زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۹۵۹۱
۱۲ بهمن ۱۳۹۷, ۰۷:۴۸ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۵:۳۸ ب.ظ)Ametrine نوشته شده توسط:  

نمیدونم چرا قشر تحصیل کرده ی ما خودشونو انقد میگیرن!
مگه اینطور نیست که هرچقدر درخت پربارتر میشه افتاده تر میشه؟
بعضیا فکر میکنن چون فلان دانشگاه بودن یا فلان مدرک رو دارن یا چون تو یه زمینه ای چندتا کتاب خوندن و یا یه تجربه ای کسب کردن، دیگه همیشه حق با خودشونه و به همه یه نگاه "هه تو دیگه چی میگی بابا" دارن!

بله متاسفانه چنین ادم هایی پیدا میشن حتی این موضوع در اینجا هم به چشم میخوره
ولی به قول دکتر حسابی که گفتند همیشه حاصل ضرب توان درادعا مقداری ثابت هست به نظر میرسه که چنین افرادی انقدر ها هم که نشان میدهند کاربلد و توانمند نیستند و بیشتر ژستش را دارند و ادا در می اورند .
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Ametrine , elect
ارسال: #۴۹۵۹۲
۱۲ بهمن ۱۳۹۷, ۰۸:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۸:۵۷ ب.ظ، توسط sajadg.)
(۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۱۵ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۵۴ ق.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  یه سوال که برام هست اینه که مشکل دقیقا چیه؟ از من که متوجه lyrics اهنگ ها نمیشم یا اینکه کلا سبک خواننده ها طوری شده که نمیشه زبونشون رو فهمید؟ :/

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مثلا اینو میتونم بفهمم چی میگه ولی وقتایی که ملودی بلندتر میشه و صدای خواننده به نسبتش کمتر میشه نمیتونم بفهمم چی میگه :/

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

چیکار کنم؟
آهنگ فهمیدن کار ساده ای نیست انقدرا. آهنگ الزامات شعری و آهنگی داره. مثلا بعضیاشون نمادین هستن. بعدم از آهنگ هایی که لیریکشون در دسترس هست استفاده کنید.

والا شما رو نمیدونم ولی من محاله مثل این اهنگه رو بتونم گوش ندم... شما میتونین؟ WinkRolleyesBig Grin

(۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ۰۶:۰۸ ب.ظ)Ametrine نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۷ ۰۵:۵۸ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(12 بهمن ۱۳۹۷ ۰۵:۳۸ ب.ظ)Ametrine نوشته شده توسط:  
(09 بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۴۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  تا چند روز زبان کار نمیکنم افت میکنم. البته تا دوباره شروع میکنم سریع برمی‌گردم به وضعیت قبل.
من اکثرا ویدیوهای TED رو نگا میکنم. به نظرم هم علمی هستن و هم برای تقویت زبان خوبن. زیرنویس به چندین زبان هم دارن.
به نظر من برای یادگیری زبان باید با اون زبان زندگی کرد.
TED‌رو هم میبینم. اما ساده است.
به نظر من فیلم ها ساده تر هستن. TED این همه مباحث تخصصی داره! (از مهندسی و تکنولوژی گرفته تا روانشناسی و علوم پایه)
اصن هدف از یادگیری زبان رو باید مشخص کرد. خدای زبان هم باشی باز چندتا کلمه هست که بلد نیستی.
کلا یادگیری باید هدفمند باشه و همینجوری کلمه حفظ کردن فایده نداره.
حتی یه native هم کل دیکشنری رو بلد نیست.Smile

نمیدونم چرا قشر تحصیل کرده ی ما خودشونو انقد میگیرن!
مگه اینطور نیست که هرچقدر درخت پربارتر میشه افتاده تر میشه؟
بعضیا فکر میکنن چون فلان دانشگاه بودن یا فلان مدرک رو دارن یا چون تو یه زمینه ای چندتا کتاب خوندن و یا یه تجربه ای کسب کردن، دیگه همیشه حق با خودشونه و به همه یه نگاه "هه تو دیگه چی میگی بابا" دارن!

