زمان کنونی: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مشخص کردن سوالات اشتباه مهندسی کامپیوتر کنکور ۹۲ باارشدی ها و دکتراهای مانشت

ارسال: #۴۶
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۱۷ ق.ظ، توسط GoldenFishMT.)
RE: مشخص کردن سوالات اشتباه مهندسی کامپیوتر کنکور ۹۲ باارشدی ها و دکتراهای مانشت
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷ ب.ظ)amir.svr نوشته شده توسط:  به نظرم ۱۰۵ هر دو گزینه ۱و ۲ درسته چون lossless ربطی به اینکه fd گم بشه نداره و lossless خودش یکی از شروط عمل تجزیه است و اگر رابطه (R : (A,B.C باشد A->B باشد تجزیه (R1 : (A,B و (R2 : (A.C قطعا lossless می باشد پس گزینه ۱ و۲ درسته.
پس اینم جز اشتباهاته.

تجزیه‌ی رابطه‌ای مطلوب است که اگر آن را به دو رابطه تجزیه کردیم، اولاً رکورد زایدی نداشته باشد، دوماً حافظ وابستگی‌ها(FD) باشد.
که طبق این، ریسانن(Rissanen) می‌گوید:
۱/ برای تحقق اولی باید فیلد مشترک حداقل در یکی از دو رابطه کلید کاندید باشد.
۲/ برای تحقق دومی باید تمامی وابستگی‌های تابعی(FD) قبل از تجزیه، از این دو جدول تجزیه شده بدست آید.

بنابراین گزینه ۲(طبق دفترچه B) غلط خواهد بود چون B --> C و C --> D را نمی‌توان نتیجه گرفت.
بنابراین گزینه ۱(طبق دفترچه B) درست خواهد بود.
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۴۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۲۰ ق.ظ
بچه ها خیلی از ما ها به سوال های امسال اعتراض داریم
خدا وکیلی این حق ما نیست که بعد این همه درس خوندن طراح های محترم بیان و با کمترین دقت این سوال ها رو طرح کنن اخه بی انصاف ها لا اقل دیگه درست تایپ میکردین سوال ها چند جا غلط تایپی داشتن مثلا تو سوال ۹۳ تخصصی تو پرانتز به جای lexical زده lenical یا تو سوال ۹۶ repeat until زده refeat until و.... باور میکنین چند تا از دوستان رو میشناسم که همین سوال ساده ۹۶ رو واسه همین غلط املایی تو شک افتادن و تست رو نزدن.
از شما خواهش دارم به اون سوال هایی که معترضین بعد اومدن کلید اولیه به ایمیلی که سازمان سنجش میده همه اعتراضها تون رو بزننین، شنیدم اگه حجم ایمیل ها واسه بعضی سوال ها زیاد باشه سازمان سنجش پیگیری میکنه.

برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد، یا راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت...Smile
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: saeid1389 , یا مهدی
ارسال: #۴۸
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۱۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۸:۳۳ ق.ظ، توسط Pherdous.)
با درود.
من سوال زمانبندی سیستم عامل رو ۳۹/۶۶ زدم.هر جوری حساب کردم نشد و در نهایت به این نتیجه رسیدم که احتمالا منظور طراح این بوده که تو صف اول یه کوانتوم و تو صف دوم دو کوانتوم و بعدی چهار کوانتوم میگیره.در این صورت اگر حساب کنید جواب دقیقا میاد ۳۹/۶۶ .
سوال اول معماری رو هم شک دارم دوستان.چون DMA که نمیشه I/O به I/O باشه و فقط io به حافظه و برعکسه.درسته؟
سوال ۹۱ چی میشه؟من واقعا رو این سوال هنگ کردم.
۰
۰
ارسال: #۴۹
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۸:۵۷ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ)m2h نوشته شده توسط:  کسی در مورد ریاضی ها نظری نداره؟
مثلا سوال ۳۷، با در نظر گرفتن توزیع دو جمله ای امید تعداد شکست تو ۴ بار تکرار میشه ۳/یعنی احتمالا ۳بار امتیاز منفی میگیره که میشه منفی ۶ امتیاز.
منم مثل شما! اصلا نمی دونم چرا -۶ در میاوردم و توی گزینه ها نبود! یه لحظه از ناراحتی فکر کنم ۱۲ رو زدم! امیدوارم نزده باشم

