زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۰۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اهمیت برنامه ریزی: کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت

ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۰۶ ق.ظ
سلام به همه ی برو بچه های مانشتی.
همه میدونیم که نمیشه ۹ ماه، بدون هیچ چشم اندازی از آینده نزدیک یا یه خورده دورتر، درس خوند. باید یک شمای کلی از کاری که کردیم یا قراره انجام بدیم، داشته باشیم تا درجا نزنیم یا اتفاقای دیگه ایی که میدونیم ممکنه بیافته.( حداقل من این جوری فکر میکنم)
اینجاست که اهمیت برنامه ریزی مشخص میشه.
از همه درخواست میکنم که نظر خوب شون رو در مورد برنامه ریزی بگن و از همه مهمتر اینکه چه جوری برنامه درسی رو تو این دوره واسه خودمون بچینیم که به صورت افزایشی- چرخشی بهتر هم بشه.

بسم الله...

Idea
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: pooyaa , razieh.sh , saeedehs , arya_sad , Mohammad.K , baran , asiehmohammadian , ati314 , 2000com , hadis31 , kaviresabz
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۷:۵۳ ق.ظ
RE: اهمیت برنامه ریزی: کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت
سلام به نظرم با کمک بچه هایی که رتبشون خوب شده میشه برنامه ریزی های خوبی را شروع کرد و عمل کرد
به شرطی که دوستان زود مصاحبه ها را اماده کننUndecided

تقدیر تقویم افراد عادی است ولی تغییر تدبیر اشخاص خاص است
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iApp , Mohammad.K , ati314 , asiehmohammadian , mastercandidate
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۲۱ ق.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۷:۵۳ ق.ظ)saeedehs نوشته شده توسط:  سلام به نظرم با کمک بچه هایی که رتبشون خوب شده میشه برنامه ریزی های خوبی را شروع کرد و عمل کرد
به شرطی که دوستان زود مصاحبه ها را اماده کننUndecided

ولی چند تا مساله وجود داره.
۱: پایه درسی همه مثل هم نیست و ممکنه بعضیا تو یه سری درسا خیلی خوب باشن و تو یه سری دیگه نه و غیره
۲: در آخر هرکی باید برنامه ریزی خوشو داشته باشه، حداقل من نظرم اینه.( مصاحبه بچه هایی که رتبه شون خوب شده شاید فقط ایده بده، شاید هم خیلی ها رو گمراه کنه!!! البته با عرض پوزش). مهم اینه که آدم یاد بگیره چه طوری خودش واسه درس خوندنش برنامه ریزی کنه.
۳: از همه مهمتر اینکه همه ی داوطلب ها رتبه ی تک رقمی یا دو رقمی نمیارن که! بالاخره هر کی به اندازه ی خودش و انرژی و توانی که داره تا اونجا که میتونه بایستی سهم خودشو بگیره. اگه سهم بیشتری تونست بگیره که چه بهتر.

خودم با ۳ تا درس شروع کردم. ولی الان از نوع خوندم اصلا راضی نیستم. چون فکر میکنم تو بعضی موارد درجا زدم... (نقطه ایی فکر میکنم و تا رو یه بخش کاملا مسلط نشم سراغ بخش بعدی نمیرم متاسفانه، شده به خاطر همین نگرش واسه یه درس، از ۲ یا ۳تا منبع و کتاب کنکور استفاده کردم. چون هر کدومش یه سری چیزا رو نگفته و به همین خاطر وقتم تلف شده.)
۱۰۰٪ مطمئنم مهمترین دلیلش اینه که هیچ ایده ایی ندارم که تو کوتاه مدت، میان مدت یا بلند مدت باید چه دستاوردی داشته باشم که هم کامل سرفصل هایی که باید بخونم رو درست و حسابی جمع کنم و هم اینکه تا بهمن ماه، دوام بیارم و نبرَم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeedehs , Mohammad.K , asiehmohammadian , ati314 , somaieh_hassani , kaviresabz
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۴۱ ق.ظ
قبول دارم حرفتون را
منم کلا اگه کاری بخوام انجام بدم با برنامه ریزی تا بحال انجام دادم و موفق شدم
برای کنکور کارشناسی هم خوب با برنامه پیش میرفتم
برای ارشد برنامه خوبی داشتم اما مرورم کم بود و دیر تموم شد دور اصلیم چون از مهر شروع کردم و دیربود
منم دارم شروع میکنم با شبکه پوران + مرجع "ROSS" و گسسته پوران و گریمادی
زبان و سیستم و معماری رو زیاد مشکل دارم کاش امسال دیگه مشکلم حلشه

