زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۲۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چگونه می توان مشترک ها رو بالای ۴۵ درصد زد؟

ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۴۶ ب.ظ
سلام
من دانشجوی خوبی توی دوران تحصیل نبودم و میخوام برای ارشد سال دیگه خودمو اماده کنم.

از دوستانی که مثل من دانشجوی متوسط رو به ضعیفی بودن میشه لطفا بگن که چیکار کنم که این مشترکها رو بالا بزنم؟

راستش در این مورد اعتماد به نفس ندارم و فکر می کنم من یکی نمی تونم.

جدا راهکارش چیه؟ کسی بوده با شرایط من ولی توی ارشد موفق بوده باشه؟

بی صبرانه منتظر نظرات شما دوستانم هستم.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۱۸ ب.ظ
دوسته عزیز برای درصد بالا زدن کلاس کنکور و تست زدن بهترینشه چون بعید میدونم کسی که تو درسا به قوله خودش ضعیف بوده تو دوره کارشناسی بتونه درسی مثله معماری یا الگوریتم رو خود به خود یاد بگیره! کنکوره ارشد همش نکتست! من خودم کلاس رفتم درصدهام قبل کنکور همگی بالای چهل بودن حتی ریاضی اما طرح سوالات ریاضی عوض شد و من همچیمو باختم!به خاطر بی تجربگیم! مطالعتو بالا ببر کتابای خوب تهیه کن و هر کتاب خوبیو چند بار مطالعه کن نه چندتا کتاب از هر درس برداری و ۱بار بخونیشون! ازمون شرکت کن یا از خودت بگیر و خودتو برای هر سناریویی آماده کن که مثله من خودتو نبازی! موفق باشی
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: soniasa
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۴۷ ب.ظ

خیلی ممنون از اینکه راهنماییم کردین.... راستش من خیلی دلم میخواد که پایه ام رو توی این دروس مشترک قوی کنم.... پس صحبت شما اینه که با self study نمیشه توی این درسا قوی شد؟ آخه مساله اینه که کلاسای کنکور هم کنکوری می گن درسته؟ قبول دارم که کنکور نکته داره ولی من باید قبلش خود درس و اصل مطلب رو خوب خوب یاد بگیرم و راستش مطمئن نیستم که کلاسای کنکور به دلیلی که بالا گفتم بهم کمک کنن.

از اینکه می گین نتیجه امتحانتون راضی کننده نبوده ناراحت شدم. واقعا امیدوارم که نتیجه اونی بشه که دلتون میخواد و براش زحمت کشیدین.
۰
۰
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۳۸ ب.ظ
چرا کسی نظری نداره؟
۰
۰
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۵۳ ب.ظ، توسط Fardad-A.)
جواب این سوال هم مفصله و هم بستگی به شما و هم بستگی به کنکور داره. به سوابق تحصیلی و نوع درس خوندن و ...و.. اگه جواب این سوال باین سادگی بود برای قبولی تو کنکور باید همه بالای ۶۰ میزدند و شما باید می پرسیدین چطوری میشه بالای ۶۰ زد.

دوست عزیز اگه از یک عده کوهنورد در یه فروم اینجوری بپرسید چطوری میشه رفت بالای اورست.ایا میتونن بشما تو چند سطر بگن چجوری میشه رفت؟

البته کنکور باین سختی نیست . در کنکور کامپیوتر کمی بیش از یک درصد قبول میشن. بنابراین جواب این سوال جواب ۹۸ درصد افراده.
حالا یه فرق دیگری هم اینجا با اورست داره اونم اینه که اورست ثابته ولی کنکور ثابت نیست .Big Grin
با این وضعی که کنکور میگیرند ممکنه نفر اول اگه سال بعد دوباره امتحان بدهد بشه ۵۰ . بر عکسش هم هست ممکنه نفر ۲۰۰ بشه ۵ !

