زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۲:۱۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

هرچه می خواهد دل تنگت بگو...

ارسال: #۲۷۶۹۱
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۴۶ ق.ظ
RE: هرچه می خواهد دل تنگت بگو...
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۱ ق.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  سکه و مهریه وسن و هزینه ی ازدواج و خونه و ماشین و حق ادامه تحصیل و حق اشتغال و کار خونه و کار بیرون وتقصیم وظایف و ... همش کشکه ، حداقل برای من همش کشکه ، وقتی دو نفر واقعا بخوان با هم زندگی کنن هیچ کدوم از اینا مانع نیست، من خودم به شخصه اگه ببینم یه شخصی به من نمیخوره هیچ جوره و یا با ملاکایی که حداقل واسه خودم منطقی هست جور در نمیاد و نتونم خانوادم رو قانع کنم برای جواب منفی ، مهریه و پول که هیچ به رنگ دکمه ی پیراهن طرف هم گیر میدم که مثلا چرا قرمز نیست ؟ Big Grin

بعدم شما که میگن مهریه اینا در حد توان ، اوکی مهریه اصلا یه سکه ، ایا قبول میکنن در عقد نامه ذکر شود که اموال بعد از ازدواج نصف نصف؟!
قبلا هم گفتم که مهریه جنبه قانونی داره و نمیشه با عشق و عاشقی بهش نگاه کرد.
مشکل اموال بعد از ازدواج نصف نصف چیه؟ اصلا اگه مرد تقاضای طلاق کنه اموال رو نصف نصف می کنن.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx , khayyam , Riemann
ارسال: #۲۷۶۹۲
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۴۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۴۷ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
..........
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , so@ , tabassomesayna
ارسال: #۲۷۶۹۳
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۵۱ ق.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ق.ظ)@s@kur نوشته شده توسط:  پس همگی میتونیم راحت باشیم و از این وضعیت فعلی لذت ببریم!
ما که واقعا داریم لذت میبریم Smile

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
ارسال: #۲۷۶۹۴
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۵۲ ق.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۰ ق.ظ)@s@kur نوشته شده توسط:  این پسرایی که میگن ۱۴ سکه (درحالیکه تو همین معامله (!) هم خود دختر نقش زیادی نداره و توافق دو تا مرده که یکیش پدر دختره و یکی هم خواستگار) حاضرند به جای مهریه حق و حقوق برابر با همسرشون داشته باشند؟ یعنی حق طلاق و حضانت فرزند و کار کردن و خروج از کشور و .. رو به همسرشون بدن؟
اگر مهریه ها انقدر بالاست مسلما دلیلی هم پشتش هست. وگرنه کسی زندگیش رو خراب نمیکنه به خاطر سکه ای که حس خوبی هم به آدم نمیده توافق بقیه در مورد ارزش یک زن که شده سکه !
اگه حاضر باشند چرا که. ۱۴ سکه چیه. کلا اصلا مهریه نباشه فوقش یه شاخه گل باشه.

ماشالا پسرهای مانشت هم خدا رو میخوان و هم خرما رو!
بحث حقوق خیلی گستره میشه و بعضیاش رو اصلا نمیشه حساب و کتاب کرد. یعنی با ابزار این دنیا نمیشه حلش کرد. فرضا با ابزار این دنیایی نمیشه "محبت یک طرف به طرف دیگه" رو اندازه گرفت و اون رو عنوان حق روی شونه طرف دیگه گذاشت.
تساوی در حقوق ظلم در حق مرد و زنه. اگه خرجی خونه رو نصف نصف کنیم (به عنوان وظیفه زن و مرد) در این صورت فشار بیشتری به زن میاد و اگه تربیت بچه رو نصف نصف کنیم (بازم به عنوان وظیفه نه گزینه) فشار بیشتری روی مرد میاد. تقسیم وظایف و حقوق بهتر از تساوی حقوقه.
این حقوقی که شما میفرمایید حداقل با بعضیاش مشکلی ندارم و اونایی هم که باهاش مشکل دارم مشکل شخصی نیست بلکه نظر شخصیم اینه که به ضرر کل خانواده است.
در مقابل مهریه معمولا جهیزیه رو میارن نه این حقوق رو.
 سپاس‌گزاری شده توسط: blx
ارسال: #۲۷۶۹۵
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۵۲ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۴۶ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
.............
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , khayyam , gogooli
ارسال: #۲۷۶۹۶
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۳۲ ب.ظ، توسط sara9009.)
........
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , gogooli
ارسال: #۲۷۶۹۷
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۵۴ ق.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ق.ظ)@s@kur نوشته شده توسط:  معذرت میخوام ولی خیلی رک بگم من هم وقتی کسی رو بخوام رد کنه با همچین بهونه های دم دستی رد میکنم
نمیتونم راجبش بیشتر توضیح بدم. چون اتفاقاتی که افتاد بی شرمانه بود. شما فک کنید که ایشون جواب منفی دادن. خداروشکر بنده تو همین مانشت هم شاهد دارم که چه اتفاقاتی افتادSmile

