زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خانم ما “عروسک” استخدام می کنیم

ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۸:۵۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۵۵ ب.ظ، توسط fa_karoon.)
این مطلب خیلی نظرم رو جلب کرد برای همین خواستم با دوستان مانشتی هم در میانش بگذارم
در رشته مورد علاقه ام که به نوعی با تحقیق و پژوهش عجین است مشغول به تحصیل شدم ، در پایان ۴سال بر اساس واحدهایی که باید می گذراندم باید در یک آزمایشگاه ۲ماه دوره کارآموزی را می گذراندم .

با معرفی یکی از آشنایان به یک مجموعه بزرگ غذایی- بهداشتی به عنوان کارآموز معرفی شدم ،در موعد مقرر در دفتر مدیر کارخانه آماده شدم و پس از یک مصاحبه کوتاه وارد فضای کارخانه شدم از آنجا که کارخانه خیلی بزرگ بود و البته در حال تعمیر با کلی پرس و جو به آزمایشگاه شیمی رسیدم ،اما مدیر آزمایشگاه از بابت هماهنگی لازم جهت گذراندن دوره کارآموزی اظهار بی اطلاعی کرد؛مدیر هم پس از بازگشت پاسخگو نبود ، بعد از چند روز از طریق فردی که معرفم بود علت را جویا شدم ،گویا دلیل پیچاندنم”چادرم”بود؟!

بالاخره در یک کارخانه نیمه خصوصی داروسازی به عنوان کارآموز مشغول شدم.آزمایشگاه شیمی آن دارای ۱۲پرسنل بود که تنها ۱نفر آقا و ۱نفرخانم این مجموعه دارای تحصیلات شیمی بودند، با علاقه فراوان در این مجموعه مشغول به کار شدم به خصوص اینکه کارمند خانم آزمایشگاه هم با حضور من از تنهایی درآمده بود .

البته بر اساس کارم دو نفر پرسنل شیمیدان مجموعه بر کارم نظارت داشتند و کارهای روزمره ام را برنامه ریزی می کردند و در عین حال نیز گوشزد کرده بودند که هر زمان که این دونفر مرخصی بودند من هم مرخصی بگیرم و در آزمایشگاه حاضر نشوم. خوشبختانه مدیرا ن آزمایشگاه از کارم راضی بودند و وعده دادند که با توجه به نیاز کارخانه به کارشناس شیمی به استخدام داروسازی درخواهم آمد با نمره ۷۵/۱۹ به این دوره پایان دادم ،اما بعد ار ارائه مدرک کارشناسی با استخدام ام مخالفت شد علت را جویا شدم کارمند خانم آزمایشگاه دلیل را اینگونه بیان کرد : ار آنجا که شما در آزمایشگاه مشغول کار خودت بودی و با بقیه گل نگفتی و گل نشنیدی با عنوان” امل بودن” از نظر ۱۰ نفر کارمند آزمایشگاه برای کار در آزمایشگاه ردصلاحیت شدید؟!
خلاصه بعد از یکسال با تکمیل فرم استخدام نیرو در داروسازی مذکور مجددا برای مصاحبه حاضر شدم و جواب مسوول نیروی انسانی داروسازی این بود: “خانم ما عروسک استخدام می کنیم.”؟!

و این حکایت همچنان باقی است در مراکز مختلف تحقیقاتی بصورت موقت به کار پژوهش مشغول شدم .اما در تلاشی که برای استخدام در یک شرکت دولتی و دو نهاد خصوصی با وجود داشتن رزومه تحقیقاتی قابل قبول داشتم در جریان مصاحبه موفقیتی کسب نکردم و در جواب اینکه “اگر بدون چادر در محل کار حاضر می شوید” آنجا را ترک می کردم ….

جالب اینکه رعایت حجاب اسلامی جزو قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بشمار می رود و پوشش چادر بعنوان فرهنگ ایرانی – اسلامی و عرف جامعه محسوب می گردد اما با تمام این اوصاف قانون نانوشته ای در شرایط استخدامی جمهوری اسلامی ایران نوشته شده است با این عنوان که خانم چادری استخدام نمی کنیم .

