زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سن مناسب ازدواج

ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ ۱۰:۵۹ ب.ظ، توسط good-wishes.)
سن مناسب ازدواج
اول اینکه با تشکر از مدیران اگه جای خوبی این بحث و باز نکردم لطفا انتقال بدین
بچه ها به نظرتون سن مناسب ازدواج واسه خانما و اقایون از چه سنی تا چه سنی..... البته با توجه به این موضوع که اینجا همه افراد تحصیل کرده ایم و لطفا حرفی از اداب و رسوم غلط در باره این سن نزنید.....
*********و سوال خیلی مهم به نظرتون ازدواج دختر با پسری که دوسال کوچکتر باشه ایا از نظر شما درسته یا نه ...لطفا دلیل نظرتون و با توضیح بیان کنید**********
پیشاپیش متشکرم از همفکریتون ; ) Smile

Sent from my GT-I9200 using Tapatalk
SaMiRa.e، در تاریخ ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۱۳ ق.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

به بخش " مباحث مربوط به ازدواج " منتقل شد . Smile

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: زهرا سادات , farahnaz
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ ب.ظ
RE: بحث آزاد راجع به ازدواج
(۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷ ب.ظ)goodcrazygirl69 نوشته شده توسط:  اول اینکه با تشکر از مدیران اگه جای خوبی این بحث و باز نکردم لطفا انتقال بدین
بچه ها به نظرتون سن مناسب ازدواج واسه خانما و اقایون از چه سنی تا چه سنی..... البته با توجه به این موضوع که اینجا همه افراد تحصیل کرده ایم و لطفا حرفی از اداب و رسوم غلط در باره این سن نزنید.....
*********و سوال خیلی مهم به نظرتون ازدواج دختر با پسری که دوسال کوچکتر باشه ایا از نظر شما درسته یا نه ...لطفا دلیل نظرتون و با توضیح بیان کنید**********

بهترین سن برای پسرها بین۲۵-۲۸
برای دخترها۲۲-۲۵
اگر منظورت اینه که دختر از پسر بزرگتر باشه انهم۲ سال زیاد مهم نیست به شرط اینکه همون اول سر همه چیز به توافق برسند تا بعدا به مشکل نخورند......
در کل مهم ۲ طرف هستندBig GrinTongue

در کمین فرصت باشید. امام علی(ع)Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: زهرا سادات , farahnaz , Zahra.70 , elahe-comp
ارسال:
۲۳ اسفند ۱۳۹۲, ۱۱:۳۴ ب.ظ
سن مناسب ازدواج
(۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷ ب.ظ)goodcrazygirl69 نوشته شده توسط:  بچه ها به نظرتون سن مناسب ازدواج واسه خانما و اقایون از چه سنی تا چه سنی

به نظر منم برای خانم ها ۲۰ تا ۲۶ خوبه برای آقایون هم ۲۵ تا ۳۰ خوبه .
االبته سن مهمه در کنار بلوغ عقلی و شخصیتی . گاهی بلوغ عقلی خیلی دیرتر از سن فرد اتفاق می افته گاهی هم زودتر .

(۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷ ب.ظ)goodcrazygirl69 نوشته شده توسط:  سوال خیلی مهم به نظرتون ازدواج دختر با پسری که دوسال کوچکتر باشه ایا از نظر شما درسته یا نه

نه به نظر من درست نیست. دلیل علمی براش ندارم. اما فکر می کنم خانم ها ته دلشون دوست دارن همسرشون تکیه گاه محکمی باشه . چند سال اختلاف سن ممکنه روی این حس تاثیر بزاره. نظر آقایون رو هم از خودشون بپرسین Big Grin اما من فکر می کنم آقایون هم تمایل دارن خانم شون از لحاظ سنی کوچکتر باشه تا اون حس اقتدارشون بیشتر جلوه کنه.
نمی دونم منظورم رو درست بیان کردم یا نه Smile

لبخند بزن سگرمه های آسمان باز شود ...
شبیه تو است بهار
که وقتی می آید
دیکتاتورها هم لبخند می زنند !
 سپاس‌گزاری شده توسط: Zahra.70
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۳۳ ق.ظ
سن مناسب ازدواج
واسه دختر بالای۱۸واسه پسربالای۲۳
اختلاف سنی حدودای ۶ بهتره باشه
و ۲ طرف باید به ۷بلوغ رسیده باشند که در قرآن به این ۷ تانکاح گفته میشه

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: زهرا سادات
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۱۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۱:۲۳ ق.ظ، توسط ErPupone.)
RE: سن مناسب ازدواج
هر وقت که علاقه ای بین دو فرد ایجاد شد اونوقت وقت ازدواجه!
ازدواج یه پسر با دختر بزرگتر از خودش موقعی درسته که پسر علاقه ی بسیار زیادی به اون دختر داشته باشه یا به عبارتی عاشقش باشه! دختر هم خلق و خوی سلطه جو نداشته باشه Smile اینطوری باشه بسیار هم موفق هست حتی اگه اختلاف ۲ ، ۳ سال باشه. من نمونش رو دیدم. اما در غیر این صورت به مشکل میخورن!
حرف این روانشناس ها و ... رو هم زیاد گوش نکنید که میگن الا بلا باید پسر بزرگتر باشه. میلیون ها استثنا تو این کره ی خاکی وجود داره...