عجیب است که باز هم این همان دهکده جهانیست که در زیر نور آسمانش بسیجیان رمل های فکه زیسته اند، همان دهکده جهانی که در نیمه شب هایش ماه هم بر کازینو های لاسوگاس می تابیده، هم بر حسینه دو کوهه و هم بر گورهایی که در آن بسیجیان از خوف خدا و عشق به او می گریستند. دنیای عجیبی است نه؟
سید مرتضی آوینی
ارسال: #۲۷۶۹۸
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۵۶ ق.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳ ق.ظ)**sara** نوشته شده توسط:  
(18 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۳۶ ق.ظ)hamideh1371 نوشته شده توسط:  اما با همه این حرفا من خودم شخصاً آدمای معمولی رو دوست دارم!
منم از آدمهای معمولی بیشتر خوشم میاد
ولییییی
مگه پسری هم وجود داره که خودشو معمولی بدونه؟؟؟Big GrinBig GrinBig Grin

اونو که دیگه نگو!
طرف بی پول باشه، زشت باشه، اصلاً همه چی باشه اما مغرور (اونم از نوع طبل تو خالی) نباشه!
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , blx
ارسال: #۲۷۶۹۹
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۴۵ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
..............
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , blx
ارسال: #۲۷۷۰۰
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۱۲:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۰۹ ق.ظ، توسط blackhalo1989.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۲ ق.ظ)@s@kur نوشته شده توسط:  اموالی که بعد از ازدواج به دست اومده.
ببینید آقای بلک کلا شما ازدواج رو معامله تجاری میبینید درحالیکه ازدواج یعنی انتخاب شریک زندگی. اسمش روشه.. ینی دو نفر با هم یک زندگی مشترک رو تشکیل میدن و زحمت میکشند براش.
حتی اگر همسر آینده شما یک خانوم خانه دار باشه باز تو شغل شما ایشون همیار شما هستند. این اموال بعد از ازدواج شاید به این خاطر باشه. مدیریت خونه برعهده زنه و مدیریت مالی هم برعهده مرد. پس هر دو دارند زحمت میکشند.
مهریه کلا دیگه اون معنی قشنگ خودش رو از دست داده. مشکل اینه جامعه ما بین سنت و مدرنیته مونده. چه زن ِ امروز که ما باشیم و چه مرد امروز که شما باشید نه میتونیم سنتی باشیم نه کاملا مدرن. و به خاطر همین موقع ازدواج انقدر توقات عجیب از طرف مقابل خودمون داریم.
اولا که مگه اموال قبل از ازدواج پسر چقدره؟ اگه قبل ازدواج مالی داشت که مهریه رو بالاتر میبرد. صحبت من اینه که اصلا مالی نداره که بخواد مهریه کنه. بعدم من گفتم که مشکلی با نصف نصف ندارم باز شما چرا در جهت نظر من استدلال می کنید؟ من که خودم میگم موافقم.

(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴ ق.ظ)sara9009 نوشته شده توسط:  منم قبلا بهتون گفتم مهم علاقه است حالا شما میخواید همه چی رو با دید دو دو تا چهار تا ببینید مشکل خودتونه ، یعنی چی جنبه ی قانونی داره نمیشه با عشق و عاشقی بهش نگاه کرد؟ دارم میگم اصلا خودمو میگم که نگن جمع بست و اینا ، اگه به شخصی علاقه داشته باشم و به ملاکایی که برای ازدواج دارم بخوره بله مهریه و... واسم مهم نیست .
بعدم من درباره ی طلاق صحبت نکردم و عرض کردم در هر حالتی اموال نصف نصف .
تو فامیل ما مرد در مسیر زندگی قسمتی از اموال رو به اسم زن می کنه. نه به طلاق میرسه نه به مرگ یکی از زوجین.
مهریه اگه دو دو تا چهار تا نبود آدم رو به خاطرش به زندون نمینداختن! شما حاضرید اندازه ۱۰۰۰ تا سکه به همسرتون چک روز بدید؟ مهریه هم مثل همینه. مثل چک میمونه جنبه قانونی داره.

(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷ ق.ظ)@s@kur نوشته شده توسط:  نه کسی در مقابل مهریه جهیزیه نمیاره. چون جهیزیه برای خود زنه. اگر مرد وزنی بعد از ازدواج از هم طلاق بگیرند زن جهیزیه خودش رو هم پس میگیره از مرد علاوه بر مهریه.
مهریه بیشتر برای همین حق و حقوقیه که گفتم.
دیدم پدر من هم همین دیدو داره. من با مهریه شدیدا مشکل دارم یعنی حس میکنم به عنوان یک خانوم خرید و فروش میشم انگار! و واقعا توهین به شخصیتم میدونم این مهریه های نجومی رو.. ولی به پدرم که گفتم در عوض خواستگارم حق و حقوق برابر رو بده و مهریه نمیخوام پدرم گفت همینو بگم که برچسب میزنن بهت و میگن فلانی از حالا به فکر طلاقه! یه درصد هم فکر نمیکنند با مهریه کلا مشکل داری به خاطر همین این رو مطرح کردی. مهریه هم کلا نداشته باشی پس فردا خدای ناکرده مشکلی پیش بیاد دستت به هیچ جایی بند نیست.
گفتم که ما همه بین سنت و مدرنیته میدونیم و نه میتونم یکیشون رو انتخاب کنیم نه میتونیم هر دو رو با هم داشته باشیم وگرنه اصل اینه دختر و پسر همدیگر رو بخوان. همدیگر رو بخوان با هم زندگیشون رو سر و سامون میدن. باقی مسائل همه به مرور زمان حل شدنی هستند.
این حرف شما جواب اون کاربری هست که میگفت صادقانه برم بگم وسعم در همین حده Big Grin

