زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۴۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه یک برنامه نویس باید خود را به بازار کار معرفی کند؟

ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۰۶ ق.ظ
Smile چگونه یک برنامه نویس باید خود را به بازار کار معرفی کند؟
با سلام و تبریک و شادباش به مناسبت سال نو،
سوال من اینه:"چگونه یک برنامه نویس باید خود را به بازار کار معرفی کند؟"
من برنامه نویس#C هستم،چند تا پروژه هم کار کردم،می خوام در فضای کار برنامه نویسی بمونم و کاری رو که دوست دارم انجام بدم، ولی متاسفانه نتونستم و الان بر خلاف میل و علاقه م کارمند هستم، نمی تونم بی خیال زحماتی بشم که برای برنامه نویس شدن کشیدم،نمی تونم از برنامه نویسی دل بکنم و کار فعلی م رو هم دوست ندارم،البته می دونم که برنامه نویسی بخصوص با توجه به مشکلاتی مه کشور ما داره مشکلات و دردسرهای خودش رو داره و در مدتی که برنامه نویسی کار می کردم فقط مشکلاتش نصیبم شد و یه مدت هم سرخورده شدم و گفتم شاید این کار مناسب من نیست،
هنوز نتونستم با خودم به نتیجه برسم،ممنون میشم دوستان مانشتی مه برنامه نویس هم توشون کم نیست منو راهنمایی کنند و از این سرگردونی نجات بدن.
good-wishes، در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۱۷ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

منتقل شد
ممنون میشم در انتخاب مکان مناسب دقت بفرمایید
آنجا که شما ثبت کردید مربوط به اخبار و فراخوان ها ی استخدامی بود

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: aamitis
ارسال:
۲۹ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۲۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۲۸ ق.ظ، توسط azadeh419.)
RE: چگونه یک برنامه نویس باید خود را به بازار کار معرفی کند؟
سلام
سال نو پیشاپیش مبارک
اگه می خوای برای خودت کار کنی یه سری به لینک زیر بزن :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aamitis , Bahar_HS
ارسال:
۱۱ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۰۱ ب.ظ، توسط SHayAN_567.)
این مطلب رو دیدم. خیلی خوشم اومد. البته وبلاگش نمیدونم چرا نیست شده بود. باکلی زور زدن از تو کش گوگل پیداش کردم. ازتون دعوت میکنم. با مشخصات یک برنامه نویس موفق آشنا بشید.Smile

یک برنامه نویس موفق هیچ وقت سر وقت در محل کارش پیدایش نمیشودBig Grin

معنای نیمه شب ها برای یک برنامه نویس با نیمه شب انسان های عادی تفاوت دارد . نیمه شب برای یک برنامه نویس یعنی ۱۰ صبح برای یک انسان عادیCool

یک برنامه نویس همیشه تعدادی لغات تخصصی در آستین دارد که میتواند با سر هم کردن آنها دیگران را گیج کندShy

برای یک برنامه نویس هیچ راه حلی بالاتر از Restart کردن وجود نداردConfused

نام بیل گیتس برای هر برنامه نویس موفق مقدس است و معبدش مایکروسافت و گوگل میباشد.Exclamation

برنامه نویس موفق فقط و فقط با لب تاپ خود عشق بازی میکند.Heart

یک برنامه نویس موفق میداند طعم قهوه وقتی سیگاری بر گوشه لب خود داری چه مفهمومی دارد.Tongue

یک برنامه نویس موفق اکثراً قهوه و چایی ولرم مینوشد.:Shy

برنامه نویسی موفق است که کلمه نظم را خودش معنا کرده باشدUndecided

اتاق و محل کار یک برنامه نویس موفق هیچگاه مرتب نیست بلکه تابع معنای نظم زندگیش استSad

یک برنامه نویس موفق میداند که فست فود تنها غذای جسم اوستTongue

یک برنامه نویس موفق به ندرت عصبانی میشود ولی وای به آن لحظه که عصبانی شود.Angry

برنامه نویس موفق در هر لحظه میتواند کل کل کند ولی معنای باخت را هرگز نچشد.Angel

برنامه نویس موفق همه بچه ها را دوست دارد تا وقتی گریه نکنند.Big Grin

فقط یک برنامه نویس موفق است که معنای ۵۴ ساعت بیداری و کار مداوم را درک میکند.Sleepy

برنامه نویس موفق همیشه تنهاست. زندگی او در برنامه هایش خلاصه شده است.Undecided

۴۰ سالگی زمان بازنشستگی برنامه نویس موفق است ، یعنی زمانی که به خود میگوید: میخواهم زن بگیرمHeart

