زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۱۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

انگیزه ها ، آرمانها ، اهداف و برنامه ریزی در زندگی

ارسال: #۱۶
۱۰ شهریور ۱۳۹۲, ۱۰:۴۴ ق.ظ
RE: انگیزه ها ، آرمانها ، اهداف و برنامه ریزی در زندگی
(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۲۹ ق.ظ)arcsin نوشته شده توسط:  نه اینکه کار شاقی کردما نه، فقط میخوام رابطه ی برنامه ریزی و انتخاب هدف سه و نیم سال پیشم با قبولیم رو بفهمم، یعنی اگه سه و نیم سال پیش مینوشتم شریف ، الان شریف بودم ؟

من هم این مورد رو تجربه کردم . وقتی که ۱۶ سالم بود چنین برنامه ای ریختم (فکر کنم تو دفتر قلم چیم نوشته بود و من هم امتحان کردم) و سالها بعد که به طور اتفاقی بهش رجوع کردم دیدم خدای من ! دقیقا در همان زمانی که من نوشتم فلان جور میشود شده .
نوشتن برنامه ها و اهداف و آرزوها بر روی برگه به انجام شدنش نزدیک تر میشه
فقط استاد دانشگاه شدنم در زمان خودش انجام نشد Undecided
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sir_ams , x86 , انرژی مثبت , ماه بانو , Doctorwho
ارسال: #۱۷
۲۸ اسفند ۱۳۹۲, ۰۱:۳۱ ق.ظ
انگیزه ها ، آرمانها ، اهداف و برنامه ریزی در زندگی
من جدیدا با این تاپیک برخورد کردم و همه ی پستاشو خوندم.
کم کم داشتم یه چیزایی یاد می گرفتم از مطالب
حیفه که ادامه پیدا نکنه...

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۱۸
۲۹ اسفند ۱۳۹۲, ۱۲:۰۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط goodcrazygirl69.)
تاپیک خیلی خوبیه ؛)

Sent from my GT-I9200 using Tapatalk
ارسال: #۱۹
۱۲ آذر ۱۳۹۶, ۱۲:۰۳ ب.ظ
(۰۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  مدتی پیش یک روز تعطیل قبل از انتخابات ، طبق معمول در وقت بیکاری مشغول تغییر کانالهای تلویزیون بودم که تصادفا" به برنامه ای رسیدم بنام "عشق من ایران من" ، البته من برنامه هایی که یه مجری با چند نفر هنرمند و ورزشکار و غیره را دعوت میکند و ازشون راجع به همه اموری که حالا ممکنه در حیطه کارشون باشه یا نباشه سوال میکنه، را نگاه نمیکنم . این برنامه را هم تا اونموقع ندیده بودم.
ولی اونروز تصادفا" دعوت شوندگان یک خانم و آقا بودند بهمراه دختر بچه شون. این خانم و آقا در تهران کارمند اداره دولتی بوده اند ولی کار و زندگی را در تهران رها کرده بودند و همه توانشون را جمع کرده بودند و رفته بودند در جزیره هنگام وسط خلیج فارس مزرعه تولید تمساح راه اندازی کرده بودند.
وقتی همه موارد را در نظر بگیرید ، مثلا" زندگی در تهران و شرایطش و زندگی در اونجا و شرایطش ، کار در یه اداره دولتی که صبح بری کارت بزنی و عصر بیای تا اینکه میلیونها تومان پول و وام بگیرید و برید در جزیره هنگام کاری را راه بندازی که در ایران کسی انجام نداده و کلی ریسک داره.
مزرعه تولید تمساح در هنگام
پارک تمساح در قشم
واقعا" فکر کنید.
فقط اداره ۳۵ تا تمساح کوچیک و بزرگ و تامین ماهی برای اینکه بخورند ، (چون نمیشه بذارند خودشون برن ماهی بگیرند تو خلیج فارسBig GrinBig Grin) برای یک زوج جوان کار ساده ای نیست. البته حتما" پرسنلی دارند ولی ....

