زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کارنامه رشته مهندسی کامپیوتر رتبه ۱۳۰ نرم افزار

ارسال: #۳۱
۰۳ خرداد ۱۳۹۰, ۰۷:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۸ ق.ظ، توسط Helmaa.)
RE: کارنامه رشته مهندسی کامپیوتر رتبه ۱۳۰ نرم افزار
(۰۳ خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۴۹ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  به Masoud05 و reyhaneh64‌: به زودی لیست منابعی رو که خوندم اعلام می کنم.

آقای ابراهیمی جز منابع ،نکات جنبی هم بگید ممنون میشیم.

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: parsaNA
ارسال: #۳۲
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۲۷ ق.ظ
(۰۳ خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۵۴ ب.ظ)na.farzane نوشته شده توسط:  
(03 خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۴۹ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  به Masoud05 و reyhaneh64‌: به زودی لیست منابعی رو که خوندم اعلام می کنم.

آقای ابراهمیمی جز منابع ،نکات جنبی هم بگید ممنون میشیم.

بله به روی چشم حتما .

The greatest pleasure in life is doing what people say YOU CANNOT DO

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , **sara**
ارسال: #۳۳
۰۴ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۱۲ ب.ظ
(۰۴ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۲۷ ق.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  
(03 خرداد ۱۳۹۰ ۰۷:۵۴ ب.ظ)na.farzane نوشته شده توسط:  
(03 خرداد ۱۳۹۰ ۰۶:۴۹ ب.ظ)parsaNA نوشته شده توسط:  به Masoud05 و reyhaneh64‌: به زودی لیست منابعی رو که خوندم اعلام می کنم.

آقای ابراهمیمی جز منابع ،نکات جنبی هم بگید ممنون میشیم.

بله به روی چشم حتما .

مسله سر اینه که الان ما یه انرژی عجیب داریم‌، میخایم تا تنور داغه نون رو بچسبونیم!
برای همین هم عجله داریم. اگه میشه راجع به کتب مرجع بیشتر بگو . اصلاً فرض کن میخای به برادرت یه برنامه تضمینی بدی(هر چی می دونی صحیحه بده‌، بعداً بر اساس توانایی هامون اونو پایین بالا میکنیم)

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Raavak , **sara** , parsaNA
ارسال: #۳۴
۰۵ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۰ ۱۲:۱۰ ب.ظ، توسط parsaNA.)
آخه می دونید خجالت می کشم با این رتبه ای که آوردم بخوام منبع اعلام کنم. البته بدشانسی آوردم . حالا که می فرمایید چشم می گم.

زبان عمومی و تخصصی‌:
  • زبان عمومی و تخصصی‌: فقط دو کتاب پارسه رو خوندم . کتاب زبان عمومی پارسه لغات خیلی مهمی داره که از اکثر کتب معروفی مثل ۵۰۴ و essential words for toefl و ۱۱۰۰ واژه و .... گرفته شده و بنابراین انگار شما اون کتابارم خوندید. البته من زبان ۳۰ زدم و می تونستم بیشتر بزنم ولی بخاطر ترس از کمبود وقت رفتم سراغ ریاضی‌ها . این یعنی این که با خوندن این دو کتاب می تونید زبان رو تا حتا ۶۰ هم بزنید .بستگی به خودتون داره .

ریاضی‌:

من ریاضی ۴ تا تست زدم‌، البته دوتا تست محاسبات رو هم فرمولش رو جاگذاری کردم و محاسبات اعشاری اش رو بدست نیاوردم گفتم بهتره برم سراغ مشترک‌ها بعد اگه وقت شد این دوتا رو هم حساب می کنم. که وقت نشد Undecided بریم سراغ درسا
  • ریاضی مهندسی‌: من این درس رو نخوندم واسه کنکور . تک درسی بود که قیدشو زدم به خاطر فرصت کمی که داشتم( ۳ ماه و نیم ).
  • آمار و احتمال مهندسی‌: فقط کتاب پارسه استاد طورانی اینو همه قبول دارند .کامل خوندم و لذت بردم و سرکنکور دو تا آمار رو سریع جواب دادم .
  • گسسته‌: فقط پوران رو خوندم که خوبه . یه تست رو هم سرکنکور زدم .
  • محاسبات عددی‌: درسیه که اگه هیچی ازش ندونید به نظر سخت میاد اما یه کم که راه بیفتید معلوم میشه که ساده ترین درس ریاضی ارشده . کتاب آنالیز عددی دکتر بابلیان انتشارات پیام نور رو خوندم + جزوه کلاسی‌ام که از دانشگاهمون داشتم + کتاب پوران یوسفی + راهیان ارشد. اما دوتای آخری هم کفایت می کنه.