مردم برای یک برنامه نویس موفق نقش ابلهانی را دارند که فقط میتوانند سفارش پروژه ای را بدهند که خودشان هم دقیقا نمیدانند هدفشان از سفارش آن پروژه چیستBig Grin

برنامه نویس موفق زود از دختران خسته میشود ، گاهی در تنهایی فقط به آنها فکر میکند.Huh

کابوس او شرکت در جلسه ای با حضور کاربران عوام است و بلاهای طبیعیش بهم ریختن ویندوز

اینترنت را قطع کنید تا ببینید او چه رفتارهای ناهنجاری انجام میدهد.Angry

آپدیت :

یک برنامه نویس موفق کسیه که جونه همه ی اطرافیانشو به لبشون می رسونه

خب! کدومتون یک برنامه نویس موفق هستید؟Smile
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , aamitis , M*Gh , nazi takpar , RASPINA , Sector
ارسال:
۱۶ فروردین ۱۳۹۳, ۱۲:۱۲ ب.ظ
نمیدونم چطور اما ازاین کار استقبال میکنم
دوست دارم بدونم دوستان چی جواب میدهند

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۰
۰
ارسال:
۱۸ فروردین ۱۳۹۳, ۰۷:۴۳ ب.ظ
(۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۰۶ ق.ظ)Bahar_HS نوشته شده توسط:  با سلام و تبریک و شادباش به مناسبت سال نو،
سوال من اینه:"چگونه یک برنامه نویس باید خود را به بازار کار معرفی کند؟"
من برنامه نویس#C هستم،چند تا پروژه هم کار کردم،می خوام در فضای کار برنامه نویسی بمونم و کاری رو که دوست دارم انجام بدم، ولی متاسفانه نتونستم و الان بر خلاف میل و علاقه م کارمند هستم، نمی تونم بی خیال زحماتی بشم که برای برنامه نویس شدن کشیدم،نمی تونم از برنامه نویسی دل بکنم و کار فعلی م رو هم دوست ندارم،البته می دونم که برنامه نویسی بخصوص با توجه به مشکلاتی مه کشور ما داره مشکلات و دردسرهای خودش رو داره و در مدتی که برنامه نویسی کار می کردم فقط مشکلاتش نصیبم شد و یه مدت هم سرخورده شدم و گفتم شاید این کار مناسب من نیست،
هنوز نتونستم با خودم به نتیجه برسم،ممنون میشم دوستان مانشتی مه برنامه نویس هم توشون کم نیست منو راهنمایی کنند و از این سرگردونی نجات بدن.

اگه منظورتون از پروژه ، پروژه دانشجوییه که با پروژه هایی که توی بازار کار انجام میشه خیلی متفاوته. البته هرچند ممکنه پیدا کنید سفارش هایی رو که حد خیلی بالایی رو نخوان ولی اگه میخواید حرفه ای بشید و کارهای خوب انجام بدید به نظر من بهتره برید یه مدت توی یه شرکتی و یا زیر نظر یکی کار کنید تا دستتون بیاد و اونجا با نمونه کارهایی که میتونید توشون موفق باشید و در واقع تقاضای بالایی دارند آشنا بشید
موفق باشید

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۱
۰
ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۳, ۰۲:۰۶ ب.ظ
[/quote]
اگه منظورتون از پروژه ، پروژه دانشجوییه که با پروژه هایی که توی بازار کار انجام میشه خیلی متفاوته. البته هرچند ممکنه پیدا کنید سفارش هایی رو که حد خیلی بالایی رو نخوان ولی اگه میخواید حرفه ای بشید و کارهای خوب انجام بدید به نظر من بهتره برید یه مدت توی یه شرکتی و یا زیر نظر یکی کار کنید تا دستتون بیاد و اونجا با نمونه کارهایی که میتونید توشون موفق باشید و در واقع تقاضای بالایی دارند آشنا بشید
موفق باشید
[/quote]

با سلام،
ممنون از پاسختون،
ولی مشکل من هم همون یه جاست!
یه مدت در یک شرکت کامپیوتری کار می کردم،همه ی همکارام آقا بودند و فکر می کردند چون من دخترم و اونها آقا، می تونن زور بگن،
به خاطر سابقه کار و کسب تجربه کنارشون کار کردم،آخرش که حقوقم رو با تاخیر دادند هیچ! بقیه ش رو هم ندادند!
دلم می خواد یک گروه برنامه نویسی خوب و منسجم پیدا کنم و باهاشون کار کنم.
بعضی از ویژگی هایی رو که گفتید، من ندارم! نظم و سروقت حاضربودن خیلی برای من مهمه و هم تمیزی کد برام مهمه و هم تمیزی اتاقم!
اون گروهی هم که باهاشون کار می کردم هم بی نظم بودند و هم بی برنامه! فقط خودشون می تونستند خودشون رو تحمل کنند!
در کل هم استراتژی قوی برای پیشرفت گروهشون نداشتند یا شاید اون طور که من فکر می کردم و انتظار داشتم نبود!Undecided

