زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۲۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

حذف کنکور کارشناسی ارشد «دانشگاه آزاد» از سال ۹۳

ارسال: #۱۶
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۰۹ ب.ظ
خب اگر شما اذعان دارید که شغل ها اینقدر سطح پایینه که بشه با دیپلمم راهشون انداخت ، چرا دوست دارید تبعیض مدرکی برقرار باشه و طرف فقط چون فوق لیسانس داره (نه به خاطر اینکه اون کار نیاز به تخصص ارشد داره) بره اون کار رو بگیره ؟ فقط چون چند سال زحمت کشیده و درس خونده باید حق اضافه ای بهش داده بشه ؟ این عدالته ؟

اگرم کاری واقعا تخصصی باشه که بحثش جداست و اون کارفرما مدرک براش مهم نیست و خروجی کار براش مهمه !

من بازم میگم مشکلات ساختار اداری و دیوانسالار ما یه بحث دیگه است و من فقط از جهاتی از این کار دفاع کردم که بالا ۳ موردش رو نوشتم (افزایش سواد عمومی جامعه ، توسعه دانشگاه ها و فراهم شدن زمینه پیشرفت بیشتر در دراز مدت ، امکان ایجاد روابط بیشتر علمی با سایر کشورها ) . همه اینا هم شاید پروسه ۱۵ - ۲۰ ساله باشه ! اما ارزش داره .
۵
۴
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۲۲ ب.ظ
RE: حذف کنکور کارشناسی ارشد «دانشگاه آزاد» از سال ۹۳
(۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۲:۲۶ ب.ظ)mohandess نوشته شده توسط:  توسعه ی دانشگاه (حتی از نوع پولکی و مدرک فروشی) به نظرم خوب هست و کاش روزی برسه کنکور دانشگاه دولتی هم برداشته بشه و کسی که واقعا دنبال درس هست بره و تو دانشگاه ثبت نام کنه . اونموقع خود دانشگاه سرچ کنه بین دانشجوها و اونهایی که فکر میکنه واقعا به درد کار دانشگاهی میخورند رو بورسیه کنه . و یا صنعت بیاد و اونایی که به درد کار صنعتی میخورند رو بورس کنه . شیوه ای که سالهاست تو کشورهای پیشرفته دنیا مرسومه .

قسمت اول صحبتتون به نظرم خیلی خیلی غیر واقعیه هست , از نظرم بسیار بعیده از یک فرد تحصیلکرده و یا دانشجو بگه مدرک پولکی خوبه !!!
بزرگان علم ما همگی با بحث و درس و تفحص به درجات مهمی رسیدند اون وقت دانشگاهی که به قول دوستان با درصد منفی دانشجو میگیره و دانشجوهای ولو بی استعداد در اون گرایش رو هم جذب میکنه مدرکش چه ارزشی میتونه داشته باشه !!

هر که به من می رسد بوی قفس می دهد،

جز تو که پر میدهی تا بپرانی مرا ..
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ppositiveenergy , srj
ارسال: #۱۸
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۰۴:۳۸ ب.ظ، توسط ppositiveenergy.)
در جواب شما دوست عزیز(پست شماره ۱۶)
خوبه که دانشگاههای پولکی هم زیاد بشه هر نوعیش ازاد گرفته تا شریف پولکی..................
ولی دوست من کیفیت رو در نظر بگیر!
چند درصد نیروهای دانشگاهی و تحصیلکرده ی ما متخصص هم هستند?تو کشور ما هیچ تحصیل کرده ای متخصص نمیشه مگر اینکه خودش تلاش کنه.اونم نه تو دانشگاه بلکه بیرون بره پول بده به موسسات ازاد تا متخصصش کنند.پس عملا مدارک دانشگاهی تو ایران خیلی کم دانشجوها را متخصص بار میاره.اگر هر کسی تو این مملکت زندگی کنه دقیقا میفهمه که من چی میگم.
یه مشت دانشجو و فارغ التحصیل دانشگاهی بدون هیچ گونه تخصصصص.خیلی بده که کمیت زیاد بشه و کیفیت پایین بیاد.ما واسه این میگیم که دانشگاه ازاد و پردیس های پولی همینجوری دانشجو نگیرند.

