زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۴۲۷۹۶
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۰۴:۵۹ ب.ظ
(۱۶ دى ۱۳۹۶ ۰۴:۳۱ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  منظورتون استارتاپه یا هر شغل دیگه؟
خب آره, یه جورایی همون استارتاپه
ولی کلی هم باشه ایرادی نیست

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۲۷۹۷
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۰۵:۲۱ ب.ظ
مطالعه بدون تکرار و تفکر
نمیشه نمیشه
مهارت بدون تکرار و تدبر
نمیشه نمیشه
سنگ و آهن و تیشه
این ذهن ما سریشه
تازه اول بچگیشه
راحت نمیشه
تا نکنه از ریشه
همش به فکر خویشه
نمیفهمه که دیگه سیشه

ساموئل ویلیام ملقب به ویل دو (رانت)

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: moa-ari
ارسال: #۴۲۷۹۸
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۰۵:۴۹ ب.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۶ دى ۱۳۹۶ ۰۴:۵۹ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۶ ۰۴:۳۱ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  منظورتون استارتاپه یا هر شغل دیگه؟
خب آره, یه جورایی همون استارتاپه
ولی کلی هم باشه ایرادی نیست

چندوقت پیش یه جایی بودم که یکی از کارآفرینای موفق اونجابودن، یه نفر ازشون پرسید اگه به انجام رسوندن یه کسب و کارو به سه فاز ایده، دانش فنی و تجاری سازی تقسیم کنیم، سهم هرکدوم تو موفقیت اون پروژه چقده از نظر شما؟ گفتن نیم درصد ایده، نیم درصد دانش فنی، بقیه ش تجاری سازی! توضیحاشم دادن همراه با مثال نمونه های موفق و غیرموفق. خودشونم از اعضای اصلی یه vc هستن و بطور مستقیم با استارتاپای مختلفی کار میکنن.

خلاصه اینکه اگه نگاه یه نگاه استارتاپی و ایناس که باید هرچقد میشه قواعد بازار و کسب و کار و اینا رو یاد گرفت ولی اگه صرفا داشتن یه شغل هدفه که خودتون بهتر میدونید با هر تخصصی میشه پول درآورد پس تخصص ارجح هست. ضمن اینکه تخصص باعث میشه به یه ایده هایی تو کار رسید که همونا هم اگه بشه اجرایی شون کرد آدمو از اون حالت به قول شما کارگر ایده پرداز دیگری بودن درمیاره.

و درمورد اینکه اگه کسی که دو تخصصِ همزمان داره حتما دو برابر کسی که یک تخصص داره شانس پیشرفت و درآمد و ... داره، به نظر میاد نه فقط تو ایران هیچ جائی این موضوع قابل پیش بینی نیست چون خیلی به استعداد و پشتکار و (یه عامل مهم)شانس بستگی داره.

وقتی درباره تو حرف می زنم
صورتم را
دوست دارم...
 سپاس‌گزاری شده توسط: Saman , RASPINA , ezra
ارسال: #۴۲۷۹۹
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۰۶:۳۲ ب.ظ
نفرت به عشق تبدیل شد
نه، احساس به ظهور رسید و نفرتی نبود
چه زیبا و مهربانی ای سخن
چه معصوم دلی در زندان پر از بند سینه‌مان
چه روشن گوهری
چه یاری

ماییم که بی باده و بی جام خوشیم
ارسال: #۴۲۸۰۰
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۰۷:۰۴ ب.ظ
چقدر حس خوبی بابت آشنا شدن با حسین عطایی دارم. چقدر خوب که نبوغ و استعدادش شکوفا شد.
چقدر بد که مضحک‌ترین سؤال ممکن از حسین عطایی این باشه که آیا در کنار ولوو و تسلا، ایران خودرو و سایپا هم بهت پیشنهاد دادند یا نه؟!
 سپاس‌گزاری شده توسط: SepidehP
ارسال: #۴۲۸۰۱
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۰۸:۲۶ ب.ظ
(۰۳ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۰۱ ب.ظ)kimya_r نوشته شده توسط:  نیآزت دارم ،مثل معتآد به مواد!
همونقد نسخ میشم،
هَمونقد بدن درد میگیرم،
اگه توجه نکنی..
و همونقد سَخته برام ترک کردنت..

