زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۴۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوالات غلط کنکور علوم کامپیوتر ۹۲

ارسال:
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۰۸ ب.ظ، توسط mt_saman.)
از دوستانی که علوم کامپیوتر دادن خواهش می کنم برای جلوگیری از تضییع حقشون یا اونایی که درس خوندن، سوالاتی که به نظرشون در کنکور علوم کامپیوتر به هر شکلی مشکل داشت حالا چه اشتباه تایپی و چه اشتباه منطقی رو در این تاپیک مطرح کنند تا اعتراض همگی ما هماهنگ باشه.
فکر می کنم اگه اعتراض ما در خصوص سوالات غلط یکسان باشه احتمال حذف اونا بیشتره.

برای شروع خودم ۲ تا از سوالات مشکل دار رو مطرح می کنم:

سوال ۹۳ ساختمان داده:

عمق درخت Huffman برای داده های زیر چند است (ریشه در عمق ۱) و کد باینری معادل با f برابر خواهد بود با:

a: 45, b: 13, c: 12, d: 16, f: s

۱) ۱۱۰، ۴
۲) ۱۱۱، ۴
۳) ۱۱۰۱، ۵
۴) ۱۱۰۰، ۵

همونطور که مشخصه در یک اشتباه تایپی مقدار f رو s داده و ما تا مقدار f رو ندونیم نمی تونیم کد هافمن f رو بدست بیاریم.

سوال ۹۴ ساختمان داده:

الگوریتم kruskal برای گراف زیر با شروع از راس ۲ کدام رئوس را به ترتیب انتخاب می کند؟

۱) ۱، ۵، ۶، ۴، ۳، ۲
۲) ۶، ۴، ۵، ۳، ۱، ۲
۳) ۵، ۱، ۶، ۴، ۳، ۲
۴) ۵، ۶، ۴، ۳، ۱، ۲

مشخصه که هیچکدوم از این گزینه ها برای الگوریتم کارسکال نیست و احتمالا منظور طراح پریم بوده. پس در این سوال هم اشتباه تایپی کاملا مشخصه و جای اعتراض داره.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: fatemesoleimani
ارسال:
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۱۷ ب.ظ
خوب اون کراسکاله رو اگه جوابارو میدید تابلو بود منظورش پریم هست!
اون اصلا غلط نیست چون من منظورشو حدس زدمSmile
ولی هافمنه دیگه نمشد حدس زدSmile
۱
۶
ارسال:
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۲۴ ب.ظ
RE: سوالات غلط کنکور علوم کامپیوتر ۹۲
(۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۱۷ ب.ظ)grayhat نوشته شده توسط:  خوب اون کراسکاله رو اگه جوابارو میدید تابلو بود منظورش پریم هست!

چه توجیح قشنگی. به هر حال شما می تونید اعتراض نکنید به این سوال. دوستان دیگه هستند کفایت می کنه.
۳
۰
ارسال:
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۲۶ ب.ظ
سلام دوستان
به نظر من هم این دو سوال باید حذف بشه سوال هافمن که مشکل تایپی داشت و دومی هم که غلط بود!!!!!!

یاد خدا آرام بخش دلهاست
۲
۰
ارسال:
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۳۲ ب.ظ
(۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۱۷ ب.ظ)grayhat نوشته شده توسط:  خوب اون کراسکاله رو اگه جوابارو میدید تابلو بود منظورش پریم هست!

اتفاقا من هافمن رو درست زدم ولی کروسکال رو نتونستم حدس بزنم! یعنی به هیچ وجه با اون استرس جلسه فکر نمی‌کردم که طراح فرق بین کروسکال و پریم رو هم ندونه! برخلاف نظر دوستمون هم سوال کروسکال اشتباه طراح بوده و «غلط تایپی» نیست. کجای کلمه‌ی «کروسکال» شبیه «پریم» هست که تایپیست سوتی داده باشه؟!
۱
۰
ارسال:
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۳۸ ب.ظ
من که هر دوشو اعتراض می کنم. البته سوالای دیگه ای هم مد نظرم هست که اونارو هم حتمی مطرح می کنم.
۰
۰
ارسال:
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۶ ب.ظ، توسط fatima1537.)
سئوال هافمن هم به نظر من کمبود اطلاعات داشت ولی من یه فرضیاتی با خودم کردم یه گزینه انتخاب کردم.فکر کنم ۴ رو زدم.یادم نیست دقیق
سئوال کراسکال هم به نظر من گزینه هاش صحیح نبود.ولی من طبق پریم رفتم و کوتاهترین مسیر ممکن رو انتخاب کردم یعنی گزینه ۱