دروس مشترک:
  • ساختمان داده‌: مقسمی + پارسه طورانی + CLRS و حل تمریناش . اما سر کنکور حتی یه دونه هم جواب ندادم . سر این که شک داشتم.
  • نظریه زبان‌ها‌: لینز رو کامل خوندم با تمرین‌ها . کتاب تست خوبی نیست تو بازار اما چاره ای نیست که از پوران و پارسه و جهش باید استفاده کرد که منم همینارو استفاده کردم. اما شک نداشته باشید که لینز بهترین کتابه . من امسال ۶ تا تست این درس رو طبق کلید اولیه درست جواب دادم که گویا تست ۶۲ به اشتباه کلیدش تغییر کرده ...اینم شناس من .
  • مدار منطقی‌: فقط کتاب پوران رو خوندم . تستای امسال رو به جز یکی مابقی رو زدم و درست بود.
  • معماری کامپیوتر‌: پوران چاپ جدید رو خوندم . و بخش هایی از مانو به صورت انتخابی .هرجا که تو کتاب تستی کمبود مطلب داشت یا نارسا بود .سر کنکور ۲ تا از این درس زدم که درست بود.
  • سیستم عامل‌: می خواستم مرجع بخونم اما کتاب پارسه رو که بررسی کردم دیدم چیزی از مرجع کم نداره . پس همون رو خوندم + مقسمی . دوتا تست از این درس سر کنکور زدم که غلط در اومد .

دروس تخصصی:
  • کامپایلر‌: پوران + مرجع ای هو به طور Selection + روزهای آخر هم پارسه رو خوندم( جزوه قاسم ثانی که خلاصه درس هست )
  • طراحی زبان‌: مقسمی + مرجع پرات به طور Selection
  • طراحی الگوریتم‌: پوران + مرجع CLRS + روزهای آخر هم حل تست های کنکور پارسه رو خوندم
  • پایگاه داده‌ها‌: بخش هایی از رانکوهی رو خوندم که البته حق جو و دیت بهتره . + کتاب مقسمی که عالیه .

در کل اگه درصدها مطابق کلید اولیه بود مشترک رو ۴۰ زده بودم و تخصصی رو ۴۵ . و قطعا رتبم زیر ۱۰۰ می شد . اما دیگه شده و این حرفای من هم سودی نداره .

دوستان اگه می تونید تو انتخاب رشته کمکم کنید و اطلاعاتی اگه درباره‌ی علوم کامپیوتر و دانشگاه هاش دارید بهم بدید . ممنون می شم.

اگه سوال دیگه ای داشتید در خدمتم.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ایرسا , Helmaa , **sara** , coder , najme60 , - rasool - , SarahArshad , Soheil , azam84 , آرمین
ارسال: #۳۵
۰۵ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۵۸ ق.ظ
لطف کردین‌، امیدوارم موفق باشید

من شکوفایی گلهای امیدم را در رؤیاها می بینم
و ندایی که به من می گوید :
گر چه شب تاریک است
دل قوی دار ، سحر نزدیک است ...
۰
۰
ارسال: #۳۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۵۵ ق.ظ، توسط Masoud05.)
دست شما درد نکنه‌، خیلی لطف کردید.
بچه‌ها برای نظریه یه نگاه به کتاب سپاهان هم بندازید شاید خوب باشه

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۳۷
۰۵ خرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۵۶ ب.ظ، توسط shahryar.)
پارسانا جان فکر نکنم کلید ۶۲ تغییر کرده باشه.(هر دو مستقل از متن هستند!)چون من درصدام تقریبا درست اومده!
۰
۰
ارسال: #۳۸
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۰۹:۲۵ ب.ظ
در مورد برنامه ریزی و روش درس خوندنتون هم بگید فکر میکنم واسه کسایی که میخوان شروع کنن مفید باشه
۰
۰
ارسال: #۳۹
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۱۷ ب.ظ
سلام نظریه زبان اصلی خوندین ؟

http://www.persianqa.tk/
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۰
۱۱ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۵ ب.ظ، توسط parsaNA.)
(۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ۰۹:۲۵ ب.ظ)azam84 نوشته شده توسط:  در مورد برنامه ریزی و روش درس خوندنتون هم بگید فکر میکنم واسه کسایی که میخوان شروع کنن مفید باشه

توی هر روز چند تا درس رو با هم می خوندم که این چند تا درس یکی از زبان بود‌، یکی از دروس ریاضی ‌، یکی از دروس مشترک و یکی از دروس تخصصی . توی روش هایی که برای چینش درس‌ها در یک روز گفته می شه‌، این بهترین روشی بود که رو من جواب داد . نکته مهم تو این روش اینه که خیلی باید توی انتخاب درس‌ها دقت کرد و این بسته به علاقه و سلیقه فرد داره . باید به گونه ای باشه که یه حالت تنوع رو ایجاد کنه و خسته کننده نباشه .

