زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گروه ارشد ۱۳۹۲

نظرسنجی: در صورتیکه هدف شما ارشد ۹۲ هست ، متولد چه محدوده سال و جنسیتی هستید؟
مرد ، ۶۵- ۶۴- ۶۳ ، به قبل
زن ، ۶۵- ۶۴- ۶۳ ، به قبل
مرد ، ۶۶- ۶۷- ۶۸ ، به بعد
زن ، ۶۶- ۶۷- ۶۸ ، به بعد
الان تصمیم جدی برای ارشد ۹۲ ندارم.
[نمایش نتایج]

ارسال: #۶۱
۰۳ اسفند ۱۳۹۰, ۰۸:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۳۲ ب.ظ، توسط Masoud05.)
RE: گروه ارشد ۱۳۹۲
(۰۳ اسفند ۱۳۹۰ ۰۷:۳۳ ب.ظ)۷۰raouf نوشته شده توسط:  ۱/ یک فکر همش توی ذهنمه که چون از کاردانی اومدم متوجه نمیشم و بچه های ریاضی اینا رو می خورنSad آیا این حقیقت داره؟
۲/آیا همه درسا مثل طراحی الگریتم اینقدر پیچیدست؟
۳/آیا چون کلاسی نگذروندم نمی تونم خوب هضمش کنم؟
۴/آیا کتاب هادی یوسفی سخته و باید از جای دیگه شروع کنم؟

مشکل اصلیم اینه که وقتی زمان اجرا و مرتبه اجرایی و نماد ها رو می خونم می فهمم ولی وقتی مثال هاش رو می بینم نمی تونم خودم حل کنم
خیلی استرس بهم وارد شده کمکم کنیدConfused
کلا برای درسای دیگه هم میشه یک راهنمایی بکنین که چه کار کنم؟

من خودم ناپیوسته بودم اول تو این درس میلنگیدم اما بعد از خوندن چند بار اون و با توجه به علاقه ای که بهش داشتم خیلی سریع پیش رفتم و احساس میکنم که بین بچه های فنی و ریاضی فرقی نیست البته باید بچه های فنی تلاش بیشتری انجام بدن اما هر دو می تونن به تسلط برسن . الگوریتم در کل درسیه که ۳ یا ۴ تست از ۶ تست بعنوان درصد قابل قبول حساب میشه . کتاب هادی یوسفی بخش درسیش خوبه اما حل تستش متوسطه .

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۷۰raouf
ارسال: #۶۲
۰۳ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۲۰ ب.ظ، توسط esisonic.)
گروه ارشد ۱۳۹۲
(۰۳ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۰۲ ب.ظ)yarandish نوشته شده توسط:  من شش ماه کامل رو برای ارشد خوندم ،بعد کنکور فهمیدم چه اشتباهی کردم وقت بی زبون رو شش ماه گذاشتم برای کنکوری که هیچ چیزش استاندارد نیست ،الان اگه به گذشته برگردم حتما در کنار خوندم خودم رو به یه کار یا یه مهارت یا حتی برنامه نویسی سرگرم می کنم ،چون اینجوری حداقل بعد امتحان دلم خوشه که یه چیز جدید یاد گرفتم .
همه کتاب ها همانند کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت رو کامل خوندم اما در کنکور ارشد به زور (سیستم عامل ) یکی رو زدم به هر حال از نظر منم حیفه که برای این کنکور یکسال وقت بزارید .
در پایان برای همه تون آرزوی موفقیت می کنم.

yarandish عزیز...شما نگو چقدر کتاب خوندی...بگو چقدر تست کار کردی؟؟؟
یه نکته ی مهم همین جا بگم...آقایون ، خانوم ها...کنکور درس نیست...مهارته...مهارت تست زنی...فقط مرجع درس هایی رو بخونید که واقعا ً بلد نیستید...اگه درس رو خوب به یاد دارین به خدا یه کتاب "درس و تست" که تست ها رو کاملا ً تشریحی حل کرده کافیه...!!!

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۱
۰
ارسال: #۶۳
۰۳ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۳۲ ب.ظ
(۰۲ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  سلام بر همه ی پشت کنکوری های عزیز...