من به این موضوع فکر کردم و به نتیجه رسیدم. راستش وقتی جایگاه واقعی خودت رو اگه ندونی غرور برت میداره .
ولی اگه جایگاه واقعی خودت رو (نه بین ادم ها-بلکه توی کل دنیا(روی زمین و خارج زمین و بی نهایت فاصله اونور تر )بدونی هیچ وقت مغرور نمیشی و خودت رو نمیگیری و هر روز بیشتر متواضع تر میشی و میتونی راحت تر ادم ها و اشتباهاتوشون رو ببخشی .

اینو سرچ کنین و ببینین که واقعا کجاییم؟ اونقدر کوچیک که اصلا انگار وجود نداریم: iss live space capture بعد روی یه ویدیو کلیک کنین...
ما توی یه جسم دایره ای هستیم که توی یه فضای بینهایت همینطوری میچرخه. Big Grin واقعا اینطوری به قضیه نگاه کنیم غرور خنده داره.... یعنی به یه نفر بگین منو نشون بده تو این فضا Big Grin اصلا اونقدر کوچیک که انگار وجود نداره...
ارسال: #۴۹۵۹۳
۱۲ بهمن ۱۳۹۷, ۰۹:۵۹ ب.ظ
یدونه از این گونه رو به انقراض مشاهده شده طرفای ما، ولی شیش پک نیست اصلنشم، شکم داره این هوا Big Grin

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
 سپاس‌گزاری شده توسط: Avril89
ارسال: #۴۹۵۹۴
۱۲ بهمن ۱۳۹۷, ۱۰:۲۲ ب.ظ
دلستر فقط بعد ورزش که نفست در نمیاد عالیه!

think positive
ارسال: #۴۹۵۹۵
۱۲ بهمن ۱۳۹۷, ۱۰:۳۰ ب.ظ
زدم تو باشگاه خودمو داغون کردم ..
آخه یکی نیست بگه پسر تو دیسک داری رفتی پرس سینه ۸۰ کیلو می زنی ! اونم سه ست ۱۲ تایی .
ارسال: #۴۹۵۹۶
۱۲ بهمن ۱۳۹۷, ۱۰:۵۹ ب.ظ
(۱۲ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۱۹ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  (امروز ۰۱:۲۰ ق.ظ)abolfazl72 نوشته شده توسط:
با سلام دوستان لطفا برام دعا کنید بد جور زندگیم گره خورده اصلا دعا کنید لااقل بمیرم
خوب شد این پست را دیدم .....
امروز اتفاقی رفتیم سر خاک مادر بزرگم .ایشون سال۸۶ فوت کردند.قطعه ای که ایشون بودند کنارش ی زمین خالی بود امروز که رفتم تبدیل به قبرستان شده بود .خدارحمت اشون کرده تازه فوت شده بودند و هنوز سنگ قبر نداشتند .......
منم کم آرزوی خواب ابدی را ندارم نه از اثر افسردگی و بی هدفی ، ی وقتایی توی حال خوب هم شده همین آرزو را داشته باشم
همه مشکلات تمام میشن این قدر خودتو اذیت نکن

ی تلنگری امروز خوردم
خب که چی .آخرش همینه .فقط زمانش را نمی دونیم
الان باید زندگی کنیم
الان باید زندگی کنم..........

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
ارسال: #۴۹۵۹۷
۱۳ بهمن ۱۳۹۷, ۱۲:۵۸ ق.ظ
یه سوالی از پسرای مانشت دارم
دوستان اگه کسی اهل سیگار باشه و در طول هفته چن نخ بکشه میتونه برای همیشه ترک کنه ؟؟؟

إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ یُسْرًا
ارسال: #۴۹۵۹۸
۱۳ بهمن ۱۳۹۷, ۰۱:۳۴ ق.ظ
(۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۵۸ ق.ظ)ele نوشته شده توسط:  یه سوالی از پسرای مانشت دارم
دوستان اگه کسی اهل سیگار باشه و در طول هفته چن نخ بکشه میتونه برای همیشه ترک کنه ؟؟؟
چطور مگه؟

ارسال: #۴۹۵۹۹
۱۳ بهمن ۱۳۹۷, ۰۲:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۲۶ ق.ظ، توسط sajadg.)
یه ایده به ذهنم اومد در مورد vocabs ....
نمیدونم برای شما کاربرد داره یا نه دقیق... من واژگانم به نسبت ضعیف تر هست ... این daily crossword puzzle هم دایره لغات رو بیشتر میکنه و هم یه بازی هست .... هر چی که سخته تبدیل به بازی کنی لذت بخش و قابل انجام میشه ... Big Grin اینم لینکش :