بهتره از همین الان روی یک برگه هر چی رو که قصد دارید بخونید‌، بنویسید و وقتی اون بخش رو خوندید کنارش علامت بزنید . این کار کمک می کنه تا بدونید دقیقا چه کار کرده‌اید و پیشرفتتون رو مد نظر داشته باشید . این برنامه‌ها که می نویسید ممکنه چندین بار تغییر کنه ولی مهم نیست . شما از این کار دست نکشید .

یه نکته مهم دیگه هم اینه که اگه قصد دارید مثلا روزی ۸ ساعت درس بخونید‌، اگه روزی حوصله نداشتید و کسل بودید و دیدید که نمی تونید درس بخونید‌، بهتره اون روز رو کلا دست از درس خوندن بکشید چون اگه به زور و با بی میلی درس بخونید زحمت های قبلی تون رو هم از بین می برید و خلاصه به ضررتونه . هر کاری لازمه بکنید تا دوباره روحیه بگیرید . سر زدن به مانشت می تونه یه راهکار مفید تو خیلی از مواقع این چنینی باشه .

نکته خاص دیگه ای به ذهنم نمی رسه . اگه سوال در زمینه خاص دیگه ای داشتید‌، بفرمایید من در خدمتم.

(۱۱ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۱۷ ب.ظ)saba1000 نوشته شده توسط:  سلام نظریه زبان اصلی خوندین ؟

نه‌، ترجمه دکتر صراف زاده که واقعا عالی هم هست . به جز چند تا ایراد جزیی تو نگارش نمی شه اشکال دیگه ای از کتاب گرفت . در کل تو بقیه درس‌ها هم به نظرم بهتره از رو ترجمه خوند( با وجود اینکه ترجمه‌ها خوب نیستند )‌، چون خوندن از روی کتاب زبان اصلی‌، سختی کار رو دوچندان می کنه . مگر اینکه زبانتون عالی باشه که در این صورت حتما بهتره .

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Helmaa , najme60 , **sara** , SarahArshad , mehrdel2002 , آرمین
ارسال: #۴۱
۱۲ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۲۰ ق.ظ
آقای ابراهیمی شما آخرش چطور انتخاب کردین؟خودتون فک میکنین کجا رو بیارین؟بیشتر احتمال میدین علوم قبول بشین یا مهندسی؟
۰
۰
ارسال: #۴۲
۱۲ خرداد ۱۳۹۰, ۰۴:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۰ ۰۴:۵۸ ب.ظ، توسط parsaNA.)
(۱۲ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۲۰ ق.ظ)mehrdel2002 نوشته شده توسط:  آقای ابراهیمی شما آخرش چطور انتخاب کردین؟خودتون فک میکنین کجا رو بیارین؟بیشتر احتمال میدین علوم قبول بشین یا مهندسی؟

باور نمی کنید سر انتخاب رشته چه عذابی کشیدم تا اون جا که برای تحقیق در مورد رشته علوم کامپیوتر و گرایش های متفاوتش به سه دانشگاه شریف و تهران و امیرکبیر رفتم و از نزدیک با دانشجو‌ها و اساتید صحبت کردم و بالاخره تونستم یه موازنه ای توی انتخاب هام داشته باشم . اسامی کسایی رو که حضوری و تلفنی و اینترنتی ازشون راهنمایی گرفتم رو نوشته‌ام حدود ۳۰ نفر شدند‌! . در پایان کار ۱۵ انتخاب اولم با مد نظر قرار دادن علاقه و دانشگاه این‌ها شدند (‌البته ۵۹ تا انتخاب کردم Big Grin ولی مهم همین چند تا اولیه . همه روزانه هستند ):