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۰
۲
ارسال: #۵۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۱۶ ق.ظ، توسط Andrew S.Tanenbaum.)
سلام.بچه ها سوال ۳۲ و ۳۳ ریاضی مهندسی غلطه.
استدلال:
نقطه y=a تو هیچکدوم از جوابا صدق نمیکنه.باور نمیکنید امتحان کنید.گفته درجه حرارت در y=0,a صفر است.پس اگه شما y=0,a رو تو معادله بذاری باید صفر بده که تو حالت y=aنمیده.
سوال ۳۳ هم شما مسیر رو به سه قسمت تقسیم کن.
مسیر اول رو محور افقی.فقط x داره و yنداره.میشه انتگرال xدر بازه صفر و ۱ که جوابش میشه ۱/۲/
مسیر دومی بین A,Bکه قسمتی از یه دایره میشه.که جوابش میشه پی/۴*i
مسیر سوم xنداره و جوابش صفر میشه.
یعنی جواب میشه ۱/۲+پی/۴*i
در نهایت شما اگه تو مسیر سوم y رو حساب کنی که خلاف فرض مساله هست گزینه یک بدست میاد.چون جوابش میشه i.
یعنی جواب میشه ۱/۲+i*pi/4+i
که این جوابم غلطه.چون نباید y رو حساب کنی.
۰
۲
ارسال: #۵۱
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۱۷ ق.ظ
RE: مشخص کردن سوالات اشتباه مهندسی کامپیوتر کنکور ۹۲ باارشدی ها و دکتراهای مانشت
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۲۸ ق.ظ)fsi2013 نوشته شده توسط:  سوال ۵۲ ساختمان یه سوال فوق العاده اسون که حتی توی تست های دانشگاه ازاد هم نمیاد
این سوال اومده منفی بی نهایت رو توی min گذاشته بعد اومده چک کرده منفی بی نهایت از چه عددی بزرگتره از اونجا که کارشناس ارشدی ها و دکتری های مانشت سوالارو ممکنه ندیده باشن و واسه اینکه حرفامون مستدل باشه لطفا دوستان گرامی همه ی سوالات رو عکس بگیرید و بذارید لطفا !!!!
[تصویر:  iii.PNG]
این الگوریتم سوال هستش و گفته تو حالت متوسط چه مرتبه ای داره استدلال و احساس من اینه که منظورش اینه یه ارایه n عنصری با جستجوی خطی تو حالت متوسط با این الگوریتم چند تا جابه جایی داره که میشه o ( n
حالا دیگ من تفسیر دقیق دستور do if then رو نمی دونم ولی ترجمه کلمه به کلمه اون از دیدگاه من انجام بده اگر سپس اگه به جای then گذاشته بود else یه چیزی

سوال ۵۴ نظریه خدا بگم چیکارت کنه Sad
چقد من تست کردم وقتمو گرفت اخرشم جواب ندادم کاش گزینه ۱ دفترچه بی رو میزدم :Sad(
ولی خوب از نظر من این جواب بهتر از اونیه که نوشته! دوستان نظر شما چیه؟! میشه کمک کنید لطفا این دانشجو های ارشد و دکتری مانشت کجان؟

یه تورینگ هستش که شکل سمت چپی و گزینه ها هم ۴ تا تابع بر حسب x , y یه ورودی ۱۱۱ واسه x فرض کردم و y=1 کلا رشته xoy=111o1 فرض کردم trace کردم بهتون اطمینان میدم گزینه ۱ به عنوان کلید اعلام میشه ولی به نظر من که باید به جای + از . استفاده میکردن. من جرات نکردم گزینه ۱ رو سر جلسه بزنم اخه ادم ترس داره اونم سر جلسه ارشد Sad
[تصویر:  nazariye%2054.PNG]
سلام.

در مورد سوال نظریه، کاملا حرفت درسته ولی دقت کن که اعداد اینجا در مبنای ۱ هستن. یعنی وقتی میگه عدد X در واقع منظورش یه تعداد ۱ پشت سر هم هست. پس مثلا X+1 در واقع به معنی اینه که هر چند تا که X قبللا ۱ داشت، حالا یه دونه ۱ دیگه بهش اضافه کنی. پس اینم دقیقا همونه که تو بهش رسیده بودی.

موفق باشی/
۱
۰
ارسال: #۵۲
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ ق.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۴۹ ب.ظ)leila_2020 نوشته شده توسط:  من سوال ۷۱ سیستم رو با اینکه تو روی سوال نوشته بود تعویض متن رو ۱ در نظر بگیرین دیدم جواب تو گزینه ها نیست منم برداشتم بدونه تعویض متن حساب کردم شد ۳۹/۶۶
خب ناراحتی نداره، سوال که اشتباهه باید حذف بشه، اگر هم نشه احتمالش زیاده که طراح حواس اش به تعویض متن نبوده و کلید رو روی همین گزینه گذاشته باز به نفع شماست

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۰
۲
ارسال: #۵۳
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۵۲ ق.ظ
کاملا غیر منطقی
۰
۰
ارسال: #۵۴
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۰۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۱۲:۰۹ ب.ظ، توسط ADELZX.)
سلام . بچه ها یه سوال .
کسی مثلا این سوال نانو معماری رو ۱۶۹۰۰۰ با همون استدلال صرفه جویی زده باشه . اگه قرار باشه که این تست اشتباه باشه و حذف بشه ، واسه ی همه حذف میشه یا فقط واسه کسایی که نزدن ؟ آیا درصدش حساب میشه اگه حذف بشه ؟ کلا چه سوالایی در صورت حذف شدن و واسه کیا درصداش حساب میشه؟

