زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه

ارسال: #۱۰۳۶
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۳:۰۰ ق.ظ
RE: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه

(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۰۵ ق.ظ)zeitun نوشته شده توسط:  بچه ها یه سوال:
رشد الگوریتم [tex]3^{n}[/tex] بیشتره یا [tex]n2^{n}[/tex]?

مسلما ً a به توان n پیچیدگی کمتری نسبت به b به توان n ضربدر n داره..!!!
[/quote]
خیلی ممنون. دو تا سوال دیگه هم دارم Confused یعنی تو گزینه های یه تست مشکل دارم هیچ کدومشون برام آشنا نیست. فک کردم با پرسیدن این یکی مشکلم حل میشه اما هنوز سر جاش هست

اول اینکه رشد الگوریتم [tex]\frac{n}{logn}[/tex] بیشتره یا [tex]n^{1-x}[/tex] ? بعد اینجا درباره ی بازه ی x چیزی نگفته.
اما تو یه گزینه دیگه همین دو تا هستن ولی [tex]0<x< 1[/tex] ئه

دوم اینکه رشد الگوریتم [tex]n\left ( log n\right )^{5}[/tex] بیشتره یا [tex]n^{1/2}[/tex]?

اگه جواب این دو تا هم بهم بگین خیلی خیلی ممنون می شم. Shy
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: forouzan , asiehmohammadian , sara_sb92 , sheyda
ارسال: #۱۰۳۷
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۴:۱۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۴:۲۳ ق.ظ، توسط Amir V.)
Re: گروه درسی مانشت پر انرژی در آبان ماه
بچه ها یه سوال. تو.مسئله ی زیر اصلا حرفی از سربار و یا تاخیر پردازش نزده. پس چرا اومده از "فرمول راندمان با در نظر گرفتن سربار وتاخیر پردازش" استفاده کرده؟
در واقه آقای حقیقت هر چی مثال حل کرده با همین فرموله! لطفا یکی منو روشن کنه گیج شدم!
(ببخشید چپه اس عکس.گوشیم احمق شده)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

فایل‌(های) پیوست شده

There is no there there.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: forouzan , asiehmohammadian , sara_sb92
ارسال: #۱۰۳۸
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۰:۱۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۱۰:۱۵ ق.ظ، توسط m@hboobe.)
(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ق.ظ)Eng_Sara نوشته شده توسط:  وای من ۵۰۴ واژه دارم اصلاً حوصله نمی کنم بخونمش!!!! محبوبه جان الان دیره بخوام ۵۰۴ رو شروع کنم؟؟!
سارا جان من خودم شخصا با زبان مشکل دارمConfused
شده جریان اینا که لالایی بلدن اما خوابشون نمیگیرهUndecided
اینا تحقیقات شدیدی بوده که من انجام دادم و در مانشت به نتیجه رسیدمBig Grin

(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۱۱ ق.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  وضعیت :[تصویر:  142448_1_1379088061.gif] استرس کنکور دارم...!!
ینی امروز این امضای شما منو انچنان اول صبح استرسی کرد که دارم از مانشت فراررررررر میکنمConfused

من برم پای درسااااااااام

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: forouzan , H3NGAM3H , asiehmohammadian , jameshenas , sara_sb92 , jafarir
ارسال: #۱۰۳۹
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۰:۵۲ ق.ظ
(۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۵۶ ب.ظ)amin_maryam نوشته شده توسط:  سلام دوستان درس خون
من برا معماری هم از پوران و هم مقسمی اما مقسمی اشکال تو مطالبش هست مثلا فرمول تاخیر ضرب آرایه ای رو اشتباه گفته و تستا رو همون فرمول اشتباه جواب داده...
کسی از دوستان میدونه مقسمی واسه کدوم فصلای معماری قویتر از پوران پژوهشه؟

دوست عزیز شما که فرمول تاخیر ضرب آرایه ای رو متوجه شدید لطفا منو هم راهنمایی کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

از دوستان اگه کسی این مطلب رو میدونه منو راهنمایی کنه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: forouzan , asiehmohammadian
ارسال: #۱۰۴۰
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۱۰:۵۶ ق.ظ، توسط mehrdad372.)
(۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ب.ظ)mos_hos نوشته شده توسط:  سلام بچه ها. من بعد دو ماه تلاش نتونستم آمار پارسه رو گیر بیارم.
به نظرتون آمار مدرسان رو بگیرم؟کتاب کاملی هست یا نه؟ارزش خوندن داره؟
لطفا زود بگین.به راهنمایی تون نیاز دارم

