زمان کنونی: ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۴۱ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۱۴۷۱
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۳۱ ق.ظ، توسط TABAN.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو(۳)...
(۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۲۱ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  نمی دونم اطلاع داشتن از خوندن دیگران استرسم و بیشتر نمی کنه؟آخه من خیلی عقبم!خیلی!

من هم تازه شروع کردم به خوندن.بعدش نیازس نیست توی گزارش روزانه حتما گفته بشه چه درسی رو خوندید یا نخوندید همین که بنویسید مثلا امروز ۶ ساعت خوندید و از خوندنتون راضی هستید کفایت میکنه.البته هدف کمک به شماست نه استرس گرفتن.

تنها گنجی که ارزش جستجو کردن دارد، هدف است. (پاستور)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۴۷۲
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۳۱ ق.ظ، توسط mosaferkuchulu.)
باشه.من هر روز می‌ام می نویسم چند ساعت خوندم!
اما سعی می کنم مال بقیه رو نخونم تا استرس نگیرم.

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
ارسال: #۱۴۷۳
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۳۱ ق.ظ
هرچه می خواهد دل تنگت بگو(۳)...
هوای خانه چه دلگیر میشود گاهی...

I believe whatever doesn't kill you simply makes you stranger
ارسال: #۱۴۷۴
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۴۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۴۴ ق.ظ، توسط Fardad-A.)
بنظر من مشکل ایشان اینه که خودشون را از هدفشون دور می بینند و در نتیجه احتمال رسیدن بهش را نمیدن. خب انگیزه الکی هم که بدرد نمیخوره زور هم کارساز نیست.
درمان کار در مورد ایشان و افراد مشابه اینه که:
اولا" انتظارتون را بیارید در حداقل ممکن. تا انتظار تحققش براتون قابل تصور باشه.
دوم برای رسیدن باین هدف تلاش کنید. طوریکه مطمئن شید حتما" باین حداقل میرسید.
البته این نسخه یک اشکالی هم داره که ممکنه اینقدر انتظارتون را پایین بیارید که فکر کنید دیگه اینکار نیازی به درس خوندن نداره.
بنابراین معتقدم از بالاترین انتظارتون بیایید پایین و روی هدف پایینتری متمرکز شید. اگه انتظار دارید شریف قبول شید حالا به دانشگاه اصفهان رضایت بدین.
حالا وقتی تونستید با خودتون کنار بیایید که این هدف پایین‌تر و جدید بهتر از درس خوندن واسه سال بعده،حالا مطالعه تون را ظرف دو سه هفته به تعداد ساعت خوبی برسونید.اینکار با درسایی که بیشتر علاقه دارید ممکن میشه. فقط کافیست با خودتون رقابت کنید. فقط شرط کنید هر روز کمتر از روز قبل نخونید. اگه هم میشه نیمساعت بیشتر از روز قبل بخونید.
ساعت شروع و پایان هر درس یا بلند شدنتون از پای درس و برگشت مجدد را در یک سررسید یادداشت کنید .حسابداری وقت خودبخود منظمتون میکنه.
وقتی تعداد ساعت خوب شد. حالا باید درسای سخت یا اونایی که زیاد علاقه ندارید را روزانه وارد برنامه تون کنید.وقتی تعداد ساعات خوب شد میتونید برنامه ریزی واسه آینده و هفته های بعد بکنید.

ولی یادتون باشه اول خودتون باید باور کنید که میتونید. اگه نمیتونید از اهدافتون پایین بیایید. به کنکور بچشم کنکور آزمایشی نگاه کنید.
موفق باشید.

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu , TABAN , Lantern , Xilinx , انرژی مثبت
ارسال: #۱۴۷۵
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۴۰ ق.ظ
(۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۳۰ ق.ظ)mosaferkuchulu نوشته شده توسط:  باشه.من هر روز می‌ام می نویسم چند ساعت خوندم!
اما سعی می کنم مال بقیه رو نخونم تا استرس نگیرم.
خانم مسافرکوچولو به نظرم خوندن یا نخوندن دیگران اصلا نباید در شما تاثیری بزاره.
مثلا خیلیا از بچه‌ها نوشتن دو سه کتاب رو تموم کردن.خیلیا نوشتن ۵۰ درصد کتابا رو خوندن.
یکی هم مثل من تازه استارت زده.
مهم اینه من شما یا هر کسی دیگه ای به برنامه ریزی خودش برسه.مثلا من یخوام تا بهمن ماه حتما کتبا رو تموم کنم.اما خیلیا میخوان تا دی تموم کنن.به نظرم هر کسی به برنامه‌ی خودش مطمین باشه دیگه جای استرسی باقی نمی مونه.

