زمان کنونی: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۰:۵۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۵۸۱۱
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۸:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۴ ق.ظ، توسط elect.)
چقدر مسعود شجاعی انسانه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۵۸۱۲
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۹:۳۳ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۱۲ ب.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

خدا برکت بده.....دلار جهانگیری ۳۷۰۰۰ میلیارد رانت درست کرد

همین شده که یک عده باید گوشت گربه و نون و یونجه بخورن و یک عده هم ماشین هاشون میلیاردی میشه...فقط تو یک واردات!!!!
حیف اون حقوقی که ارگان های نظارتی میگیرن مثل بازرسی و تعزیرات و ... که هر کسی هر کاری دوست داره میکنه...

جالب اینجاست هم با افتخار میگن ما دلار ۴۲۰۰ دادیم ، وارد کننده ها با دلار ۸۰۰۰ تومنی پای شما حساب کردند!! اتفاقا همین کار نشون میده که وضع کشور چقدر خرابه...اینا اگر میدونستند یک درصد احتمال داره ممکنه جریمه بشن که این کار رو نمی کردند
هر کسی هر کاری دوست داره انجام میده... وقتی هر کسی با پارتی و آشنا بازی امد تو ادارات و شد یک کاره، همین میشه..... عاقبت خودی و غیرخودی کردن و فله ای کار کردن همین هست...
شکاف طبقاتی وحشتناکی درست کردید که روز به روز داره بدتر میشه...یک عده مفت مفت میشن میلیاردش ...یک عده بدبخت تر از دیروز به خاطر ندانم کاری شما ها
ملت باید تاوان بدن بابت ندانم کاری شما

=============
من لیست منتشر شده بانک مرکزی رو الان نگاه کردم..چند وقتی با چند تا از این وارد کننده ها مستقیم کار کردم.... اینکه دلار ۴۲۰۰ بگیرن و با دلار ۸۰۰۰ جنس شون رو بفروشن ، حتما انجام میدن... و موقع که میبینن بازار هم بهم خورده مثل الان، بالاتر این حرفها هم میفروشند و چون نظارتی نیست با دلار ۱۰ و ۱۲ هم پای ملت حساب میکنند...شما فقط گوشی و لپ تاپ رو نبینید که قیمت دلارش مشخص هست.. این جنس هایی که مواد اولیه میاد و اینجا بسته بندی میشه اصلا نمیشه قیمتش رو در اورد و هر کاری بخوان وارد کننده و کارخانه دار انجام میده و در همین حین کیفیتش هم نصف میکنند... و خیلی وقت ها هم عرضه نمیکنند تا خوب بکشه بالا
و دقیقا هم فشارش رو مصرف کننده نهایی هست
سابقه شون هم نگاه کنیم از صفر شروع کردند منتها اینقدر هر کی به هر کی شده که توچند پارت واردات طرف بارش رو می بنده
وگرنه من خودم شاهد بودم کارخانه دار فروش آنچنانی نداشت...منتها آنقدر سود های عجیب و غریب میخورد که حقوق پرسنل و هزینه های جاری رو میداد باز خیلی صرف داشت و سود ده هم بود همیشه شرکت هاشون.

(۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۴ ق.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  عربستان استخراج نفت رو زیاد کرده، تا فروش نفت ایران تا چند ماه دیگه به ۰برسه و تحریم ایران عملی بشه و رو قیمت نفت تاثیر نزاره و تو فلاکت فرو بره،بعد اینا دلار ۳۹۰۰میدن به حجاجتا تو این شرایط بحرانی خزانه عربستان رو پُر‌تر کنن !

(۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۷:۴۱ ق.ظ)H-Arshad نوشته شده توسط:  دزده داشت قفل باز می کرد ( اصلا ربطی به کشور و زندگی و جیب مردم نداره )بهش گفتن چی کار میکنی گفت آهنگ مینوازم
گفتن پس کو صداش
گفت صبح صداش در میاد
حالا شده دقیقا این وضعیت مملکت هست.
الان صداش در آمده....
یکجا آب نداره...یک جا از بی برقی ادارات رو شش صبح باز میکنن...
یکحا دختر دبیرستانی و راهنمایی خودش رو حلق آویز میکنه
اون یکی ارز دولتی میاره و جنسش رو به افغانستان و عراق صادر میکنه و ته سال هم لوح تقدیر به عنوان صادر کننده نمونه کشوری بهش میدن!
یکی موسسه مالی میزنه و پول ملت رو میخوره و کسی هم اصلا نمی فهمه پولها کجا رفت و خود دزد کجاست...بعد هم بانک مرکزی میره پول چاپ میکنه میده دست مالباختگان ..انگار غیرمستقیم از جیب مردم داده شده و تورم اضافه میشه
اون ور خودشون ۲۵۰۰ تا تابعیت آمریکایی گرفتن از توافق برجام و دعوا بوده که کی بچه و پولش رو زودتر بفرسته آمریکا..بعد وزیر بهداشت میگه مردم سعی کنن مریض نشن و اون یکی میگه مردم صرفه جویی رو شروع کنید که تازه اول بدبختی هست

این شرایط امروز نه با خوش بینی بهتر میشه نه با بدبینی تغییری میکنه کار عملی میخواد که این جماعت این کاره نیست.
آقا هر چیزی حدی داره، دیگه به همین مقدار راضی شو. همه‌ی این حرفا رو خودمون میدونیم، ندونیم هم هزار تا گروه و کانال هست که هر روز از این خبرا میذارن. هر کی اول صبح به مانشت سر بزنه باید با یادآوری اخبار بدبختی روزش رو شروع کنه. این اسمش از غر زدن و نق زدن گذشته.
اون روز سربسته بهتون گفتم ولی خودتون رو زدید به اون راه. با یوزر irpersian20تون هم از بس از این پست و تاپیکا زدید و از بس گزارش خطا دادند که مدیری که کم پیش میاد کاری به کار بقیه داشته باشه امکان پست گذاشتن اکانتتون رو تعلیق کرد، حالا باز با این شروع کردید. بعضی وقتا فکر می‌کنم تعمدا میخواید کام بقیه رو تلخ‌تر کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nlp@2015 , blackhalo1989 , ftmbghrn , RASPINA , big cloud , Skyrim
ارسال: #۴۵۸۱۳
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۹:۵۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۴ ق.ظ، توسط H-Arshad.)
من نمیدانم حد را کی تعین میکند..منافع شخصی؟
تلخی کام؟ اخبار بدبختی ،روزتون شروع میشه؟
من پاسخی نمیدم به این مساله، همگان وقتی میرن تو خیابون خودشون دارن میبینند با سر زدن به فروشگاه ها و خرید هاشون مشخص میشه کامشون تلخ میشه یا شیرین..
تلخی کام؟ طرف آب نداشته صداش در آمده به خاطر حرف و خبرهای من بوده نکنه؟ طرف سرمایه ریالی اش شده نصف، نکنه من باعث و بانی بودم؟
من تا صبح بگم همه چیز سیاه هست...طرف وقتی فرضا میره میوه فروشی و میبینه همه چیز ارزان هست و قدرت خریدش بالا هست...من تا صبح بگم گران هست ...برای کسی اهمیت داره؟
طرف بیکار هست...اخبار من باعث شده؟

اینکه میگید من فلان یوزر هستم هم ، نمیدانم واقعا چی بگم...همین جوری میگی فلانی هستی..اصلا که چی؟!

خوب شما پست من رو می بینید ، رد بشید ازش و نخونید... ساده هست...

من نمیدانم چرا بعضی ها از حرف حق و واقعیت برافروخته میشن؟ اگر هم سیاه نمایی و ناحق می نویسم که اصلا مهم نباید باشه براتون... غیر از اینه؟