اینجور سوالات هیچوقت جواب کلی نداره دوست گرامی .جواب خاصش هم نمیتونه کامل باشه. یه جورایی تو دسته مسائل حل نشدنیه.Big Grin

ولی تو کارنامه ها نگاه کنید و ببینید که بعضی با معدلهای پایین قبول شده اند و برعکسش هم هست.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
۵
۱
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۰۷ ب.ظ
بستگی به سوالات، نحوه خوندن، شرایط سر جلسه، سریع درک کردن و فهمیدن سوال، خیلی چیزای دیگه داره.
برای اینکه ۵۰ درصد مشترک بزنی نیاز هست که از ۲۸ سوال که میدن(حالا ممکنه هرسالی تفاوت داشته باشه تعداد سوالا)، باید ۱۴تا درست بزنی. من بهترین حالت رو درنظر گرفتم که هرچی بزنی درست در بیاد، اما همیشه هم اینطور نیست.
پس اگه از هردرس ۳تا سوال رو جواب بدی حتی بالا ۵۰ میشه زد. اما هیچوقت نمیشه تعداد سوالاتی که می تونی جواب بدی رو تا قبل کنکور نمیشه حدس زد، تجربه شخصی نشون میده همیشه عکس اون چیزی که می خوای اتفاق می اوفته. Smile
اما درکل خوندن و درک کردن و فهمیدن درسا و زمانبندی برای هردرس و گیرندادن به مساله ای که بهت گیر داده می تونه جواب سوالت باشه.
موفق باشید.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۲
۰
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۱۹ ب.ظ
اصلا دلم نمیخواد به کسی که تازه میخواد با امید شروع به خوندن کنه این حرفو بزنم
اما بنظرم این یه واقعیته که اگر از حالا بدونی و خودتو اماده کنی شاید سال دیگه این موقع حالت گرفته نباشه(امیدوارم که اینطور نباشه و برای سال دیگه خوب بخونی و نتیجه زحمتتو ببینی) اما هیچی حساب کتاب نداره تو ایران کنکورم یکی از موارد کوچیکشه
نمیشه بگی بخونم خوب یاد بگیرم حتما میتونم مثلا ۳تا سوال از ۵تا از هر درس جواب بدم و قبول میشم!!! خوندن و یاد گرفتن یه بخشی از کنکوره، در واقع باید مهمترین بخشش باشه اما نیست متاسفانه
خیلی بستگی به نوع سوالات داره، درواقع کنکور یه جور ریسکه که باید کلی وقت و انرژی بزاری، یک سال (شایدم بیشتر از یک سال) زندگیتو بکنی درس ممکنه نتیجه بده ممکنه نتیجه نده!
البته این نظر شخصیه من هست ممکنه برای شما صادق نباشه
موفق باشید
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: dont9 , Andrew S.Tanenbaum , soniasa
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۵۱ ب.ظ
سلام دوست عزیز
البته این نظر شخصی منه ... برای دروس مشترک بهتر از حالا شروع کنی و مراجع بخونی ... تمارین کتاب هارو تشریحی حل کنی ... این تجربه یکی از دوستان موفق خودمه که می گفت برای درسی مثل الگوریتم سوالات به صورت تشریحی حل کرده بود و میگفت وقتی تستی مقابلم میذاشتن راهشو می دونستم . به هر حال بعد از اتمام مرجع برید سراغ تست در کنار کتاب مرجع ... هر تستیو که نتونستید بزنید یا درست نزدید با راه حل تشریحی حل کنید ... اینطوری روال کلی اکثر تستها به دستتون میاد .... موفق باشید

یک روز رسد غمی به اندازه کوه ... یک روز دگر نشاط اندازه دشت ... افسانه زندگی چنینم آموخت ... در سایه کوه باید از دشت گذشت
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: soniasa , friendchp

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چطور درصد زبانم رو به بالای ۹۰-۸۰ برسونم؟ s.gg ۸ ۲,۱۱۲ ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ ۰۹:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: s.gg
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۰,۹۵۱ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۲۳ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  چگونه گوشی داغ شده را خنک کنیم؟ niloofarmajdi ۰ ۲,۴۴۳ ۰۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: niloofarmajdi
  نقش آفرینی بر روی پارچه در قدیم چگونه بوده است؟ maryamdolati ۰ ۷,۴۰۳ ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamdolati
Information اعلام درصد آزمون دکتری ۹۸ aliali256 ۲۰ ۱۳,۲۶۵ ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۵:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Fot30
  درس طراحی سیستم های کم توان (low power design) ارشد معماری کامپیوتر marmar71 ۲ ۳,۴۵۳ ۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marmar71
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۹۰۷ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone
  چگونه داده (دیتاست) پیدا کنم؟ fo-eng ۴ ۷,۲۴۶ ۰۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: کیوان نامدار
  پنجمین ازمون استخدام مشترک فراگیر دستگاه های اجرایی کشور naghmeh70 ۷ ۷,۰۷۵ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: αɾια

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close