زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۴۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یکی منو راهنمایی میکنه؟(برنامه ریزی برای دروس و ترم جاری) +نظر سنجی

نظرسنجی: شما تا امروز چقدر برای ارشد آماده اید؟
این نظرسنجی بسته شده است.
  • ۱۴/۲۹%
    کمتر از ۲۵ درصد ۱۴/۲۹%
۴ ۱۴/۲۹%
  • ۳۵/۷۱%
    کمتر از ۵۰ درصد ۳۵/۷۱%
۱۰ ۳۵/۷۱%
  • ۳۹/۲۹%
    کمتر از ۷۵ درصد ۳۹/۲۹%
۱۱ ۳۹/۲۹%
  • ۱۰/۷۱%
    آماده آماده آماده ۱۰/۷۱%
۳ ۱۰/۷۱%
در کل ۲۸ رأی ۱۰۰%
*شما به این گزینه‌ی رأی داده‌اید. [نمایش نتایج]

ارسال:
۱۹ آذر ۱۳۹۰, ۰۸:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۴۷ ب.ظ، توسط fatima1537.)
یکی منو راهنمایی میکنه؟(برنامه ریزی برای دروس و ترم جاری) +نظر سنجی
با سلام خدمت همه مانشتی های عزیز و درس خون و عرض تسلیت ایام محرم.
امروز ۱۹ آذره و ۹ هفته دیگر تا کنکور مونده. من از تابستون شروع کردم به خوندن که حالا وضعیتم را در ادامه شرح میدم. منتها این ترم ۲۰ واحد داشتم که مجبور شدم یه مقداریش را حذف کنم و حالا وضعیت درسای این ترم بهتر شده(البته حالا آخر ترمیه) و سبک شده و آخر ترم ۴ تا امتحان بیشتر ندارم که درسای اختیارین و سبکن.
کل زمانی که میتونم تو یک هفته بذارم حدود ۳۰ ساعته.
(کلا۳ روز تو هفته تعطیلم)
وضعیت درسیم هم به قرار زیره:
زبان: هیچی
ریاضیات‌: فقط نصف گسسته پوران را خوندم.
مدار منطقی: تقریبا همه پوران را خوندم.
معماری: حدود ۳۰ درصد از پوران.
سیستم: حدود ۵۰ درصد حقیقت.
نظریه: حدود ۵۰ درصد.
ساختمان: تقریبا هیچی
هوش: هیچی
الگوریتم: تقریبا ۹۰ درصد پوران.
مدار الکتریکی: هیچی
پایگاه: ۵۰ درصد مقسمی
طراحی پیاده سازی: هیچی
کامپایلر: ۵۰ درصد آل شیخ

خب یه نکته بگم تو همه درسای بالا که گفتم هیچی تست نزدم و فقط جزوه خود کتابا را خوب خوندم و فهمیدم

حالا ۱ هفته ای بود که اصلا هیچی نخوندم . دارم امیدم را از دست میدم. فکر میکنم باید برم فقط رو یه گرایش کار کنم که اونم گرایش هوشه. ولی به اونم امیدی ندارم. میخواستم بدون هیچ رودربایستی بگین آیا امیدی هست؟ من رتبه خیلی تاپ نمی خوام(نمیتونمم بیارم!!!) ولی به روزانه اصفهان امید داشتم. آیا باز هم امیدی هست؟؟؟!!!!!

عاقلان نقطه پرگار وجودند ولی
عشق داند که در این دایره سرگردانند
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۰, ۰۵:۲۴ ب.ظ
یکی منو راهنمایی میکنه!!!؟ _+نظر سنجی
نا امید شدم، کسی جواب نداد