هیچ اشکالی نداره..اصلا برای من مهم نیست...چون به وضوح مشخص هست عملکردها و مردم نتایج رو دارن میبینند...
ارسال: #۴۵۸۱۴
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۱۲:۰۵ ب.ظ
فکر می‌کنم یه اشتباه بزرگ بچه‌های فنی (خصوصا برنامه‌نویس‌ها) اینه که تصور می‌کنن نقش خودشون و مهارتشون در راه‌اندازی و مدیریت استارت‌آپ‌ها مهم‌ترین نقش ممکنه، در صورتی‌که در واقعیت اینطور نیست و مسائل فنی در خیلی از موارد، حداقل در شروع کار اونقدر مسئله مهمی نیست. مثلا من بارها با این مدل صحبت‌های ایده‌آل‌گرایانه روبرو شدم که ما باید فرآیند سیستم رو از صفر شروع کنیم و این در صورتیه که هم از نظر مالی، هم نیروی انسانی و از همه مهم‌تر زمانی، در تنگنا قرار دارن و نتیجه اون هم از دست رفتن ایده و اجرا شدنش توسط یک تیم نه لزوما قوی از نظر فنی ولی چابک و دارای قدرت و ایده‌های مدیریتی هست.

اینو واسه این گفتم که جدیدا یکی تو فکر راه‌اندازی سیستمی مثل "مستر تیکت" یا "تخفیفان" یا "ژاکت" یا "ای-استخدام" بود و مهم‌ترین مشکلش رو ضعیف بودن تو برنامه‌نویسی می‌دونست، در صورتی‌که مثلا همین سیستم ژاکت، به صورت کامل از خارج خریداری و اینجا بومی‌سازی (فارسی‌سازی) شده و بعدا امکانات دیگه‌ای بهش اضافه شده ولی با این‌حال تونسته بزرگ‌ترین مارکت اون حوزه تو ایران باشه؛ این خودش می‌تونه امیدبخش باشه واسه افرادی که می‌خوان یه استارت‌آپ پربازده راه بندازن ولی حداقل در شروع کار توان‌مندی فنی زیادی ندارند یا اصلا برنامه‌نویس نیستند، ولی ایده و انگیزه‌های خوبی دارند.

(۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۴۳ ق.ظ)elect نوشته شده توسط:  چقدر مسعود شجاعی انسانه

چطور مگه؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , big cloud
ارسال: #۴۵۸۱۵
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۱:۱۹ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۵ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  چطور مگه؟
به خاطر این که حواسش به مردم وطنش هست، خیلی بیشتر از خیلیا

سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال: #۴۵۸۱۶
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۳:۲۲ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۵ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  و مهم‌ترین مشکلش رو ضعیف بودن تو برنامه‌نویسی می‌دونست، در صورتی‌که مثلا همین سیستم ژاکت، به صورت کامل از خارج خریداری و اینجا بومی‌سازی (فارسی‌سازی) شده و بعدا امکانات دیگه‌ای بهش اضافه شده ولی با این‌حال تونسته بزرگ‌ترین مارکت اون حوزه تو ایران باشه؛ این خودش می‌تونه امیدبخش باشه واسه افرادی که می‌خوان یه استارت‌آپ پربازده راه بندازن ولی حداقل در شروع کار توان‌مندی فنی زیادی ندارند یا اصلا برنامه‌نویس نیستند، ولی ایده و انگیزه‌های خوبی دارند.
خوب یه دلیل اینجور فکر کردن می تونه این باشه که خود طرف هیچ سرمایه ای نداره که این سیستم رو بخره و مجبوره روی تخصص داشته یا نداشته خودش حساب کنه

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone
ارسال: #۴۵۸۱۷
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۴:۲۳ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۲۲ ب.ظ)MarkLand نوشته شده توسط:  خوب یه دلیل اینجور فکر کردن می تونه این باشه که خود طرف هیچ سرمایه ای نداره که این سیستم رو بخره و مجبوره روی تخصص داشته یا نداشته خودش حساب کنه

درسته اما منظور من اجرای یک ایده ناب در قالب یک سیستم اختصاصی نبود، یک استارت‌آپ الگویی و روتین بود، یعنی مثلا قبلا تو یک کشور دیگه یا مثلا تهران اجرا شده و جواب داده. مثلا الان سیستم ژاکت رو می‌شه با حدود ۵۰ دلار تهیه کرد، یا یک سیستم نیازمندی و کاریابی رو هم تقریبا با همین قیمتا؛ در صورتی‌که اگه یکی بگه من می‌خوام خودم بنویسم یا بدم یه شرکت برام بنویسه بعیده یه سیستم هم‌تراز با مدل خارجیش کمتر از ۱۰ میلیون دربیاد و در کوتاه‌مدت هم آماده بشه. یعنی من می‌خوام بگم حتی اگه ۵۰ دلار هم نداشته باشی، بازم پیاده‌سازی سفارشیش (حداقل برای شروع) به صرفه به نظر نمی‌رسه، مگراینکه سیستم خیلی خاص باشه و قبلا اجرا نشده باشه که بگی پس خودمون بنویسیم.

