زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۲۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رباتیک

ارسال:
۲۱ فروردین ۱۳۹۰, ۱۱:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۶:۲۴ ب.ظ، توسط javadjj.)
رباتیک
سلام به دوستای خوب مانشتی
میخوام ببینم برای فعالیت تو زمینه رباتیک چه مهارتهایی لازمه؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه کسی اطلاعاتی در زمینه رباتیک داره ممنون میشم راهنماییم کنه.

یا به اندازه آرزوهایت تلاش کن
یا به اندازه تلاشت آرزو کن
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج
ارسال:
۲۲ فروردین ۱۳۹۰, ۰۶:۲۱ ب.ظ
رباتیک
بنده تجربه ساخت چند ربات و ۳ ۴ سیستم هوشمند رو داشتم
البته اوایل به رباتیک خیلی علاقه مند بودم اما کم کم از مهارتم در الکترونیک و کار با تجهیزات الکترونیکی و کامپیوتر استفاده نمودم و کم کم از ساخت ربات برای مسابقات و ازین حرفا دست کشیدم و سعی میکردم ایده های ذهنی خودم رو عملی کنم و حتی تا ثبت اختراع هم پیش رفتم.
اما مهارت های من اشنایی کامل با الکترونیک بصورت عملی هست یعنی شاید در مباحث تئوری الکترونیک و تحلیل مدار کاربلد نباشم اما خوب بلد با تجهیزات عملی و ازمایشگاهیش کار کنم و یه مدار رو مونتاژکنم
حتما باید یک مدل میکروکنترلر انتخاب کنی و روی برنامه نویسی و برنامه ریزیش مسلط بشی تا بتونی برنامه ریزیه ربات رو روی این قطعه انجام بدی
بسته به نوع میکرو کنترلر باید با زبان برنامه نویسی اون هم اشنا بشی پس شد الکترونیک،کامپیوتر و اما طراحی اجزای مکانیکی که خبودر مرحله ازمایشی خودت هم میتونی یک بدنه خوب برای رباتت طراحی کنی اما برای مرحله اجرایی و مسابقات حتما باید با دوستان رشته مکانیک همکاری داشته باشی

منم آن بیدل شیدا و غمش هست هویدا به دو چشمان همیشه تر
و پیداست درون دلم آشوب و چه رسواست، دریغا...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: موج , yas67 , Maryam-X , fateme66 , bright
ارسال:
۲۳ فروردین ۱۳۹۰, ۰۹:۵۶ ق.ظ
رباتیک
البته همانطور که دوستان گفتن باید دقیقا" بدونید میخواهید چکار کنید. ممکنه فقط دنبال شبیه سازی برید. ممکنه هم بخواهید یک روبات پرنده یا زیر دریایی بسازید. کار میتونه بصورت تک نفره یا تیمی انجام بشه. تیمهای برنده در ترکیبشون مهندس الکترونیک کار بلد و البته اگه کار حرفه ای باشه مهندس مکانیک هم دارن.
باز هم بستگی باین داره که بخواهید از اول یک روبات بسازید یا بقول معروف از پلت فرمهای موجود استفاد ه کنید. حتی بعضیها یک اسباب بازی خوب میخرند و با اصلاحاتی به یک روبات تبدیلش میکنند.
ولی کلیات در حد متداول و رایج آشنایی با میکروکنترلرها و طراحی مدارهای میکرو کنترلر، آشنایی با مدارات درایور موتورهای کوچک آشنایی با زبان برنامه نویسی مناسب برای برنامه ریزی میکرو کنترلر آشنایی با نرم افزارهای طراحی مدارچاپی مثل پروتل و البته داشتن بعضی امکانات مثل یک دستگاه پروگرامر خوب برای برنامه ریزی میکرو.
حالا دیگه آشنایی با امکانات دیگر مثل بینایی ماشین و پردازش تصویر و پردازش سیگنال و.... به سطح ربات بستگی داره وکاری که میخواد انجام بده!!!
موفق باشید

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: fateme66 , javadjj
ارسال:
۱۶ مرداد ۱۳۹۸, ۰۹:۱۹ ق.ظ
رباتیک
دوستان عزیز سلام
یه سوال داشتم ، شاید خیلی ابتدایی باشه، میخوام بدونم تو رشته هوش مصنوعی روی شبیه سازی هم کار میکنن؟
بعد اگه ممکنه معرفی کنید نشریات و یا سایت های مقاله که در این مورد بیشتر مطالعه کنم. من از ارشد رشته کارگردانی میام، میخوام دوباره ارشد بدم و به امید خدا هوش مصنوعی رو ادامه بدم. میخوام یه کم به اطلاعاتم اضافه کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آخرین اخبار مربوط به مسابقات رباتیک کشوری javadjj ۲۴ ۲۱,۲۰۱ ۲۳ دى ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  هوش رباتیک دانشگاه تهران و هوش امیرکبیر s.izadi ۲۹ ۲۸,۳۸۲ ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: asmagh
  برای اینکه در ارشد مهندسی رباتیک بخونیم ، تو کارشناسی بهتره چه رشته ای رو انتخاب کنیم arashmehraabi ۱ ۳,۴۶۲ ۰۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: signal_micro
  شبانه رباتیک امیرکبیر یا روزانه هوش سنندج afshin71 ۷ ۴,۲۴۳ ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness
Star معرفی مهندسی رباتیک امیرکبیر nkhdiscovery ۲۳ ۲۴,۰۶۸ ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: m.1373
  هوش مصنوعی و رباتیک یا نرم افزار MaHyaR-MHR ۳ ۴,۷۶۷ ۰۸ مهر ۱۳۹۴ ۰۸:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: dr.a_AI
  دانلود فیلم آموزش دوره آنلاین هوش مصنوعی و مهندسی رباتیک دانشگاه Stanford Xilinx ۴ ۷,۱۲۰ ۲۵ فروردین ۱۳۹۴ ۰۷:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  خاطرات مسابقات رباتیک و ACM x86 ۹ ۷,۰۶۲ ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: x86
  سیلابس جدید برای هوش مصنوعی و رباتیک Good! ۱ ۱,۶۸۰ ۲۳ شهریور ۱۳۹۳ ۰۵:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Good!
  ۴۶۱ هوش مصنوعی - رباتیک روزانه شاهرود kingxerxes ۳ ۲,۷۲۰ ۰۵ شهریور ۱۳۹۳ ۰۸:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: kingxerxes

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close