دوباره و دوباره و دوباره...

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
ارسال: #۴۲۸۰۲
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۱۰:۰۶ ب.ظ
(۱۶ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۰۴ ب.ظ)reticent نوشته شده توسط:  چقدر حس خوبی بابت آشنا شدن با حسین عطایی دارم. چقدر خوب که نبوغ و استعدادش شکوفا شد.
چقدر بد که مضحک‌ترین سؤال ممکن از حسین عطایی این باشه که آیا در کنار ولوو و تسلا، ایران خودرو و سایپا هم بهت پیشنهاد دادند یا نه؟!
من این شخص رو دیدم،‌فهمیدم که موتزارت چطور شخصی میتونسته باشه ! (البته اگر اینم تقلبی نبوده باشه). البته نوابغ اینچنینی کم نیستن، یکیش Erik Demaine هست که توی ۲۰ سالگی استاد دانشگاه ام ای تی شد.
ارسال: #۴۲۸۰۳
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۱۰:۱۳ ب.ظ
(۱۶ دى ۱۳۹۶ ۰۵:۴۹ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۶ ۰۴:۵۹ ب.ظ)ezra نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۶ ۰۴:۳۱ ب.ظ)SepidehP نوشته شده توسط:  منظورتون استارتاپه یا هر شغل دیگه؟
و درمورد اینکه اگه کسی که دو تخصصِ همزمان داره حتما دو برابر کسی که یک تخصص داره شانس پیشرفت و درآمد و ... داره، به نظر میاد نه فقط تو ایران هیچ جائی این موضوع قابل پیش بینی نیست چون خیلی به استعداد و پشتکار و (یه عامل مهم)شانس بستگی داره.
ممنون، خیلی عالی بود . . .
دقیقا من چندین و چند روزه همین بحث رو دارم با یه سری از ادما . . .
به نظرم ادم تمام تلاشش رو باید بکنه، یه جاهایی هم باید شانس بیاره،
من خودم از کسی خوشم بیاد حاضرم دو برابر بیشتر و بهتر براش کار کنم! جالب اینجاست توی این رفتار من اون طرف مقابل هیچ دخالتی نداره و چه بسا که فکر کنه منم اونو عادی میبینم.
باید ضمن اینکه تمام تلاشتو میکنی یه جایی شانس بیاری، و اگر ضایع شدی جا نزنی،
گاهی هر چقدر هم خوب بتونی حرف بزنی و روابط اجتماعی قوی ای داشته باشی نمیتونی یه عده از مردم رو راضی کنی مثلا من اصلا آدمای سالای ۷۶ به بعد رو نمیفهمم،و از اینکه بهشون نزدیک بشم می ترسم.ولی رفیق دارم متولد ۵۷ مثلا!!
 سپاس‌گزاری شده توسط: ezra , SepidehP
ارسال: #۴۲۸۰۴
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۱۰:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط RASPINA.)
(۱۶ دى ۱۳۹۶ ۰۴:۰۴ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  خیلی از زندگی عقبیم !

نه شغل درست حسابی داریم .
نه درآمد درست حسابی داریم .
نه سرمایه داریم .
نه ازدواج کردیم .
نه امنیت شغلی داریم .
فقط و فقط زمان رو از دست می دیم و خودمون رو به در و دیوار می زنیم تا زنده بمونیم و بی مورد به خود امیدواری می دیم .