وقتی مجری ازشون پرسید که چی باعث شد شما یه همچین تغییر اساسی در زندگی تون بدین . خانم باین مضمون گفت ما یکبار بیشتر زندگی نمیکنیم بهتره اونجوری که دوست داریم زندگی کنیم و دنبال آرزوهامون باشیم.
حالا توضیحات دیگه و سختی و مشقاتش و اینکه اینها دامپزشک یا جانورشناس هم نبودند بماند . ولی اینکه کسی چیزی را دوست داره و دنبالش میره خیلی جالب بود. رمز موفقیت کسانیکه کارهای بزرگ کرده اند شاید همینه که آرزوهاشون در حد آرزو نمیماند.

انگیزه ها
در این بین علاوه بر علاقه شاید انگیزه هم خیلی مهمه.
انگیزه ها گاهی درونی و گاهی بیرونی هستند. انگیزه های درونی ، اهدافی هستند که ما در زندگی برای خودمون داریم و شاید تا موقع ظهورش آشکار نمیشه .شاید یک حس درونی است که تا آخر عمر با ماست.
انگیزه های بیرونی هم شاید موقعیت اجتماعی است که ما در مسیر رسیدن به اهداف پیدا میکنیم.شاید داشتن یک زندگی خوب و شاید مرفه یا ... هست.
من روانشناس یا جامعه شناس نیستم ولی قبلا" در دانشگاه یا بعدا" در محیط کار و اجتماع با افراد مختلفی سر و کار داشته ام ولی در طول این دو سه سال در مانشت ، بجهت اینکه با طیف خاصی از جوانان سر و کار داشته و دارم ، و سوالات یا درد دل هایی میشه که شاید خیلی برای حلش نیاز به دانستن روانشناسی نباشه و با نگاهی به دور و بر خودمون بشه بر مشکلات غلبه کرد ، این بحث را باز کردم و بتدریج با کمک علاقمندان ادامه اش میدیم. گاهی تصوراتی که از سختی راهیداریم از سختی واقعی راه ،بیشتر بنظر میرسه.
با سلام
وقت بخیر
بنده به یک راهنمایی مهم خیلی نیاز دارم
برنامه نویسی یا کنکور ارشد؟
من یک دبیر رسمی اموزش و پرورشم
و سطح علمی دانشگاهیم متوسط و ی کم رو به پایین هست و بخوام برای کنکور ارشد۹۷ بخونم باید خیلی وقت بگذارم
و از طرفی میگم چون شغل ثابت دارم پس ارشد خوندن رو جدی نگیرم و برم سراغ برنامه نویسی
و در صورتی که سطح برنامه نویسیم هم خوب نیست و باید خیلی تلاش کنم ولی خییلی علاقه دارم
به نظرتون کدوم کار رو کنم؟
خیلی سر در گمم
چون سطح علمی دانشگاهم و برنامه نویسیم در یک حد هس و هر کدوم رو انتخاب کنم باید براش خیلی زحمت بکشم
خواهشااااا راهنماییم کنید