امسال منم هستم...
از اول آذر شروع کردم...تا امروز دوره ی کل درس ها تموم شد...
از فردا هم مفهومی خوندن رو شروع میکنم...
با این همه کتاب نمیدونم تا اواخر تابستون میتونم تموم کنم یا نه...!!!

در هرصورت بیایین همگی بریم به جنگ کنکور و این غول یه چشم رو شکست بدیم
(الآن روحیه دادم :دی )
کنکور ارزش این همه وقت تلف کردنو نداره ها!

اینو واقعا راست گفتید یا شوخی کردید؟
یعنی کنکور وقت تلف کردنه؟Huh
۰
۰
ارسال: #۶۴
۰۳ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۳۸ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۱۶ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۰۲ ب.ظ)yarandish نوشته شده توسط:  من شش ماه کامل رو برای ارشد خوندم ،بعد کنکور فهمیدم چه اشتباهی کردم وقت بی زبون رو شش ماه گذاشتم برای کنکوری که هیچ چیزش استاندارد نیست ،الان اگه به گذشته برگردم حتما در کنار خوندم خودم رو به یه کار یا یه مهارت یا حتی برنامه نویسی سرگرم می کنم ،چون اینجوری حداقل بعد امتحان دلم خوشه که یه چیز جدید یاد گرفتم .
همه کتاب ها همانند کتاب سیستم عامل دکتر حقیقت رو کامل خوندم اما در کنکور ارشد به زور (سیستم عامل ) یکی رو زدم به هر حال از نظر منم حیفه که برای این کنکور یکسال وقت بزارید .

یه نکته ی مهم همین جا بگم...آقایون ، خانوم ها...کنکور درس نیست...مهارته...مهارت تست زنی...فقط مرجع درس هایی رو بخونید که واقعا ً بلد نیستید...اگه درس رو خوب به یاد دارین به خدا یه کتاب "درس و تست" که تست ها رو کاملا ً تشریحی حل کرده کافیه...!!!
نظر من این نیست. کنکور احتیاج به فهم عمیق داره بعد تست. من خودم خیلی تست نزدم.
۲
۰
ارسال: #۶۵
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۰۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۰۷ ق.ظ، توسط esisonic.)
گروه ارشد ۱۳۹۲
(۰۳ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۳۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۱۶ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(03 اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۰۲ ب.ظ)yarandish نوشته شده توسط:  من شش ماه کامل رو برای ارشد خوندم ،بعد کنکور فهمیدم چه اشتباهی کردم وقت بی زبون رو شش ماه گذاشتم برای کنکوری که هیچ چیزش استاندارد نیست ،الان اگه به گذشته برگردم حتما در کنار خوندم خودم رو به یه کار یا یه مهارت یا حتی برنامه نویسی سرگرم می کنم ،چون اینجوری حداقل بعد امتحان دلم خوشه که یه چیز جدید یاد گرفتم .

نظر من این نیست. کنکور احتیاج به فهم عمیق داره بعد تست. من خودم خیلی تست نزدم.

دقیقا ً بخاطر همینه که زیاد تست نزدی...اگه چندتا از مصاحبه های کسانی که رتبه ی خوب آوردن رو بخونی میبینی که طرف بعد از درس خوندن شروع به کارکردن روی تست ها کرده...
کلاس تست زنی هم الکیه...بهترین کلاس خودتی...فقط کافیه روی حل تست ها تمرکز کنی تا دستت راه بیوفته

باور کنید من از چندین نفر مشاوره گرفتم و به همچین نتیجه ای رسیدم

(کاش جناب دکتر تنهایی یکم نصیحتمون میکرد )