متاسفانه عده ای از دوستان چادری ام ترجیح دادند که با کنار گذاشتن چادرهایشان، نمره قبولی در مصاحبه استخدامی را اخذ کنند . چرا؟؟
پ.ن:این مطلب توسط خانم اکبری که یکی از مخاطبان سایت می باشد ارسال شده است.شما نیز می توانید در صورت لزوم دغدغه های خودتون را از طریق سایت برای من بفرستید. در آخر لازم به ذکر است انتشار این مطلب بدین معنا نیست که موافق اشتغال زنان در هر فضایی هستم بلکه این مطلب انتقادی است به وضعیت اسفناک پوشش زنان در محیط کسب و کار ایران است .
منبع سایت
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Autumn.Folio , sherkat , elynn66 , neilabak , Mänu , anika , pos , selma , سجاد۶۷ , ensani , hadirr , Mahbanoo313 , fsi2013 , M*Gh , dr.a_AI
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۲۲ ب.ظ
سلام
تشکر از به اشتراک گذاری

اما من که همه جا دقیقا برعکس این گفته رو شنیدم و تجربه کردم.

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: inteligentium , mrpool , Mänu , anika , sepidsal , Abrekhoshhal , nimam , nomad:D , sohei.la
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۴۶ ب.ظ
RE: خانم ما “عروسک” استخدام می کنیم
(۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۲ ب.ظ)Potential نوشته شده توسط:  سلام
تشکر از به اشتراک گذاری

درسته مثلا جایی مثل آموزش و پرورش از اون ور بوم افتادن باید رساله رو حفظ باشی تا استخدامت کنن
اما یه نمونه کوچیک از این مطلبی که گذاشتم آگهی استخدام های تو نیازمندی ها هست: خانم مجرد با ظاهری آراسته و ارتباط عمومی بالا نیازمندیم، به نظر شما این چی رو می رسونه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: Potential , elynn66 , سجاد۶۷ , ensani , Autumn.Folio , 10:30
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۶ ب.ظ
چه جالب اینجا دقیقا برعکس هست اگه چادری نباشی و تسلط کامل به دین نداشته باشی احتمال استخدامت صفر هست.............

............خدایا مرا ببخش به خاطر تمام درهای که کوبیدم و خانه ی تو نبود..............
 سپاس‌گزاری شده توسط: mrpool , Mänu , nassim92 , Abrekhoshhal , nimam
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۳۳ ب.ظ
واقعا برای خانمهای باحجاب احترام زیادی قائلم . آفرین بر این خانم
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_karoon , Xilinx , fsi2013 , پروفسور , sadeghpc
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۳۹ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۹ ب.ظ)maneshty نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۳ ب.ظ)sherkat نوشته شده توسط:  واقعا برای خانمهای باحجاب احترام زیادی قائلم . آفرین بر این خانم
من برای همه احترام قائلم نه فقط چادری.
جناب sherkat هم گفتن برای خانمهای با حجاب، حالا چه چادر، چه غیر چادری، اصل پوشش و حجاب است.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sherkat , Xilinx , پروفسور
ارسال:
۰۶ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۵۹ ب.ظ، توسط Mänu.)
(۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ ب.ظ)fa_karoon نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۲ ۰۹:۲۲ ب.ظ)Potential نوشته شده توسط:  سلام
تشکر از به اشتراک گذاری

درسته مثلا جایی مثل آموزش و پرورش از اون ور بوم افتادن باید رساله رو حفظ باشی تا استخدامت کنن
اما یه نمونه کوچیک از این مطلبی که گذاشتم آگهی استخدام های تو نیازمندی ها هست: خانم مجرد با ظاهری آراسته و ارتباط عمومی بالا نیازمندیم، به نظر شما این چی رو می رسونه؟