وجود تونل ها در دل کوه،نشانه ای از وجود امید است.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , f2000 , q88lp
ارسال: #۱۹
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۴:۵۴ ب.ظ
دوستان عزیز اگر تمایل به بحث در این خصوص دارید بفرمایید که ارسالهاتون رو منتقل کنم به بخش بحث آزاد تا راحت(در چارچوب قوانین البته) حرفهاتون رو بزنید.
احساس کردم برخی دوستان در این زمینه علاقمند به بحث هستن و فقط چون اینجا بخش اخبار هست و نرمش این هست که در اینجا بحث نداشته باشیم ، سکوت کردند .
جهت ایجاد زمینه مشارکت همه عزیزان در بحث اگر تمایل به بحث دارید بفرمایید من منتقلش میکنم براتون و فقط ارسال اول رو به عنوان خبر نگه میدارم Smile
۱
۱
ارسال: #۲۰
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۰۹:۵۸ ب.ظ
دوستان خیلی نگران این که کنکور رو دانشگاه ازاد برداره یا برنداره نباشین .... چرا؟؟؟؟
چون : البته این نظر منه
این دانشگاه عملا این کارو در کنکور ۹۱ کرد سه بار تکمیل ظرفیت ... افزایش بیش از اندازه ظرفیت ..... و در تکمیل ظرفیت آخر تقریبا همه قبول شده بودن یه سری را قبول اعلام کرده بودن یه سری را ذخیره .... حالا قضیه این ذخیره چیه؟؟؟ یه اسم ... یعنی اونیکه به عنوان ذخیره شده بود با قبولی اصلی هیچ فرقی نداشت و دانشگاها همشون رو ثبت نام میکردن
اما من موافق نیستم خیلی ها برای این دانشگاه زحمت کشیدن
اونوقت کسی که زحمت نکشیده بیاد بره دانشگاه فردا هم با پارتی بره سرکار.......

[زندگی در گذر است ، آنچه می ماند فقط خوبیهاست]
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: f2000 , mohsen_d
ارسال: #۲۱
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۱۶ ب.ظ
اینکه شما بهش ایراد دارید (که منم بیشتر از شما دارم) مشکل فضای کسب و کار مملکت هست . آخه چه ربطی به دانشگاه داره؟

همه دوست دارند توی شهرستان و شهر و روستا و حتی محلشون کلاس زبان باشه ، کلاس برنامه نویسی باشه کلاس فلان و بهمان باشه . حاظرند پول بدند برند یاد هم بگیرند . اما نمیدونم چرا وقتی اسم این کلاس ها دانشگاه میشه ، بعضی ها برآشفته میشند!

البته دلیلش همون مدرک گرایی ادارات دولتی هست ، اما بازم میگم که این چه ربطی به دانشگاه داره و ما چرا باید جلوی ورود افراد به دانشگاه رو بگیریم؟ چه کسی از دانشگاه رفتن (جز پولی که میده) ضرر کرده که اینقدر مخالفت میکنن بعضی ها ؟ سواد مردم بره بالا چیز بدی هستش ؟!!

شما باید به نظام اداری و فضای کار توی ایران اعتراض کنید نه به کسایی که دانشگاه و آموزش عالی رو گسترش میدن(هرچند هدفشون بیزینس باشه !) . اگر فضای کار درست بشه اصلا خیلی از شماها هم که الان سنگ کنکور رو به سینه میزنید اصلا ادامه تحصیل نمیدادید شاید! و دانشگاه میمونه واسه کسی که عاشقش باشه واقعا .

**** هرچند اینم باید گفت که راه کسب علم دانشگاه نیست فقط اما این یک غلط بزرگ هست که تو ذهن مردم کشور ما جا افتاده که فقط دانشگاهی(مدرک گرفته) باسواد هست و غیر دانشگاهی نه!!

از این چیزا باید انتقاد کنیم و فکر اصلاحش باشیم نه از زیاد شدن دانشگاه !!!!!!!!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad , سجاد۶۷
ارسال: #۲۲
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۳۱ ب.ظ، توسط aa66.)
سلام
من از اول این تاپیک رو مطالعه کردم. بسیار متاسفم که برخی از افراد تحصیل کرده دارای چنین دیدی هستند. من از شما بزرگواران سوال دارم ۵ یا ۱۰ سال پیش که پذیرش ارشد یا دکترا بشدت محدود بود آیا باعث بالا رفتن سطح سوادها شد. همه ما شاهد برخی دکترهای که استاد من و شماها بودند و هستند اما تهی از بار علمی و ایده های نو بوده اند و صرفا به گرفتن مدرک اکتفا کرده اند. اگر قرار بود با پذیرش محدود، ظرفیت های علمی دانشجویان بالا بره تو این مدت باید بالا می رفت. فراموش نکنیم که مدرک دانشگاهی می تونه یکی از معیارهای علمی باشه اما هر کسی هم مدرک داره نشان دهنده با سوادی نیست. پس چرا باید از حذف کنکور برخی از دوستان نگران و آزرده خاطر باشند.
من فکر می کنم مقاله ها و تحقیقات ارائه شده توسط هر دانشجو باید ملاک کارنامه علمی اون فرد باشه نه اینکه با کنکور سواد فرد رو محک بزنیم. من ایمان دارم افزایش پذیرش دانشجو چه آزاد باشه یا پردیس یا غیر انتفایی یک حرکت رو به جلو و مثبت است و اگر کسی نگران هست از این بابت به دلیل دید مدرک گرای هست و به من ثابت مکنه این افراد یا ناتوان هستند در تحقیق و تولید علم و یا نگران از آینده کاری.
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohandess , سجاد۶۷
ارسال: #۲۳
۲۸ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ ۱۰:۴۳ ب.ظ، توسط irpersian20.)
آقا چرا راه دوری بریم؟ بنده تا قبل از دانشگاه از لحاظ درسی خیلی داغون بودم.
رفتم دانشگاه آزاد. از ترم ۳ به بعد خیلی خیلی علاقه مند شدم.. به نظر خودم از لحاظ علمی نسبت به قبل از دانشگاه شاید ۱۰ برابر بالا رفتم..خیلی از اوقات بدون که استاد بگه درس ها رو از کتاب مرجع میخوندم..
درسته نسبت به دانشجو دانشگاه دولتی شاید سواد ندارم اما اگر خودم را با قبل از دانشگاه مقایسه کنم میبینم دانشگاه خیلی خیلی تونسته کمک کنه سواد من بره بالا
درصورتی که اگر نمی تونستم بیام دانشگاه شاید عمرا به تحصیل می تونستم برگردم و ادامه تحصیل بدم..
به نظر من بستگی به فرد داره و بس.
به نظر من دوستان حرفشون سر این هست که یک سری افردا مدرک میگیرن با پارتی میرن سرکار
این مربوط به دانشگاه نمیشه و بحث جدایی هست اما برای فرد متخصص و باسواد کار خوب هست به نظر من
حالا اگر من نمی تونستم بیام رشته مورد علاقه ام. مثلا به خاطر نبود ظرفیت میرفتم عمران یا مکانیک(مثلا). من قول میدم هیچ سودی نه برای من داشت نه جامعه

