زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اختلاف سنی بالای ۵ سال یا زیر ۵ سال؟؟

ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۰۰ ب.ظ
سلام به همه دوستان

نظرتون در مورد اختلاف سنی زن و شوهر چیه؟اختلاف سنی زیاد, باعث چه مشکلاتی تو زندگی زناشویی میشه؟؟؟؟

singleboy0123
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: amiramiri
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۵:۴۳ ب.ظ
سلام
به نظر من به شخصیت افراد بستگی داره ، مثلا خیلی از افراد از سنشون بزرگتر میزنن ، فهمیده ترن درکشون از زندگی بیشتره
ولی بعضی افراد هم با اینکه سنشون بالاست ولی خیلی بچه میزنن رفتارهای بچه گونه دارن
دلیلشم فکر میکنم تربیت خانوادگی هست و اینکه فرزندم چندم خانواده باشی البته نه اینکه بچه های اخر همیشه بچه هستن ولی اگر والدین همیشه باهاشون رفتارهای بچه گانه داشتن هیچ وقت انتظار خاصی ازشون نداشتن پس اکثرا در سن های بالا هم هنوز رفتارهای بچه گونه دارن

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , H3NGAM3H , minami , The BesT , x86
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۶:۱۷ ب.ظ
یه روانشناسی توی یکی از سخنرانیهاش اینجوری میگفت(ممکنه اعداد رو من اشتباه کرده باشم) که اگر دختر سنش کم باشه مثلا ۱۸ - ۱۹-۲۰ اختلاف سنش با پسر باید بیشتر باشه مثلا ۵ سال(هم سن یا اختلاف سنی کم نداشته باشن) اما هر چی سم دختر و پسر میره بالاتر و به سی سال نزدیک میشه این اختلاف میتونه کمتر هم بشه اما هیچ وقت به صفر نمیرسه.

پانوشت: هیچ وقت نفهمیدم هدف از طرح چنین سوالاتی توی مانشت چی هست.مطمئن ترین راه اینه که دختر خانم و آقا پسر برن یکی دو جلسه پیش یه مشاور،مشاوره بشن و خودشون با راهنمایی بزرگترا و حرفایی که مشاور زده یه تصمیم منطقی بگیرن.

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , Riemann , fsi2013 , maneshty , minami , مهرانگیز , saeedehs , mahyamk
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۲, ۰۷:۳۷ ب.ظ
RE: اختلاف سنی بالای ۵ سال یا زیر ۵ سال؟؟
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۷ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  یه روانشناسی توی یکی از سخنرانیهاش اینجوری میگفت(ممکنه اعداد رو من اشتباه کرده باشم) که اگر دختر سنش کم باشه مثلا ۱۸ - ۱۹-۲۰ اختلاف سنش با پسر باید بیشتر باشه مثلا ۵ سال(هم سن یا اختلاف سنی کم نداشته باشن) اما هر چی سم دختر و پسر میره بالاتر و به سی سال نزدیک میشه این اختلاف میتونه کمتر هم بشه اما هیچ وقت به صفر نمیرسه.
ولی من به این ملاک سن یه جورایی اعتقاد ندارم به نظر من فاکتور مهم هم سنخیت بودن زوج هاست و اینکه درک متقابلی از یکدیگر داشته باشند و اینکه بتوانند توانایی تحمل تفاوت ها رو در خودشون به وجود بیاورند و زود از کوره در نروند و عوامل ذیربط و .... که در نهایت زوجین می توانند در دوران عقد شناخت صحیح و بجا از یکدیگر را به دست آورده و زندگی مشترک رو آغاز نمایند.