از بقیه کاربرا ن مانشت هم یه خواهشی دارم که :بعضی بحثها جدیه ، از جمله پیدا کردن سئوالات مورد دار کنکور . داوطلبها معمولا یکم حساس تر هستند و نتیجه شون در گرو این تستهاست.خواهشا تو این موارد کمتر شوخی کنیم و اگر از دستمون برمیاد باشون همراهی کنیم
۱
۰
ارسال:
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۳۹ ب.ظ
توی اون هافمن منظورش ۸ بود ولی انگار درست چاپ نشده بود. من به مراقب حوزه مون گفتم که هرکی پرسید بهش بگه.
اون سوال کروسکال هم منظورش دایجسترا بوده که گزینه ۱ درسته.
من اینطور حدس زدم... شایدم من اشتباه حدس زدم...:-؟
۰
۰
ارسال:
۲۳ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۱۱ ق.ظ، توسط fatemesoleimani.)
البته من خودم سوال کروسکال را فکر کردم دایجستراست و گزینه ۱ زدم ولی به هر حال تست غلط هست!

یاد خدا آرام بخش دلهاست
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۲۹ ق.ظ
من رشته ام IT

ولی کنکور شما باید سوال حل کنی ، قرار نیست ذهن طراح رو بخونی

نوشته شده کروسکال ولی پریم می خواسته یا دایکسترا !

خوبه سازمان سنجش سالی یه بار کنکور ارشد برگزار می کنه وگرنه نصف سوالا مشکل دار می شدن!
۲
۰
ارسال: #۱۱
۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ، توسط mt_saman.)
یکی از سوالاتی که توش ابهام دارم ۸۶ ساختمان داده است:

فرض کنید یک گراف کامل جهت دار با n راس موجود باشد. کدام گزینه صحیح است؟

۱) این گراف حتمی دارای یک مسیر همیلتونی است
۲) این گراف حتمی دارای یک دور همیلتونی است
۳) مسئله تشخیص وجود یا عدم وجود مسیر همیلتونی برای این گراف سخت است
۴) هیچکدام

من اول فکر می کردم هر دو گزینه یک و دو می تونه درست باشه. چون همونطور که می دونید تعریف گراف کامل جهت دار اینه که از هر راسی به راس دیگه دو یال (یکی ورودی و یکی خروجی) وجود داره که با این تعریف هم گزینه یک می تونه درست باشه و هم گزینه دو (الیته اگه تعداد راس های گراف بزرگتر یا مساوی ۲ باشند).

ولی حالا که فکر می کنم اگه گرافی با یک راس رو هم یک گراف کامل بدونیم گزینه ۴ درسته، یعنی هیچکدام. چون گرافی با یک راس نه مسیر همیلتونی داره و نه دور همیلتونی.

به هر حال اگه گزینه ۴ جواب این سوال نباشه پس هم گزینه یک درسته و هم دو.

(۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۲۹ ق.ظ)SoheilGh نوشته شده توسط:  من رشته ام IT

ولی کنکور شما باید سوال حل کنی ، قرار نیست ذهن طراح رو بخونی

نوشته شده کروسکال ولی پریم می خواسته یا دایکسترا !

خوبه سازمان سنجش سالی یه بار کنکور ارشد برگزار می کنه وگرنه نصف سوالا مشکل دار می شدن!

دقیقا. آدم تو کنکور به طور عادی ذهنش درگیر سوالاته و ما قرار نیست علاوه بر اینکه به حل سوالات فکر کنیم ذهن طراح رو هم بخونیم و حدس بزنیم که منظورش چی بوده.
۱
۰
ارسال: #۱۲
۲۵ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۱۹ ب.ظ
(۲۵ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۴۵ ق.ظ)grayhat نوشته شده توسط:  دوستان دیگه سوال غلطی نیافتن ؟؟ فقط همین دوتا

دو تا نه. سه تا. یکی هم همون گراف کامل جهت داره بود که به نظر میرسه هر دو گزینه یک و دو درست باشه. البته اگه گزینه ۴ درست باشه به نظر من مشکلی نداره.
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط mizgly.)
(۲۴ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۸ ق.ظ)mt_saman نوشته شده توسط:  یکی از سوالاتی که توش ابهام دارم ۸۶ ساختمان داده است:

فرض کنید یک گراف کامل جهت دار با n راس موجود باشد. کدام گزینه صحیح است؟

۱) این گراف حتمی دارای یک مسیر همیلتونی است
۲) این گراف حتمی دارای یک دور همیلتونی است
۳) مسئله تشخیص وجود یا عدم وجود مسیر همیلتونی برای این گراف سخت است
۴) هیچکدام

من اول فکر می کردم هر دو گزینه یک و دو می تونه درست باشه. چون همونطور که می دونید تعریف گراف کامل جهت دار اینه که از هر راسی به راس دیگه دو یال (یکی ورودی و یکی خروجی) وجود داره که با این تعریف هم گزینه یک می تونه درست باشه و هم گزینه دو (الیته اگه تعداد راس های گراف بزرگتر یا مساوی ۲ باشند).