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ati314 , 2000com , asiehmohammadian
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۲۱ ق.ظ
منم با این موافقم که هر کس باید برنامه خودش رو داشته باشه

راستی برای منابع چه کردید؟
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ati314 , asiehmohammadian
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۳۰ ب.ظ
باید یادبگیریم دقیقا چطوری درس بخونیم.
دقت کرده باشین کسایی که توی کنکور کارشناسی نتیجه گرفتن درس خوندنشون یه نکته هایی داره، دقیقا همونارو توی کنکور ارشد تکرار میکنن و بازم نتیجه خوب میگیرن.
باید اون نکاتو با ریز بینی بکشیم بیرون.
یه جور عادتهایی دارن که باید بفهمیم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ati314 , asiehmohammadian
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۱۳ ب.ظ
به نظر من اولین قدم برنامه ریزی ( حداقل برای من ) برنامه ریزی خوابه!

خودمو میگم... من اول باید شبا زود بخوابم تا صبح بعد از نماز انرژی داشته باشم دیگه نخوابم و درس بخونم

وقتی شب دیر میخوابم، واسه نماز که بیدار نمیشم هیچ! درسم حال ندارم بخونم.

بعدشم میرم سرکار و شبم که برمیگردم که اصلا حسش نیست!

پس اولین قدم واسه من تنظیم خواب و البتهههههه استفاده کمتر از کامپیوتره!!!

به قول یکی از دوستان مانشتی:

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ati314 , asiehmohammadian , somaieh_hassani , maxi , mastercandidate
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۹:۱۸ ب.ظ
به نظرتون با کار هم میشه درس خوند؟
مثلا کار ۴-۵ روز در هفته و از ۷ صبح تا ۳ عصر!
ممنونم
------------------------------
منم موافقم خواب مهمترین مسئله هست که باید هر چه زودتر حلش کرد! چرا که میتونه یه بحران خیلی بزرگ باشه!
راه کار های زیادی هست مثلا دوش گرفتن بلا فاصله از بیدار شدن و یا ۱۰-۱۵ دقیقه قدم زدن در هوای آزاد!
هوم؟

Blushخدا یـــــــــــا شکــــــــــــــــرتAngel

هر چی که خدا بخواد همون میشه

آرامش سهم قلبیست که در تصرف خداست؛
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad.K , be_sooye_movafaghiat , saeedehs , ati314 , asiehmohammadian , maxi
ارسال:
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۳۲ ب.ظ
هدف از شروع اونم الان اینه که استرس نگیریم و خوب پیش بریم منم کارمندم و تا ۱/۵ ظهر سرکار اگه بخام بخونم از ساعت ۴ به بعد میشه تقریبا
اره خواب برای من هم یه مسئله اساسی و معزل مهم شده Sad شاید یه اراده قوی و برنامه منسجم و نه خیلی فشرده بتونه کمک کنه

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad.K , ati314 , asiehmohammadian , maxi
ارسال: #۱۰
۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۰۰ ق.ظ، توسط nina69.)
من فکر میکنم کیفیت خوندن مهمه نه کمیت
مخصوصا واسه کسی که بار دوم میخواد کنکور بده
و پایه ی ضعیفی نداره

چقدر دیر متوجه میشویم که زندگی یعنی همان روزهایی

که زود گذشتن ان را ارزو میکردیم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ati314 , asiehmohammadian , saeedehs
ارسال: #۱۱
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۵۲ ق.ظ، توسط ati314.)
دوستان منم دقیقا یه همچین مشکلی داشتم...
خ از چیزایی که خوندم چون مرور نداشتم یا تسلطم کم بود..نتونستم ازش سر جلسه استفاده کنم..
واقعا برنامه مهمه
اینکه منسجم بخونی و بتونی مسلط بشی..
بچه ایده هاتونو بگید....تا با کمک هم ,هر کی یه برنامه شخصی برا خودش بریزه..
منم امسال قصدم کار و درس با همه....
میخوام از ساختمان داده و طراحی شروع کنم...چون حس میکنم توش ضعیفم و احتیاج واسش مرجع بخونم
کنار اینا یکی دوتا درس که برام آسونتر... که برنامه جلو بره....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asiehmohammadian , saeedehs
ارسال: #۱۲
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۵۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۱:۰۴ ق.ظ، توسط pouya45.)
سلام به همه، برنامه ریزی خیلی خیلی مهمه اما از اون مهمتر توانایی ادامه دادن و عمل کردن به برنامه هست یعنی بتونی بیشتر از ۲ روز به برنامت پایبند باشی و بتونی بهترش کنی .

