زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

الگوریتم شریف

ارسال: #۳۱
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۵۳ ب.ظ
الگوریتم شریف
لامسب دروس پیچیده داه این الگوریتم
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۲
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۲۷ ب.ظ
RE: الگوریتم شریف
دوستانی که اطلاعات در مورد گرایش الگوریتم و میزان پیچیدگی درساش دارن لطفا بیان و بگن،البته منم سرفصل درسهارو دیدم و به نظرم سخت اومد،میخام بدونم آیا واقعا گرایش سختیه؟تو چه مواردی باید پایه قوی داشته باشیم و آیا استاداش خیلی سخت گیری میکنن،پایان نامه هاشون چطوره
تو رو خدا جواب بدید آخه من این گرایشو زدم و الان نگرانم نکنه نتونم بخونمش
۰
۰
ارسال: #۳۳
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۳۴ ب.ظ
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۹:۴۵ ب.ظ)Misaghkord نوشته شده توسط:  با توجه به نظرات بقیه دوستان و راهنمایی های دوست خودم حتی زدن نرم شریف هم برای رتبه های زیر ۱۰۰ کار اشتباهیه، چون نه آینده داره نه جذابه نه اطمینانی به این هست که همون استادای دانشکده کامپیوترش درس بدن،
این گرایش حتی نه تو سایت شریف نه سایت دانشگاه تهران وجود نداره و به رسمیت شناخته نشده هنوز، حتی اسم گرایششم نیست چه برسه به اسامس استاد ها و .......
بهتره قبل از نظر دادن کمی تحقیق کنین، من کلی در مورد این گرایش تحقیق کردم، شاید این چیز هایی که میگین در مورد دانشگاه تهران درست باشه ولی در مورد شریف این طوری نیست، اتفاقا شریف خیلی به این گرایش اهمیت میده چون خیلی مهم تر از نرم افزاره ولی چون تو ایران جا نیفتاده مدرک نرم افزار میده، در مورد چیز هایی که گفتین دقیقا عکس اون صادق است
در مورد کار که مدرکتون نرم افزار و از این لحاظ مشکلی ندارین
دکترا هم که خدمتون عرض کنم خود شریف دکترای این گرایش رو داره
گفتین که این گرایش بدون کاربرد و محاسباتی است باید بگم که برای ما که عادت داریم آماده نرم افزار درست کنیم شاید کاربردی نداشته باشه ولی برای کسی که میخواد یه نرم افزار حسابی بسازه اون وقت الگوریتم خودشو نشون میده
جذاب بودنش هم بستگی به علاقه دانشجو داره
استاداش هم بله از همون دانشکده کامپیوتره و اتفاقا استداش از نرم قوی ترن مثل دکتر قدسی که خودتون بهتر میشناسیدشون
گفتین تو سایت به رسمیت شناخته نشده خوب یه سر به اینجا بزنین
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
خودتون ببین رسمیتشو، و همچنین لیست اساتید
این لیست دروس
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و اینم لیست اساتید

من خودم با افتخار این گرایش رو انتخاب کردم و در کنارش مباحث نرم افزار رو بیرون از دانشگاه یاد می گیرم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: reyhaneh64 , PanizIr
ارسال: #۳۴
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۵۷ ب.ظ
بحثی که میکنم فقط در مورد الگوریتم تهرانه،دیگه لزومی ندیدم که یه تایپیک جدا واسش باز کنم
اطلاعاتی که من از یکی از سایت ها بدست آوردمو میگم
رشته الگوریتم و محاسبات در سال ۸۵( یا شاید ۸۴) توسط دانشگاه شریف تدوین شد و از طریق دانشگاه تهران به تائید وزارت علوم رسید. این رشته در زیر مجموعه "علوم مهندسی" قرار می گیره. رشته جدید، جذاب و به روزیه و در دانشگاه های برتر دنیا تحت همین عنوان یا عناوین مشابه برگذار می شه. لازم به ذکره که کسانی که تو این رشته تحصیل می کنند اگر به فکر ادامه تحصیل نباشند ارشد فایده ای براشون نداره به عبارت دیگه رشته الگوریتم و محاسبات = تحقیق.
فارق التحصیلان این رشته الآن یا دارن در مقطع دکتری تحصیل می کنند یا استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه ها هستند.