Never give up on something you can't go a day without thinking about

۲) سال ۹۴ : دوباره از نو شروع می کنم.Smile
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: S - Is , Sector
ارسال:
۲۰ فروردین ۱۳۹۳, ۱۱:۴۲ ب.ظ
موفق باشید
[/quote]

با سلام،
ممنون از پاسختون،
ولی مشکل من هم همون یه جاست!
یه مدت در یک شرکت کامپیوتری کار می کردم،همه ی همکارام آقا بودند و فکر می کردند چون من دخترم و اونها آقا، می تونن زور بگن،
به خاطر سابقه کار و کسب تجربه کنارشون کار کردم،آخرش که حقوقم رو با تاخیر دادند هیچ! بقیه ش رو هم ندادند!
دلم می خواد یک گروه برنامه نویسی خوب و منسجم پیدا کنم و باهاشون کار کنم.
بعضی از ویژگی هایی رو که گفتید، من ندارم! نظم و سروقت حاضربودن خیلی برای من مهمه و هم تمیزی کد برام مهمه و هم تمیزی اتاقم!
اون گروهی هم که باهاشون کار می کردم هم بی نظم بودند و هم بی برنامه! فقط خودشون می تونستند خودشون رو تحمل کنند!
در کل هم استراتژی قوی برای پیشرفت گروهشون نداشتند یا شاید اون طور که من فکر می کردم و انتظار داشتم نبود!Undecided
[/quote]

این مسئله برای همه اگه نباشه برای اکثرا هست. خانوم و آقا هم فرقی نداره. خیلی ها تجربه اول خوبی ندارند. ولی این که سابقه کار و تجربه دارید خیلی خوبه. در همون حد هم احتمالا متوجه بازار کار شدید. و البته همه شرکت ها اینطور که شما تجربه کردید نیستند. اگر میخواید برای خودتون کار کنید بهتره به نیازمندیهای جامعه فکر کنید. چیزی که حتی ممکنه خیلی ساده به نظر برسه اما میدونید که میتونه به نتیجه برسه که این نیازمند داشتن اطلاعات درمورد مشتریهایه که مورد نظره شماست و اینکه چشمتون باز باشه برای دیدن نیازمندیها. برای معرفی خودتون هم باید خودتون برای خودتون تلاش کنید نه اینکه منتظر معرفی شدن از طرف دیگران باشید. نمونه کارهای خوبی رو داشته باشید و حتی به سایت هایی مثل پونیشا که دوستمون در کامنت های قبلی فرمودند سر بزنید. اینکه برای خودتون کار کنید خیلی خوبه اما یه سری از کارهای قوی نیازمند کار گروهیه و به نظر من اوایل کارتون ، کار تو شرکت از نظر شناسایی اولیه خوبه و میتونه یه جور بازاریاب باشه برای شما. البته زمینه کاری من در طراحی نرم افزار و سی شارپ نیست و از اونجایی هم که خودم تازه بصورت مستقل شروع به کار کردم تجربه زیادی در زمینه کار مستقل ندارم و در این مورد از دوستانی که در این زمینه تجربه بیشتری دارند میتونید بهره مند بشید
موفق باشید

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Bahar_HS , S - Is
ارسال:
۰۶ دى ۱۳۹۳, ۰۵:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ دى ۱۳۹۳ ۰۵:۴۱ ب.ظ، توسط taherisoftware.)
سایت پارس لنسر هم جای خوبی برای کار کردنه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۶ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
Information معرفی شغل برای شهریه‌ی دانشگاه Cina ۹ ۵,۳۷۱ ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rashinpazh
Smile حضور خود را با صلوات بر محمد و آل محمد به ثبت برسانید soheila-zd ۴۱۲ ۸۵,۹۱۰ ۲۳ مرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: salam az ma
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۴۲ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۶۵۹ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۴۷۵ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
Music معرفی آهنگ‌هایی که حسابی دوسشون داریم! Amir V ۱,۱۵۱ ۲۳۳,۱۹۸ ۳۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۵:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Azaadi
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۶ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۶ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close