بیشتر واسه استخدام منشی و اینجور چیزا آره ظاهر آراسته(منظور با آرایش غلیظ و...) میخوان،ولی اکثر جاهاهی دولتی برعکسه
البته به نظر من محیط کار شرایط خاص خودش رو داره،باید مرتب و تمیز شیک و رسمی باشی
ولی خوب دیگه اجبار پوشیدن چادر و یا اجبار نپوشیدنش به نظرم هیچ کدومش درست نیست

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_karoon , sepidsal , peniya
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۰۸ ق.ظ
پس گوش کنید اینم یه تجربه دیگه: منم کارم رو از دست دادم چون گل نگفتم و بگو بخند نداشتم از لحاظ ظاهری از همه ی کارمندها آراسته تر بودم (در عین حجاب کاملی که داشتم ) فقط مشکلم این بود که بداخلاق بودم!!اونم چرا؟؟ با ارباب رجوع طوری که اونا میخواستن رفتار نمیکردم!! در هر صورت اصالت و ارزش های دینیم اجازه نمیداد که خودمو وسیله جذب ارباب رجوع کنم به خاطر خدا ترجیح دادم بیکار باشم و باوقار تا اینکه در محیطی باشم که بخاطرش لازم باشه عزت نفسم رو قربانی کنم...

و اینم یه تجربه دیگه از دوست خودم:
یه روزی به یه ارگانی نیمه دولتی مراجعه میکنه واسه مصاحبه! حالا بشنوید سوال های استخدامی اون ارگان رو:
۱- خانم ما پایه حقوق رو بر اساس میزان راحتی شما تنظیم میکنیم!!!! این دوست ما هم عین خودم گیج میزده فک کرده منظور اونا اینه که هر جور راضی باشی بهت حقوق میدیم.....
۲- خانم چقدر میتونی با همکارها و ارباب رجوع ها راحت باشی!!! اینجا یکم دوزاری دوست ما جا میافته که بله اینا به قول نویسنده محترم عروسک میخوان... خلاصه اینکه فرقی نمیکنه چه توی ارگانهای دولتی و چه غیر دولتی این حقیقت تلخ به وفور دیده میشه.

راستی توی یه موسسه ای دیدم عکس امام خمینی و خامنه ای رو فقط زمان بازرسی اداره کل آوردن گذاشتن زیر شیشه ی میزشون و بعد از اتمام بازرسی هیچ عکسی اونجا زیر میز دیده نمیشد..واقعا چرا این همه تظاهر و ریا؟؟ما باید از کی الگو بگیریم؟؟واقعا ما آدمها توی این دنیا داریم به کجا میریم؟؟؟

هیچ گاه در زندگی امید را از کسی سلب نکن شاید تنها چیزی باشد که دارد
 سپاس‌گزاری شده توسط: white bird , robot110 , fa_karoon , ansarirobo , سجاد۶۷ , ensani , Xilinx , sherkat , - rasool -
ارسال:
۰۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۵۶ ب.ظ
Smile
بالاخره گهی زین به پشت و گهی پشت به زین!!!

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
 سپاس‌گزاری شده توسط: aatwo , nimam
ارسال: #۱۰
۰۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۳:۴۴ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۰۹ ب.ظ)maneshty نوشته شده توسط:  
(06 خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۳ ب.ظ)sherkat نوشته شده توسط:  واقعا برای خانمهای باحجاب احترام زیادی قائلم . آفرین بر این خانم
من برای همه احترام قائلم نه فقط چادری.