گاهی

ایجاد تغییر و رسیدن به روز های خوب مستلزم تجربه ای تلخ است
۰
۰
ارسال: #۵۵
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۱۰ ب.ظ
من سوال تورینگه رو یک زدم. x+1+(y mod 2

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۰
۰
ارسال: #۵۶
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۱۵ ب.ظ، توسط amir.svr.)
(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۰۷ ق.ظ)GoldenFishMT نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۳۷ ب.ظ)amir.svr نوشته شده توسط:  به نظرم ۱۰۵ هر دو گزینه ۱و ۲ درسته چون lossless ربطی به اینکه fd گم بشه نداره و lossless خودش یکی از شروط عمل تجزیه است و اگر رابطه (R : (A,B.C باشد A->B باشد تجزیه (R1 : (A,B و (R2 : (A.C قطعا lossless می باشد پس گزینه ۱ و۲ درسته.
پس اینم جز اشتباهاته.

تجزیه‌ی رابطه‌ای مطلوب است که اگر آن را به دو رابطه تجزیه کردیم، اولاً رکورد زایدی نداشته باشد، دوماً حافظ وابستگی‌ها(FD) باشد.
که طبق این، ریسانن(Rissanen) می‌گوید:
۱/ برای تحقق اولی باید فیلد مشترک حداقل در یکی از دو کلید کاندید باشد.
۲/ برای تحقق دومی باید تمامی وابستگی‌های تابعی(FD) قبل از تجزیه، از این دو جدول تجزیه شده بدست آید.

بنابراین گزینه ۲(طبق دفترچه B) غلط خواهد بود چون B --> C و C --> D را نمی‌توان نتیجه گرفت.
بنابراین گزینه ۱(طبق دفترچه B) درست خواهد بود.
خوب عزیزم خودش تعریف کرده منظورشو و این تعریف تئوری health که فقط در مورد تجزیه lossless نه شرایط یک تجزیه،دکتر ابراهیمی مقدم اینو گفته و الان به نظرم فقط گزینه ۲ درسته
شرط یک تجزیه ربطی به این تئوری نداره ،شرط تجزیه اینان : ۱) lossless باشه ۲)fd گم نشود ۳) صفات مشترک برای حداقل یکی از آنها کلید کاندید باشد
و تو خود صورت سوال تئوری توضیح داده.
اگه مایل هستید توضیح میدم چطور میشه ۲

سوال ۷۰ به نظرم همه گزینه ها غلط هستن یعنی هر کسی هر گزینه می زد درسته چون همه شرایط نقض می شد.
پس کسی که نزده باید واسش حذف کنن و کسانیکه زدن باید درست تلقی بشه.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: SOFT23
ارسال: #۵۷
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۴۵ ب.ظ
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۴۲ ب.ظ)ffss نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۵ ب.ظ)shahbazi نوشته شده توسط:  با این اوصاف همه سوالات غلطه دیگه

سوال ۹۶ repeat-untilرو چی زدید؟

تابلو بود گزینه ۱!
۰
۰
ارسال: #۵۸
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۵۶ ب.ظ
سوال ۱۰۳ پایگاه داده هم به نظر من مشکل داره آخه جواب درست میشه فرزندانی که پدر دارن که تو هیچ گزینه ای نیومده.من از رو بی دقتی زدم گزینه ۳ که بعدا دیدم غلطه جواب فکر کنم اینجا جواب رو اشتباهنوشتن و منظورشون فرزندانی که پدر دارن بود.گزینه فرزندان از نظر من غلطه چون ممکنه بچه هایی باشند که تو جدول REL با ID مادرشون اومده باشن و این رابطه همه فرزندان رو نمیده و فقط فرزندانی که پدر دارن رو میده.نظر بقیه دوستان چیه؟
۰
۰
ارسال: #۵۹
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۳:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۱۳ ب.ظ، توسط SOFT23.)
(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۶:۲۴ ب.ظ)sarasarasara نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۱ ب.ظ)SOFT23 نوشته شده توسط:  سلام
سوال ۶۷ معماری
سوال ۷۰ سیستم عامل ۳تاگزینه جواب بود!
سوال۷۱ سیستم جواب شد۴۵/۳ بود چون بایدتعویض متن را هم در نظر میگرفتیم
در مورد سوال ۶۲ منطقی سوال اشتباه تایپی در جهت فلش ها داشت اما دلیل نمیشه که سوال حذف بشه چون ۲ تا گزینه درست داشت،چون مدار که ۱۰۰٪ میلی بودپس اون ۲گزینه که میلی میشد جواب سواله نه اینکه حذف بشه!