دانشگاه راه رو نشون میده.منتها دانشجو باید بخواد.
۶
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H-Arshad , mohandess , سجاد۶۷
ارسال: #۲۴
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۲۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ شهریور ۱۳۹۲ ۱۲:۲۵ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
نمیدونم چرا بعضی که معتقدند باید ملاک سواد و معلومات باشه چرا معتقدند کنکور برداشته بشه.
یا دوستی رفته دانشگاه و چند ترم خونده بعد علاقمند شده پس معتقدند ایشان ملاک و معیار کلی برای بودن یا نبودن کنکور هستن.
قبلا" بما میگفتن از اول ،دوم دبیرستان باید تصمیم بگیرید که به چی در دانشگاه علاقمندید.

حالا من بحثی ندارم.
فعلا" هم که کنکور هست و برای این رشته هم خواهد بود. اگر هم برای بعضی جاها برداشته بشه باز هم برای دانشگاههای تراز اول چون متقاضی بیش از ظرفیت دارند برقرار میمونه. و باز هم این اختلاف سطح با گرفتن مدرک پر نمیشه .
همان کنکور کارشناسی که الآن هشتاد درصد کارشناسی دارند هم حذف نشده و اخیرا" مجلس تصویب کرد ۵ سال دیگه هم که حذف میشه برای ۱۵ درصد کد رشته محلها که متقاضی زیادتر از ظرفیت داره برگزار میشه.
ارشد هم چه برای آزاد چه غیر آزاد حتی اگه برداشته بشه مطمئنا" برای همه کدرشته هابرداشته نمیشه.
در همین سایت ببینید که بعضی کد رشته ها تا دو بار تکمیل ظرفیت هم باز پر نمیشه و عملا" انگار نه انگار که کنکوری بوده. پس عملا" همین الآن هم بعضی جاها کنکور نیست .
بنابراین در کل بحث بر سر درست و غلط برداشتن یا برنداشتنش مشکلی را حل نمیکنه.

و بقول مدیر محترم اینجا بخش اخباره نه بحث آزاد.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۵
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: ppositiveenergy , good-wishes , Lover Of Science , helena
ارسال: #۲۵
۲۹ شهریور ۱۳۹۲, ۱۲:۲۲ ق.ظ
بدترین خاطره هام با کنکوره بخاطر کنکور پزشکی ۵سال عمرم تو سالهای دور حروم کردم
یدفعه تصمیم گرفتم امتحان صنعت علمی کاربردی بدم کاردانی کامپیوتر همه آشناهام بهم خندیدن
الان ارشد میخونم راضیم توانایامو ثابت کردم ،ولی ۵سال عمرم رو نمیتونم برگردونم ، باید بشه مثل خیلی کشورا راحت وارد شد ولی خروجی واسه کسی باشه که توانایی هاشو ثابت کرد . ان شاالله همه جوانا موفق باشن .

چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
۵
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: f2000 , aa66 , mohandess , سجاد۶۷ , ppositiveenergy

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حذف اکانت Alireza_1387 ۴ ۵,۲۵۵ ۱۴ آذر ۱۴۰۱ ۰۸:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: shirin.kh90
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۹۹ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  قبولی دکتری با ارشد آزاد؟ injaneb ۵۶ ۸۰,۱۶۰ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۲۹۴ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۶۴۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  حذف درس برای خواندن کنکور ارشد sima84 ۴ ۴,۴۹۶ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  معماری روزانه محقق اردبیلی یا دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تهران aryaeei ۱۷ ۱۵,۸۰۵ ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
  دانشگاه اراک و دانشگاه کاشان npour ۵ ۶,۱۵۶ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  سوالات ارشد آزاد مجموعه کامپیوتر ۹۲ yahyazahedi ۱ ۵,۵۳۰ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: serv24
  حذف از b tree کمک لطفا Sanazzz ۰ ۱,۶۶۰ ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close