CMS اون هم که رایگان هست (وردپرس، پرستا یا ...). حالا یکی هم ممکنه بیاد بگه بابا وردپرس و ... به درد نمی‌خورن، منم میام بهش می‌گم اگه فرادرس هم اینطور فکر می‌کرد، شاید الان بزرگ‌ترین سیستم آموزشی آنلاین بر حسب تولید محتوا و بازده مالی تو ایران نبود (هنوزم رو همون وردپرسه). یا مثلا وب‌سایت بخش انگلیسی صنعتی شریف هم با وردپرس هست، یا دیجی کالا مگ و ... . یعنی با این شروع می‌کنند و احتمالا بعد از مدتی که کار گرفت به سیستم اختصاصی کوچ می‌کنند، به نظرم هم از نظر مالی و هم زمانی ایده خیلی خوب و به صرفه‌ای هست، اینکه در ابتدای کار استراتژی روی تولید محتوا قرار بگیره نه جزئیات فنی، مگراینکه عملکرد سیستم در گروی این جزئیات باشه که تو بیشتر نمونه‌هایی که من می‌بینم اینطور نیست، واسه همین می‌گم با دانش فنی و پول کم هم می‌شه یه استارت‌آپ شخصی و الگومحور رو راه انداخت و پولدار شد! Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: MarkLand , RASPINA
ارسال: #۴۵۸۱۸
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۴:۴۱ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۲۳ ب.ظ)Milestone نوشته شده توسط:  CMS اون هم که رایگان هست (وردپرس، پرستا یا ...). حالا یکی هم ممکنه بیاد بگه بابا وردپرس و ... به درد نمی‌خورن، منم میام بهش می‌گم اگه فرادرس هم اینطور فکر می‌کرد، شاید الان بزرگ‌ترین سیستم آموزشی آنلاین بر حسب تولید محتوا و بازده مالی تو ایران نبود (هنوزم رو همون وردپرسه). یا مثلا وب‌سایت بخش انگلیسی صنعتی شریف هم با وردپرس هست، یا دیجی کالا مگ و ... . یعنی با این شروع می‌کنند و احتمالا بعد از مدتی که کار گرفت به سیستم اختصاصی کوچ می‌کنند، به نظرم هم از نظر مالی و هم زمانی ایده خیلی خوب و به صرفه‌ای هست، اینکه در ابتدای کار استراتژی روی تولید محتوا قرار بگیره نه جزئیات فنی، مگراینکه عملکرد سیستم در گروی این جزئیات باشه که تو بیشتر نمونه‌هایی که من می‌بینم اینطور نیست، واسه همین می‌گم با دانش فنی و پول کم هم می‌شه یه استارت‌آپ شخصی و الگومحور رو راه انداخت و پولدار شد! Smile

به نظر شما و بقیه دوستانی که در زمینه طراحی وب فعالیت دارن سایت زدن بدون استفاده از CMS فکر خوبیه؟ ینی از ابتدا کدش رو خودمون بزنیم (به خاطر اصرار مشتری) با فرض اینکه اعضای تیم دانش فنی مورد نیاز رو هم داشته باشن؟
تقریبا از مزایا و معایب از صفر کد زدن و استفاده از سیستم مدیریت محتوا آگاهم. منتها دلیل اصرار بعضی از افراد رو برای از صفر کد زدن متوجه نمیشم.
ارسال: #۴۵۸۱۹
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۵:۰۲ ب.ظ
فک کنم یکی از تحلیگران برترِ سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و تاریخی کشور، توی مانشت هست و ما خبر نداریممممم....هزار الله اکبر ازین همه درایت و تدبیر این فرد، در تحلیل مسائلِ نا به سامان و بغرنج این مرز و بوم...هزار الله اکبر..