آنجا که رویاها به حقیقت می پیوندند...مرا خواهی یافت. ------------------------- وضعیت : [تصویر:  53319_mrsbeasley.gif]
۰
۰
ارسال: #۶۶
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۱۶ ق.ظ
گروه ارشد ۱۳۹۲
من نفهمیدم به چه دلیله که زیاد تست نزدم؟
ببنید به نظرم شما میخواید با روش سال حدودا ۷۸ اینا کنکور قبول شید. اون موقع ها اینطور بود که مردم میشستن آبی قلمچی رو انقدر میزدن تا حفظشون میشد که هر نوع تستی رو چجوری باید حل کرد. حتی من کسی رو میشناسم که المپیادی بود و بازم همین کارو کرد. اون موقع یکی از راه های نتیجه عالی (حتی در حد برق شریف) تو کنکور سراسری لیسانس این بود. فکر نمی کنم دیگه این روش جواب بده یا حداقل خوب جواب نمیده. تست زدن احتیاجه ولی نه انقدر که حفظ بشید و اینا. اصل فهمیدن مفهومه و گاهی فهمیدن ایده که با خوندن عمیق و مرجع خونی به دست میاد و همچنین توانایی حل مساله و بعضی اوقات دادن ایده های جدید و کوچیک. تست زدن در درجه بعدی اهمیته.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: yarandish , mona92
ارسال: #۶۷
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۴۴ ق.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۱۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من نفهمیدم به چه دلیله که زیاد تست نزدم؟
ببنید به نظرم شما میخواید با روش سال حدودا ۷۸ اینا کنکور قبول شید. اون موقع ها اینطور بود که مردم میشستن آبی قلمچی رو انقدر میزدن تا حفظشون میشد که هر نوع تستی رو چجوری باید حل کرد. حتی من کسی رو میشناسم که المپیادی بود و بازم همین کارو کرد. اون موقع یکی از راه های نتیجه عالی (حتی در حد برق شریف) تو کنکور سراسری لیسانس این بود. فکر نمی کنم دیگه این روش جواب بده یا حداقل خوب جواب نمیده. تست زدن احتیاجه ولی نه انقدر که حفظ بشید و اینا. اصل فهمیدن مفهومه و گاهی فهمیدن ایده که با خوندن عمیق و مرجع خونی به دست میاد و همچنین توانایی حل مساله و بعضی اوقات دادن ایده های جدید و کوچیک. تست زدن در درجه بعدی اهمیته.

دقیقا !
مثلا در سیستم عامل من حدودا تمامی تست هاش رو کار کردم ،فکر نکنم کتابی رو به کاملی و روانی دکتر حقیقت پیدا کنید
اما کدوم یک از تست های سال های قبل تجربه ای برای تست های امسال بود ، سوالات بخش حافظه مجازی چون هرسال در کنکور وجود داشت کلا تفکیک کردم و روی تک تکشون کار کردم مخصوصا مسائل مربوط به میانگین دسترسی به حافظه

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
۱
۰
ارسال: #۶۸
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۲۷ ق.ظ
گروه ارشد ۱۳۹۲
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۲:۱۶ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  من نفهمیدم به چه دلیله که زیاد تست نزدم؟

فکر کنم بد توضیح دادم Big Grin
به خدا سوگند من نمی گم تست رو حفظ کنید...خود شخص بنده اصلا ً هیچ چیزیو نمیتونم حفظ کنم (انقلاب اسلامی به زور شدم ۸) ...من میگم بعد از خوندن کتاب مرجع (اگه واقعا ً توی اون درس ضعیف بودین ) وقتتون رو بیشتر رو کتاب های تست بزارید و تست ها رو حل کنید...تست های تکمیلی و تألیفی رو هم همینجور...دلیلش هم اینه که راه حل های مختلف رو امتحان کنید...
خوب میدونید که درس های کامپیوتر مفهومیند...پس با خوندن نمیشه جلو رفت...بنابراین تا میتونید باید تمرین و تست حل کنید و راه حل های جدید یاد بگیرید...