اگر باور داشته باشی می توانی جتما می توانی.
ناپلئون هیل
ارسال: #۲۰
۱۲ آذر ۱۳۹۶, ۰۱:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ۰۱:۴۷ ب.ظ، توسط h@3!n.)
(۱۲ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۰۳ ب.ظ)مهندس آیدا۹۱ نوشته شده توسط:  
(05 تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۴۶ ق.ظ)Fardad-A نوشته شده توسط:  مدتی پیش یک روز تعطیل قبل از انتخابات ، طبق معمول در وقت بیکاری مشغول تغییر کانالهای تلویزیون بودم که تصادفا" به برنامه ای رسیدم بنام "عشق من ایران من" ، البته من برنامه هایی که یه مجری با چند نفر هنرمند و ورزشکار و غیره را دعوت میکند و ازشون راجع به همه اموری که حالا ممکنه در حیطه کارشون باشه یا نباشه سوال میکنه، را نگاه نمیکنم . این برنامه را هم تا اونموقع ندیده بودم.
ولی اونروز تصادفا" دعوت شوندگان یک خانم و آقا بودند بهمراه دختر بچه شون. این خانم و آقا در تهران کارمند اداره دولتی بوده اند ولی کار و زندگی را در تهران رها کرده بودند و همه توانشون را جمع کرده بودند و رفته بودند در جزیره هنگام وسط خلیج فارس مزرعه تولید تمساح راه اندازی کرده بودند.
وقتی همه موارد را در نظر بگیرید ، مثلا" زندگی در تهران و شرایطش و زندگی در اونجا و شرایطش ، کار در یه اداره دولتی که صبح بری کارت بزنی و عصر بیای تا اینکه میلیونها تومان پول و وام بگیرید و برید در جزیره هنگام کاری را راه بندازی که در ایران کسی انجام نداده و کلی ریسک داره.
مزرعه تولید تمساح در هنگام
پارک تمساح در قشم
واقعا" فکر کنید.
فقط اداره ۳۵ تا تمساح کوچیک و بزرگ و تامین ماهی برای اینکه بخورند ، (چون نمیشه بذارند خودشون برن ماهی بگیرند تو خلیج فارسBig GrinBig Grin) برای یک زوج جوان کار ساده ای نیست. البته حتما" پرسنلی دارند ولی ....

وقتی مجری ازشون پرسید که چی باعث شد شما یه همچین تغییر اساسی در زندگی تون بدین . خانم باین مضمون گفت ما یکبار بیشتر زندگی نمیکنیم بهتره اونجوری که دوست داریم زندگی کنیم و دنبال آرزوهامون باشیم.
حالا توضیحات دیگه و سختی و مشقاتش و اینکه اینها دامپزشک یا جانورشناس هم نبودند بماند . ولی اینکه کسی چیزی را دوست داره و دنبالش میره خیلی جالب بود. رمز موفقیت کسانیکه کارهای بزرگ کرده اند شاید همینه که آرزوهاشون در حد آرزو نمیماند.

انگیزه ها
در این بین علاوه بر علاقه شاید انگیزه هم خیلی مهمه.
انگیزه ها گاهی درونی و گاهی بیرونی هستند. انگیزه های درونی ، اهدافی هستند که ما در زندگی برای خودمون داریم و شاید تا موقع ظهورش آشکار نمیشه .شاید یک حس درونی است که تا آخر عمر با ماست.
انگیزه های بیرونی هم شاید موقعیت اجتماعی است که ما در مسیر رسیدن به اهداف پیدا میکنیم.شاید داشتن یک زندگی خوب و شاید مرفه یا ... هست.
من روانشناس یا جامعه شناس نیستم ولی قبلا" در دانشگاه یا بعدا" در محیط کار و اجتماع با افراد مختلفی سر و کار داشته ام ولی در طول این دو سه سال در مانشت ، بجهت اینکه با طیف خاصی از جوانان سر و کار داشته و دارم ، و سوالات یا درد دل هایی میشه که شاید خیلی برای حلش نیاز به دانستن روانشناسی نباشه و با نگاهی به دور و بر خودمون بشه بر مشکلات غلبه کرد ، این بحث را باز کردم و بتدریج با کمک علاقمندان ادامه اش میدیم. گاهی تصوراتی که از سختی راهیداریم از سختی واقعی راه ،بیشتر بنظر میرسه.
با سلام
وقت بخیر
بنده به یک راهنمایی مهم خیلی نیاز دارم
برنامه نویسی یا کنکور ارشد؟
من یک دبیر رسمی اموزش و پرورشم
و سطح علمی دانشگاهیم متوسط و ی کم رو به پایین هست و بخوام برای کنکور ارشد۹۷ بخونم باید خیلی وقت بگذارم
و از طرفی میگم چون شغل ثابت دارم پس ارشد خوندن رو جدی نگیرم و برم سراغ برنامه نویسی
و در صورتی که سطح برنامه نویسیم هم خوب نیست و باید خیلی تلاش کنم ولی خییلی علاقه دارم
به نظرتون کدوم کار رو کنم؟
خیلی سر در گمم
چون سطح علمی دانشگاهم و برنامه نویسیم در یک حد هس و هر کدوم رو انتخاب کنم باید براش خیلی زحمت بکشم
خواهشااااا راهنماییم کنید