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , diligent , farahnaz , aamitis , elahe-comp
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۸:۵۵ ب.ظ
جالبه میگیدحرف روانشناس ها رو گوش نکنید اما خودتان حرف از استثناء میزنید
احتمالا خودتونم دوست دارید یکی از این استثناء ها بشیدSmile

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۵۰ ب.ظ
سن مناسب ازدواج
سن؟
اینکه بگین چون پسر به فلان سن رسیده که اصلا مهم نیست! اون یه عدد تو شناسنامه ست .... مهم بلوغ فکری طرفه و اینکه بتونه یه زندگی رو اداره کنه و استقلال و مدیریت درست داشته باشه
برای دختر هم همین طور
از طرفی برای پسر داشتن شغل و درآمد درست و حسابی خیلی مهمه ... حالا یکی با مدرک دیپلم میره و کار گیر میاره و اونقدری که خودش و طرف مقابل رو راضی کنه پول در میاره ... یکی با فوق لیسانس و دکتری هم ممکنه کار ایده آل زندگی اش رو هنوز به دست نیاورده باشه که به نظر من بهتره اول تکلیف کار و درآمد مشخص بشه، بعدا وارد یه زندگی مشترک شد.
خود من احتمالا حوالی ۳۰ سالگی تصمیم بگیرم که وارد زندگی مشترک بشم چون معتقدم تا اون موقع هم به اندازه کافی تجربه اجتماعی به دست آوردم و زندگی تو اجتماع رو به درستی (در حد اون سن و سال) یاد گرفتم و هم اینکه شغل و درآمد مکفی ای دارم که بتونم با خیال راحت یه زندگی رو شروع کنم و نگران خیلی از چیزا نباشم ...
در مورد اختلاف سنی هم، بهتره پسر بزرگتر از دختر باشه ... این رو به این خاطر میگم که معمولا دختر ها زودتر به بلوغ فکری میرسن ... ولی این مال ازدواج بچه های ۱۹-۲۰ ساله ست ... یه جوون ۲۸-۳۰ ساله، چه پسر یا چه دختر، به اون بلوغ فکری لازم رسیده ... پس تو این رنج سن، اینکه کی از کی بزرگتره، خیلی مهم نیست ولی بهتره اختلاف سنی خیلی هم زیاد نباشه... چون در غیر اینصورت آدم حس میکنه با بچه طرفه! (البته مزاح بود Big Grin)
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهرانگیز , زهرا سادات , shima_24 , farahnaz
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۶:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۶:۱۲ ق.ظ، توسط farahnaz.)
(۲۰ اسفند ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷ ب.ظ)goodcrazygirl69 نوشته شده توسط:  *********و سوال خیلی مهم به نظرتون ازدواج دختر با پسری که دوسال کوچکتر باشه ایا از نظر شما درسته یا نه ...لطفا دلیل نظرتون و با توضیح بیان کنید**********

وقتی دوتا جوان همدیگر را درک کنن و بلوغ فکری و عاطفی وعقیده و علاقه یکسانی داشته باشن و دریک سطح ارزشی قرارداشته باشند و مناسب هم باشند وبتونن به هم آرامش بدهند اون لحظه اختلاف سنی اینکه دختر بزرگتر باشه یا پسر به چشم نمیاد اما شنیدم تا ۲یا۳ سال دختربزرگتر اشکال نداره دلیلش هم اینکه دختر پخته تر هست و پسر را با بچه بازی و لجبازی هایی که در سن پایین تر داشته پیر نمیکنه ولی بیشتراز ۳ سال باشه مشکل ساز(ازدواج با شکست مواجه میشه) .
زیاد از این مورد ازدواج ها در اقوام و آشنایان و همسایگان مشاهده شده بستگی به شرایط و محیط زندگی و خانواده ها داره به قول دوستان اون یه عدد هست که در شناسنامه خورده ملاک ها و دیدگاه ها متفاوت هست.

گل ها امضای خدا در زمین هستند ، بدون شک تو زیباترین امضای خدایی .
آرزویم این است که در این قلمروی ممکن پا در بیرون آن نهم تا توانم مرزهای ممکن را بیابم .
 سپاس‌گزاری شده توسط: elahe-comp
ارسال:
۲۵ اسفند ۱۳۹۲, ۰۹:۵۷ ق.ظ
Re: RE: سن مناسب ازدواج
(۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ۰۸:۵۵ ب.ظ)ماهنوش نوشته شده توسط:  جالبه میگیدحرف روانشناس ها رو گوش نکنید اما خودتان حرف از استثناء میزنید
احتمالا خودتونم دوست دارید یکی از این استثناء ها بشیدSmile

خب مگه کجای حرفم تناقض داشت؟!! منظورم اینه خیلی از روانشناسا و خیلی از ادما عقیدشون اینه که پسر باید بزرگتر باشه... و من میگم بعضی وقتا اینا همش حرفه و تو این دنیا تو هر زمینه ای یه استثناهایی هست.
در مورد خودمم اگه منظورتون تو این زمینه ازدواج بود، خیر اشتباه حدس زدید..! Smile

Sent from my GT-I9192 using Tapatalk
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahzin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  منابع مناسب برای واژگان زبان ارشد keihan ۴ ۴,۹۱۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  روابط احساسی خارج از ازدواج مردان متأهل morweb ۶۲ ۳۰,۶۶۸ ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ ۰۲:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemehbiglar
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۹۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۵۶ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۱۹۱ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  منبع مناسب برای زبان Afra ۱۵۰ ۱۱۷,۰۲۸ ۱۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  اخرین امار از ازدواج و طلاق در کشور mcse2010 ۱ ۲,۹۳۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  ازدواج فامیلی f.b ۲۶ ۱۷,۸۶۱ ۲۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: hamedo
  شبیه ساز مناسب شبکه حسگر بیسیم comengineer ۰ ۱,۸۱۷ ۰۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: comengineer
  طالع بینی ازدواج αɾια ۹ ۴,۶۶۹ ۱۵ تیر ۱۳۹۷ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close