[تصویر:  00518598400828855611.gif]
 سپاس‌گزاری شده توسط: elynn66 , Riemann , maryam.raz , minami , elahe-comp
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۲:۲۵ ب.ظ
من حتی مواردی رو دیدم که خانم ۲-۳ سالی رو از آقا بزرگتره ولی درنهایت خوشبختی دارن با هم زندگی میکنن البته ناگفته نماند که آقا پسر خیلی فهمیده بود یعنی هست..
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann , elynn66 , minami , elahe-comp
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۲۷ ب.ظ
(۲۶ بهمن ۱۳۹۲ ۰۶:۱۷ ب.ظ)diligent نوشته شده توسط:  یه روانشناسی توی یکی از سخنرانیهاش اینجوری میگفت(ممکنه اعداد رو من اشتباه کرده باشم) که اگر دختر سنش کم باشه مثلا ۱۸ - ۱۹-۲۰ اختلاف سنش با پسر باید بیشتر باشه مثلا ۵ سال(هم سن یا اختلاف سنی کم نداشته باشن) اما هر چی سم دختر و پسر میره بالاتر و به سی سال نزدیک میشه این اختلاف میتونه کمتر هم بشه اما هیچ وقت به صفر نمیرسه.

پانوشت: هیچ وقت نفهمیدم هدف از طرح چنین سوالاتی توی مانشت چی هست.مطمئن ترین راه اینه که دختر خانم و آقا پسر برن یکی دو جلسه پیش یه مشاور،مشاوره بشن و خودشون با راهنمایی بزرگترا و حرفایی که مشاور زده یه تصمیم منطقی بگیرن.

منم با پانوشت شما موافقم

HeartTongue
 سپاس‌گزاری شده توسط: maneshty , diligent , neilabak
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۰۱:۵۵ ب.ظ
بنظر من اگه خانم یا اقا ۲سال از هم اختلاف داشته باشن موردی نیست
ولی اگه اختلاف سن بیشتر باشه مثلا اقا ۵ سال از خانم بزرگتر باشه بهتر میتونه زندگی رو اداره کنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۲, ۱۱:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ، توسط abji22.)
Riemannوای اینجا هم هستی؟اینجا هم که تشکر میزنی
بابا تو دیگه کی هستی

به بقیه ملاک ها بستگی داره مثلا طرف همه چیش خوبه اما سنش ۷ سال بزرگتره به این موارد گیر ندید ازدواجتونو بکنید بقیش با من!

به مصلحتم نبود
 سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۳۰ ب.ظ
والله من که فکر نمی کنم اگه دو طرف منطقی باشن اختلاف سنی موردی داشته باشه . ولی خوب خودم ترجیح میدم خانومه ۲-۳ سال بزرگتر باشه
ارسال: #۱۰
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۳:۱۰ ب.ظ
از نظر من ۵ سال خوبه. اینم در نظر داشته باشید که خانما زودتر از آقایون پیر میشن. منظورم از شور و هیجان افتادن و از دست دادن انرژیه. به همین خاطر این فاصله میتونه کمک کنه.
به نظرم خوب نیست دختر بزرگتر باشه. یه جور احساس غلبه بر مرد بهش دست میده.
اما وقتی مرد بزرگتره احساس غلبه نمیکنه. احساس پشتیبان و تکیه گاه بودن میکنه.
البته این نظر منه و قطعا همه اینطور فکر نمیکنن. اما اینی که میگم تجربه شده( چندین مورد)

Sent from my SM-T210R using Tapatalk

چیزهای مورد علاقه من در زندگی هزینه مالی برای من ندارند. کاملا مشخص است که تنها منبع با ارزشی که ما داریم زمان است.

- استیو جابز
 سپاس‌گزاری شده توسط: elynn66 , minami , amiramiri , diligent , v-e , Maryam-X , AmiriManesh
ارسال: #۱۱
۰۶ اسفند ۱۳۹۲, ۰۷:۱۱ ب.ظ
نظر من اینه که چه کوچکتر باشه چه بزرگتر چه یه سال چه ۱۰ سال چه ۱۰۰ سال اصلا مهم نیست
ازدواج چیز بدیه،اصلا خوب نیست.برید به زندگیتون برسید Big Grin
Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