من بر طبق حرف یک از استادام که وقت مشاوره بهم گفت اصلا آمار مدرسان رو نخون
فقط همین حد میتونم بگم
من خودم آمار فقط تعدادی از سرفصلاشو میخونم

(۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ ب.ظ)mahi_24 نوشته شده توسط:  سلام دوستان.
من سیستم عامل فصل همزمانی پردازش ها رو اصلا نمیتونم تست بزنم.از مقسمی خوندم و جزوه آقای حقیقت.
نمیدونم چجور باید تست ها حل کنم.Sad چکار کنم ؟؟ گیج شدم خیلی.

منم مشکل شما رو داشتم
با دقت و با جزئیات کتاب آقای موسوی رو یک دور خودنم
بهتر شدم
باز هم یک دور اون فصل رو خودنم بازم بهتر شدم
سعی کن درکش کنی
منظورم کتاب آقای موسوی انتشارات پوران هستش
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: forouzan , asiehmohammadian , mahi_24 , sara_sb92
ارسال: #۱۰۴۱
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۱۵ ق.ظ
(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۱۰:۵۵ ق.ظ)mehrdad372 نوشته شده توسط:  
(17 آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ب.ظ)mos_hos نوشته شده توسط:  سلام بچه ها. من بعد دو ماه تلاش نتونستم آمار پارسه رو گیر بیارم.

من بر طبق حرف یک از استادام که وقت مشاوره بهم گفت اصلا آمار مدرسان رو نخون
فقط همین حد میتونم بگم
من خودم آمار فقط تعدادی از سرفصلاشو میخونم

آمار مدرسان خوب نیست؟
من آمار مدرسانا دارم فعلا هم فقط فصل ۱ را خوندم.یعنی دیگه نخونمش و کتاب دیگه ای بخرم؟دتیته مشاورت که گفته نخون چی بود؟Confused
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asiehmohammadian
ارسال: #۱۰۴۲
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۳۰ ق.ظ، توسط farhadk.)
(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۱۱ ق.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(18 آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۰۵ ق.ظ)zeitun نوشته شده توسط:  بچه ها یه سوال:

اشتباه میکنین در مقادیر بزرگتر از یک مقدار ثابت به شکل زیر هست. چون اینجا a رو بزرگتر از b قرار داده و با یه رشد نمایی طرف هستیم.
[tex]n2^{n}=o(3^{n})[/tex]

مثلا
[tex]4*2^{4}=2^{2}*2^{4}=2^{6}=64<3^{4}[/tex]

که این تفاوت با دادن مقادیر بزرگتر به n خیلی بیشتر از اینها می شه.
شما احتمالا با مقادیر کوچک n محاسبه کردین و نتیجه گرفتین.

افتادگی آموز اگر طالب فیضی
............................................ هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: *farnaz* , H3NGAM3H , asiehmohammadian , zeitun
ارسال: #۱۰۴۳
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۴۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۵۱ ق.ظ، توسط Ahmad Arshad.)
(۱۷ آبان ۱۳۹۱ ۰۸:۵۶ ب.ظ)amin_maryam نوشته شده توسط:  سلام دوستان درس خون
من برا معماری هم از پوران و هم مقسمی اما مقسمی اشکال تو مطالبش هست مثلا فرمول تاخیر ضرب آرایه ای رو اشتباه گفته و تستا رو همون فرمول اشتباه جواب داده...
کسی از دوستان میدونه مقسمی واسه کدوم فصلای معماری قویتر از پوران پژوهشه؟

سلام دوست عزیز کلا کتابهای معماری و مدار منطقی آقای مقسمی زیاد جالب نیست زیاد رواین کتاب ها وقت نذارTongue

با عرض سلام به دوستان درس خونم - بچه ها برای نظریه زبان ها کتاب مقسمی خوبه؟اگه منبع بهتری سراغ دارید لطفکنید بگید مرسیTongue
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mehrdad372 , asiehmohammadian , sara_sb92
ارسال: #۱۰۴۴
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۳۵ ب.ظ، توسط esisonic.)
ووااااااااااااااایییییی....فردا آزمون آزمایشی ۲۵ درصد دومه....[تصویر:  142463_1_1379088061.gif]
(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۳:۰۰ ق.ظ)zeitun نوشته شده توسط:  رشد الگوریتم [tex]\frac{n}{logn}[/tex] بیشتره یا [tex]n^{1-x}[/tex] ? بعد اینجا درباره ی بازه ی x چیزی نگفته.