۱- دانشگاه صنعتی شریف || نرم افزار
۲- دانشگاه تهران || نرم افزار
۳- دانشگاه صنعتی امیرکبیر || نرم افزار
۴- دانشگاه صنعتی شریف || علوم کامپیوتر
۵- دانشگاه صنعتی امیرکبیر || علوم کامپیوتر || گرایش سیستمهای کامپیوتری
۶- دانشگاه صنعتی امیرکبیر || علوم کامپیوتر || گرایش سیستمهای هوشمند
۷- دانشگاه شهیدبهشتی || نرم افزار
۸- دانشگاه علم وصنعت ایران || نرم افزار
۹- دانشگاه صنعتی امیرکبیر || علوم کامپیوتر || گرایش نظریه محاسبات
۱۰- دانشگاه تهران || علوم کامپیوتر
۱۱- دانشگاه تربیت مدرس || نرم افزار
۱۲- دانشگاه شهیدبهشتی || علوم کامپیوتر
۱۳- دانشگاه تربیت مدرس || علوم کامپیوتر || گرایش نظریه محاسبات
۱۴- دانشگاه صنعتی شریف || نرم افزار || شیوه آموزش محور
۱۵- دانشگاه تهران || الگوریتم ومحاسبات

اگه خیلی خوش شانس باشم انتخاب ۴ یا ۵ رو میارم و اگه خیلی بدشانس باشم ۷ یا ۸ رو میارم. اما انتخاب ۶ محتمل تره و خودم هم فکر می کنم همین ششمی رو بیارم. ولی بعید می دونم که دیگه از انتخاب ۸ هم رد بشه . شما چی فکر می کنید ؟

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdel2002
ارسال: #۴۳
۱۲ خرداد ۱۳۹۰, ۰۵:۱۳ ب.ظ
پس علوم کامپیوترم اتنخاب کردید.بستگی به انتخابای امسالم داره اگه مثل پارسال باشه اره به نظرم۵ رد میشه ولی به طور قطع ۶ قبولید.۴ هم احتمال خیلی زیاد داره تبریک میگم بهتون موفق باشید
۰
۰
ارسال: #۴۴
۱۲ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۱۰ ب.ظ
ببخشید ولی سیستم های کامپیوتری رو نمیارید.آخه دو نفر از دانشگاه ما با رتبه های ۱۰ و ۲۴ اونو اول زدن.تازه رتبه ۲۴ میگه نمیارمش!!!!
من فک کنم شریف علوم کامپیوتر قبول شین یا سیستمهای هوشمند.
تبریک میگم.
۰
۰
ارسال: #۴۵
۱۲ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۴۸ ب.ظ، توسط parsaNA.)
(۱۲ خرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۱۰ ب.ظ)mehrdel2002 نوشته شده توسط:  ببخشید ولی سیستم های کامپیوتری رو نمیارید.آخه دو نفر از دانشگاه ما با رتبه های ۱۰ و ۲۴ اونو اول زدن.تازه رتبه ۲۴ میگه نمیارمش!!!!
من فک کنم شریف علوم کامپیوتر قبول شین یا سیستمهای هوشمند.
تبریک میگم.

ممنونم. بله . عرض کردم که اگه خیلی خوش شانس باشم ممکنه اون جا رو قبول شم . شنبه که شریف بودم رتبه ۲۲ رو دیدم که این گرایش رو نیاورده اما شریف رو آورده . پس حتی اون دوستتون هم با رتبه ۲۴ حق دارن نگران باشن چون ممکنه ایشون هم این گرایش خاص رو نیارند . سه تا دلیل هم بیشتر نداره یکی اینکه گرایش سیستم های کامپیوتری کاربردی‌تر از سایر گرایش هاست دوم اینکه ظرفیت کمه( ۲ نفر )سوم اینکه اکثرا این گرایش رو به خاطر حضور یک استاد خاص تو اون دانشکده می زنن . در واقع این گرایش دانشگاه امیرکبیر سال گذشته قبل از شریف و تهران پر شد .
اما من پرس و جو کردم و فهمیدم گرایش زیاد مهم نیست و با گرایش سیستم های هوشمند هم می شه درس های سیستم های کامپیوتری رو پاس کرد (‌البته به جز دروس اجباری ). در کل برام فرقی نمی کنه که کدوم گرایش قبول شم . احتمال قبولی تو شریف هم خیلی زیاد نیست . من رتبه بالای ۳۰ ندیدم که شریف بیاره .

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۷۲ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۶۷ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۵۴۴ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۳۶۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  مهندسی نرم افزار rh1995 ۰ ۱,۱۶۳ ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ ۰۷:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: rh1995
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۸,۶۴۸ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
  کارنامه ارشد ۱۴۰۰ فاطمه دیبا ۰ ۱,۶۳۹ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  فیلم های مهندسی نرم افزار خلیلی فر osouly ۰ ۱,۹۴۵ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: osouly
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۸۳۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۳۸۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close