چقدر پستا زیاد شده. قاطی گردم!

ما هر چی اینجا تو سر و کله همدیگه بزنیم فایده ای نداره. مهم این که طرف هر کدوم از ما چه جور آدمی باشه. حتی اگه همه کاربرای اینجا به یه نتیجه واحد برسن بازم قرار نیست طرف شما الزاما اینطوری فکر کنه.
 سپاس‌گزاری شده توسط: so@ , blx
ارسال: #۲۷۷۰۱
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۱:۰۷ ق.ظ
هیجان خوندن این پست های آخر از هیحان اعلام نتایح کنکور بیشتره !!! ولی من در کل می گم حرف های آقای بلک منطقی هست و مقاومت در برابر حرف های منطقی یعنی حماقت اگه درست نوشته باشم !!!....
ارسال: #۲۷۷۰۲
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۱:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۰۸ ق.ظ، توسط barca.)
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۳۵ ق.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  چون دوستم مادیاتش ضعیفه فک کنم باید بهش بگم بیخیال عشق و عاشقی بشه
میشه دعا کرد اون دختره جز یک میلیونیومی باشه که مسائله مادی ملاکش نیست گفتم که همه مث هم نیستن یک در میلیونیومها هم هستن Big GrinBig GrinBig GrinWink

شجاعت، همیشه فریاد زدن نیست؛ گاهی صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید : فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
ارسال: #۲۷۷۰۳
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۱:۰۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۴۴ ب.ظ، توسط RangiRangi.)
.....................
ارسال: #۲۷۷۰۴
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۱:۱۰ ق.ظ
(۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۰۸ ق.ظ)barca نوشته شده توسط:  میشه دعا کرد اون دختره جز یک میلیونیومی باشه که مسائله مادی ملاکش نیست گفتم که همه مث هم نیستن یک در میلیونیومها هم هستن Big GrinBig GrinBig GrinWink
راستی از CL جه خبر؟ TongueBig Grin
ارسال: #۲۷۷۰۵
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵, ۰۱:۱۱ ق.ظ
ثانیه ای پست گذاشته میشه :دی

پناه می آورم به تو...
بعد از هرباران،بعد از هر زخم ،قبل از هراتفاق ،بعد از هر حادثه
و بگو جز تو چه کسی می تواند مرهم باشد بردلم ...
 سپاس‌گزاری شده توسط: blackhalo1989 , khayyam

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۶۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  ازدواج دور از جوانان، جوانان دور از ازدواج (هرچه می خواهد دل تنگت بگو...) morweb ۲,۶۹۵ ۶۲۰,۱۵۸ ۲۱ مرداد ۱۴۰۲ ۰۷:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: gogooli
  انخاب مسیر آینده ؟ آینده دکترا چه خواهد شد ؟ shivap ۱۰ ۱۰,۴۶۸ ۰۲ آذر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۶ ق.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سلام،امروز حال ات چطوره؟ حس امروزت را بگو. فرید ۹۰۷ ۲۳۴,۸۴۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Bache Mosbat
  اگر داده ها در هر بار به طور مساوی تقسیم شود حداکثر عمق درختی log n خواهد شد؟ post98 ۱ ۳,۱۹۲ ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ۰۹:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: ahrmb
  اینترنت در آینده ناپدید خواهد شد hnarghani ۰ ۳,۳۴۳ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: hnarghani
  اختلالی که زندگی شما را نابود خواهد کردشک و بدبینی ناشی از اختلال شخصیت پارانویید( morweb ۰ ۳,۳۵۲ ۲۴ تیر ۱۳۹۳ ۰۵:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  تعداد سوالات دروس تخصصی کامپیوتر تغییر خواهد کرد؟؟؟ Denize ۱۸ ۱۸,۵۳۲ ۱۷ آبان ۱۳۹۲ ۱۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: shovaliehsiah
Question لطفا تجربیات خود را در مورد نوشتن سمینار و پایان نامه بگویید Potential ۲۴ ۲۱,۳۴۷ ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: انرژی مثبت
  یک موضوع جدّی که اگه دقت نکنیم، مایه‌ی سرافکندگی ما در قیامت خواهد بود silver_0255 ۸ ۷,۶۶۱ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: silver_0255

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close