به نظر من بعد از اینکه برنامه ریزی رو انجام دادیم نباید انتظار داشته باشیم مثلا کسی که ساعت ۱۱ بیدار میشه یه دفعه بتونه هرروز ساعت ۶ بیدار شه و باید قبل از تنظیم خواب ، کم کم به مطالعه کردن عادت پیدا کنیم چون بیشتر از ماها روزی کمتر از ۲ ساعت مطالعه داشتیم و یه دفعه نمیتونیم از ۶ ساعت در روز بخونیم پس اول باید بتونیم روزانه ۲-۳ ساعت منظم درس بخونیم.
بعد از پیدا کردن عادت مطالعه، کم کم هفته ای ۱۰ دقیقه یا نیم ساعت زود تر از قبل بیدار شیم و مدت درس خوندن رو به طور ملایم بالا ببریم
و به قول یکی از مانشتی های رتبه برتر ، مهم اینه که از درس خوندن لذت ببریم و بقیش کم کم خود به خود حل میشه .
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mohammad.K , ati314 , kaviresabz , saeedehs
ارسال: #۱۳
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۶:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ۰۶:۴۴ ب.ظ، توسط kaviresabz.)
سلام به همه دوستان
من یه مطلب درباره خواب خوندم، خلاصش رو میزارم امیدوارم به درد دوستان بخوره
اول اینکه توی بدن یه چیزی هست به نام ساعت فیزیولوژیکی که تنظیم بودنش میتونه روی کارایی یک فرد چه ذهنی و چه فیزیکی تاثیر بزاره
از جمله عوامل به هم خوردن این ساعت ف خواب های نامرتب (یعنی در یک سیکل ۲۴ ساعته در هر سیکل توی ساعات متغیری بخوابی)
شاید تا حالا واستون پیش اومده باشه که مثلا شب قبل خوب بخوابید ولی هنوز احساس خستگی و خواب آلودگی کنید، این نشونه این هستش که ساعت ف شما بهم ریخته یا بقولی کوک نیست
یکی از عوامل دیگه صفرهای طولانی با هواپیماست(که برا ورزشکارا پیش میاد)
فکر کنم الان دوستان نکته رو متوجه شده باشن
همه باید تلاش کنن واسه تنظیم این ساعت توی شبانه روز از ساعات ثابتی برای خواب استفاده کنند
بعد از حدود چند هفته از اجرا خدتون نتیجش رو میبینید
دقت کنید مهم نیست که شب زود بخوابید یا مثلا بعداز ظهر مهم اینکه در زمانهای ثابتی از روز بخوابید
نکته دیگه اینکه اگر در شبانه روز میزان خوابتون پیوسته باشه خب خیلی بهتر از چند بخشی خوابیدن
امیدوارم همه دوستان با برنامه ریزی خوب امسال نتیجه بگیرن

تلاش تلاش تلاش
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeedehs , sajaddandy , fatemehkh , 2000com
ارسال: #۱۴
۰۱ خرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۱۵ ب.ظ
(۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۱۳ ب.ظ)Mohammad.K نوشته شده توسط:  به نظر من اولین قدم برنامه ریزی ( حداقل برای من ) برنامه ریزی خوابه!

خودمو میگم... من اول باید شبا زود بخوابم تا صبح بعد از نماز انرژی داشته باشم دیگه نخوابم و درس بخونم

وقتی شب دیر میخوابم، واسه نماز که بیدار نمیشم هیچ! درسم حال ندارم بخونم.

بعدشم میرم سرکار و شبم که برمیگردم که اصلا حسش نیست!

پس اولین قدم واسه من تنظیم خواب و البتهههههه استفاده کمتر از کامپیوتره!!!

منم تابستان سال پیش که تازه شروع کرده بودم واسه ارشد بخونم صبح ها خیلی دیر بیدار می شدم واین باعث می شد روحیه ی شادابی واسه درس خوندن نداشته باشم ولی تصمیم گرفتم هر صبح پنج دقیقه از خوابم کم کنم حتی اگر خوابم می آمد بیدار می شدم بعد از چند هفته خیلی خوب نتیجه گرفتم وطوری شده بود به طور اتوماتیک بدون هیچ کوک کردن ساعتی بیدار بشم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeedehs , Mohammad.K
ارسال: #۱۵
۰۴ خرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۳۲ ق.ظ
اگرممکنه یکی یه راهکاربرابچه هایی که سرکار می رن بده یا یه تاپیک جداایجادکنه تااوناباهم پیش برن
ممنون
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۸۲ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۰۹ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۰۶ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۱۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  فراخوان داستان کوتاه fas ۱ ۲,۷۳۹ ۰۱ مهر ۱۳۹۹ ۱۱:۰۳ ق.ظ
آخرین ارسال: mehrad1011
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۸۰۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۹۱ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۳۲۹ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۹۸ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close