۰
۱
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۰, ۰۵:۵۶ ب.ظ
ببین هیچ نباید خودش رو با کس دیگه ای مقایسه کنه . من الان نزدیک ۵۰ درصد رو خوندم ولی از الان ولش کنم این ۵۰ درصد هم فایده ای نداره یعنی که باید خیلی زیاد و دقیق دوره کنم . اون کسی هم که الان ۱۰۰ مطالب رو کامل خونده کارش سخت تره چون بیشتر باید دوره کنه . به نظرم میتونی روی مباحثی که بیشترین تعداد سوال رو داره تکیه کنی و نه اینکه درسی رو حذف کنی . به نظرم تست بیشتر بزن . منم مثل خودت واحد زیاد دارم و بیشتر وقتم رو دانشگاهم و کمتر از ۳۰ ساعت در هفته می خونم ولی توی زمان باقیمانده خیلی امیدوارم‌، کسایی رو شنیدم که توی یک ماه خوندن و نتیجه گرفتن پس اگه واقعا دوست داری که ارشد بدی به هیچ وجه ناامید نباش و استرس اینو نداشته که چه رتبه ای میاری فقط و فقط خوب و سریع درس بخون و مطمئن باش که نتیجه میگیری.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf , saiedattar
ارسال:
۲۲ آذر ۱۳۹۰, ۰۶:۰۷ ب.ظ
RE: یکی منو راهنمایی میکنه!!!؟ _+نظر سنجی
(۲۲ آذر ۱۳۹۰ ۰۵:۵۶ ب.ظ)ana9940 نوشته شده توسط:  ببین هیچ نباید خودش رو با کس دیگه ای مقایسه کنه . من الان نزدیک ۵۰ درصد رو خوندم ولی از الان ولش کنم این ۵۰ درصد هم فایده ای نداره یعنی که باید خیلی زیاد و دقیق دوره کنم . اون کسی هم که الان ۱۰۰ مطالب رو کامل خونده کارش سخت تره چون بیشتر باید دوره کنه . به نظرم میتونی روی مباحثی که بیشترین تعداد سوال رو داره تکیه کنی و نه اینکه درسی رو حذف کنی . به نظرم تست بیشتر بزن . منم مثل خودت واحد زیاد دارم و بیشتر وقتم رو دانشگاهم و کمتر از ۳۰ ساعت در هفته می خونم ولی توی زمان باقیمانده خیلی امیدوارم‌، کسایی رو شنیدم که توی یک ماه خوندن و نتیجه گرفتن پس اگه واقعا دوست داری که ارشد بدی به هیچ وجه ناامید نباش و استرس اینو نداشته که چه رتبه ای میاری فقط و فقط خوب و سریع درس بخون و مطمئن باش که نتیجه میگیری.

بازم ممنون که پاسخ دادین. حدود ۲ هفتس اصلا نمیتونم دیگه بخونم چون همش فکر میکنم دیگه نمیتونم نتیجه بگیرمSad

۱
۱
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۰۱ ق.ظ
به این فکر کن تو این دو هفته که درس نخوندی چی بدست اوردی که الانم میخوای به این روند ادامه بدی.برای همه کسانی که این راهو دارن میرن حتما اتفاق میفته که بعضی وقتها ناامید بشن و تصمیم بگیرن دیگه ادامه ندن اما خودت باید جلوی این ناامیدی رو بگیری
فرایند کنکور از اول تا وقتی که امتحانو میدی و تقریبا همه چیز تموم میشه فقط درس خوندن نیست علاوه بر امتحان درسی یجور امتحان روی اعتماد بنفس و توانایی تو روی غلبه بر ناامیدی و کلا کنترل روی خودت و ارادته که این امتحان در دوره درس خوندنت ازت گرفته میشه پس اول باید از پس این امتحان بر بیای
پس اول روی خودت کار کن بعد روی درسات اصلا هم به گذشته فکر نکن و حسرت نخور که کاش بیشتر خونده بودم کاش زودتر شروع کرده بودم و.... چون هیچ فایده ای که نداره بلکه با این فکرا فرصت پیشرو روهم از دست میدی
الان وقته اینه که بجای این فکرا فکرتو برای اینکه ببینی چکار کنی تا موفق بشی بکار بگیری
تلاشتو بکن و ناامید نباش
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf , hadi_m , ana9940 , Donna , marzieh , saiedattar
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۱۲:۵۸ ب.ظ
یه چیز بگم امیدوارم بتونه کمکتون کنه
اول از همه فکر نکنید که این تنها مشکل شماست چرا که برای خیلی‌ها پیش میاد مسائل متفاوتی که باعث میشه از درس و کنکور فاصله بگیرن .من خودم قریب به یک ماه ونیم فقط در گیر مسائلی بودم که حتی قید کنکور هم زدم و هیچ علاقه ایی هم به امتحان دادن نداشتم .
من کتاب clrs رو تابستان خونده بودم اما میتونم به جرئت بگم بخش عمده ایی از مطالبش رو فراموش کردم شاید بیش از نود درصد . میخوام یه نتیجه بگیرم که زمان اصلی خوندن الان هست .هر چی که قبلا خوندین و نخوندین مهم نیست مم همین روزهای باقیمانده است چون هر چی بخونید در ذهنتون باقی خواهد ماند.
اگر میخواین نتیجه بگیرین الان وقتشه ..همین الان باید درست تصمیم بگیرید و به گذشته نگاه نکنید پیشرفتتون در دروس خوبه و تنها ایرادی که شاید یه کم بهش وارد باشه حل تمرین و تست هست که تا کنکور اون رو هم به یاری خدا مرتفع میکنید.
اخرین نکته
باور کنید اگر بخواین حتی میتونید بهترین رتبه رو کسب کنید به رتبه خوووب فکر کنید نه صرفا قبول شدن .وقتی توقعتون رو از خودتون بالا ببرین به همون اندازه شوق و تلاشتون هم برای رسیدن بهش بالا میره .
باز هم میگم
الان وقتشه که خوووب بخونید
موفق باشید

