زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کمک تلگرامی به کاربران مانشتی

ارسال:
۰۲ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۲۰ ب.ظ
سلام دوستان
من یکی از کاربرای قدیمیه مانشت هستم(۵ سال پیش خیلی فعال بودم) تصمیم گرفتم یک کانال درست کنم و مطالب مفید از قبیل :
جزوه های درسی و کنکوری
کتاب های درسی مهم، کمیاب و جدید
نمونه پروپوزال
و سایر اطلاعاتی که به درد یک دانشجو(کارشناسی، ارشد و دکتری) میخوره رو توی اون بذارم. آدرس کانال هم اینه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

امیدوارم که بتونم حداقل تجربیاتمو در اختیار دوستان عزیز قرار بدم.
۶
۴
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: maryam_92a , smasoud , signal+ , bazardeh
ارسال:
۰۳ بهمن ۱۳۹۴, ۰۸:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۳۱ ب.ظ، توسط smasoud.)
RE: کمک تلگرامی به کاربران مانشتی
(۰۲ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ ب.ظ)samaneh2505 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من یکی از کاربرای قدیمیه مانشت هستم(۵ سال پیش خیلی فعال بودم) تصمیم گرفتم یک کانال درست کنم و مطالب مفید از قبیل :
جزوه های درسی و کنکوری
نمونه پروپوزال
و سایر اطلاعاتی که به درد یک دانشجو(کارشناسی، ارشد و دکتری) میخوره رو توی اون بذارم. آدرس کانال هم اینه

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

سلام دوست عزیز
نیت خیرتون ستودنی هست... ولی کار خیر با شرط و شروط نباشه بهتره...
عضو کانالتون شدم دیدم نوشتید تو کانال که: چون عضو نشدن هنوز مردم دل سرد شدید از مطلب گذاشتن...
اولا اینکه باید مطلب بذارید و بعد کم کم مردم میان عضو میشن! هیچکس نمیاد عضو کانال خالی بشه! من خودم هر کانالی میبینم، اول رو لینکش کلیک میکنم، اگر چیز به درد بخوری برام توش بود، جوین میشم وگرنه میبندم!!!
اینه که شاید تا همین الان قریب به ۱۰۰۰ نفر(کسی چه میدونه؟!! شاید خیلی بیشتر!) روی این لینک شما کلیک کردن و دیدن چیزی تو کانالتون نیست، بستنش!!
همین الان کانالای کنکوری هست که من خودم عضوم و بیش از ۴۵۰۰ عضو دارن! فقط هم کامپیوتری!.. همین کانال که الان این همه عضو داره، یادمه اولش شاید ۲۰ عضو نداشت!... چن ماه طول کشید تا رسید به ۲ هزار!! که کلی ادمین کانال ذوق کرد و خلاصه ۲K شدن تعداد اعضا رو تبریک گفت!! تا اون موقع کلی مطلب مفید توش گذاشته بودن... خلاصه بر مبنای ارتباطات عنکبوتی کاربران شبکه های اجتماعی!! ظرف کمتر از یک ماه بعد از دوهزار عضو، تعداد اعضا به بالای ۳ هزار رسید و الانم که بیش از ۴۵۰۰ نفر عضو داره و فقط هم درمورد کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی هست!!! شامل جزوه و صدا و نکات مشاوره ای و مسایل از این دست...
حالا شما که حوزه کاریتون ظاهرا گسترده تر هم هست، قطعا بیشتر میتونید عضو جذب کنید... فقط کمی صبر و حوصله و زحمت میخواد!
هیچ کس عضو کانال خالی نمیشه!! همه کلیک میکنن ببینن توش چیه و بعدش اگر مفید بود براشون جوین میشن!!
البته من الان عضو کانال خالی شما هستم! و اگر مطلب بذارید که عضو میمونم در غیر این صورت منم پر میزنمBig Grin!!
۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tehran_it_93
ارسال:
۰۳ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۲۴ ب.ظ
(۰۳ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۲۳ ب.ظ)smasoud نوشته شده توسط:  
(02 بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ ب.ظ)samaneh2505 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
جزوه های درسی و کنکوری
نمونه پروپوزال