ولی حالا که فکر می کنم اگه گرافی با یک راس رو هم یک گراف کامل بدونیم گزینه ۴ درسته، یعنی هیچکدام. چون گرافی با یک راس نه مسیر همیلتونی داره و نه دور همیلتونی.

در مورد گراف با یک راس، اگر دقیق به تعریف مسیر و دور نگاه کنید، می بینید که یک گراف تک راسه هم دور همیلتونی داره هم مسیر همیلتونی!
قبول دارم که سوال واضح نبوده اما منظور طراح اینی نبوده که شما برداشت کردین
منظور از گراف کامل جهت دار این بوده که یک گراف کامل بدون جهت رو در نظر بگیرید که همه‌ی یالهاشو جهت دار میکنیم به عبارت دیگه یه گراف جهت‌دار رو در نظر بگیرید که بین همه‌ی رئوسش دقیقا یک یال جهت‌دار باشه
توی همچین گرافی اثبات میشه با استقرا که یه مسیر همیلتونی وجود داره
برای دیدن اثباتش می‌تونید به این لینک مراجعه کنید (از پایین صفحه ۳ مساله شروع میشه)

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اما دور همیلتونی نداره
پس گزینه ۱ درسته

اتفاقا هافمن رو هم میشد حدس زد!
من و یه تعدادی از دوستام به خاطر این که این S حتما یه عدد ثابت انگلیسی بوده به جاش ۵ گذاشتیم و به جواب هم رسیدیم! Smile
البته قبول دارم که هر دوی سوالا غلطن، ولی خوب چون خیلی وقتا سنجش زیر بار حذف سوالا نمیره، مجبوریم بهترین گزینه رو هر جور شده بزنیم
۲
۱
ارسال: #۱۴
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۱ ب.ظ، توسط fatima1537.)
(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۳۱ ق.ظ)mizgly نوشته شده توسط:  
(24 بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۴۸ ق.ظ)mt_saman نوشته شده توسط:  یکی از سوالاتی که توش ابهام دارم ۸۶ ساختمان داده است:
در مورد گراف با یک راس، اگر دقیق به تعریف مسیر و دور نگاه کنید، می بینید که یک گراف تک راسه هم دور همیلتونی داره هم مسیر همیلتونی!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

اما دور همیلتونی نداره
پس گزینه ۱ درسته

اتفاقا هافمن رو هم میشد حدس زد!

پس این کنکور که همش شد حدس منظور طراح...
آخه مگه چند تا تعریف از گراف جهت دار کامل وجود داره؟ من می دونم تورنمنت چیه ولی تا اونجا که می دونم تورنمت یه چیزه و گراف جهت دار کامل یه چیز دیگه.
در مورد اینکه گراف با یک راس هم دور همیلتونی داره و هم مسیر همیلتونی هم موافقم.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mizgly
ارسال: #۱۵
۳۰ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۱۰ ب.ظ
خوب کلیدا اومد. تست ۱۷ زبان رو به نظر من در کلید اشتباه جواب داده:

[تصویر:  164378_1_1379085721.png]

جواب رو در کلید زده گزینه‌ی ۲ در حالی که به نظر من گزینه‌ی ۳ جواب درست هست. من فکر کنم طراح کنکور خودش این سوال رو طرح نکرده و خودش هم اشتباه جواب داده. گزینه‌ی ۲ نوشته automation (اتوماسیون) نه automaton (اتوماتون). و از طرفی اگه نظریه زبان خونده باشید می‌دونید که مجموعه زبان‌هایی که با گرامر‌ها منظم نمایش داده می‌وند با مجموعه زبان‌هایی که با یک DFA یا یک عبارت منظم نمایش داده می‌شوند هم ارز هستند. از این جهت گزینه‌ی ۳ صحیح است.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۶ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۹۹ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۱۴ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۴ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۴۹,۷۵۱ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  خرید کتب موردنیاز برای کنکور ارشد کامپیوتر susankhanoom ۱ ۲,۴۳۰ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۲۵ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  سوال ۸ دکتری علوم کامپیوتر سال ۹۴ ss311 ۲ ۳,۰۹۵ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  سوال ۱۴ علوم کامپیوتر ۹۶ ss311 ۴ ۳,۳۵۲ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۳۳ ب.ظ
  جایگشت( ارشد علوم کامپیوتر ۹۸ ) ss311 ۰ ۱,۶۹۵ ۰۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۴۵ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close