یعنی هیچ جای صنعت یا جای دیگه ای نیست که از این گرایش بخواهند استفاده کنند ؟
خوب مطمئنا اینطور نیست، هر فردی بسته به گرایشی که داره در آینده شغلی متناسب و خوب پیدا می کنه. مثلا شما فکر می کنید دکترای نرم افزار یا کارشناس ارشد نرم افزار فقط نرم افزار طراحی و تولید می کنه ؟ به عبارت دیگه شما نمی تونید از روی نام رشته، شغلی برای فارق التحصیلان اون رشته متصور بشید.
دانشجوی الگوریتم تهران:ما وقتی گرایش الگوریتم محاسبات رو دیدم در واقع فکر می کردیم که گرایشی از مهندسی نرم افزار محسوب می شه یعنی در واقع هم همینطور باید می بود ! اما جدیدا متوجه شدم تو این چند سال گرایش الگوریتم و محاسبات جزء گرایشات علوم مهندسیه نه مهندسی کامپیوتر !!! این واقعا برای ما مشکل ساز شده ! چند وقته بچه ها دارن پیگیری می کنن که از بالا از طریق آقای کمره ای رئیس پردیس فنی دانشگاه تهران این موضوع درست بشه ولی خوب مدارکی که الآن داره صادر می شه تحت عنوان علوم مهندسیه !! اصلا علوم مهندسی یا Engineering Science نمی دونم یعنی چی ؟!!!
به هر حال این رو بهتون گفتم که بدونید دارید می یاید کجا !
یه مشکل دیگه هم هست و اون اینکه ما دانشگاه پائین هستیم نه امیر آباد !! یعنی افتادیم بغل بچه های نفت و شیمی و عمران !! به قول خودم می گیم افتادیم تو یه جزیره !! نه از تاریخ همایش ها خبر داریم نه می تونیم راحت بریم سر کلاسهای دیگه، افتادیم گیر ۳ تا استاد !!!
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Nima Masghadi , smart
ارسال: #۳۵
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۲۹ ب.ظ
(۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۵۷ ب.ظ)ffss نوشته شده توسط:  بحثی که میکنم فقط در مورد الگوریتم تهرانه،دیگه لزومی ندیدم که یه تایپیک جدا واسش باز کنم
رشته الگوریتم و محاسبات در سال ۸۵( یا شاید ۸۴) توسط دانشگاه شریف تدوین شد و از طریق دانشگاه تهران به تائید وزارت علوم رسید. این رشته در زیر مجموعه "علوم مهندسی" قرار می گیره. رشته جدید، جذاب و به روزیه و در دانشگاه های برتر دنیا تحت همین عنوان یا عناوین مشابه برگذار می شه. لازم به ذکره که کسانی که تو این رشته تحصیل می کنند اگر به فکر ادامه تحصیل نباشند ارشد فایده ای براشون نداره به عبارت دیگه رشته الگوریتم و محاسبات = تحقیق.
فارق التحصیلان این رشته الآن یا دارن در مقطع دکتری تحصیل می کنند یا استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه ها هستند.
خوب مطمئنا اینطور نیست، هر فردی بسته به گرایشی که داره در آینده شغلی متناسب و خوب پیدا می کنه. مثلا شما فکر می کنید دکترای نرم افزار یا کارشناس ارشد نرم افزار فقط نرم افزار طراحی و تولید می کنه ؟ به عبارت دیگه شما نمی تونید از روی نام رشته، شغلی برای فارق التحصیلان اون رشته متصور بشید.
دانشجوی الگوریتم تهران:ما وقتی گرایش الگوریتم محاسبات رو دیدم در واقع فکر می کردیم که گرایشی از مهندسی نرم افزار محسوب می شه یعنی در واقع هم همینطور باید می بود ! اما جدیدا متوجه شدم تو این چند سال گرایش الگوریتم و محاسبات جزء گرایشات علوم مهندسیه نه مهندسی کامپیوتر !!! این واقعا برای ما مشکل ساز شده ! چند وقته بچه ها دارن پیگیری می کنن که از بالا از طریق آقای کمره ای رئیس پردیس فنی دانشگاه تهران این موضوع درست بشه ولی خوب مدارکی که الآن داره صادر می شه تحت عنوان علوم مهندسیه !! اصلا علوم مهندسی یا Engineering Science نمی دونم یعنی چی ؟!!!