وقتی ذهن درگیر باشه هیچ کاری نمیشه کرد و این ریشه در نداشتن سرمایه اولیه هست .
به نظرتون چاره یا علاج کار چیه
با حسرت خودن چیزی درست نمیشه
منم همیشه حسرت چند سالی از زندگی ام که بیهوده و بی ثمر بوده را میخورم.نه اینکه تلاش نکردم
تنها کمکی که به خودم تونستم بکنم اینه که یکی یکی مشکلاتم را حل کنم نه همه را با هم الان فکر می کنم اوضاع بهتره و وقت دارم جنبه های دیگر از زندگی ام را ببینم وقتی ذهن درگیر باشه هیچ کاری نمیشه کرد فقط توی مشکلات فرو میری

مشکلات را باید از بالا دید
نباید مشکلاتت را دور خودت بچینی از بالا بهشون نگاه کن تا کوچیک بشن

فقط شروع کردن کافی نیست
با قدرت ادامه بده...
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , SepidehP
ارسال: #۴۲۸۰۵
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۱۰:۴۰ ب.ظ
یه دوست یزدی دارم، هر وقت دعوتم می‌کنه خونه‌اش تمام قول و قرارهایی که برای نخوردن شیرینی با خودم گذاشتم از یادم می‌ره!

یهو چقدر دلم قطاب خواست... Sad

فکر کنم تو یک بخش از بهشت، شیرینی‌سرای حاج خلیفه رهبر (که هیچ‌وقت نرفتم و ندیدمش!!!) شبیه‌سازی شده باشه! Smile
ارسال: #۴۲۸۰۶
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۱۰:۵۰ ب.ظ
(۱۶ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰ ب.ظ)reticent نوشته شده توسط:  یه دوست یزدی دارم، هر وقت دعوتم می‌کنه خونه‌اش تمام قول و قرارهایی که برای نخوردن شیرینی با خودم گذاشتم از یادم می‌ره!

فکر کنم تو یک بخش از بهشت، شیرینی‌سرای حاج خلیفه رهبر (که هیچ‌وقت نرفتم و ندیدمش!!!) شبیه‌سازی شده باشه! Smile
تازه احتمالا هنوز درجه یکشو نخوردید.Tongue

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۲۸۰۷
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۱۰:۵۲ ب.ظ
(۱۶ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۵۰ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
(16 دى ۱۳۹۶ ۱۰:۴۰ ب.ظ)reticent نوشته شده توسط:  یه دوست یزدی دارم، هر وقت دعوتم می‌کنه خونه‌اش تمام قول و قرارهایی که برای نخوردن شیرینی با خودم گذاشتم از یادم می‌ره!

تازه احتمالا هنوز درجه یکشو نخوردید.Tongue

یکبار یکی از نزدیکانم شیرینی‌های حاج خلیفه رهبر رو از یزد سوغات آورد، خیلی خوب بود...
مگه درجه یک و دو داره شیرینی‌هاش؟
ارسال: #۴۲۸۰۸
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۱۱:۰۲ ب.ظ
دوس داشتم پست بزارم اینجا. ولی نمیدونم چی چی..!! -_-
 سپاس‌گزاری شده توسط: pioneer01 , SepidehP
ارسال: #۴۲۸۰۹
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۱۱:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۱۷ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۶ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۵۲ ب.ظ)reticent نوشته شده توسط:  یکبار یکی از نزدیکانم شیرینی‌های حاج خلیفه رهبر رو از یزد سوغات آورد، خیلی خوب بود...
مگه درجه یک و دو داره شیرینی‌هاش؟
بله پس چی. تازه تنوع هم داره. مثلا لوز پسته هست که خیلیییییییی خوبه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۴۲۸۱۰
۱۶ دى ۱۳۹۶, ۱۱:۰۶ ب.ظ
@blackhalo1989: داشتیم آقای بلک؟ Sad

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۳۵۱ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۶۶۶ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۲ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۶۰۵ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۸۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۳۴ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۴۵ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۱۱ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۰۳ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close