سلام
برید ارشد در حین تحصیل سطح برنامه نویسیتون هم تقویت کنید
حرفه ایی شدن و رسیدن به درآمد بالا در برنامه نویسی زمانبره و پیدا کردن موقعیت شغلی خوب هم راحت نیست ولی اگر در دانشگاه خوبی باشید موقعیت های خوبی میشه بدست آورد و از ارتباطات استفاده کرد
ارسال: #۲۱
۲۵ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۲۸ ب.ظ
(۱۰ شهریور ۱۳۹۲ ۰۱:۲۹ ق.ظ)x86 نوشته شده توسط:  اول
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو ببینید بعد متن رو بخونید.

(این عکس برای سه و نیم سال پیشه فروردین ۸۹)از دو سه روز پیش که جوابای نهایی اعلام شد و من دانشگاه تهران قبول شدم یک موضوعی ذهن من رو به شدت مشغول کرده، حدود سه و نیم سال پیش یعنی فروردین ۸۹ من نشستم و یه برنامه ای با خودم ریختم و خلاصه ی اون رو به صورت درختی تو دفترم نوشتم (همون عکسی که بالا گذاشتم)، این تصویر رو قبلا جای دیگه ای هم گذاشته بودم ولی حالا که جوابا اومده واقعا برای من خیلی عجیبه... سه و نیم سال پیش الکی یه تصمیمی گرفتمو الان بهش رسیدم... اون موقع این هدف واقعا خیلی خیلی خیلی بزرگتر از اون چیزی بود که من بخوام بهش فکر کنم... یه دانشجوی ترم دوم دانشگاه پیام نوری ، اونم دانشگاهی که ساختمونش اول مهد کودک بوده بعد مدرسه ابتدایی شده و بعد دانشگاه پیام نور شده ، ۴ تا کلاس بیشتر نداره و کلیه مسئولین (آموزش و حسابداری و فرهنگی و فارغ التحصیلی و برنامه ریزی) در یک اتاق هستن ، استاد زیادی هم نداشتیم ، یه استاد داشتیم که همه ی دروس رو تدریس میکرد ، و کار خاص دیگه ای هم انجام نمیدادم... حالا اینکه چطور شد من به هدفم رسیدم ذهنمو مشغول کرده؟(نه اینکه کار شاقی کردما نه، فقط میخوام رابطه ی برنامه ریزی و انتخاب هدف سه و نیم سال پیشم با قبولیم رو بفهمم، یعنی اگه سه و نیم سال پیش مینوشتم شریف ، الان شریف بودم ؟)

کدوم عکس؟؟××××!!!!!
ارسال: #۲۲
۱۷ مهر ۱۳۹۸, ۱۲:۳۲ ب.ظ
انگیزه ها
من جدیدا این تاپیک دیدم
حیفه ادامه بدید...
ارسال: #۲۳
۱۸ مهر ۱۳۹۸, ۰۹:۰۳ ق.ظ
RE: انگیزه ها ، آرمانها ، اهداف و برنامه ریزی در ز...
(۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۲ ب.ظ)امیرعباس۳۰۵۰ نوشته شده توسط:  من جدیدا این تاپیک دیدم
حیفه ادامه بدید...
خیلی خوبه اینجاRolleyes

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۵۲ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۵ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۳۹ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۴۹ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۳۱ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۲۷۵ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  همکار در حوزه speech recognition و برنامه نویسی اندروید pasargad7788 ۰ ۱,۹۵۰ ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: pasargad7788
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۳۵ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close