زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بهترین روش مطالعه برای ارشد

ارسال:
۲۹ فروردین ۱۳۹۳, ۰۷:۵۹ ب.ظ
سلام دوستان عزیز
دراین قسمت میخوایم باکمک شما بهترین روش مطالعه(Best Fit) برای کنکور ارشد بدست بیاریم.
سوالاتی که در این قسمت باید روش بحث بشه:
۱- کتب منبع یا کنکوری؟
۲-چه کتب منبعی؟ چه کتب کنکوری؟
۳-خوندن تک تک یا باهم؟
۴-تست و مطالعه باهم یا جدا؟
۵-......
. . .
Aurora، در تاریخ ۱۹ مهر ۱۳۹۳ ۰۹:۴۰ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

تاپیک تکراری

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۹ فروردین ۱۳۹۳, ۰۸:۴۴ ب.ظ
RE: بهترین روش مطالعه برای ارشد
(۲۹ فروردین ۱۳۹۳ ۰۷:۵۹ ب.ظ)hz657091 نوشته شده توسط:  سلام دوستان عزیز
دراین قسمت میخوایم باکمک شما بهترین روش مطالعه(Best Fit) برای کنکور ارشد بدست بیاریم.
۱- کتب منبع یا کنکوری؟
۳-خوندن تک تک یا باهم؟
۵-......
. . .

سوال ۱ :
بعضی از دورس مستقیما کتاب کنکوری میخواد و هیچ احتیاجی به کتاب مرجع نیست. مثل آمار ، ریاضی مهندسی، سیستم عامل تا حد زیادی و منطقی
بعضی از دورس صرفه نداره مرجع بخونی، چون زیاده و شاید نتیجه نگیری مثل ریاضیات گسسته و محاسبات
بعضی هاش واجبه که بخونی: مثل ساختمان و الگوریتم و معماری که در کنارش حتما کتاب کنکوری هم باید باشه

سوال ۲ :
توی مصاحبه نفرات برتر کنکور بهتر میتونی پیدا کنی

سوال ۳:
بسته به شرایط شخص داره. ولی اگه همروند باشه بهتره. مثل برنامه ریزی موسسات.

سوال ۴:
اول مطالعه و بعد مرور و نهایتا تست
تجربه ای که بدست آوردم را براتون میگم. من خیلی برنامه خوبی داشتم و همه مطالب را تا یک ماه قبل از کنکور خوندم ولی یه مشکل بزرگ در مطالعه من بود و این بود که فقط مطالعه کرده بودم ، مرور کرده بودم ، حفظ کرده بودم و تست زده بودم و با اینکه رتبه خوبی هم در آزمونهای آزمایشی آورده بودم ولی متاسفانه مطالب را نفهمیده بودم و این موضوع را زمانی فهمیدم که عضو مانشت شده بودم و سوالات درسی را جواب میدادم. توی جواب دادن سوالات مانشت متوجه میشدم که مطلب را بلدم ولی درک نکردم و برای اینکه سوالات تالار درسی را جواب بدم مجبور میشدم مطالبی که قبلا خونده بودم را به صورت کاملا مفهومی دوباره بخونم تا هم برام درست جا بیافته و هم بتونم جواب سوال دوستان را بدم

پیشنهاد من به شما برای اینکه مفهومی بفهمید. بذارید با مثال بگم
من تدریس کامپیوتر و شبکه انجام میدم و کار شبکه هم میکنم.
وقتی کار شبکه انجام میدم و یا توی کامپیوتر کاری را انجام میدم ، اون کار را بلدم و بارها و بارها انجام دادم ولی متاسفانه درک نکردم و اگر کسی سوالی در موردش ازم بپرسه نمیتونم براش توضیح بدم. این نشون میده که من فقط حفظ کردم.
شاید کسانی که CCNA خونده باشن بتونن درک کنند. وقتی شما دستوری روی تجهیزات سیسکو میزنید، بر اساس دستور، سخت افزار یه کاری برای شما انجام میده ولی وقتی ندونید به چه شکل؟ چرا ؟ بر چه اساسی؟ این میشه حفظ کردن. حالا شما ۱۰۰ تا سوییچ و روتر هم کانفیگ کرده باشید ولی درک نکرده باشید هیچ فایده ای هم نداره. بخاطر همینه که تو استخدام کارشناس شبکه یکی از مواردی که لازمه شخص بدونه CCNA هست، نه بخاطر اینکه تجهیزات سیسکو کانفیگ کنه، بلکه از شبکه درک داشته باشه
اما وقتی مواردی که توی شبکه هست را تدریس میکنم علاوه بر اینکه توی عمل میتونم بخوبی انجام بدم، توی تدریس هم کاملا بر اون مسلط هستم و به هر شکلی که بیاد میتونم عمل کنم و یا جواب بدم

و نتیجه اینکه وقتی مطلبی را میخونید سعی کنید ، خودتون به خودتون یه بار اون مطلب یا اون مبحث را درس بدید. فرض کنید سر کلاسی نشستید و قراره برای تعدادی دانشجو تدریس کنید. اینجوری اگر بخونید مطالب را خیلی بهتر میفهمید.

