زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نحوه تاسیس آموزشگاه کامپیوتر

ارسال:
۱۶ فروردین ۱۳۹۲, ۰۹:۳۰ ب.ظ
سلام دوستان
کسی می دونه برای تاسیس یک آموزشگاه کامپیوتر باید چکار کرد؟
چه مدارک و ... لازمه ؟
به کجا باید مراجعه کرد؟
در کل هم نظرتون رو بگید . اصلا به نظرتون کار خوبیه؟
ممنون
۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۱۶ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ فروردین ۱۳۹۲ ۱۰:۰۶ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
اگه قراره یه آموزشگاه برای آموزش نیرو های واقعا ماهر تاسیس بشه ارزش داره. منظورم آموزشگاهیه که اساتیدش واقعا متخصص باشن نه اینکه مطالب سطح پایین و بعضا غلط بگن.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , انرژی مثبت , Xilinx , elynn66 , Mänu
ارسال:
۱۸ فروردین ۱۳۹۲, ۱۰:۳۶ ق.ظ
چون قبلا" هم دوستی پرسیده بود عرض کنم :
روند قبلیش یعنی تا سه چهارسال پیش اینجوری بود که از طریق مراجعه به سازمان فنی و حرفه ای و شرکت در آزمونی که برگزار میکرد مجوز تاسیس و کارت مدیریت میگرفتید و اگه میخواستید خودتون مربی باشید باز در آزمون مربیگری شرکت میکردید.
روندش خیلی سخت و طولانی بود. مربیگری نرم افزارها جدا بود یعنی بشما مثلا" کارت مربیگری آفیس میدادند و دو باره برای اتوکد باید امتحان جدایی میدادید . یا کسانیکه کارت مربیگری داشتند را استخدام میکردید.
بعد از اخذ کارت تاسیس و مدیریت شما باید محلی را با امکانات مورد نظر سازمان فنی و حرفه ای آماده میکردین. بازدید میکردند و اگه از نظر جا و امکانات کافی بود بشما مجوز تاسیس میدادند.
در سالهای دهه هفتاد و اوایل هشتاد که همه میخواستند کامپیوتر یاد بگیرند خیلی این کار بصرفه بود و در هر کوچه ای سه تا آموزشگاه زده بودند. در تهران با سابقه ترینها مجتمع فنی تهران و امیر بهادر و یکی دو تا دیگه بودند.
یک روند دیگر هم داشت و بعضی هم از اون طریق مجوز میگرفتند و اون از طریق وزارت ارشاد بود که میدونم وجود داشت ولی روندش را خبر ندارم.

بهمان سرعتی که اینکار درامد زا شد ظرف یکی دو سال درآمدش تمام شد و دیگه بازارش جمع شد و آموزشگاهها بسرعت ناپدید شدند.
حداقل در تهران اینکار بصرفه نیست . بعدها اقای احمدی نژاد با تاسیس صندوق مهر امام رضا (ع)و تشویق ایجاد بنگاههای زود بازده ،تاسیس آموزشگاه را هم جزء این مشاغل بحساب آورد و وامی بابت تاسیس آن میدادند . اطلاعات عمومی حکایت از آن دارد که بسیاری از افرادیکه وام گرفتند نتونستند به بازدهی برسند و ضامنهاشون در حال جنگ و گریز با صندوق مذکور برای برگرداندن وامها هستند. Smile
آموزشگاههای علمی مثل زبان را آموزش پرورش مجوز میداد . و الآن خبر دارم آموزشگاههای کنکور ارشد را وزارت علوم مجوز میدهد.
الآن آموزشگاه فقط زبان و کنکور ارشد بصرفه است. البته بشرطیکه دو سال بتونید بجنگید و سرمایه بذارید و اون بزرگها شما را قورت ندن Smile بخصوص کنکور. در شهرستانها هر کس آموزشگاه کنکور زد اگه خیلی هم فول بود بعد از مدتی نمایندگی آموزشگاههای تهران را گرفت و به کتاب فروشی و کنکور ازمایشی روی آورد.