صد البته منم برای همه احترام قائلم ولی برای خانمهای با حجاب که متاسفانه یسری محدودیتها براشون ایجاد کردن خیلی بیشتر احترام قائلم .
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_karoon , پروفسور
ارسال: #۱۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۴۲ ب.ظ
بابا حالا من یه آگهی دیده بودم نوشته بود
به یک منشی خانم جهت کار در شیفت شب نیازمندیم

منشی در شیفت شب

کدام پل در کجای جهان شکسته است که هیچکس به خانه اش نمیرسد...
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_karoon
ارسال: #۱۲
۰۷ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۵۲ ب.ظ
حالا مارو واسه بر عکسش استخدام نمیکنن.
اصلا جایی ندیدم اینجور ک شما میگین باشه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V
ارسال: #۱۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۰:۲۲ ب.ظ
اتفاقا من خیلی هم دیدم. تو شرکت های کامپیوتری خصوصی که هست خیلی ظاهر براشون مهمه. من خودم دو جا از محل کارم اومدم بیرون . به خاطر این قضیه.
خیلی این تاپیک و سایت جاش نیست که تعریف کنم.

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: fa_karoon , Xilinx
ارسال: #۱۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۲۵ ب.ظ
تا زن نباشی طعم تلخ یه سری مسائل رو با تک تک سلول هات نمیتونی حس کنی ... هر چقدرم که درکتون بالا باشه نمیتونید بفهمید برانداز شدن و یه سری نگاه ها چه زجری داره !!! چه مجازات عظیمیه .... ( مطمئنا ما خانوما هم خیلی چیزای مختص اقایون رو هم نمیتونیم خوب درک کنیم .)

من دو سال دنبال کار گشتم از ارگان دولتی بگیر تا شرکت خصوصی و نیمه خصوصی اکثریت به یک خانم فقط به چشم یه نیروی کاری نگاه نمی کنن و وظایف نانوشته ای رو مد نظرشون هست که باییییییییییییییییییید برای موندگاری برآورده بشن وگرنه خیلی راحت ، راحت تر از چیزی که فکرش رو میکنید اخراجی ... مشاغل مختلفی رو هم تجربه کردم ولی متاسفانه این قانون نانوشته خیلی بیشتر از قانون های نوشته رعایت و اجرا میشه !!!

بارها اینو شنیدم که آراسته تر تشریف بیارید ! روابط عمومیتون همینه ( تازه من کسیم که همه دوستام میگن روابط عمومیم خوبه !!!)

بیچاره خواهرم که علوم ارتباطات میخونه گرایشش روابط عمومیه وقتی این چیزا رو میشنوه کلافه میشه که چرا توی کشور ما استفاده نا بجا از جنسیت و تحت تاثیر قرار دادن دیگران اسمش شده روابط عمومی !!!

اما بعد از مدت ها شغل عوض کردن و نارضایتی از وضع کار و محیطش روز شهادت خانم فاطمه زهرا که حسابی دلم پر بود کلی باهاشون درد و دل کردم و چند روز بعد از یه شرکت خصوصی باهام تماس گرفتن ( قبلا فرم پر کرده بودم ) که واقعا ملاکشون تخصص بود و مدیر عاملش یه آقای جوون با منطق و محترم که شدیدا حد و حدودش رو رعایت میکنه و من واقعا هر روز خدا رو شاکرم چون برام مثله معجزه میموند

هر کسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , Bache Mosbat , fa_karoon , سجاد۶۷ , Xilinx , M*Gh
ارسال: #۱۵
۰۷ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۴۸ ب.ظ
فقط به عنوان یه پسر میتونم بگم متاسفم.واقعا هیچ حرف دیگه ای ندارم Sad

HeartTongue

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  استخدام کارشناس تحلیل داده zeinab_IT ۰ ۱,۰۴۰ ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab_IT
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۰۳ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۸۹۱ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۲۱۴ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۸۴ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۱۷ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۶۵ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  برای استخدام به اخرین مدرک نگاه میکنن یا میشه مدرک پایین تر ارائه داد؟ R.g- ۴ ۴,۴۹۸ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question آیا مهاجرت کنیم؟ deuxshiri ۴ ۱۴۷ ۲۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۲:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: mrsz.mrsz.mrsz
  استخدام در پلیس فتا majidjan ۳۰ ۳۶,۷۷۴ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: مجیدمیرزایی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close