( انان که طلبکار خدائید , خود ائید ) Heart ( حاجت ز طلب نیست شمائید , شمائید )
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf , ana9940 , saiedattar
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۰۹ ب.ظ
از همه ممنونم اما الان یه موضوع مهم برام پیش اومده و اون اینکه در این وقت کم نمیتونم وقتم را هم رو گرایش نرم و هم رو گرایش هوش بذارم . به خصوص اینمکه کنکور در ۱ نوبت برگزار میشه و مثل سال پیش دوروزه نیست. از طرفی گرایش نرم را بیشتر دوست دارم و آینده بهتری براش می بینم و از یه طرف ظرفیتش پایین‌تر از هوشه و بهش امیدی نیست . آیا این که تو این وقت کم وقتم را دوتا گرایش بذارم به نظر شما منطقیه؟ یا برم به سمت همون هوش؟

۰
۰
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۱۲ ب.ظ
ظرفیت نرم افزار اونقدر‌ها هم کمتر از هوش نیست و اگه یه ذره به نرم بیشتر علاقه داری به نظرم ارزشش رو داره که بی خیال هوش بشی.
۰
۰
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۱:۵۷ ب.ظ
(۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ ب.ظ)ana9940 نوشته شده توسط:  ظرفیت نرم افزار اونقدر‌ها هم کمتر از هوش نیست و اگه یه ذره به نرم بیشتر علاقه داری به نظرم ارزشش رو داره که بی خیال هوش بشی.
ولی من تا جایی که میدونستم نرم سال پیش اصفهان روزانه تا حدود ۲۰۰ قبولی داشتیم ولی هوش تا ۴۰۰ صنعتی میگرفت

۰
۲
ارسال: #۱۰
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۲:۲۴ ب.ظ
(۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۵۷ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  
(23 آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ ب.ظ)ana9940 نوشته شده توسط:  ظرفیت نرم افزار اونقدر‌ها هم کمتر از هوش نیست و اگه یه ذره به نرم بیشتر علاقه داری به نظرم ارزشش رو داره که بی خیال هوش بشی.
ولی من تا جایی که میدونستم نرم سال پیش اصفهان روزانه تا حدود ۲۰۰ قبولی داشتیم ولی هوش تا ۴۰۰ صنعتی میگرفت

وا! کی گفته! من دوستم پارسال ۴۲۲ هوش شد، روزانه تربیت معلم کرج قبول شد! صنعتی اصفهانو نیاورد
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۲:۳۳ ب.ظ
(۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۲:۲۴ ب.ظ)ida_isp نوشته شده توسط:  
(23 آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۵۷ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  
(23 آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۲ ب.ظ)ana9940 نوشته شده توسط:  ظرفیت نرم افزار اونقدر‌ها هم کمتر از هوش نیست و اگه یه ذره به نرم بیشتر علاقه داری به نظرم ارزشش رو داره که بی خیال هوش بشی.

وا! کی گفته! من دوستم پارسال ۴۲۲ هوش شد، روزانه تربیت معلم کرج قبول شد! صنعتی اصفهانو نیاورد

همین جا تو مانشت یکی بود حدود ۴۰۰ بود صنعتی اصفهان هوش قبول شده بود. ولی بحث سر این نیست . مهم اینه که ظرفیت هوش حداقل ۲ برابر نرمه

۰
۱
ارسال: #۱۲
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۵:۳۳ ب.ظ
(۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ)irisadaf نوشته شده توسط:  از همه ممنونم اما الان یه موضوع مهم برام پیش اومده و اون اینکه در این وقت کم نمیتونم وقتم را هم رو گرایش نرم و هم رو گرایش هوش بذارم .

نکته اصلی همین جاست .
از قدیم گفتن هر کس یه کار همه کار و هر کس همه کار هیچ کار
منظورم اینه که اگر کارها رو یکی یکی پیش ببری نتیجه دلخواهت رو میگیری اما اگر بخوای همه کارها رو با هم انجام بدی اخرش میبینی از هر کاری یه بخشی رو انجام دادی و هیچ کاری رو هم تکمیل نکردی .

الان هر چی تصمیم بگیری میتونی نتیجه رو عوض کنی . فقط بهت پیشنهاد میکنم اصلا به فکر دوتا کنکور نباش و کتابهای دو تا کنکور رو نخون اگر نمیخوای تجربه تلخ گذشته من رو تکرار کنی .