بعدش بعضی وقتا توی جو و شرایط کنکور قرار گرفتن مجبورتون میکنه که بخونید.
به نظرم حتی اگه استرسی به شما وارد میشه که دیگران چقد خوندن شاید یه تلنگر خوب باشه.
در هر حال من نمیخوام به جای اینکه به شما کمکی بشه شما دچار استرس بشید.اگه دوس داشتید توی تایپیک برنامه ریزی گروهی از خوندنتون بگید اگر نه که دیگر هیچ Big Grin

پیروز باشید.

سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال: #۱۴۷۶
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۴۵ ق.ظ
اقا فرداد تنها مشکلی که من ندارم اعتماد به نفس هست!فکر کنم زیاد از حد دارم این اعتماد به نفس و!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
ارسال: #۱۴۷۷
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۲۴ ق.ظ، توسط Lantern.)
Star RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو(۳)...
من فکر میکنم مشکل افرادی مثل mosaferkuchulu و من لزوماً بی انگیزه نبودن و یا انتظار زیاد داشتن یا دلایل دیگه نباشه. این که فردی می تونه دو روز خوب درس بخونه که خودش کامل راضی باشه و روز سوم نمیتونه دلیلی داره که خود فرد بهتر از همه می تونه اون رو پیدا کنه.مثلاً من بعد از اینکه دو روز متوالی روزی ۷ ساعت مفید با کیفیت خوب درس خوندم ولی امروز فقط ۲ ساعت اونم چند صفحه از آمار رو خوندم که چون خیلی نتونستم مطلب رو درک کنم و حل مسئله کنم باعث افت شدید روحیه‌ام شد و بعد خواستم خودم رو ریکاوری کنم دیگه نتونستم. واسه همین امروز بی خیال خوندن شدم و تصمیم گرفتم بقیه وقت امروز رو درس نخونم.البه این اصلاً کار عاقلانه ای نیست ولی منظورم این بود که این درس نخوندن های مقطعی و یکباره حتماً یک دلیل مهم و قابل برطرف کردن داره. شاید مشکل کلی باشه مثل همون چیزی که جناب Fardad-A میگن شاید هم دلایل جزئی مثل دلایل من.در هر حال برای انسان اشرف مخلوقات قابل حل شدن است. امام علی (ع) در سخنی بدین مضمون می فرمایند:
فکر میکنی وجود ناچیزی هستی‌، در حالی که در درون تو دنیایی نهفته است.

اگر تنها ترین تنهایان شوم باز هم خدا هست، او جانشین تمام نداشتن های من است‎
 سپاس‌گزاری شده توسط: pos , mosaferkuchulu , firouzi.s , انرژی مثبت
ارسال: #۱۴۷۸
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۰۵ ق.ظ
(۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۵۷ ق.ظ)Eternal8620 نوشته شده توسط:  من فکر میکنم مشکل افرادی مثل mosaferkuchulu و من لزوماً بی انگیزه نبودن و یا انتظار زیاد داشتن یا دلایل دیگه نباشه. این که فردی می تونه دو روز خوب درس بخونه که خودش کامل راضی باشه و روز سوم نمیتونه دلیلی داره .....

به نظرم اونقدر زمان تند میگذره که نباید از دستش داد و باز چشم به راه آینده بود.

سپاس‌گزاری شده توسط: mosaferkuchulu
ارسال: #۱۴۷۹
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۱۲:۵۲ ب.ظ، توسط firouzi.s.)
(۱۶ آبان ۱۳۹۰ ۰۹:۴۰ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  
(16 آبان ۱۳۹۰ ۰۸:۴۷ ب.ظ)firouzi.s نوشته شده توسط:  امروز رفته بودیم خونه مادر بزرگم خیلی خسته شدم نزدیک ۵۰ نفر اومدن ورفتن
نوه های دیگه میدونستن کار زیاده پیچوندن به بهانه های مختلف .من موندمو آشپزخونه وقوری وکتری
چایی ببر چایی بیار . خلاصه امروز ما این جوری گذشت
پس خوش گذشته!Big Grin
حیف که وقتی بودند قدرشون را نمیدونسیم

بله خوش گذشت Big GrinTongue
اما باعث شد امروز حال و حوصله وانرژی درس خوندن نداشته باشم

عشق یعنی اشک توبه در قنوت,خواندنش با نام غفارالذنوب
عشق یعنی چشم ها هم در رکوع,شرمگین از نام ستارالعیوب
عشق یعنی سر سجودودل سجود,ذکر یارب یارب از عمق وجود
ارسال: #۱۴۸۰
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۱۲:۵۹ ب.ظ
خدایا کمکمون کن تا هیچ مانعی نتونه لذت و شوق یادگیری رو ازمون بگیرهAngel

هان مشو نومید چون واقف نه ای از سر غیب
باشد اندر پرده بازی های پنهان غم مخور
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال: #۱۴۸۱
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۲۶ ب.ظ
کسی هست مثل من بخواد تازه شروع به درس خوندن کنه البته از فردا . به نظر دوستای مانشتی دیر نیست به نظرتون بخونم از الان یا قید ارشد بزنم و برم دنبال کار .