حل کنین ببینیم وضعیت چطوره Big Grin

اینطوری امکان نداره یه لغت از یاد بره چون اونقدر چالشی میشه که تو ذهن مجبورا میمونه Big Grin
ارسال: #۴۹۶۰۰
۱۳ بهمن ۱۳۹۷, ۰۲:۴۳ ق.ظ
(۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۲۴ ق.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  یه ایده به ذهنم اومد در مورد vocabs ....
نمیدونم برای شما کاربرد داره یا نه دقیق... من واژگانم به نسبت ضعیف تر هست ... این daily crossword puzzle هم دایره لغات رو بیشتر میکنه و هم یه بازی هست .... هر چی که سخته تبدیل به بازی کنی لذت بخش و قابل انجام میشه ... Big Grin اینم لینکش :

اینطوری امکان نداره یه لغت از یاد بره چون اونقدر چالشی میشه که تو ذهن مجبورا میمونه Big Grin

مشکل اینه کلمات جدول معمولا نه تنها کلمات پر کاربرد نیستن بلکه کلمات سخت و عجیب غریبن. مگر جدول مخصوص یادگیرندگان زبان باشه مثلا!
 سپاس‌گزاری شده توسط: sajadg , blackhalo1989 , big cloud
ارسال: #۴۹۶۰۱
۱۳ بهمن ۱۳۹۷, ۰۲:۴۹ ق.ظ
(۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۵۸ ق.ظ)ele نوشته شده توسط:  یه سوالی از پسرای مانشت دارم

چطور مگه !؟
ارسال: #۴۹۶۰۲
۱۳ بهمن ۱۳۹۷, ۰۳:۰۳ ق.ظ
(۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۴۳ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  
(13 بهمن ۱۳۹۷ ۰۲:۲۴ ق.ظ)sajadg نوشته شده توسط:  یه ایده به ذهنم اومد در مورد vocabs ....

مشکل اینه کلمات جدول معمولا نه تنها کلمات پر کاربرد نیستن بلکه کلمات سخت و عجیب غریبن. مگر جدول مخصوص یادگیرندگان زبان باشه مثلا!

از این جهت موافقم که کلمات کم کاربرد هستن ولی روزی مثلا ۱ پازل حل کردن به این سختی (در اصل بهتره بگم سعی به حل کردن نه حل کردن ! Big Grin ) هر طوری میشه یاد گرفت .. یا خوندن شعر با خوندن داستان با فیلم با ... ولی این پازل حل کردنه یجورایی ادمو بیشتر درگیر میکنه
تو اون سایت بعضی بازی هاشو دیدم توی بعضی crossword puzzles هاش سخت بودن و بعضیا ساده تر بودن(چند تا امتحان کردم یکیش بود که لغات متداول داشت اکثرا ولی یادم رفت کدومه ) ... یا مثلا پیدا کردن یه حروف یه لغت بین حروف دیگه(word search) . کلا سایت خوبیه خودتون بگردینش ببینین چی خوب هست چی نیست :

ارسال: #۴۹۶۰۳
۱۳ بهمن ۱۳۹۷, ۰۹:۱۵ ق.ظ
میریم که دو تا فعالیت جدید رو شروع کنیم و برنامه رو از اینی که هست فشرده تر کنیم. Big Grin

سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud , MarkLand , RASPINA
ارسال: #۴۹۶۰۴
۱۳ بهمن ۱۳۹۷, ۱۰:۵۲ ق.ظ
خب امروز فهمیدم کلمه انگلیسی context را اشتباه تلفظ میکردم همیشه! (استرس روی سیلابس اوله نه دوم!!)
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , big cloud
ارسال: #۴۹۶۰۵
۱۳ بهمن ۱۳۹۷, ۱۰:۵۶ ق.ظ
(۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۵۲ ق.ظ)codin نوشته شده توسط:  خب امروز فهمیدم کلمه انگلیسی context را اشتباه تلفظ میکردم همیشه! (استرس روی سیلابس اوله نه دوم!!)
به اشتراک گذاشتن این اشتباهات خیلی خوبه. ممکنه بقیه هم، بدون اینکه بدونن، همین اشتباه رو مرتکب بشن.

سپاس‌گزاری شده توسط: codin , big cloud , Riemann

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۱۹۷ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۹ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۶۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close