دوم اینکه رشد الگوریتم [tex]n\left ( log n\right )^{5}[/tex] بیشتره یا [tex]n^{1/2}[/tex]?
سوأل اول رو یکم شک دارم چون دقیقا ً n به توان ۱-x نسبت به بازه ی ۰ تا ۱ جوابی بین n تا ۱ میده...اگه x=1 باشه بزرگتر میشه و اگه x=0 باشه کوچکتر میشه...
سوأل دوم هم میشه n(logn)^5 ...!!!
ضمنا ً... لطف کنید سوأل های درسیتون رو توی تاپیک مربوط به خودش بیان کنید..!!
(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۲۴ ق.ظ)farhadk نوشته شده توسط:  شما احتمالا با مقادیر کوچک n محاسبه کردین و نتیجه گرفتین.
دقیقا ً...Big Grin

(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۴۲ ق.ظ)Ahmad Arshad نوشته شده توسط:  با عرض سلام به دوستان درس خونم - بچه ها برای نظریه زبان ها کتاب مقسمی خوبه؟اگه منبع بهتری سراغ دارید لطفکنید بگید مرسیTongue
اگه کتاب پیتر لینز خونده باشی مقسیمی خیلی خوبه...چون خلاصه ی خود پیتر لینزه و مثل یه دوره کامل...!!
معماری و منطقی مقسمی هم در صورتی خوبه که طرف این دوتا درس رو مفهمومی بلد باشه...مخصوصا ً معماریش که کلی اشتباه داره Big Grin

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Payam92 , H3NGAM3H , asiehmohammadian , zeitun , svk7 , jameshenas , sara_sb92
ارسال: #۱۰۴۵
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۴۸ ب.ظ
سلام

من اینجا یه بار حرف از المپیاد زدم ، گفتم اینو بگم اگه کسی خواست بدونه ، تو خود سایت المپیاد این اطلاعیه رو گذاشتن:

نکته مهم : دانشجویان سال سوم که در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نموده و علاقمندی منحصرا المپیاد را انتخاب نموده اند، در صورتیکه مجاز به انتخاب رشته شوند، نباید فرم انتخاب رشته را تکمیل نمایند.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و لا یحیطون بشیء من علمه الا بما شاء
۴
۰
ارسال: #۱۰۴۶
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۱:۴۵ ب.ظ
بچه ها سرفصل های آزمون پارسه تغییر کرده؟مدیریت و شبکه و نرم رو میگم؟

دنیا آنقدر وسیع هست که برای همه مخلوقات جایی باشد،
پس به جای آنکه جای کسی را بگیریم تلاش کنیم جای واقعی خود را بیابیم
۱
۰
ارسال: #۱۰۴۷
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۱:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۱:۵۴ ب.ظ، توسط m@hboobe.)
همه آمار مهندسی یه طرف فصل آخرش یه طرفDodgy

(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۱:۴۵ ب.ظ)mis masi نوشته شده توسط:  بچه ها سرفصل های آزمون پارسه تغییر کرده؟مدیریت و شبکه و نرم رو میگم؟

سایت پارسه تغییرات رو اعلام کرده!

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: asiehmohammadian , jameshenas
ارسال: #۱۰۴۸
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۱:۵۹ ب.ظ
اره منم دارم.
از بچه های ۰۸۳۱ کسی نیست که مدرسان ثبت نام نکرده باشه و بخواد بیاد ازمون بده (** البته آقا باشه **)
دوستم نمیاد میگم یکی که نمیتونه به هر دلیل ثبت نام کنه و اماده س بیاد بجاش امتحان بده. حیفه این همه پول میگیرن و ازمون هم نری..