یه مشکل دیگه هم هست و اون اینکه ما دانشگاه پائین هستیم نه امیر آباد !! یعنی افتادیم بغل بچه های نفت و شیمی و عمران !! به قول خودم می گیم افتادیم تو یه جزیره !! نه از تاریخ همایش ها خبر داریم نه می تونیم راحت بریم سر کلاسهای دیگه، افتادیم گیر ۳ تا استاد !!!
سلام یعنی میگی ما همون نرم افزار را تو شیراز ادامه بدیم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۳۶
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۵۲ ب.ظ
(۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۲۹ ب.ظ)hassan_sayfi نوشته شده توسط:  
(28 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۵۷ ب.ظ)ffss نوشته شده توسط:  بحثی که میکنم فقط در مورد الگوریتم تهرانه،دیگه لزومی ندیدم که یه تایپیک جدا واسش باز کنم
سلام یعنی میگی ما همون نرم افزار را تو شیراز ادامه بدیم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باور کنید خود من هم گیج شدم بین الگوریتم تهران و نرم شهرستانAngry
۰
۰
ارسال: #۳۷
۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۰۳ ب.ظ
الگوریتم شریف
به نظر من که کاملا شخصیه ، نرم شهرستان مثل فردوسی مشهد یا اصفهان و شیراز بهتر از الگوریتم تهرانه . الگوریتم شریف خوبه . اما تهران نه زیاد. الگوریتم شریف رتبه های خیلی خوب میرن اما الگوریتم تهران حتی تا نزدیک ۲۰۰ هم امکان قبولی داشته سال قبل. شما اساتیدی که الگوریتم تدریس میکنن تو شریف رو ببینید متوجه میشید که چی میگم.
از این گذشته در مورد گرایش الگوریتم نیاز به پایه ریاضی قوی هست. مباحث بسیار تحلیلی و پیچیده ای داره.
دروس نرم افزار رو اگه در سایت شریف دیده باشید اکثر درس ها پروژه های عملی داره اما درس های الگوریتم معمولا تمرین های تحلیلی داره . رشته بسیار خوبیه برای کسی که علاقه به کار های تحقیقی و تحلیلی داره .
خلاصه از اون رشته هاست که مرد میخواد خوندنش.
برای بحث کار هم مگه فقط کسی که بره الگوریتم میشینه تحلیلی کار میکنه ؟ در کنارش کار های عملی رو هم میشه به راحتی و با یه کم تلاش یاد گرفت . کسایی هم که میرن نرم میتونن با تلاش بیشتری و با کمک دوستان الگوریتمی دروس الگوریتم رو دنبال کنن و مواردی که لازم دارن رو یاد بگیرن.
در کل از این به بعد همه ما قراره وارد مقوله مطالعه و تحقیق بشیم . فرق نمیکنه کدوم گرایش. من خودم گرایشم نرمه اما شدیدا به مباحث هوش هم علاقه دارم و دنبالش میکنم. و مطمئنا در دانشگاه از دوستانی که هوش میخونن جزوات و کتاب هاشون رو میگیرم و از راهنمایی هاشون استفاده میکنم.

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۰
۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۱۸ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  اسلاید های معماری کامپیوتر استاد گودرزی-شریف payam7 ۱۱ ۱۴,۳۷۳ ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ۰۹۱۵۳۸۴۲۸۱۴
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۱۰ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  ۱۴۵ هوش، ۲ زبانشناسی رایانشی، برم شریف؟ trace4ward ۷ ۷,۱۰۲ ۱۵ دى ۱۴۰۰ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Bp18449
  معرفی اساتید شریف ilas ۰ ۲,۱۴۹ ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  سوال درباره بیوانفورماتیک شریف Ella ۴ ۹,۸۷۶ ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ilas
  ثبت نام آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف،کنکور کارشناسی ارشد ،اردیبهشت ۹۶ modaresan sharif ۸۴ ۵۷,۶۰۷ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  تخفیف گروهی آزمونهای آزمایشی مدرسان شریف برای اعضای مانشت در سال ۹۹ عزیز دادخواه ۱۲ ۷,۶۴۶ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  کتاب vlsi صاحب الزمانی یا مدرسان شریف ؟؟؟ Mehran jam ۱۲ ۷,۴۱۶ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۳:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  علوم کامپیوتر شریف Sinmaz ۰ ۲,۱۸۳ ۱۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Sinmaz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close