سلام دوست عزیز
عضو کانالتون شدم دیدم نوشتید تو کانال که: چون عضو نشدن هنوز مردم دل سرد شدید از مطلب گذاشتن...
اولا اینکه باید مطلب بذارید و بعد کم کم مردم میان عضو میشن! هیچکس نمیاد عضو کانال خالی بشه! من خودم هر کانالی میبینم، اول رو لینکش کلیک میکنم، اگر چیز به درد بخوری برام توش بود، جوین میشم وگرنه میبندم!!!
اینه که شاید تا همین الان قریب به ۱۰۰۰ نفر(کسی چه میدونه؟!! شاید خیلی بیشتر!) روی این لینک شما کلیک کردن و دیدن چیزی تو کانالتون نیست، بستنش!!
همین الان کانالای کنکوری هست که من خودم عضوم و بیش از ۴۵۰۰ عضو دارن! فقط هم کامپیوتری!.. همین کانال که الان این همه عضو داره، یادمه اولش شاید ۲۰ عضو نداشت!... چن ماه طول کشید تا رسید به ۲ هزار!! که کلی ادمین کانال ذوق کرد و خلاصه ۲K شدن تعداد اعضا رو تبریک گفت!! تا اون موقع کلی مطلب مفید توش گذاشته بودن... خلاصه بر مبنای ارتباطات عنکبوتی کاربران شبکه های اجتماعی!! ظرف کمتر از یک ماه بعد از دوهزار عضو، تعداد اعضا به بالای ۳ هزار رسید و الانم که بیش از ۴۵۰۰ نفر عضو داره و فقط هم درمورد کنکور ارشد کامپیوتر و آی تی هست!!! شامل جزوه و صدا و نکات مشاوره ای و مسایل از این دست...
حالا شما که حوزه کاریتون ظاهرا گسترده تر هم هست، قطعا بیشتر میتونید عضو جذب کنید... فقط کمی صبر و حوصله و زحمت میخواد!
هیچ کس عضو کانال خالی نمیشه!! همه کلیک میکنن ببینن توش چیه و بعدش اگر مفید بود براشون جوین میشن!!
البته من الان عضو کانال خالی شما هستم! و اگر مطلب بذارید که عضو میمونم در غیر این صورت منم پر میزنمBig Grin!!

سلام دوست عزیز. میشه لینک کانالتونو به من هم بدید تا عضوش بشم. خیلی ممنونم ازتون.
۱
۰
ارسال:
۰۳ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۲۸ ب.ظ
(۰۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۲۴ ب.ظ)stonehenge نوشته شده توسط:  سلام دوست عزیز. میشه لینک کانالتونو به من هم بدید تا عضوش بشم. خیلی ممنونم ازتون.

سلام. کانال من نیست البته، ولی لینکش اینه:
۱
۰
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۴, ۰۱:۴۶ ق.ظ
(۰۳ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۲۳ ب.ظ)smasoud نوشته شده توسط:  
(02 بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۲۰ ب.ظ)samaneh2505 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
جزوه های درسی و کنکوری
نمونه پروپوزال

سلام دوست عزیز

سلام دوست عزیز
از اینکه دیگه کاربرا به مانشت سر نمیزنند خیلی نا احت شدم قبلا خیلی فعال بود برا همین انتظار داشتم که روز اول خیلی از دوستان بیان و به کانال ج‌ین بشن. مرسی از حرفای دلگرم کنندتون.
۱
۲
 سپاس‌گزاری شده توسط: smasoud
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۴, ۰۴:۳۱ ق.ظ
کاش به جز کانالتون که مطالبو میخواین بزارین یه تاپیک هم اینجا باز کنید همون مطالب را اینجا هم بزارید.
۲
۰
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۴, ۰۸:۴۲ ق.ظ
(۰۴ بهمن ۱۳۹۴ ۰۴:۳۱ ق.ظ)آیلا نوشته شده توسط:  کاش به جز کانالتون که مطالبو میخواین بزارین یه تاپیک هم اینجا باز کنید همون مطالب را اینجا هم بزارید.

دوست عزیز متاسفانه وقتشو ندارم اینکارو بکنم.
۰
۱
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۵۰ ب.ظ
من فقط مانشت میام و اصلا حاضر نیستم بروم سمت تلگرام که زندگی ام بزاره تو یک گوشی
۰
۰
ارسال:
۰۴ بهمن ۱۳۹۴, ۰۱:۲۱ ب.ظ
(۰۴ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۵۰ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  من فقط مانشت میام و اصلا حاضر نیستم بروم سمت تلگرام که زندگی ام بزاره تو یک گوشی

اگر کسی به خودش مطمن باشه و بتونه وقت خودشو مدیریت کنه تکنولوژی به اون آسیب نمیزنه و ازش استفاده میکنه. به هر حال خوشحال میشدم اگر دوستان استقبال میکردن.
موفق باشید
۱
۰
ارسال: #۱۰
۰۴ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۴۰ ب.ظ
سلام. وقت بخیر. صرف نظر از اینکه مطالب تلگرامی اعتبار کمتری از جهت اثبات گفته ها و شناسایی گوینده دارن یک سری سوال برام پیش اومده. قصد توهین ندارم ولی تجربه نشون داده یکم باید شکاک باشم.