http://www.persianqa.tk/
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off
ارسال: #۱۴۸۲
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۳۴ ب.ظ
این امضای خانم بچه مثبت یک کمی اشکال داره: آخه حس میکنم اینجوری القاء میکنه که دفعه اول هم آدم ،حوا را گول زده و از او خواسته سیب بچینه (منظورم اون کلمه "دوباره " است) و از بهشت بیرونشون کردن.Huh انگار از اول خلقت آقایون یکجورایی مقصرند. Undecidedالبته اینکه خانمها هم تا این حد حرف شنوی داشته باشند هم جای تعجب داره. Huh
این برداشت از اولین باری که امضاشون را دیدم را تا حالا میخواستم بگم.Big GrinSmile

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر ............ یادگاری که در این گنبد دوار بماند..
.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off
ارسال: #۱۴۸۳
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۱:۴۲ ب.ظ
چرا همه این همه به بحث "آقایون و خانمها "علاقه دارن؟؟!!! همیشه واسم سوال بوده !!

آرام باش***دنیا بی قرار توست...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , Xilinx
ارسال: #۱۴۸۴
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۰۳:۳۰ ب.ظ، توسط maryami.)
سلام دوستان.منم گفتم بیام حرف دل تنگمو بگم Angel .حتما یادتونه یه تاپیک زده بودم که "می شه به من روحیه بدین؟".از راهنماییهای همتون استفاده کردم سعی می کنم کمتر به شکست عاطفیم فکر کنم ولی تو قلبم همیشه یه درد گنگ هست Sad .حالا به خاطر استرسها و تنشهایی که داشتم تیروییدم کم کار شده.یعنی همیشه باید یه بلایی سرم بیاد Undecided .سه ماه مونده به کنکور خوابم زیاد شده.همه خوابشونو کم می کنن اما من...... دیروز سر کلاس خوابم نمی اومد ولی مثل اینکه انرژیم تخلیه شده باشه انگار حرفای استاد رو داشتم تو خواب می شنیدم.هپروت و اینا Huh .صبحها دیر بیدار می شم.شبها هم زود خوابم می گیره حتی اگه نرم بخوابم و به درس خوندنم ادامه بدم مثل کارتونها دور سرم ستاره و گنجشک می چرخه Sad .تمرکزم کم شده..... با این همه درس و نکته و فرمول.سعی می کنم مشکل عدم تمرکزمو با خوردن چای سبز حل کنم نمی دونم چقدر اثر داره.دارو هم مصرف کردم بدتر شدم.تنها مشکلی که پیدا نکردم اضافه وزنه Smile وگرنه بقیه علایم کم کاری تیروییدو دارم.اونایی که می گن کم می خونن ببینن از وضعیت اونا بدترم پیدا می شه.چی کار کنم دم کنکوری خدایا؟از زندگی گله دارم در حد تیم ملی...... Confused

If you have built castles in the air
your work need not be lost
that is where they should be
Now put foundations under them
Henry David Thoreau
 سپاس‌گزاری شده توسط: Sunshine Off , redrose
ارسال: #۱۴۸۵
۱۷ آبان ۱۳۹۰, ۰۲:۲۸ ب.ظ
(۱۷ آبان ۱۳۹۰ ۰۱:۴۶ ب.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  نه من خیلی علاقمند به بحث نیستم.

الآن که خوب دقت میکنم منظور این بوده که دفعه اول حوا سیب را چیده و خب مقصر بوده،. خودش هم چیده و کسی بهش نگفته بود. حالا دفعه دوم را آدم توصیه میکنه. و واقعا" توصیه منطقی هست. چون اینجا در مقایسه با بهشت..... . آدم داره سعی میکنه ببینه میشه یکجوری مشکل ایجاد شده توسط حوا حل بشه!Smile

نتیجه این هست که آقایون باید دائم حلال مشکلات باشند.Big Grin
امضاشون تایید میشه.Smile

کی گفته حالا امضای من از قول آدمه؟! Big Grin
اتفاقا آخرین برداشتی که می شه کرد اینه که این امضا از قول آدم گفته می شه به حوا‌!
پ . ن‌: از قول خودمه . من با خانم حوا یه آشنایی دیرینه دارم . هرچی باشه مادربزرگمه .
پ . ن ۲: تالمات روحیم برطرف شد .Big Grin از صبح یه عالمه کار ریخته سرم باید فردا دمو بدیم . امضا منقضی می شه .
پ . ن ۳‌: می گن همه‌ی غم و غصه های آدم از رو بیکاریه .

الهی و خلّاقی و حِرزی و مَوئلــی اِلیکَ لَدَی الاِعسارِو الیُسرِ اَفزَعُ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx , firouzi.s

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۸۰۳ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۳,۰۶۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۹۷ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۷,۴۸۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۲۰۸ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۵۱ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۹ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۶۴ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۴۱۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۸۷ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close