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
ارسال: #۴۵۸۲۰
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۶:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ آبان ۱۳۹۸ ۰۶:۰۱ ب.ظ، توسط elect.)
........

سپاس‌گزاری شده توسط: Milestone , RASPINA
ارسال: #۴۵۸۲۱
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۷:۱۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۴۸ ب.ظ، توسط moslem73421.)
.....
 سپاس‌گزاری شده توسط: Milad_Hosseini , RASPINA
ارسال: #۴۵۸۲۲
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۸:۲۵ ب.ظ
(۱۱ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۴۱ ب.ظ)pioneer01 نوشته شده توسط:  به نظر شما و بقیه دوستانی که در زمینه طراحی وب فعالیت دارن سایت زدن بدون استفاده از CMS فکر خوبیه؟ ینی از ابتدا کدش رو خودمون بزنیم (به خاطر اصرار مشتری) با فرض اینکه اعضای تیم دانش فنی مورد نیاز رو هم داشته باشن؟
تقریبا از مزایا و معایب از صفر کد زدن و استفاده از سیستم مدیریت محتوا آگاهم. منتها دلیل اصرار بعضی از افراد رو برای از صفر کد زدن متوجه نمیشم.

به نظر من و به صورت کلی بحث فکر خوب و بد نیست؛ هرچیزی کاربرد خاص خودش رو داره، اینطوری نمی‌شه در مورد پیاده‌سازی یک نرم‌افزار صحبت کرد و تحلیل نیازمندی‌ها هم واسه پاسخ به همین نوع سوالات انجام می‌شه. اینکه چقدر بودجه داریم، چقدر نیرو داریم، چقدر زمان داریم، کارکردهای نرم‌افزار چیه و ... همه اینا باعث می‌شه که طرفین پروژه بهتر متوجه بشن که چی می‌خوان و باید چه تصمیم‌هایی رو بگیرند.

اینکه چرا مشتری اصرار داره، اول باید بدونیم مشتری تو چه سطحی از شناخت هست. گاهی مشتری فقط بر اساس شنیده‌ها یا دیده‌ها تو دو تا کاتالوگ اظهارنظر می‌کنه و گاهی با توجه به جایگاه، سطح علمی، شناخت قبلی و مشاوره‌هایی که از مجموعه‌های دیگه گرفته. گاهی این موضوع بلعکسه، یعنی ما نیاز به یک سیستم اختصاصی داریم ولی مشتری اصرار به کم‌هزینه‌کردن پروژه با استفاده از یک سیستم پیش‌ساخته رو داره، در هر دو صورت یکی از وظایف مجری، ارائه مشاوره بی‌طرفانه (غیرمنفعت‌طلبانه) به مشتری هست. بعد از این قضیه دیگه بحثی نیست و مشتری تصمیم نهایی رو می‌گیره و وقتی تیم توان‌مند باشه، طبیعتا آماده پذیرش هر نوع پروژه‌ای هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01
ارسال: #۴۵۸۲۳
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۹:۲۲ ب.ظ
جام جهانی برزیل برزیل نباشه که دیگه جام جهانی نیست یه جورایی شخصیت میده به جام فوتبال هجومیه که فوتبال رو زنده نگه میداره

think positive
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۴۵۸۲۴
۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۰۹:۲۷ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
فکر کنید ۲۰ سال جلو رفتید , ترجیح میدید وقتی به گذشته فکر میکنید کدوم از حالت های زیر باشه ؟
۱- همه ی زندگیتون در حال تلاش برای موفقیت بودید و کلی هم انرژی گذاشتید ولی موفق در آخر موفق شدید
۲- بیشتر وقتتون رو صرف لذت بردن از زمانتون کردید و در حال حاضر آدم موفقی به نظر نمیاین (چه از نظر خودتون چه از نظر دیگران)

من خودم گزینه اول CoolBig Grin
 سپاس‌گزاری شده توسط: big cloud
ارسال: #۴۵۸۲۵
۱۲ تیر ۱۳۹۷, ۱۲:۲۷ ق.ظ
با این ژاپن تو جام ملتها چجور بازی کنیم؟ Big Grin

think positive

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۵۷۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۹۰۳ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۷۳ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۵,۱۱۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۶ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۳ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۴۶ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۵۵ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۷۳ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close