۱- میفرمائید کاربر قدیمی هستید ولی اکانتتون برای همین ماهه.
۲- اگه اکانت دیگه ای دارید بهتر بود اونو معرفی میکردید که سوابق شما در انجمن قابل رویت باشه و اعتماد مخاطبین بیشتر بشه.
۳- رو به سمت تلگرام آوردید که متاسفانه تبلیغ به راحتی در اون منتشر میشه و میبایست هر چند روز یکبار منابع و صحبت هاتون رو برای اعضای جدید تکرار کنید.
۴- چندین برابر وقت میگیره ازتون تا بتونید یه کانال رو مدیریت کنید. سوالات مطرح شده کاربران چطوری پاسخ داده میشن؟
۵- هیچیک از مسائلی که میفرمائید نمیتونه نقطه قوت تلگرام نسبت به فروم باشه. میشه بجای چک کردن کانال تلگرام، یه صفحه خاص انجمن رو چک کرد.
۶- میفرمائید از منابع و جزوه ها اطلاع دارید. (این حرف رو به هیچ وجه قبول نمیکنم) اگه قراره این حرف درست باشه باید بطور مداوم درگیر کنکورها بوده باشید که سابقه ای تو مانشت ازتون دیده نمیشه. و حالت دیگش اینکه که به واسطه کارتون که ازش منبع درآمد دارید با این منابع آشنایی دارید. چون منابع داره هر سال تغییر میکنه و اطلاعاتی که یه دانشجوی دکتری از منابع داره اگه بروز نشه بدرد نمیخوره. بروز شدن اطلاعات هم به یکی از این دو روشیه که گفتم. البته داشتن درآمد مشکلی ایجاد نمیکنه. آقای جهانی از مشاوران یکی از موسسات و از مدیران بخش مشاوره انجمن بودن که در زمینه مشاوره خیلی به انجمن کمک کردن.

لطفاً در صورتی که علاقه به همکاری و کمک به داوطلبهای کنکور و دانشجوها دارید حداقل اینجا مطرح کنید.
موفق باشید.
۹
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: irpersian20 , smasoud , 10:30 , gogooli , zorkide
ارسال: #۱۱
۰۴ بهمن ۱۳۹۴, ۰۴:۰۶ ب.ظ
در مانشت ما اگر سوالی کنیم یا مطلبی بزاریم.
۱۰ سال دیگر هم یکی از گوگل بیاد یا در سایت چرخ بزنه، میتونه مطلب رو بخونه اما تلگرام چی؟
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: gogooli , smasoud
ارسال: #۱۲
۰۴ بهمن ۱۳۹۴, ۰۵:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ ۰۵:۱۶ ب.ظ، توسط samaneh2505.)
(۰۴ بهمن ۱۳۹۴ ۰۳:۴۰ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. وقت بخیر. صرف نظر از اینکه مطالب تلگرامی اعتبار کمتری از جهت اثبات گفته ها و شناسایی گوینده دارن یک سری سوال برام پیش اومده. قصد توهین ندارم ولی تجربه نشون داده یکم باید شکاک باشم.

