تا سال ۸۹ ۵ سوال از ۲۰ سوال ریاضی مربوط به این درس بود. سال ۹۰ رو نمیدونم چون سر جلسه به این چیزا دقت نمیکنم. اگه دقت و سرعتتون بالا باشه و فرمولارو هم کامل حفظ باشید و به خوبی بتونید به کار بگیرید میتونید تعداد خوبی (مثلا ۴یا۵ تا) از ۵ تا تست رو جواب بدید.
بعضی وقتا اگه گزینه‌ها با هم اختلاف زیاد داشته باشن میشه تقریب زد جواب رو و سریع‌تر به جواب رسید ولی اگه گزینه‌ها به هم نزدیک باشن تقریب ممکن نیست.
ممکنه جواب سوال در حد کم ارزش ترین رقم اعشار با چیزی که شما به دست آوردید کمی متفاوت باشه که این به دلیل گرد کردن و قطع کردنه.

در این تاپیک‌ها قرار نیست راجع به منابع بحث بشه. برای منابع به اینجا مراجه کنید:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

دوستان با نکاتشون تاپیک رو پر بار کنن.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , - rasool - , **sara** , Helmaa , Jabar-Asadi , mosavat , پشتکار , MEHDI_M , Avicenna , marzieh , Engineer , Pegasus , The BesT
ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۵۶ ب.ظ
سلام
بسیار متشکرم از این تاپیک.

محاسبات اعشاری را با دقت یک رقم بیشتر از آنچه در جوابهاست برویم و در نهایت گرد کنیم. درسته؟

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

ارسال:
۲۹ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۵۰ ب.ظ
RE: تحلیل و بررسی موضوعی و محتوایی محاسبات عددی
(۲۹ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۶ ب.ظ)yaali نوشته شده توسط:  سلام
بسیار متشکرم از این تاپیک.

محاسبات اعشاری را با دقت یک رقم بیشتر از آنچه در جوابهاست برویم و در نهایت گرد کنیم. درسته؟

تا اونجایی که من یادمه باید محاسبات میانی رو با دقت یک رقم بیشتر از آن چیزی که سوال ازتون خواسته انجام بدید و در نهایت جواب نهایی رو گرد کنید یا برش بدید.دقیقشو تو کتاب نیکوکار نوشته.
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool -
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۱۵ ب.ظ
من وقتم خیلی صرف حل تست های محاسبات عددی میشه، روش های بهتر و تستی‌تر برای این درس وجود نداره ؟ حتما باید جایگزینی‌ها رو انجام بدیم تا جواب رو بدست بیاریم؟

من کتاب راهیان ارشد رو فعلا برای این درس میخونم‌، آیا روش های این کتاب برای حل تست‌ها مناسب ترین هست؟ آیا کتاب بهتری برای این درس وجود داره؟
ارسال:
۱۳ مرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۴۷ ب.ظ
بعضی‌ وقت‌ها می‌شه با جایگزینی گزینه‌ها تست رو حل کرد ولی‌ همونم محاسبات داره که شاید خیلی‌ صرف نکنه.
کتاب راهیان ارشد رو ندیدم.
چرا به جای راه میان رو سرعتتونو زیاد نمیکنید؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahar.computer , - rasool -
ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۱۵ ق.ظ
اگه راه میان رو نباشه ... باید سرعتم رو زیاد میکنم ... راه افزایش سرعت همین موردی هست که اول این پست گفتید؟
ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۲۵ ق.ظ
راهش تمرین هست. باید حوصله به خرج بدید. اگه اشتباه داشتید باید ببینید چرا اشتباه دارید و سعی‌ کنید دیگه از اون جور اشتباه مرتکب نشید. اول دقتتون رو زیاد کنید بعد روی سرعت کار کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahar.computer
ارسال:
۱۴ مرداد ۱۳۹۰, ۰۲:۰۴ ب.ظ
راهیان ارشد
+
پوران
۷۰ درصد به بالای محاسبات

و خدایی که شاهد حقایق هست از هر باطلی آدم ها را بی نیاز خواهد کرد.
 سپاس‌گزاری شده توسط: bahar.computer
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۳۹ ب.ظ
محاسباتو میشه تو ۲ هفته خوند؟
من تو دانشگاه محاسباتو پاس نکردم از ریاضیاتم مهندسی خیلی ضعیفم گسسته و آمارم متوسطم از این هفته هم شروع میکنم برا کنکور بخونم به نظر شما من محاسباتو بخونم یا کلا بزارمش کنار؟
از حالا که شروع کنم برا کنکور، آیا می شه یه رتبه خوب اورد یا خیلی دیر شده؟
ارسال: #۱۰
۱۰ شهریور ۱۳۹۰, ۰۳:۴۳ ب.ظ
(۱۰ شهریور ۱۳۹۰ ۰۳:۳۹ ب.ظ)negin_oscar نوشته شده توسط:  ن تو دانشگاه محاسباتو پاس نکردم از ریاضیاتم مهندسی خیلی ضعیفم گسسته و آمارم متوسطم از این هفته هم شروع میکنم برا کنکور بخونم به نظر شما من محاسباتو بخونم یا کلا بزارمش کنار؟
از حالا که شروع کنم برا کنکور، آیا می شه یه رتبه خوب اورد یا خیلی دیر شده؟
محاسبات آسون ترین درس کنکوره.می شه خیلی خوب تو چند هفته جمعش کرد.ولی باید زیاد تست بزنید.هم واسه محاسباتش و هم واسه فرمولاش.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Hermione
ارسال: #۱۱
۱۰ شهریور ۱۳۹۰, ۰۴:۱۱ ب.ظ
(۱۰ شهریور ۱۳۹۰ ۰۴:۰۸ ب.ظ)Complement نوشته شده توسط:  سلام، خسته نباشید.
این درس در دوران کارشناسی ما اختیاری بود و خیلی از دانشجوها مثل خودم این درس رو اخذ نکردند. این درس تنها درس کنکور ارشد هست که هیچ آشنایی ای با محتویات اون ندارم، میتونم بپرسم آیا برای حل مسائل این درس نیاز به پیش نیازهایی هم داریم یا خیر؟ مثل رابطه ای که ریاضیات مهندسی با معادلات دیفرانسیل داره و برای حل بعضی از سوالاتش نیاز به دونستن مباحثی از معادلات دیفرانسیل داریم.
پیش نیاز خاصی لازم نداره.فقط آشنایی با مفاهیم مشتق و انتگرال.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , Avicenna

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۹۸ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۸۹ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  اصول ماشین های کنترل عددی و مطلبی ملینا ارشد ۱ ۲,۰۵۶ ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ ۰۸:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vista2000
  استخدام کارشناس تحلیل داده zeinab_IT ۰ ۱,۰۴۰ ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab_IT
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۲,۰۱۷ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  تشریح تست همروندی - بررسی یکی از سوالات سال ۸۲ abji22 ۵ ۴,۷۱۴ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۱۱:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۵۸۳ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
  انالیز عددی Mahjub24 ۱۰ ۱۲,۸۱۳ ۰۱ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۴ ب.ظ
  بررسی سوالات دکتری isoa ۲ ۲,۶۶۰ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RoghayehAlipanahi
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۲۷۲ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close