امیدوارم این اشتباهی که من کرده بودم و علنا خودمو گول زدم که همه چی رو بلدم ، شما انجام ندید. بلد بودن مهم نیست، درک کردن مهمه

New LifeHeart
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pegasus , nazi takpar , reyman , h_kh , Mohammadghk , sazesh , fatemeh69
ارسال:
۲۹ فروردین ۱۳۹۳, ۱۰:۵۹ ب.ظ
(۲۹ فروردین ۱۳۹۳ ۰۸:۴۴ ب.ظ)masoud67 نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۳ ۰۷:۵۹ ب.ظ)hz657091 نوشته شده توسط:  سلام دوستان عزیز
۱- کتب منبع یا کنکوری؟
۳-خوندن تک تک یا باهم؟
۵-......
. . .

سوال ۱ :
بعضی از دورس مستقیما کتاب کنکوری میخواد و هیچ احتیاجی به کتاب مرجع نیست. مثل آمار ، ریاضی مهندسی، سیستم عامل تا حد زیادی و منطقی
بعضی از دورس صرفه نداره مرجع بخونی، چون زیاده و شاید نتیجه نگیری مثل ریاضیات گسسته و محاسبات
بعضی هاش واجبه که بخونی: مثل ساختمان و الگوریتم و معماری که در کنارش حتما کتاب کنکوری هم باید باشه

سوال ۲ :
توی مصاحبه نفرات برتر کنکور بهتر میتونی پیدا کنی

سوال ۳:
بسته به شرایط شخص داره. ولی اگه همروند باشه بهتره. مثل برنامه ریزی موسسات.

سوال ۴:
اول مطالعه و بعد مرور و نهایتا تست
تجربه ای که بدست آوردم را براتون میگم. من خیلی برنامه خوبی داشتم و همه مطالب را تا یک ماه قبل از کنکور خوندم ولی یه مشکل بزرگ در مطالعه من بود و این بود که فقط مطالعه کرده بودم ، مرور کرده بودم ، حفظ کرده بودم و تست زده بودم و با اینکه رتبه خوبی هم در آزمونهای آزمایشی آورده بودم ولی متاسفانه مطالب را نفهمیده بودم و این موضوع را زمانی فهمیدم که عضو مانشت شده بودم و سوالات درسی را جواب میدادم. توی جواب دادن سوالات مانشت متوجه میشدم که مطلب را بلدم ولی درک نکردم و برای اینکه سوالات تالار درسی را جواب بدم مجبور میشدم مطالبی که قبلا خونده بودم را به صورت کاملا مفهومی دوباره بخونم تا هم برام درست جا بیافته و هم بتونم جواب سوال دوستان را بدم

پیشنهاد من به شما برای اینکه مفهومی بفهمید. بذارید با مثال بگم
من تدریس کامپیوتر و شبکه انجام میدم و کار شبکه هم میکنم.
وقتی کار شبکه انجام میدم و یا توی کامپیوتر کاری را انجام میدم ، اون کار را بلدم و بارها و بارها انجام دادم ولی متاسفانه درک نکردم و اگر کسی سوالی در موردش ازم بپرسه نمیتونم براش توضیح بدم. این نشون میده که من فقط حفظ کردم.
شاید کسانی که CCNA خونده باشن بتونن درک کنند. وقتی شما دستوری روی تجهیزات سیسکو میزنید، بر اساس دستور، سخت افزار یه کاری برای شما انجام میده ولی وقتی ندونید به چه شکل؟ چرا ؟ بر چه اساسی؟ این میشه حفظ کردن. حالا شما ۱۰۰ تا سوییچ و روتر هم کانفیگ کرده باشید ولی درک نکرده باشید هیچ فایده ای هم نداره. بخاطر همینه که تو استخدام کارشناس شبکه یکی از مواردی که لازمه شخص بدونه CCNA هست، نه بخاطر اینکه تجهیزات سیسکو کانفیگ کنه، بلکه از شبکه درک داشته باشه
اما وقتی مواردی که توی شبکه هست را تدریس میکنم علاوه بر اینکه توی عمل میتونم بخوبی انجام بدم، توی تدریس هم کاملا بر اون مسلط هستم و به هر شکلی که بیاد میتونم عمل کنم و یا جواب بدم

و نتیجه اینکه وقتی مطلبی را میخونید سعی کنید ، خودتون به خودتون یه بار اون مطلب یا اون مبحث را درس بدید. فرض کنید سر کلاسی نشستید و قراره برای تعدادی دانشجو تدریس کنید. اینجوری اگر بخونید مطالب را خیلی بهتر میفهمید.

