زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۳۷۷۲۶
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۲۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۵ ب.ظ، توسط sss.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  نفقه مقدار کمی پوله. قرار نیست با نفقه خونه و ماشین بخرید، مقدارش کمه.
از دید قانون:
ضابطه موجود در تعیین میزان نفقه، بر مبنای شؤونات خانوادگی زن، عرف و عادت همشهری ها، نفقه امثال زوجه و وضع مالی مرد می باشد و در صورت عدم توافق زوجین در میزان نفقه، نظر کارشناس اخذ می گردد.
پس لزوما کم نیست و و با توجه به شرایط میتونه خونه و ماشین رو هم شامل بشه

(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ب.ظ)۳ngineer نوشته شده توسط:  دوستان فعلا باید درباره ازدواج بحث شه اینا بحثا برای مراحل بعده [تصویر:  smile.gif]
اتفاقا این بحثا مرحله اوله برای پیشگیری از این که مرحله بعدی طلاق نباشه.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۳۷۷۲۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۲۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۲ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۰ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۲ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  نفقه مقدار کمی پوله. قرار نیست با نفقه خونه و ماشین بخرید، مقدارش کمه.
از دید قانون:
ضابطه موجود در تعیین میزان نفقه، بر مبنای شؤونات خانوادگی زن، عرف و عادت همشهری ها، نفقه امثال زوجه و وضع مالی مرد می باشد و در صورت عدم توافق زوجین در میزان نفقه، نظر کارشناس اخذ می گردد.
خب این با حرف من منافاتی داشت؟ جایی تو پست شما از ماشین و خونه حرفی زده؟
در ضمن مرد میتونه اجازه خروج از خونه رو به زن نده و زن کلا تو خونه بمونه.

پ.ن: هیچ فایده ای تو بحث حقوق نمیبینم.

(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۰ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۰۶ ب.ظ)۳ngineer نوشته شده توسط:  دوستان فعلا باید درباره ازدواج بحث شه اینا بحثا برای مراحل بعده [تصویر:  smile.gif]
یعنی شما میخواید زندگیتون رو بر اساس حقوق تنظیم کنید؟!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال: #۳۷۷۲۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۵ ب.ظ، توسط sss.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  خب این با حرف من منافاتی داشت؟ جایی تو پست شما از ماشین و خونه حرفی زده؟
به طور صریح نه ولی شان خانوادگی زن یعنی اگر در منزل پدری ماشین شخصی داشتم، جز نفقه ام هست. اگر در سال ۴ بار سفر میرفتم جزو نفقه ام هست و ...
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  پ.ن: هیچ فایده ای تو بحث حقوق نمیبینم.
اخلاق مهمتره ولی در نهایت اگر پایبندی به اخلاق نبود ناچار به سراغ قانون میریم.
ارسال: #۳۷۷۲۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۸ ب.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۴ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  خب این با حرف من منافاتی داشت؟ جایی تو پست شما از ماشین و خونه حرفی زده؟
به طور صریح نه ولی شان خانوادگی زن یعنی اگر در منزل پدری ماشین شخصی داشتم، جز نفقه ام هست. اگر در سال ۴ بار سفر میرفتم جزو نفقه ام هست و ...
یعنی شما قانون رو تفسیر می کنید؟! Huh

(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۴ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  اخلاق مهمتره ولی در نهایت اگر پایبندی به اخلاق نبود ناچار به سراغ قانون میریم.
اصلا این دید به زندگی مشترک رو نمیپسندم. شما هنوز شروع نشده دنبال حق و حقوق هستید. اگه کسی اینطوری باهام برخورد کنه تو خواستگاری احتمالا همون موقع رد میشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Riemann
ارسال: #۳۷۷۳۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۴۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۵ ب.ظ، توسط sss.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یعنی شما قانون رو تفسیر می کنید؟! [تصویر:  huh.gif]
من قانون رو تفسیر نمیکنم از یه وکیل بپرسین همینا رو بهتون میگه. مثلا در صدر اسلام اگر زن، خدمتکار شخصی داشت، جز نفقه اش قرار میگرفت.
حتی در مورد مهریه هم این شرایط هست. اگر موقع عقد مهریه تعیین نشه و در خانواده دختر همه مهریه مثلا ۱۰۰۰ سکه داشته باشن، با توجه به شان خانواده اش مهریه محاسبه میشه
ارسال: #۳۷۷۳۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۴۴ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۰ ب.ظ)sss نوشته شده توسط:  
(22 مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  یعنی شما قانون رو تفسیر می کنید؟! [تصویر:  huh.gif]
من قانون رو تفسیر نمیکنم از یه وکیل بپرسین همینا رو بهتون میگه. مثلا در صدر اسلام اگر زن، خدمتکار شخصی داشت، جز نفقه اش قرار میگرفت.
باشه. با این برخورد و توقعات شما باید فاتحه ازدواج رو تو جامعه خوند. Smile
دختری که تو خونه شون ماشین شخصی داره، باباش براش خریده که اونم بعد از سالها کار کردن رسیده به اینجا. همین بابای دختر زمانی که تو سن خواستگاری بود دوچرخه هم نداشت. Tongue

سپاس‌گزاری شده توسط: Riemann
ارسال: #۳۷۷۳۲
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۴۷ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۵۲ ق.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  شما که خیلی از اسلام صحبت می کنید ببینید برای مثال نمونه حضرت فاطمه چگونه رفتار می کردن !

وظیفه زن کار خونه نیست ! پس خواهشمند است وظیفه زن را به صورت مفصل بفرمایید تا ما بدانیم !