۱- میفرمائید کاربر قدیمی هستید ولی اکانتتون برای همین ماهه.
۲- اگه اکانت دیگه ای دارید بهتر بود اونو معرفی میکردید که سوابق شما در انجمن قابل رویت باشه و اعتماد مخاطبین بیشتر بشه.
۳- رو به سمت تلگرام آوردید که متاسفانه تبلیغ به راحتی در اون منتشر میشه و میبایست هر چند روز یکبار منابع و صحبت هاتون رو برای اعضای جدید تکرار کنید.
۴- چندین برابر وقت میگیره ازتون تا بتونید یه کانال رو مدیریت کنید. سوالات مطرح شده کاربران چطوری پاسخ داده میشن؟
۵- هیچیک از مسائلی که میفرمائید نمیتونه نقطه قوت تلگرام نسبت به فروم باشه. میشه بجای چک کردن کانال تلگرام، یه صفحه خاص انجمن رو چک کرد.
۶- میفرمائید از منابع و جزوه ها اطلاع دارید. (این حرف رو به هیچ وجه قبول نمیکنم) اگه قراره این حرف درست باشه باید بطور مداوم درگیر کنکورها بوده باشید که سابقه ای تو مانشت ازتون دیده نمیشه. و حالت دیگش اینکه که به واسطه کارتون که ازش منبع درآمد دارید با این منابع آشنایی دارید. چون منابع داره هر سال تغییر میکنه و اطلاعاتی که یه دانشجوی دکتری از منابع داره اگه بروز نشه بدرد نمیخوره. بروز شدن اطلاعات هم به یکی از این دو روشیه که گفتم. البته داشتن درآمد مشکلی ایجاد نمیکنه. آقای جهانی از مشاوران یکی از موسسات و از مدیران بخش مشاوره انجمن بودن که در زمینه مشاوره خیلی به انجمن کمک کردن.

لطفاً در صورتی که علاقه به همکاری و کمک به داوطلبهای کنکور و دانشجوها دارید حداقل اینجا مطرح کنید.
موفق باشید.
سلام آقای جویباری عزیز
اگر اشتباه نکنم ما باهم تو یه سال کنکور دادیم. شما مدیر بخش نظریه و گسسته بودید.
اکانتم برا روزیه که پست گذاشتم یعنی دو روز پیش اسمم فیکه نمیخواستم اسم و مشخصات واقیمو بگم برا همین اکانت جدید ساختم.
من تجارب شخصی خودمو میخوام توی کانال مطرح کنم راه هایی که رفتم کتابایی که خوندم و... دنبال اثبات حرفم نیستم اگر دنبال کار تجاری بودم که فروم بهتر از همه چی هست ولی اون باید خیلی وقت بذاری. الان من یه مطلب مفید میذارم که قابل جستجو از طریق گوگل نیست یا افراد جدید شاید نخونن! ولی همین که بتونم به تعداد کمی هم کمک کنم کافیه. تلگرام رو برا این انتخاب کردم که همیشه در دسترسمه ولی انجمن و فروم از طریق موبایل یا تبلت پست گذاشتن خیلی سخته یا لااقل برا من سخته!
من دنبال مدیریت کانال نیستم و سوال کاربران رو تا جایی که بتونم جواب میدم! (البته فعلا اکانتی معرفی نکردم برای سول و جواب چون وقتشو ندارم فعلا فقط جنبه اطلاع رسانی داره)
تنها نقطه قوت تلگرام راحتی دسترسی برای من و مخاطبانی هست که کانال رو پیگیری میکنن. میتونن به راحتی پست ها رو بخونن. درسته کاربران جدید باید چیکار کنن!! من دنبال یک کانال هستم که در کوتاه مدت فعالیت کنم احتمالش زیاده که بعد از چند وقت دیگ فعالیت نکنم.
بله از منابع زیادی اطلاع دارم من خودم شخصا بسیاری از منابع رو مطالع کردم کلاس اساتید معروف حضور داشتم چه شریف چه امیرکبیر چه دانشگاه تهران. یه زمانی برا یادگیری خیلی وقت میذاشتم. کمو بیش درگیر کنکور بودم هم خودم کنکور شرکت کردم هم پارسال طراح تست چند موسسه بودم. و برا دروسی مثه نظریه ساختمان الگوریتم و .... منابع عوض نمیشه فقط تو این مدت ضرایب تغییر کرده! خلاصه من نمیخوام که از تمام منابع برا بچه ها اطاعات بذارم فقط دروسی رو که مسلط هستم.
یه نکته هم که جا داره به اون اشاره کنم اینه که من نمیخوام همش درباره کنکور حرف بزنم درباره تجاربم درباره اپلای، پروژه پروپوزال و ... خلاصه به نوعی یه کانال غیر رسمیه و اون چیزی که توی ذهن شماست نیست من نمیخوام مدیریت کنم من فقط میخوام یکسری پست مفید بذارم.
یکی از دلایلی که شاید نشون بده من قبلا در مانشت فعلا بودم اینه که شما یکی از سوالای نظریه رو اشتباه توی کنکور حل کردی ولی سازمان سنجش اون رو گزینه شما رو به عنوان جواب انتخاب کرد و تمام کتابای نظریه(پوران گسترش علوم پایه مدرسان راهیان ارشد پارسه (که اصن آپدیت نشده) و ...) الانم اون سوال رو اصلاح نکردن.