من امسال خودم خیلی مرد بودم بین نرم و هوش و تو هیچ کدوم هم مشکل نداشتم البته توی نرم برام راحتتر بود اخه با تخصصی های نرم مشکلی نداشتم اما با مدار الکتریکی هوش خیلی مشکل داشتم .
در هر حال امسال فقط تصمیم گرفتم هوش شرکت کنم با وجودی که مدار الکتریکی رو هم گذاشتم کنار .
مسئله من مسئله ظرفیت نیست چون به نظرم اگر علاقه داشته باشی با محدودترین ظرفیتها هم قبول میشی اما من بر اساس علاقه‌ام انتخاب کردم و با وجودی که میتونم درسهای نرم هم در کنارش بخونم اما گذاشتم و تمام تلاشم رو فقط در یک جبهه به کار میگیرم چون اینجوری بهتر میتونم عمل کنم .
امیدوارم تصمیم درستی رو بگیری و صرفا ضرفیت ر و مبنا قرار ندی چون خیلی چیزهای دیگه هم هست که به نظمر از ظرفیت مهمتره .

( انان که طلبکار خدائید , خود ائید ) Heart ( حاجت ز طلب نیست شمائید , شمائید )
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf
ارسال: #۱۳
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۵:۵۹ ب.ظ
(۲۳ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۵۸ ب.ظ)hadi_m نوشته شده توسط:  زمان اصلی خوندن الان هست .هر چی که قبلا خوندین و نخوندین مهم نیست مم همین روزهای باقیمانده است چون هر چی بخونید در ذهنتون باقی خواهد ماند.
اگر میخواین نتیجه بگیرین الان وقتشه ..همین الان باید درست تصمیم بگیرید و به گذشته نگاه نکنید پیشرفتتون در دروس خوبه و تنها ایرادی که شاید یه کم بهش وارد باشه حل تمرین و تست هست که تا کنکور اون رو هم به یاری خدا مرتفع میکنید.
منم با جمله تون موافقم دقیقا برای کسی که قبلا درسها رو بلد بوده الان هم دیر نشده
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf , Xilinx , marzieh
ارسال: #۱۴
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۰۹:۵۸ ب.ظ
به نظر من قاعده عقلی و نقلی حکم میکنه همون هوش را فقط بخونم . علی رغم علاقم که نرمه. چون میدونم دیگه امیدی بهش نیست.مسئله ظرفیت نرم واقعا مسئله مهمیه. اما هوش مشکل مدار الکتریکیش را نمیشه حل کرد و من مجبورم یه جورایی حذفش کنم.
در مورد ریاضیا هم الان خیلی مشکل دارم . من با درسهای مشترک و تخصصصی (به جز مدار) مشکلی ندارم و انشاالله نخواهم داشت اما با ریاضیا مشکل دارم. مشکل اصلیم هم کمبود وقته. محاسبات را که باید حذف کنم چون اصلا تا حالا نگرفتم و نمیدونم چی هست. گسسته و آمارم خوبه وقتی میخونم متوجه میشم ولی ریاضی مهندسی را نه. الان هم وقت خوندن از اول ریاضی مهندسی را ندارم. کتاب مختصر و مفیدی برای ریاضی مهندسی سراغ ندارین؟
با امیدی که به من دادید واقعا امروز خیلی احساس خوبی داشتم. با توکل به خدا ادامه میدم . اما میخوام مطمئن بشم آیا تجربه ای را شنیدین که کسی تونسته باشه تو زمان کم نتیجه خوبی بگیره؟

۰
۱
ارسال: #۱۵
۲۳ آذر ۱۳۹۰, ۱۰:۰۶ ب.ظ
اگر زبانت خوبه و با زبان میتونی ریاضی رو جبران کنی بنظرم میتونی ریاضی مهندسی روهم حذف کنی
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: irisadaf

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  حل یکی از تمرینات کروس راس Ha153 ۰ ۳۵۲ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ ۰۱:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Ha153
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۶ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  ضرایب دروس کنکورریاضی sanjeshserv1 ۰ ۸۶۸ ۰۳ تیر ۱۴۰۱ ۱۱:۱۴ ق.ظ
آخرین ارسال: sanjeshserv1
  نظر شما راجب بهترین موسسه برای کنکور ارشد کامپیوتر vahid_sh@hotmail.com ۶۵ ۳۹,۵۰۳ ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Hadi7590
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۸۳۸ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  بین پردازش تصویر و داده کاوی موندم کدوم یکی رو برای پایان نامه انتخاب کنم؟ raheleh1393 ۵ ۷,۸۹۲ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۴ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  نظر در رابطه با استاد داور علیصا ۰ ۱,۴۳۳ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۶:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۲ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close