خواهشا بیاید همگی در مصرف آب صرفه جویی کنیم ، خواهشا Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: elynn66 , minami , Riemann , amiramiri , nlp@2015 , 10:30 , mahyamk
ارسال: #۱۲
۲۱ اسفند ۱۳۹۲, ۰۴:۵۴ ب.ظ
من خودم به شخصه اختلاف سنی ۲ تا ۵ سال رو میپسندم! خودم و همسرم هم دقیقا ۳ سال فاصله سنی داریم چون متولد یک ماه هستیم!!Big Grin

معمولا روانشناسی هم ازدواج با اختلاف سنی بالای ۷-۸ سال رو توصیه نمیکنه! چون تقریبا ۱دهه اختلاف سنی بوجود میاد و مثلا آقا وارد دهه ۴۰ یا ۵۰ زندگی میشه و تمایلش بیشتر به سمت آرامش و سکون میره که این سنین کم کم میطلبه و درمقابلش خانم تازه وارد دهه ۳۰ زندگیش شده و هنوز پر از طراوت جوانی و شیطنت و شورو اشتیاق هستش!!
اونوقت اینجوری سر بیرون رفتن، باهم خرید کردن،شرکت در مهمانیهای شلوغ و یا بازی ها یا قرارهای دوستانه یا خانوادگی باهم اختلاف نظرشون زیاد میشه و همین موجب خععععلی از تنش ها و ناراحتی ها میشه که خوب نیس!!

کلأ بنظرم اگه ۲نفر اختلاف سنی نرمالی داشته باشند(۱ تا ۵ سال) و هردو هم فهمیدگی و پختگی خوبی داشته باشند بهترین گزینه ازدواج هستن! اینجوری همه هیجاناتشون هم در سنین مختلف مثل هم هستش و همپای همدیگه کللللی تجارب شاد رو بدست میارن و همیشه از باهم بودن راضی هستند!Sleepy
 سپاس‌گزاری شده توسط: v-e , AmiriManesh
ارسال: #۱۳
۲۹ مهر ۱۳۹۳, ۰۶:۳۸ ب.ظ
چه دایتانی اینجاس
خخخ
........!!!

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
ارسال: #۱۴
۲۹ مهر ۱۳۹۳, ۱۱:۲۱ ب.ظ
به نظر من حقیر:
کسی که از خودش به خونه نقلی و یک ماشین متوسط و یه مقدار پس انداز نداشته باشه ، باید قید ازدواج رو بزنه (در حال حاضر)
این نظر منه
شاید درست باشه
شایدم اشتباه
..........!!!

هیج وقت دیر نیست
........................!!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86
ارسال: #۱۵
۳۰ مهر ۱۳۹۳, ۱۲:۲۰ ق.ظ
نه اینجور نیست.البته به نظر من که یک دخترم.فقط یه شغل مناسب داشته باشه و یه اخلاق درست.
بقیه شو میشه بدست اورد.فقط صبر
 سپاس‌گزاری شده توسط: x86 , gogooli , sss , Donna , tabassomesayna , Maryam-X

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۱۴۱ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  بهترین زمان بهینه برای مساله بزرگترین زیر دنباله صعودی(LIS) امیدوار ۳ ۴,۱۴۶ ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۴۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA
  درخواست زیر انجمن برای نتایج نهایی سال ۹۶ TRon ۴ ۲,۸۷۲ ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: TRon
  درخواست زیر انجمن سال ۹۶ TRon ۰ ۱,۳۹۴ ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۶:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: TRon
  یک شنبه های عکاسی: نمای زیر پل areldecor ۰ ۹ ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: areldecor
  زبان عمومی زیر ذره بین یا مدرسان؟؟؟؟ gonabad ۷ ۲۳,۳۴۶ ۱۲ تیر ۱۳۹۶ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sevdah
  در خواست زیر انجمن سیگنال MBe ۳ ۳,۸۰۱ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۶:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی زبان کنکور دکتری generalenglish ۰ ۳,۷۰۴ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی کنکور دکتری generalenglish ۰ ۹,۴۰۵ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
  فروش کتاب های زیر به علت انصراف از کنکور husen ۴ ۳,۰۱۹ ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۸:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: husen

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close