زندگی ایشون و حضرت علی و تقسیم کارشون یه پیشنهاده، اجبار نیست

وظایف زن در اسلام، همسر و مادر خوب(غذا درست کردن و ظرف شستن زیر مجموعه هیچ کدومش نیست)
چرا یکم از حقی که به مردا داده شده حرف نمیزنید؟
آدم وقتی به حق طلاق فک میکنه مغزش سوت میکشه
شما به عنوان یه مرد صبح میتونی بری دادگاه بگی من میخوام زنمو طلاق بدم دلیل خاصی م نداره، طبق قانون شما میتونی این کارو بکنی
یه زن بره دادگاه بگه شوهرم منو کتک میزنه، میگن برو شاهد بیار، تو خونه خودشون نصفه شب شاهد کجا بود؟

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss , shahraz
ارسال: #۳۷۷۳۳
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۵۲ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۶ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اصلا این دید به زندگی مشترک رو نمیپسندم. شما هنوز شروع نشده دنبال حق و حقوق هستید. اگه کسی اینطوری باهام برخورد کنه تو خواستگاری احتمالا همون موقع رد میشه.
فرمایش شما صحیح ولی تجربه نشون داده باید احتیاط کرد. من نوعی هم دنبال این زندگی نیستم ولی خواستم با اندک جاهایی که قانون حواسش به حقوق زن بوده هم آشنا بشین.
بازم تکرار میکنم حرف من اینه چرا جامعه به زنها میگه یا پیشرفت شخصی خودتو داشته باش یا خانواده موفق داشته باش. چرا امکان داشتن هر دو رو نداشته باشن.
ارسال: #۳۷۷۳۴
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۵۴ ب.ظ
اگه کسی حرف قانونو نزنه پس قانون ما کی باید درست بشه؟

در کل منم موافقم که اگه پای یه زندگی به دادگاه باز شه و وظیفه من و وظیفه تو بشه زندگی خراب شده ست تقریبا، بهتره مسالمت امیز باشه زن از شوهرش توقع مالی زیادی نداشته باشه، اگه میره سره کار حقوقشو مثله مرد برای زندگیشون خرج کنه، مرد هم از زنش تو خونه توقع رستوران و نداشته باشه، و ته ذهنش بپذیره زنش حق داره استعداداش شکوفا کنه، و این استعدادا تو آشپزخونه تلف میشه

"یارب نظر تو برنگردد"
 سپاس‌گزاری شده توسط: sss
ارسال: #۳۷۷۳۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۵۵ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  
نقل قول:
نقل قول: دوستان فعلا باید درباره ازدواج بحث شه اینا بحثا برای مراحل بعده [تصویر:  smile.gif]
یعنی شما میخواید زندگیتون رو بر اساس حقوق تنظیم کنید؟!

نه من این حرفو نزدم. تقسیم وظایف و میزان کمکی که قراره بهم کنن، هدفی که دارن، برنامه ریزی که برا زندگی شون کردن و ... رو باید قبلا راجع بهش صحبت کنن.
ارسال: #۳۷۷۳۶
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۰۲ ب.ظ
اصلاً شما تو تاریخ مانشت هم نگاه کنید هروقت بحث ازدواج بوده انجمن فعال شده Big Grin

+ بنظر من رضاشاه حق داشت روی تخت نمیخوابید!
 سپاس‌گزاری شده توسط: diligent , anne.shirley
ارسال: #۳۷۷۳۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۶ ب.ظ، توسط sss.)
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۴۴ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  دختری که تو خونه شون ماشین شخصی داره، باباش براش خریده که اونم بعد از سالها کار کردن رسیده به اینجا. همین بابای دختر زمانی که تو سن خواستگاری بود دوچرخه هم نداشت. [تصویر:  tongue.gif]
از دید قانون دارم میگم، قانون میگه به این سبک زندگی عادت داشته و حالا هم حق داره شرایط مشابه داشته باشه.
قبول کنین که مثلا سی سال پیش طبقات جامعه انقدر باهم متفاوت نبودن، از لحاظ اقتصادی و فرهنگی شکاف های زیادی تو جامعه هست. اگر بخواین این شکاف ها رو نادیده بگیرین باید مشکلات رو هم تحمل کنین. و از طرفی اون موقع حمایت بیشتری از خانواده ها میگرفتن. خانواده های الان اگر بخوان هم کمتر میتونن حمایت کنن.
ارسال: #۳۷۷۳۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۲۶ ب.ظ
(۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۰۲ ب.ظ)NP-Cσмρℓєтє نوشته شده توسط:  اصلاً شما تو تاریخ مانشت هم نگاه کنید هروقت بحث ازدواج بوده انجمن فعال شده Big Grin

+ بنظر من رضاشاه حق داشت روی تخت نمیخوابید!

من عاشقتم که در بحبوحه ی حوادث! بازم یه چیز طنز برا گفتن پیدا میکنی Big Grin

همه در حسرت یک پروازند؛
من به پرواز نمی اندیشم؛
به تو می اندیشم؛
تو که زیباتر از اندیشه یک پروازی..
 سپاس‌گزاری شده توسط: NP-Cσмρℓєтє
ارسال: #۳۷۷۳۹
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۳۱ ب.ظ
سخنرانی پدر مریم میزراخانی رو در مراسم یادبودی که در رعد برگزارشده ببینید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: shahraz
ارسال: #۳۷۷۴۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۳۹ ب.ظ
از صحبت های کاربران دختر این تاپیک میشه فهمید که با وضعیت پسر ها آشنا نیستن. صرفا خودشون رو میبینن و یه "من" پر رنگ تو حرفاشون هست.

سپاس‌گزاری شده توسط: khayyam , Riemann

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۶ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۱۹,۹۱۰ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۵ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۷۶۶ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۰ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۲۵ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۲۲ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۵۹ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close