حالا گرفتین منظورم چی بود یا باز هم پستمو رد میکنین؟؟

۲
۱
ارسال: #۶۹
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۲:۰۹ ق.ظ
گروه ارشد ۱۳۹۲
باز هم رد میکنم. اولویت با خوندن کتاب مرجعه نه حل تست. شما از کجا میفهمید که تو یه درسی مثل سیستم عامل به کتاب مرجع احتیاج دارید یا نه؟
۲
۰
ارسال: #۷۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۴۶ ق.ظ
گروه ارشد ۱۳۹۲
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۰۹ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  باز هم رد میکنم. اولویت با خوندن کتاب مرجعه نه حل تست. شما از کجا میفهمید که تو یه درسی مثل سیستم عامل به کتاب مرجع احتیاج دارید یا نه؟

ظاهرا ً پست رو خوب نمی خونی...یه نگاه به پست قبلیم بنداز... تأکید کردم بعد از خوندن کتاب مرجع و توی پرانتز گفتم اگر واقعا ً توی اون درس ضعیف هستین...
برای مثال من توی درس ساختمان داده قویم...یه کتاب "درس و تست" مثل مقسمی جوابمو میده و لازم نیست هورویتز بخونم
ولی توی معماری کامپیوتر واقعا ً ضعیفم و حتما ً باید اول موریس مانو بخونم ، بعد برم دنبال کتاب تست و تست هاشو حل کنم...

OK یا '(OK) ؟؟

۰
۱
ارسال: #۷۱
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۱:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۴۹ ق.ظ، توسط yarandish.)
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۹:۴۶ ق.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  
(04 اسفند ۱۳۹۰ ۰۲:۰۹ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  باز هم رد میکنم. اولویت با خوندن کتاب مرجعه نه حل تست. شما از کجا میفهمید که تو یه درسی مثل سیستم عامل به کتاب مرجع احتیاج دارید یا نه؟

ظاهرا ً پست رو خوب نمی خونی...یه نگاه به پست قبلیم بنداز... تأکید کردم بعد از خوندن کتاب مرجع و توی پرانتز گفتم اگر واقعا ً توی اون درس ضعیف هستین...
برای مثال من توی درس ساختمان داده قویم...یه کتاب "درس و تست" مثل مقسمی جوابمو میده و لازم نیست هورویتز بخونم
ولی توی معماری کامپیوتر واقعا ً ضعیفم و حتما ً باید اول موریس مانو بخونم ، بعد برم دنبال کتاب تست و تست هاشو حل کنم...

OK یا '(OK) ؟؟

می خوام از حرفاتون نتیجه گیری برای خودم داشته باشم
من درسی مثه سیستم عامل رو چون در دانشگاه پایه ام قوی بود برای کنکور همراه با کتاب دکتر حقیقت و ۳۰ تست و آزمون مقسمی خواندم پس من الان در این درس ضعیف نیستم چون هم پایه درسم قوی بوده و هم کتاب دکترحقیقت رو همراه با تستاش کار کردم ،پس اگه من بخوام امسال مجدد برای ارشد بخونم با توجه به گفته ی شما یک کتاب درس وتست کافیه !
اما من با توجه به تجربه امسال در کنکور میگم این بزرگترین اشتباهه که برای این کتاب برم فقط دنبال درس و تست ، بلکه میرم مباحث اصلی که مدنظر طراحان هستند رو مفهمومی تر میخونم مثلا فصل حافظه مجازی رو کامل تر همراه با کتاب های تننباوم می خونم ، فصل نخ ها را از کتاب تنباوم و فرایند ها رو از حقیقت عمیق تر مطالعه می کنم ،و در آخر میرم سراغ تست های دو سه سال گذشته !
من نمی خوام بگم این درسته این نظر منه چون امسال بهش رسیدم چون امسال استراتژی درسیم دقیقا مثه شما بود و فهمیدم که این روش خوندن برای درس های مثه سیستم عامل ، مدارمنطقی ، گسسته ،شبکه،هوش مصنوعی اصلا جواب نمیده ولی برای درس هایی مثه ساختمان داده و پایگاه داده ، و تا حدودی طراحی الگوریتم جواب میده و میشه نتیجه گرفت .
یه تذکر تو مانشت هدف کمک کردن و رسیدن به یه نتیجه منطقیه ، از گفته هاتون "ظاهرا ً پست رو خوب نمی خونی...یه نگاه به پست قبلیم بنداز... " اینطور استنباط میشه که فکر می کنید شخصی که نظر میده می خواد حرفشو به کرسی بنشونه ، اگه شما هم هدفتون همینه (رسیدن به یه نتیجه منطقی ،که حتما همینطوره) به جای پافشاری رو گفتتون تنها بگید نظر من اینه ،مطمئن باشید افرادی که یه پست رو میخونن چون به دنبال یه نتیجه منطقین ارسال های همه دوستان رو مطالعه می کنند و در آخر برای خودشون نتیجه گیری می کنند .
موفق باشید