یک زمانی اینقدر آموزش بازار داشت که حتی اساتید هم باینکار روی آورده بودن و دانشگاههای غیر انتفاعی توسط هیات امناء که شامل تعدادی استاد و بازاری و ... بود تاسیس شد. من یادمه دانشگاه غیرانتفاعی بهارستان در اصفهان بهمین صورت و ابتدا با مجوز کاردانی و با شراکت دو سه تا استاد دانشگاه اصفهان و یکی دو نفر سرمایه گذار که مهندس خطاب میشدند Big Grinشروع بکار کرد. تقریبا" همه اونجا شریک بودند. مثل یک شرکت Big Grin. حتی کارمندها هم از خانواده ها بودندکه زیاد خرج نداشته باشه.
بعدا" که که متقاضی بیشتر شد و کار بسود دهی رسید وزارت علوم هم دخالت کرد و در مقابل اعطای مجوز مقاطع بالاتر در سود شریک شد. ابتدا کارشناسی و بعد ارشد . الآن فکر کنم (مطمئن نیستم)بهارستان دکترا هم میدهBig GrinBig Grin
(یک موقع به دوستان برنخوره که اونجا هستند یا درس خوندند . الآن بسیاری از فارغ التحصیلان ارشد و دکترا اونجا جذب شده اند. بعضی شون واقعا" سواد خوبی دارند مثل اون اقایی که کتاب نظریه نوشته اند یا دیگرانی که میشناسم و نام نمی برم. بعضضی هم مثل دکتر زعفرانی (ریاضی)و یا دکتر تحریریان(زبان) که از اول در دانشگاه اصفهان بودن و جزء شرکاء هستند)
ببخشید که طولانی شد.من باید بفکر نوشتن یک کتاب تاریخ باشم. مثل پیرمردها میتونم دو ساعت در مورد یک موضوعی حرف بزنم.
Big GrinBig GrinTongue

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۱۵
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: atti joon , انرژی مثبت , good-wishes , nina69 , Pakzad , azad_ahmadi , Eternal , s.sadri , Dark Knight , marjan_gh , Mänu , eh3an2010 , mis masi , baran , rend4rend , arshad2013 , zahra0151
ارسال:
۱۸ فروردین ۱۳۹۲, ۰۳:۰۹ ب.ظ
سلام. در مورد روال ایجاد آموزشگاه آقای علیخانی توضیخ دادن. نظر من در مورد آموزشگاه و ایجادش بستگی به بسیاری مسائل داره، **شهری که در اون سکونت دارید خیلی می تونه مهم باشه، معمولا در شهرهای کوچک متقاضی کم هست. **قبل از هرکاری وضعیت آموزشگاه و مسائلش(منظور تعداد داوطلبان در یک بازه زمانی، هزینه های اموزشگاه داری، اقتصادی و ...) رو از آموزشگاه های شهر خودتون جویا بشید (بصورت کاملا نفوذی Smile چون خیلی ها اگه بخوای بگی می خوام اموزشگاه دایر کنم، اطلاعات غلط می دن). **مکان آموزشگاه باید طوری باشه که برای متقاضی راحت قابل دسترسی باشه.** هدف تون رو از ایجاد آموزشگاه معلوم کنید، می خواید در چه سطحی باشه؟ اصلا در سطح پایین کار نکنید،سطح پایین منظور ICDL و اینجور چیزا، چون تجربه شخصی میگه اصلا بصرفه نیست. البته می تونید با سازمان ها یا مدارس قرارداد ببندید در این صورت شرایط مقداری بهتر میشه، حتما تخصصی و خیلی با همت مضاعف برید جلو. ابتدای کار سعی کنید روی ۲ ۳ تا موضوع متمرکز بشید و اصلا سرخودتون رو خیلی شلوغ نکنید تا اوضاع و احوال بیاد دستتون و وضعیت جم و جورتری پیش بیاد، بعد می تونید حوزه اموزش رو گسترش بدید و وارد مسائل دیگه ای هم بشید. در آخر هم عرض کنم خدمت شما، هیچ کاری بدون سختی اصلا مزه ای هم نداره، انشالله که اگه این کار رو شروع کردید صبر و حوصله زیادی باید داشته باشید Smile (الان هم دارید البته اما باید مضاعف باشه)، ممکنه در یک بازه زمانی مراجعه کننده کم باشه پس زیادی از شرایط ناراضی و گلایه مند نباشید.

من فقط با اطلاعاتی که دارم این چندتا جمله رو نوشتم، شما بیشتر تحقیق کنید که با آمادگی کامل کار رو شروع کنید.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Dark Knight , Mänu , good-wishes , mis masi , baran

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۳۸ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۶۹ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۸۰,۱۶۰ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۹۴ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۴۷۲ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  بهترین آموزشگاه شبکه در اصفهان majid3704 ۵ ۸,۰۳۸ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۱:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: rahbordco.net@gmail.com
Question نحوه دانلودpatent imsad88 ۲ ۵,۴۴۰ ۰۳ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zahramotieeyan
  کدوم آموزشگاه زبان رو برا دوره آیلس پیشنهاد می کنید؟؟؟ berkeley ۲۳ ۳۷,۶۹۵ ۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: آریا بختیارنیا
  نحوه مشخص کردن بیت‌های حافظه کنترل Erfan_Ekh ۰ ۱,۸۵۰ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Erfan_Ekh
  بهترین آموزشگاه زبان در تهران !؟ khayyam ۰ ۱,۲۶۸ ۰۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: khayyam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close