ببخشید ؟!!!!!!!
یعنی چی ؟
باید حذف بشه می دونید چقدر وقت منو گرفت ؟؟؟

اینجوری که شما میگیدبایدنصف سوالا حذف بشه!،یعنی شما نمیدونستید چنین مداری میلی هست نه مور!؟؟؟پس۲تاگزینه حذف میشه به همین راحتی و اگه جدول کارنو میکشیدیداشتباه سوال دربرعکس کشیدن جهت فلشها را هم میفهمیدید!(پس با توجه به اشتباه چاپی هم فقط ۲ گزبنه درسته وکسایی که ۲گزینه میلی را زدن جوابشون درسته)

(۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۳:۱۹ ب.ظ)arta.66 نوشته شده توسط:  
(21 بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۳۰ ب.ظ)هاتف نوشته شده توسط:  بیشتر توضیح میدید؟!
این سوال اعصاب منو بهم ریخت!
ببین دوستم حجم حافظه کنترل میشد ۲۰۰۰۰۰ توو حالت عادی. وقتی از نانو استفاده می کنی ۳۱۰۰۰ بیت نیاز داری که در واقع نسبت به جمله بندی سوال همین میتونه جواب باشه ولی منظور طراح میزان صرفه جویی بوده که مثلا اومده سوالو مفهومی تر کنه که بچه هارو به تناقض انداخته!! رو اینکه کلید اولیه گزینه ۴ شک ندارم ولی ۱ درصد شاید حذفش کنن که خدا نکنه حذفش کنن

اگه اینجوری که شما میگیدباید از هر سوال یه برداشت دیگه کرد و یه چیز دیگه را بدست آورد که کلاباید علم غیب داشت تا بفهمی منظورواقعی طراح چیه،عزیزم چون شما خودت رو یه حساب بدون منطق جواب سوالو دادی میای استدلال میچینی!،به نظر شما حجم حافظه با حجم حافظه صرفجویی شده یکیه؟؟؟؟،اینجوری که شما میگی اعتبار رشتمون را هم زیر سوال میبری،آیا وقتی ۲مفهوم با هم متفاوتن و کلا ۲ مقدار متفاوت میدن باید فرض کنیم(البته با داشتن علم غیب از منظور طراح)هر ۲ یکی هستن؟!
این سوال از تمام سوالای غلط،غلط تربودو چیزی حدود۱۰۰۰٪باید حذف بشه!

(۲۲ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۵۶ ب.ظ)damavand_kellap نوشته شده توسط:  سوال ۱۰۳ پایگاه داده هم به نظر من مشکل داره آخه جواب درست میشه فرزندانی که پدر دارن که تو هیچ گزینه ای نیومده.من از رو بی دقتی زدم گزینه ۳ که بعدا دیدم غلطه جواب فکر کنم اینجا جواب رو اشتباهنوشتن و منظورشون فرزندانی که پدر دارن بود.گزینه فرزندان از نظر من غلطه چون ممکنه بچه هایی باشند که تو جدول REL با ID مادرشون اومده باشن و این رابطه همه فرزندان رو نمیده و فقط فرزندانی که پدر دارن رو میده.نظر بقیه دوستان چیه؟
نه دوست عزیز چون تنها جواب صحیح میتونه گزینه ۱ باشه پس سوال درسته و حذف نمیشه،شما باید فرض میکردی فقط پدرها هستند!!!
۰
۰
ارسال: #۶۰
۲۲ بهمن ۱۳۹۱, ۰۴:۰۳ ب.ظ
خیلی جالبه بیشتر سوالای مشترکی که زدم جزو همین سالای شبهه ناکه !
سوال ۵۵ نظریه بدون در نظر گرفتن اون PDA .... گزینه غلط رو می خواد باید یکی از گرامرها با بقیه فرق داشته باشه در صورتیکه دو تا از گرامر ها +a و دوتای دیگه a(aa)*space رو تولید می کنند . و اینکه سوال ۶۰ رو به طرز احمقانه ای گزینه ۴ زدم اگه لطف کنید حذفش کنید ممنون میشم .!!!
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۰۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  رشته ای مهندسی کامپیوتر sanjeshserv1 ۰ ۱,۰۵۰ ۰۲ تیر ۱۴۰۱ ۰۴:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۵۴۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۴۰,۱۷۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۴۶۱ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  [دانلود] حل تشریحی کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر و آی تی ۸۷ تا ۹۲ good-wishes ۳۰ ۵۰,۱۱۳ ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۷۵۳ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۷۵۸ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  خرید کتب موردنیاز برای کنکور ارشد کامپیوتر susankhanoom ۱ ۲,۴۸۶ ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jasin
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۴,۰۵۶ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close