امیدوارم این اشتباهی که من کرده بودم و علنا خودمو گول زدم که همه چی رو بلدم ، شما انجام ندید. بلد بودن مهم نیست، درک کردن مهمه

نظرتون قابل تامله. ببینیم نظر بقیه دوستان چیه
۰
۱
ارسال:
۳۰ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۲۱ ق.ظ
(۲۹ فروردین ۱۳۹۳ ۰۷:۵۹ ب.ظ)hz657091 نوشته شده توسط:  سلام دوستان عزیز
۱- کتب منبع یا کنکوری؟
۳-خوندن تک تک یا باهم؟
۵-......
. . .

با سلام خدمت دوستان عزیز

به تاپیک زیر سر بزنین که توصیه ها و پیشنهادات رتبه ۱۱ کنکور ارشد در مورد نحوه مطالعه و برنامه ریزی و عوامل مختلف دیگه کنکور

است که صد در صد براتون خیلی خیلی مفید و بدرد بخور خواهد بود.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sazesh
ارسال:
۰۴ تیر ۱۳۹۳, ۱۰:۳۸ ق.ظ
کسی جدول زمان بندی پارسه داره؟

مگه خدای او خدای من نیست؟
۰
۰
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۳۶ ب.ظ
سلام من ی سوال دارم از نرم افزار . کتاب نرم افزار ناظمی می خونم ولی تستاش جالب نیس
حس میکنم کتاب پرسمن باید خوند. ایا باید خوند؟؟؟؟؟ خیلی زیاده ؟؟؟؟؟ نظرتون چیه؟؟؟

کمیاب ترین چیز در دنیا زندگی کردن است.!
بسیاری از مردم فقط وجود دارند...
۰
۰
ارسال:
۰۶ تیر ۱۳۹۳, ۰۴:۲۲ ب.ظ
(۰۶ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۳۶ ب.ظ)wskf نوشته شده توسط:  سلام من ی سوال دارم از نرم افزار . کتاب نرم افزار ناظمی می خونم ولی تستاش جالب نیس
حس میکنم کتاب پرسمن باید خوند. ایا باید خوند؟؟؟؟؟ خیلی زیاده ؟؟؟؟؟ نظرتون چیه؟؟؟
این کتابی که شما میگید رو نمیشناسم. اما پرسمن واجبه. خیلی از سوالات امسال از پرسمن بود و خیلی هم ساده بود. حالا خودش یا کتابایی که از همین منبع گرفته شدن (مثل پارسه) رو بخونید

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۰۷ تیر ۱۳۹۳, ۰۷:۵۴ ب.ظ

جدول زمانبندی پارسه دارید؟ که دقیقا تاریخ ازمون هاش کی هست؟

کمیاب ترین چیز در دنیا زندگی کردن است.!
بسیاری از مردم فقط وجود دارند...
۰
۰
ارسال:
۰۸ تیر ۱۳۹۳, ۱۲:۴۸ ق.ظ
(۰۷ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۵۴ ب.ظ)wskf نوشته شده توسط:  جدول زمانبندی پارسه دارید؟ که دقیقا تاریخ ازمون هاش کی هست؟
مگه تو سایتش نیست؟

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Lightbulb مطالعه گروهی کارمندان برای کنکور ارشد ۱۴۰۳ deniz22 ۰ ۳۲۶ ۲۹ آبان ۱۴۰۲ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: deniz22
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۹۸ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۵۵۲ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۷۹ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۶۳۲ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  تولدت مبارک به انگلیسی + بهترین معادل انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۵۵۴ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  مطالعه گروهی ارشد ۱۴۰۰ persiancoder ۹ ۵,۳۸۴ ۱۹ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: nasser89
  بهترین گرایش برای موقعیت شغلی تحلیل سیستم shahabkarimi00 ۳ ۵,۶۲۸ ۰۹ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mohammadasadi1
  زمین شناسی از بهترین رشته ها: کشف پوکه fardinamiri ۰ ۱,۵۵۶ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  بهترین گرایش ها برای اپلای در مقطع دکتری rezamim2020 ۰ ۲,۵۴۲ ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rezamim2020

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close