(۰۴ بهمن ۱۳۹۴ ۰۴:۰۶ ب.ظ)irpersian20 نوشته شده توسط:  در مانشت ما اگر سوالی کنیم یا مطلبی بزاریم.
۱۰ سال دیگر هم یکی از گوگل بیاد یا در سایت چرخ بزنه، میتونه مطلب رو بخونه اما تلگرام چی؟

درسته موافقم خودمم اینو میدونم. اصت شاید تلگرام فیلتر بشه و همه چی تموم بشه. بالاخره حداقل کاریه که میتونم بکنم.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: smasoud , Jooybari , gogooli
ارسال: #۱۳
۰۴ بهمن ۱۳۹۴, ۰۷:۱۷ ب.ظ
دوست عزیز اینکه شما تجربیاتی از کلاسهای درس و کنکورهای آزمایشی دارید مسلماً مفید خواهد بود. تغییر منابع هم در طی چند سال اتفاق افتاده و سطح و حجم کتابهای بعضی دروس تغییر کرده. ولی اینکه شما در جریان این تغییرات هستید یه بحث دیگست. اطلاعات مربوط به پروژه و پروپوزال و اپلای هم چه برای تعیین هدف درس خوندن و چه انگیزه آینده برای اعضا مفید هست. باز هم از شما خواهش میکنم همون مطالب رو به عنوان چند تجربه ( تجربه از کنکور ارشد، نکات مربوط به ادامه تحصیل و تحصیلات تکمیلی و ... ) در بخش تجربیات کنکور در انجمن قرار بدید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: The BesT , samaneh2505 , arefeh.hp
ارسال: #۱۴
۰۴ بهمن ۱۳۹۴, ۰۸:۳۰ ب.ظ
(۰۴ بهمن ۱۳۹۴ ۰۷:۱۷ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  دوست عزیز اینکه شما تجربیاتی از کلاسهای درس و کنکورهای آزمایشی دارید مسلماً مفید خواهد بود. تغییر منابع هم در طی چند سال اتفاق افتاده و سطح و حجم کتابهای بعضی دروس تغییر کرده. ولی اینکه شما در جریان این تغییرات هستید یه بحث دیگست. اطلاعات مربوط به پروژه و پروپوزال و اپلای هم چه برای تعیین هدف درس خوندن و چه انگیزه آینده برای اعضا مفید هست. باز هم از شما خواهش میکنم همون مطالب رو به عنوان چند تجربه ( تجربه از کنکور ارشد، نکات مربوط به ادامه تحصیل و تحصیلات تکمیلی و ... ) در بخش تجربیات کنکور در انجمن قرار بدید.

انشالا در آینده وقت کنم حتما اینکارو میکنم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۲۹,۸۳۶ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam
Exclamation کمک کمک کمک در مورد ادامه تحصیل در مقطع دکتری !!! aminomidi ۳ ۴,۲۶۲ ۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۰۵:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: negarin_
  نقش ربات ها در تبلیغات گسترده تلگرامی shimanami ۰ ۱,۳۵۳ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: shimanami
  کمک کمک : دوستان به نظرتون این سوال ها رو از کدوم منبع آوردند؟؟؟؟؟ امیدوار ۰ ۱,۷۰۴ ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: امیدوار
  ۱۴۳علوم کامپیوتر در خدمت مانشتیا! dhsv ۲ ۲,۴۱۵ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: dhsv
  کانال تلگرامی مانشت admin ۲ ۵,۴۹۸ ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: admin
  کاربران چگونه به صفحات جستجو نگاه میکنند؟ siavash82i ۰ ۱,۵۶۶ ۱۰ بهمن ۱۳۹۵ ۰۱:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: siavash82i
  خواستار مساعدت دوستان مانشتی برای تهیه ی کتاب "مهندسی نرم افزار مهندس زنجانی پارسه" zahra95-IT ۲ ۲,۵۲۱ ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra95-IT
  قطع ارتباط کاربران با کریو کنترل و اتصال مجدد (فوری فوری ) mhd3 ۰ ۲,۰۰۳ ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mhd3
  ارسال ایمیل برای کاربران مانشت baahare ۷ ۶,۶۲۶ ۱۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Masoud05

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close