تو شاهکار خالقی ، تحقیر را باور نکن
بروی بام زندگی هرچه می خواهی بکش،زیبا و زشت پای توست، تقدیر را باور نکن
خالق تورا شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Masoud05 , blackhalo1989 , 70raouf , یاقوت سرخ , beheshteh , Donna , kimidoonekekie
ارسال: #۷۲
۰۴ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۲۹ ب.ظ
گروه ارشد ۱۳۹۲
یه چیز دیگه هم اضافه کنم به پست بالایی: شما بعضی وقت ها فکر میکنید که قوی هستید ولی همون موقع هم از پس سوالات کنکور بر نمیاید.
به نظر من شما حداکثر میتونید تو درسایی که قوی هستید سریع تر مرجع رو بخونید ولی نخوندن مرجع رو توصیه نمی کنم.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mona92
ارسال: #۷۳
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۱:۲۳ ق.ظ
Sad ... من تسلیمم...اصلا ً هر کسی شیوه ی گیراییش تو درس های مختلف فرق داره...

ایشالا هممون مهر ۹۲ شریف و تهران و امیر کبیر رو فتح می کنیم...Tongue

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۷۰raouf , yarandish , fatemeh85
ارسال: #۷۴
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۴۴ ب.ظ
گروه ارشد ۱۳۹۲
سلام منم نتونستم امسال کنکور بدم
اما اگر خدای مهربان بخواد امسال میخام قبول بشم(ای خــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدا...........)
منم هستم
یه کمی هم شروع کردم (دارم سیستم عامل میخوونم)
۰
۰
ارسال: #۷۵
۰۵ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۵۵ ب.ظ
(۰۳ اسفند ۱۳۹۰ ۱۱:۳۲ ب.ظ)پشتکار نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۳۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۲۹ ب.ظ)esisonic نوشته شده توسط:  سلام بر همه ی پشت کنکوری های عزیز...

امسال منم هستم...
از اول آذر شروع کردم...تا امروز دوره ی کل درس ها تموم شد...
از فردا هم مفهومی خوندن رو شروع میکنم...
با این همه کتاب نمیدونم تا اواخر تابستون میتونم تموم کنم یا نه...!!!

در هرصورت بیایین همگی بریم به جنگ کنکور و این غول یه چشم رو شکست بدیم
(الآن روحیه دادم :دی )
کنکور ارزش این همه وقت تلف کردنو نداره ها!

اینو واقعا راست گفتید یا شوخی کردید؟
یعنی کنکور وقت تلف کردنه؟Huh
اگه کنکور براتون مهمه در حد خودش براش وقت بذارید نه بیشتر.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۱۱۱ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۳۳۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۷۱۵ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  گروه درسی آمادگی ارشد ۹۸ amir95 ۲۹۷ ۱۳۴,۹۸۱ ۰۶ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: قاصدک۲۳
  لینک گروه تلگرام کنکور ارشد آی تی و کامپیوتر firstiped ۱ ۳,۸۰۹ ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia580
  گروه پر انرژی کنکور ارشد کامپیوتر و فناوری اطلاعات در تلگرام popreza94 ۲ ۶,۲۸۹ ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: kimia580
  قبول شدگان گروه مهندسی کامپیوتر ۹۷ F.N.44 ۵۱ ۲۷,۱۴۳ ۰۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Thumbs Up گروه درسی آمادگی ارشد ۹۷ دختر مهربان ۵۹۶ ۲۴۳,۸۴۴ ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۰۱:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
  [memrise.com] اعضا، گروه ها و اطلاعیه ها Farzamm ۱۷۱ ۷۳,۲۹۶ ۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: omidah
  لینک گروه تلگرام ارشد آی تی arsin ۴ ۱۲,۷۰۳ ۰۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: firstiped

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close