زندگی باید پرواز مسرت بخش در بین عقابها باشد نه دویدنی جنون امیز در میان موش ها.
به امید زندگی بهتر.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , asiehmohammadian , sara_sb92
ارسال: #۱۰۴۹
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ ب.ظ، توسط mos_hos.)
(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۳:۰۰ ق.ظ)zeitun نوشته شده توسط:  
(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۰۵ ق.ظ)zeitun نوشته شده توسط:  بچه ها یه سوال:

خیلی ممنون. دو تا سوال دیگه هم دارم Confused یعنی تو گزینه های یه تست مشکل دارم هیچ کدومشون برام آشنا نیست. فک کردم با پرسیدن این یکی مشکلم حل میشه اما هنوز سر جاش هست

اول اینکه رشد الگوریتم [tex]\frac{n}{logn}[/tex] بیشتره یا [tex]n^{1-x}[/tex] ? بعد اینجا درباره ی بازه ی x چیزی نگفته.

اگه جواب این دو تا هم بهم بگین خیلی خیلی ممنون می شم. Shy
[/quote]

میشه [tex]n^{1-x}[/tex] رو به صورت [tex]\frac{n^{1}}{n^{x}}[/tex] تبدیل کرد که مسلما [tex]n^{x}[/tex] بزرگتر از logn است پس در نتیجه رشد [tex]\frac{n}{logn}[/tex] بیشتر است زیرا مخرج آن کوچکتر است.
سوال دوم هم که دیگه تابلو که رشد [tex]n\left ( log n\right )^{5}[/tex] بیشتره!!!

(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ق.ظ)Payam92 نوشته شده توسط:  
(17 آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۵۲ ب.ظ)mos_hos نوشته شده توسط:  سلام بچه ها. من بعد دو ماه تلاش نتونستم آمار پارسه رو گیر بیارم.
من یه جا دیگه اینو گفتم بازم میگم
من تابستون ۲ فصل از مدرسان رو خوندم تا یه جاهایی خوب پیش رفت و دیگه کم کم منو گیج کردم مثلا توی یه صفحه چندین مطلب جدید با فرمول و عدم صفحه بندی مناسب و...
در کل اگه یه چیزایی از امار یادت مونده و وقت نداری پارسه رو گیر بیاری بد نیست ولی بدون که پارسه یه چیز دیگه س درسته هر دو یه چیزو گفتن ولی..

آخه من تو ]مین مانشت خوندم که کتاب مدرسان کتاب خیلی عالی ایه و حتی آقای تنهایی که از مدیران مانشت و همچنین دانشجوی شریف هستن خودشون آمار مدرسان رو واسه کنکور خوندن و گفتن که آمار مدرسان خیلی خوبه و کلی ازش تعریف کرده بودن!!!
والا کلا گیج شدم!با این حرف شما به شک افتادم!!!
بچه ها لطفا هر کی راجع به این کتاب اطلاعاتی داره کمک کنه

یک اراده خم نشونده،بر همه چیز،حتی بر زمان قالب می آید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: H3NGAM3H , asiehmohammadian , esisonic , zeitun , jameshenas
ارسال: #۱۰۵۰
۱۸ آبان ۱۳۹۱, ۰۳:۳۴ ب.ظ
(۱۸ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۲۱ ب.ظ)mos_hos نوشته شده توسط:  میشه [tex]n^{1-x}[/tex] رو به صورت [tex]\frac{n^{1}}{n^{x}}[/tex] تبدیل کرد که مسلما [tex]n^{x}[/tex] بزرگتر از logn است پس در نتیجه رشد [tex]\frac{n}{logn}[/tex] بیشتر است زیرا مخرج آن کوچکتر است.
حالا شما فرض کن x=0 بشه...اونوقت جواب میشه خود n که از n/logn بیشتر میشه..!!!

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۴۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  منابع درسی اول دبیرستان azaaadeh457 ۱ ۱,۱۰۱ ۰۴ دى ۱۴۰۱ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۵۷ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  پارسه، مدرسان شریف،ماهان و.... کدام یک بهتره؟؟؟ alim93 ۶۴ ۶۷,۰۴۵ ۰۷ تیر ۱۴۰۱ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۸۱۳ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۴۵۹ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۸۹۰ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۸,۱۹۸ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
Star سحر خیــــــــــــــــــزان مانشت nasrolah ۹۴۸ ۲۰۹,۱۷۰ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۰۵:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: عزیز دادخواه
  طلوع ماه admin ۱۷ ۱۷,۶۰۴ ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ ۰۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: gostore

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close